MEDİKAL MASAJ

Medikal Masaj uygulamalarında en önemli olan şey insan anatomisine yatkın, hastalıklarla ilgili bilgi ve deneyim sahibi olan terapsittir. Kişiye özel ve gerçek ihtiyaca yönelik tekniklerle şikayetlerin en aza indirgenmesi hedeflenir.

Medikal masaj uygulamaları için öncelikle hasta muayenesi gerçekleştirilir. Şikayetlerin en kısa ve etkili bir çözüm yöntemi sunulmak suretiyle gerçekleştirilen masaj tekniği sayesinde hastanın şikayetleri doğrultusunda bir masaj planı çıkarılır. Bu plan doğrultusunda uygulayıcının özel teknik ve uygulamaları ile masaj uygulamasına başlanır. Belirlenen süreler doğrultusunda hastanın planlaması uygulanır.

Uygulama el ile yapıldığı gibi kimi zaman cihaz, alet ve taşlar yardımı ile de gerçekleştirilmektedir. Uygulama seansları sırasında kimi zaman farklı yağ kullanımı tercih edilmek suretiyle çoklu bir tedavi amaçlanmaktadır.

Hastanın yaşam kalitesini artırmak, hareket kabiliyeti kazandırmak, hasar gören ya da yorgun düşen organın eski haline dönmesini sağlamanın yanı sıra psikolojik destek amacıyla  medikal masaj teknikleri uygulanmaktadır. Bilimsel olarak kanıtlanmış etkileri sayesinde medikal masaj oldukça geniş ve yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Dış yüzeyden merkeze doğru bir uygulamanın yanı sıra göğüs ve sırt bölgelerine de uygulama sağlanmaktadır. Uzman ve tecrübeli kişiler tarafında yapılmasında yarar vardır. Büyük dolaşım sistemini ele alan uzman her kas grubunu ayrı ayrı ele almaktadır. Bu nedenle de medikal masaj sırasında gerçekleşen hareketler yumuşak ve akıcı olmaktadır.

Vücuda etki edecek şekilde uygulanması gereken masaj tekniklerinde özellikle de kronik ağrı ve yorgunluklar hedeflenmelidir. Ağrı ve yorgunluk için kas ve hareket sistemine oldukça büyük bir katkı sağladığı bilimsel olarak da kanıtlanmış olan masaj tekniklerini Beylikdüzü masaj salonu uzmanlarımız tarafından gönül rahatlığı ile uygulanabilir.

Medikal Masaj Çeşitleri Nelerdir ?

 • Bağ dokusu masajı
 • Medikal masaj
 • Klasik masaj
 • Refleksoloji
 • Aroma terapi masajı
 • Relax masajı
 • Kese ve köpük masajı

Spor masajı gibi pek çok masaj türü merkezimizde alanında uzman ve tecrübeli kadromuz aracılığıyla müşterilerine sunulmaktadır.

Medikal Masajın Amacı Nedir ?

Tıbbi bir amaç doğrultusunda belirlenen bazı rahatsızlıkların hafifletilmesi hedef alınarak; kontrol altına alınması ve tedavisi amacıyla masaj uygulaması gerçekleştirilmektedir. Tıbbi masaj ile tedavi yöntemlerinde ise; boyun ve bel ağrıları, omuz ağrıları, kas ağrıları stres kaynaklı vücut kasılma ve sertleşmeleri, selülit problemleri, kulunçlar, stres ve gerginlik halleri, doğum kolaylığı gibi pek çok ağrıların kaynağını hafifletme amaçlı uygulanmaktadır.

Bir süre sonra vücut derisi de matlaşmakta olduğundan bu sorunun çözümü de medikal masaj teknikleri kullanılmak suretiyle iletilmektedir. Medikal masaj uygulamalarının mutlaka alanında uzman ve tecrübeli bir elde yaptırılması gerekir. Nedeni ise işlemin başarılı olmasında ki tek etken doğru kas ve sinirlerin uyarımının sağlanmasıdır ki bu da ancak tecrübeli ve uzman ellerle gerçekleştirilebilir. İnsan vücudunun anatomik yapısını bilen ağrı bölgelerini kontrol altına alabilen uzman ve deneyimli personeller eşliğinde Beylikdüzü masaj salonu müşterilere etkin çözümler sunulmaktadır.

Medikal Masajlarda Hangi Yağlar Kullanılır ?

Her masaj türü için farklı yağ ve aroma tercih edilir. Çünkü bu yağların koku ve aromalarının tedavi edici özellikleri farklıdır. Yağların özellikleri ise;

 • Rahatlatıcı
 • Kas gevşetici
 • Yumuşatıcı
 • Yara ve ize iyi gelen farklı kokteyller
 • Onarıcı

Vanilya, yasemin, lavanta, ada çayı, sandal ağacı gibi özellikli yağların yanı sıra hazırlanan çiçek kokteylleri gibi bitki kokuları yağların özelliği arasındadır. Kokular masaj sırasında rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Hangi yağın hangi sorun için kullanılacağına alanında uzman deneyimli ve tecrübeli masörlerimiz karar vermektedir.

Medikal Masaj Seansı Süresi

Masaj süreleri uygulanacak kişilere ve rahatsızlıklara göre farklılık gösterse de 30 dakika ile 90 dakiika   arasında değişiklik göstermektedir.

Medikal Masaj gerginliği azaltır, var olan ağrı ve sızıları dindirir, rahatlama ve dinginlik sağlar. Çoğumuz ara sıra sırt ağrısı çeker, bilgisayar önünde veya masada kamburlaşır, kapasitemizi aşan ağır yükler taşır, biçimsiz pozisyonlarda oturur veya yatarız. Bunların hepsi de zamanla kasların gerilmesine ve düğümlenmesine yol açar. Medikal masaj türleri söz konusu bu kasları gevşeterek onların neden olduğu acı ve ağrıları hafifletir; omurgadan başlayarak tüm vücuda dağılan sinirleri doğrudan etkileyerek sinir sistemini rahatlatır.

Göktürk medikal masajı eğitimli uzman terapistler tarafından  yapılmaktadır.

 

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.