THAİ-SHİATSU MASAJI

Thai-Shiatsu Masajı :Vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsayan Thai ve Shiatsu masajı kıyafetli bedene ve yer minderi üzerinde yapılır.Shiatsu masajının Thai masajından farkı,enerji kanallarının dışında iç organlara da hitap etmesidir.Özellikle nörolojik ağrılarda çok etkilidir.Sizi,enerji dengenize ulaştırmaya yardım eder.

Thai Masajı

Günümüzde yoğun çalışma temposu ve stres tüm vücudu ve zihni yoruyor. Bu fiziksel ve ruhsal yorgunluğu atmak isteyenler için ise masaj yaptırmak büyük önem taşıyor. Uzman terapistler tarafından yapılan iyi bir masaj yeniden doğuş hissi yaşatabilir. Bu nedenle Nudayspa aracılığı ile en iyi şekilde masaj yaptırma olanakları sunulabilir. Kişisel isteklere göre en iyi gelecek masaj terapisi rahatlıkla uygulanabilir. Bunun için de doğru teknikler uygulanarak uzak doğu masajları yapılıyor. Tayland’a özgü olan thai masajı ise uygulama yönünden diğer masajlardan ayrılıyor.

Thai Masajı Nedir ?

Geleneksel biçimli Thai masajı beden, ruh ve zihnin arınmasını amaçlar. Aynı zamanda bedeni çalıştıran bu masaj büyük de bir rahatlama sağlar. Tayland masajı olarak da bilinen Thai masajı diğer masajlardan ayrılır. Özellikle doğu ülkelerinde thai masajı çok fazla tercih edilir. Bir tür yogaya benzeyen bu masaj Çin’in geleneksel yapıdaki Hint yogasından esinlenir. 2 bin 500 yıl öncesine dayanan teknikler günümüze kadar gelmiştir. Yarı sert bir masaj olan Thai de masaj yağları kullanılmaz. Masaj yapan uzman terapist vücudu esnetirken tüm vücudun gerginliklerden kurtulmasını sağlar. Bu sayede enerji noktalarına da basınç olur.

Thai Masajı Nasıl Yapılır ?

Thai masajı pek çok yönü ile diğer masajlardan ayrılmaktadır.  Özellikle thai masajı içeriğinde masaj yağları kullanılmaz. Uzman terapistler tarafından yapılan masajda vücut gerilirken teknikler uygulanır. Aynı zamanda bu thai masajı yarı sert bir zemin üzerinde yapılır. Thai masajı yapılırken vücut iyice esnetilir. Kol, bacak, boyun, ayak ve ellerin enerji noktalarına baskı uygulanır. Bu nedenle bu hamlelerin ardından bölgedeki kasların rahatlaması ve gevşemesi de sağlanır. Hiç bir masaj yağı kullanılmadan yapılan bu masaj sayesinde vücut hızlı bir şekilde esnetilir. Kaslardaki gevşeme sırasında rahatlama hissi de tüm vücuda yayılır.

Thai Masajının Faydaları Nelerdir ?

Günümüzde thai masajındaki kadar esneme hareketi bir başka masajda yok. Thai masajı Tayland’ın en bilinen ve en çok tercih edilen masajlarından bir tanesidir. Yaşamın stresinden uzaklaşmak isteyen kişiler Thai masajını rahatlıkla yaptırabilirler. Çünkü thai masajı ruhsal ve fiziksel bir rahatlama sağlar. Bu masajda uygulanan tüm teknikler vücutta serotonin hormonunun salgılanmasını sağlar. Serotonin hormonu vücuttaki mutluluğu ortaya çıkartacaktır. Eğer vücutta hissedilen kramp ve ağrı gibi sorunlar varsa thai masajı sayesinde giderilebilir. Aynı zamanda bu masajın ardından vücudun eklem yerleri de daha rahat bir hareket sağlar. Tüm vücudun oldukça rahatlamasını da hızlı bir şekilde ortaya çıkarır.

Thai Masajı Teknikleri İle İlgili Tüm Merak Edilenler

Thai masajının teknikleri diğer masajlardan çok daha farklıdır. Aynı zamanda bu masajda sırt üstü yatıldığı sırada kol ve bacak bölgesi dikkatli bir şekilde gerdirilir. Yüz yerde yatıldığı sırada uzman terapist tarafından sırt bölgesi ve boyun bölgesi de gerdirilir. Bunun yanı sıra vücudun belli enerji noktalarına baskı uygulanır. Thai masajının bitimine doğru ise genellikle  oturma pozisyonunda çeşitli gevşeme hareketleri yapılır. Ayrıca uzman terapistler kol ve dirsekleri ile birlikte baskı hareketleri de yapabilirler. Bu baskı ve dokunuşlar da kas dokusuna uygulanır.

Thai Masajı Neden Çok Tercih Ediliyor ?

Beylikdüzü masaj salonunda en iyi hizmet veriliyor. Güleryüzlü ve kaliteli bir ortamda profesyonel masajlar uygulanıyor. Özellikle Tayland’ın en önemli masajları arasında olan Thai masajının farklı yönleri de vardır. Thai masajında masaj yağları kullanılmadan esnetme hareketleri doğru şekilde yapılır.

Göktürk tai shiatsu masajı  konusunda uzman terapistelerimiz  tarafından tamamen uygulanmaktadır.

Shiatsu Masajı

Antik çağlardan beri uygulanan olan Shiatsu, ‘parmakla bastırma’ anlamına gelir. Akapunkturla aynı felseyefe sahip olan Shiatsu masajında, vücudun belli noktalarına elle basınç uygulayarak, o noktadan geçmekte olan enerji akışını, dolayısıyla bağlantılı organları iyileştirmek hedeflenir.

Bilimsel olarak bakıldığında Shiatsu, aşırı çalışan sinir sistemini yatıştırarak kan dolaşımını hızlandırır, gerilen kasların salınmasını sağlar ve stresi azaltır.

Shiatsu Nasıl Hissettirir?

Shiatsu masajı avuç içleri ve parmakların sürekli ritmik masajından oluşur.  Diğer masajların aksine, bütün avuç içiyle değil, özel parmak petleriyle belli noktalara basınç uygulama şeklinde gerçekleştirilir. Bu belli noktalara uygulanan basıncı bazı insanlar ‘hoş bir acı’ olarak tanımlayabilir.

Seans Sırasında Ne Beklemeliyim?

Masaj, alçak bir masaj masasında veya yerde yapılır. Diğer masaj türlerinin aksine herhangi bir masaj yağı kullanılmadığı için giyinik yapılır.

Shiatsu Masajının Faydaları Nelerdir?

Shiatsu’nun önde gelen uzmanlarına göre Shiatsu masajı aşağıda sıralanan rahatsızlıklar için tedavi niteliğindedir:

-Rahatlama

-Sırt Ağrısı

-Baş Ağrısı

-Adet Sancıları

– Anksiyete

-Uykusuzluk

-Boyun ve Omuz Ağrıları

-Yorgunluk

-Yaraların İyileşmesi

-Stres

-Romatizmal Ağrılar

-Sindirim Sorunları

-Kabızlık

– Depresyon

Shiatsu Kimlere Önerilmez?

Shiatsu masajı belli rahatsızlara sahip insanlar için sakıncalıdır:

-Bulaşıcı cilt hastalığa ya da açık yaralara sahip olanlar,

-Yakın zamanda ameliyat geçirmiş olanlar,

-Doktoru tarafından aksi önerilmedikçe kemoterapi veya radyasyon tedavisi görenler,

– Östropoz olanlar,

-Pıhtısı olanlar, çünkü masaj pıhtının harekete geçmesine neden olabilir. Kalp rahatsızlığına sahip olanlar ise mutlaka önce doktoruna danışmalıdır.

-Hamileler, her türlü masajdan önce mutlaka doktoruna danışmalıdır. Shiatsu yaptırmak için, mutlaka hamile masajı konusunda uzman ve sertifika sahibi insanlar seçilmelidir.

– Shiatsu hiçbir zaman morlukların, iltihaplı bölgelerin, iyileşmemiş yaraların, tümörlerin, karın fıtığının ve yakın zamanlarda oluşmuş kırık ya da çatlakların üzerine uygulanmamalıdır.

Shiatsu masajı yaptıracaksanız en doğrusu, başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmaktır.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.