ULTRASONLA YÜZ GERME

ULTRASONLA AMELİYATSIZ  YÜZ GERME NEDİR?

Ultrasonla Yüz Germe | Bu hepimizin bildiği görüntüleme ultrasonuyla birlikte kullanılan, deriye zarar vermeden 5 mm aşağıda odaklanarak bağ dokusuna etki edebilen bir ultrason. Cilt altını görerek gönderdiği odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını küçülten ısı hasarları veriyor. Uygulama yüzeye bir miktar jel sürülerek yapılıyor. Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı erken safhada, ameliyatsız bir şekilde, dışarıdan küçültmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildin kalınlaşmasını sağlamaktır.
Uygulama hangi bölgelere uygulanabiliyor?
Göz kapağı sarkmalarına karşı kaş üstü ve tüm alında, yanak sarkmalarına karşı tüm yanakta, boyun sarkmaları içinse tüm boyunda kullanılabiliyor. Tüm yüzü toparlayıp lifting etkisini vermek için ise aynı seansta komple yüz ve boyun uygulaması yapabiliyoruz.
Kimlere uygulanabilir?
Öncelikle bağ dokusu gevşek, biyolojik yaşlanmanın etkisiyle sarkmaları başlamış kişilerdir.
Uygulama sonrası günlük yaşantıya engel olabilecek bir durum yaşanıyor mu?
Hayır, bu uygulamanın gündemdeki lazer teknolojilerinden farklı olarak sunduğu avantajlardan birisi de budur. Hastanın uygulanan bölgede bir yara, yanık, leke gibi bir yan etki görmesi beklenmez. Gün ortası uygulanabilir. Nadiren hafif bir ödem ya da kızarıklık oluşabilir ancak aynı gün içinde geçecektir.
Şu anda klinik çalışmalar elde edilen gerçek sonuçların 1-1,5 sene sürebildiğini gösteriyor ancak uygulamanın doğru protokolle yapılması sonuçlar açısından çok önemlidir.
Göktürk ultrason  işlemleri konusunda uzman estetisyenlerimiz tarafından tamamen steril ortamda uygulanmaktadır.
Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.