DERMATERAPİ

Dermaterapi uygulaması günümüzün en önemli cilt problemlerinden olan sivilce izleri,gözenekler,cilt yenileme,güneş lekeleri,cilt sıkılaştırma,ince çizgilerin giderilmesi ve çatlak tedavilerinde kullanılmaktadır. Dermaterapi uygulaması yüz,saç,el ve boyun bölgesinde,vücutta doku kaybı olan bölgelerde kollajen dokunun arttırılarak cildin yeniden yapılanması için kullanılır.

Dermapen, çok eskiden beri uygulanan klasik cilt yenileme tedavilerinden biri olmasına rağmen kırışıklıkların giderilmesi, cilt tonunun açılması, genişlemiş gözeneklerin tedavisi ve cildin sıkılaştırılması amacıyla yaygın olarak kullanılmaya devam eden etkili bir uygulamadır. Dermaterapi uygulaması, yara izlerinin tedavisinde de oldukça etkilidir.

Dermaterapi ile çizgiler,kırışıklıklar ve cilt gevşekliği azalır

Neredeyse 1900’lü yılların başlarından itibaren kullanılan bu yöntem dünyanın her yerinde güvenle uygulanmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir. En son 2018 yılında yapılan bir araştırmada 35 ila 75 yaş arası hastalar için 3. seans sonunda cilt üzerindeki çizgiler, kırışıklıklar ve cilt gevşekliği belirgin düzeyde azaltmış, cilt dokusunda belirgin düzeyde iyileşme olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Dermaterapi Güvenli Midir?

Ciltteki ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmak isteyen, kolajen üretimini artırmak, cilt üzerindeki gözeneklerini daraltmak, sivilce veya yara izlerini tedavi etmek isteyen kişiler tarafından çok tercih edilen bir uygulamadır. Tüm cilt tipleri için güvenle uygulanabildiğinden, cildinde yenilenme ve tazelenme isteyen herkes için uygundur. Uygulamanın herhangi bir yan etkisi veya zararı olmamasına rağmen hamile veya emziren kadınlar için önerilmez. Ayrıca Lupus veya vitiligo varsa istenmeyen yan etki veya lezyonlara sebep olabilir.

Dermapen faydaları nelerdir?

  • Çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi

  • Gözeneklerin tedavisi

  • Elastikiyet kaybının giderilmesi

  • Renk tonusunun açılması

  • Sivilce ve yara izlerinin tedavisi

  • Total cilt yenilenmesi

Dermaterapi uygulaması cilt üzerine sürülen topikal ürünlerin kolay emilmesi için kanallar oluşturduğundan tedavi sırasında cildin ihtiyacı olan yapı taşlarını içeren vitamin serumlarının uygulanmasını kolaylaştırır ve işlemin etkinliğini arttırır.

Dermaterapi uygulaması ile ciltte hasara uğramış dokular yeniden aktive olur ve hızla onarılır. İşlem öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyice temizlenmeli ve cilt dezenfekte edilmelidir. Daha sonra işlem yapılacak bölgeye saf hyaluronik asit uygulanır. Tüm bu uygulama yaklaşık 1 saatte tamamlanır. Uygulanan bölgede doku kaybı onarılır ve yeni doku oluşumu sağlanarak cilt problemleri kısa sürede yok olur.İyileşme oldukça kısa sürede tamamlanır. Kollajen üretimi sayesinde hasara uğramış dokular yeniden yapılanır ve sıkılaşır.

Dermaterapi uygulaması,cilt yapısına ve problemlerine bağlı olarak 2-6 seans arası yapılmaktadır. 6 ayda bir tekrar edilen bu seanslarla kırışıklık tedavisinde de daha kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

Dermaterapi; Dermaheal’ın büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstresi içeren topikal ürünlerinin cilde uygulanması işlemdir.  Dermaterapi mikrokanalların içlerinden derinin alt tabakalarına doğru Dermaheal’in büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstresi içeren ürünlerinin gönderilmesi işlemidir.

Tüm cilt tiplerine uygun olan bu yöntemin uygulanmasından sonra ortaya çıkan kızarıklık genellikler 30 dakika ile 2 saat arasında sona erer. Yaz aylarında cilde yapılan her tür uygulamadan sonra mutlaka en az SPF 30+ düzeyinde koruma sağlayan  Güneş Koruyucu kullanılması önerilmektedir.

Nudayspa’da uygulanan Dermaterapi Bakımları

-Genosys Vitamin Bakımı

-Genosys Akne (Skar) Bakımı

-Genosys Leke Bakımı

-Genosys Anti Aging Bakımı

Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. 

Sağlıkla Kalın

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.