Göktürk Selülit Programları nı Uygularken Selülit Nedeni İçeceklerden Uzak Durun.  Unutmayın ki vücudumuzun ihtiyacı olan sıvıyı bol bol su içerek ya da evde sıktığımız taze meyve ve sebzelerden karşılayabiliriz. Tüketilen tüm hazır gıda ve içecek maddeleri önce karaciğerimizi yorar daha sonra da selülit gibi rahatsızlıklarla bunu dışa vurur. Selülitten korunmak için öncelikle vücudumuza aldığımız gıdalara dikkat etmemiz gerekmektedir.

Selülite Nedeni  İçecekler 

  • Selülit nedeni içeceklerin başında Kahve gelir. ; kahvenin selülit yapmadaki payı hala tartışılsa da tüketme biçimi olarak selülite zemin hazırladığı bir gerçek. Kafein içeriğinin yanında yağlı süt, krema, şeker ve hatta tereyağı ilave edilerek tüketilen kahve tam bir selülit dostu. Yine de sade içerim diyenleriniz varsa arada sırada tüketebileceğiniz bir içecek. Günde içeceğiniz bir fincan Türk kahvesi de zararsız olarak kabul edilir. Göktürk Selülit Programları nda kahveden uzak durulmalı.
  • Kola; kafein içermesi ve içinde tatlandırıcı olarak bolca şeker bulunması dolayısıyla kola da selülit yapan içeceklerin başında geliyor. Yine de arada sırada nadiren de olsa tüketebilirsiniz.Göktürk Selülit Programları nda koladan  uzak durulmalı.
  • Günde iki bardaktan fazla tüketilen çay da selülit nedeni içecektir. Çayın gerek tüketim şekli gerekse içindeki kafein miktarı selülit oluşumuna neden olmaktadır.

  • Alkol içeren içeceklerin neredeyse tümü selülit yapan içeceklerin başında gelmektedir. Uzak durmakta fayda var.
  • Tüm gaz ve asit içeren içecekler selülit oluşumuna neden olmaktadır. Unutmayın ki selülitin oluşmaması için öncelikle karaciğerimizi korumalıyız. Yoğun asit içeren bu içecekler karaciğerimizi yorarken toksin atımını da güçleştirirler.
  • Turşu suyu; selülite yol açan etkenlerin başında tuz gelir. Turşu suyu da bu bakımdan selülite neden olan içeceklerdendir. Mümkün olduğunca tüketmemeye çalışın.
  • Ayran; tuzsuz ayranın tüketimi selülitler için herhangi bir sorun teşkil etmese de tuzlu ayran tam bir selülit dostudur. Ayranı tuzsuz tüketmeye dikkat edin. Hazır satılan market ayranları yerine evde kendi hazırladığınız yoğurt ile yapacağınız ayranları gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.
  • Teneke veya karton kutuda satılan meyve sularından uzak durun. Taze sıkılmış meyve suları barındırdıkları zengin besin değeri ve vitaminlerle selülite neden olmazken, hazır satılan meyve sularında durum tam tersi. Hazır meyve sularının raf ömürlerini uzatmak amacıyla katkı maddeleri ile doldurulması ve yoğun aroma ve şeker takviyesi içermesi, selülit oluşumuna yol açmaktadır.
  • Göktürk Selülit Programları nı Uygularken Selülit Nedeni İçeceklerden Uzak Durulursa programın başarısı daha yüksek olur

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. Sağlıkla Kalın.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.