LEKE BAKIM

Leke Bakımı ,gelişen teknoloji sayesinde her türlü cilt lekesi için uygun bakım ve tedavi yöntemleri mevcuttur. Pürüzsüz, parlak, sağlıklı ve genç görünen bir cilde sahip olmayı herkes ister. Güneş, hava kirliliği gibi dış faktörler veya genetik ve tüketilen besinler vücudumuzu etkiler. Yaş aldıkça yalnızca kırışıklar belirginleşmekle kalmaz, aynı zamanda ciltteki lekeler de daha görünür hale gelir. Cilt lekelerinin zararlı ve zararsız olmak üzere pek çok çeşidi vardır. Daha çok sivilceli ciltlerde oluşan sivilce lekeleri de yüzde çukurlar veya kabartılar oluşturur.

Zaman zaman kişiler yüzlerindeki çillerden de rahatsız olabilir. Genellikle göz altları ve burun üzerinde cilt tonundan daha koyu renkte olan çiller yüzü solgun gösterebilir. Bunların yanı sıra doğum lekeleri de anne karnında hormonal sebeplerle oluşur. Bu lekeler aynaya baktığımızda canımızı sıkabilir, yüzde gölgeler oluşmasına sebep olabilir. Ancak cildin canlı ve sağlıklı görünmesine engel olan lekelerden kolayca kurtulmak da mümkündür. Eğer bu lekeler sizin için rahatsız edici ise leke tedavisi sayesinde bu lekelerden tamamen kurtulabilirsiniz. Gelişen teknoloji sayesinde her türlü cilt lekesi için uygun bakım ve tedavi yöntemleri mevcuttur. Leke bakımı ve tedavisine yönelik size uygun tedaviler hakkında bilgi edinmek için bizi her zaman arayarak, uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Leke Bakımı Nedir?

Leke bakımı, ergenlik dönemiyle birlikte ortaya çıkan lekelerin tedavi edilerek temizlenmesi işlemidir. Leke bakımı, ergenlik ve hamilelik sonrası dönemlerde meydana gelen lekelerin tedavi edilmesi için kullanılan yöntemdir. Tedavi ve bakım işlemleri cilt tipine göre değişiklik göstermektedir.

Güzelliğin sırrı sağlıklı cilt bakımını keşfetmektir. Cildimizde çevresel etkenler, genetik yatkınlıklar, beslenme alışkanları gibi nedenlerden estetik görüntüyü bozan lekeler oluşabilir.  Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, doğum lekeleri, çil lekeleri en sık görülen cilt problemleri arasında yer alır. Ciltteki birçok pigmentten biri olan meloninin belli bir bölgede birikmesi cilt lekeleri oluşur. Her cilt lekesinin nedeni, boyutu, oluşum süreci farklıdır. Ciltte oluşan farklı renkteki dokuların lazer gibi tedavi yöntemleriyle tamamen ortadan kaldırılması mümkündür.

Lekenin türüne ve cilt tipine göre bakım yöntemleri belirlenir. Yaşlılık lekeleri ya da kılcal damar çatlamasından oluşan lekeler için bakım seanslarının süresi ve içeriği farklı olur. Lekelerin giderilmesi için uygulanacak cilt bakımı renk ve doku değişiminin sebebine göre kişiye özel olarak planlanır. Profesyonel leke giderici cilt bakımında kimyasal peeling, lazer, mezoterapi gibi yöntemler cilt bakım uzmanları tarafından leke analizine göre belirlenir. Uygun bakım yöntemi seçildikten sonra cilt bakım seansları başlar. Lekenin durumuna göre seansların ne kadar süreceği değişebilir. Ortaya çıkan lekelerin ciltten tamamen giderilmesi için uygun yöntem kadar bu yöntemin de gerektiği kadar uygulanması önemlidir. Cilt lekelerini gidermek için uygulanan bakımlarda ikinci seanstan itibaren net sonuçlar gözlemlenebilir.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.