YÜZ ÜTÜSÜ(RADYOFREKANS)

Yüz ütüsü : Radyofrekansla Doğal Botox Etkisi

RADYOFREKANS İLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

Ultra Sonik shock güçlü ses dalgası ve Radyofrekans ile Botoks Alternatifi . RF ile cilt gençleştirme, lifting, gerdirme..

Radyo Frekans belirli bir frekansta elektrotlar (kutup) vasıtasıyla elektrik akımını vücuttan geçirerek dokuların etkin ve güvenli ısınmalarını sağlar. Elektrik akımı kapalı bir devreden akarak cilt katmanlarından geçerken katmanların direncine bağlı olarak ısı üretir. Tripolar teknolojisi RadyoFrekans akımını 3 veya daha fazla elektrotlar arasında odaklaştırır ve enerjinin sadece uygulama alanında kalmasını sağlar. Sistem, her bir bölgede, epidermiste bir yaralanmaya sebep olmaksızın, eşanlı olarak alt ve üst cilt katmanlarında ısı oluşturur. Oluşan ısı kolajen ve elastin liflerinin kasılmasını ve üretiminin artmasını sağlar.

RADYOFREKANS HANGİ AMAÇLA KULLANILIYOR?

Yaşlanan ciltte, kolajen liflerindeki kayıplar ve fibroblast aktivitesinin yavaşlaması nedeniyle ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Cildin elastik fiberleri kolajen ve elastin, bir cilt hücresi olan fibroblast tarafından üretilir. Radyofrekans bakımlarının kolajen lifler üzerinde oluşturduğu ısıtım yeterli seviyeye ulaştığında bu lifler üzerinde hemen salınım başlamasına neden olur. Salınımlar sonrasında kolajen lifler birbirine dolanır ve yumrular oluşturur. Bu da cildin anında toparlanmasına neden olur. (Kısa dönemli sonuçlar) Takip eden seanslar sonrasında fibroblast hücrelerin kalitesindeki artış tüm uygulama bölgesinde kalıcı, gözle görünür sonuçlar elde edilmesini sağlar. (Uzun dönemli sonuçlar)

RADYOFREKANS NASIL UYGULANIYOR?

Radyofrekans uygulaması haftada iki olmak üzere 6 seans olarak uygulanır. Dekolte dahil uygulama süresi 40 dakikadır. Uygulama, ısının üst dokuda daha az hissedilmesini ancak sabit kalmasını sağlayan ultrason jeli ile yapılır.Radyofrekans işlemi tamamen ağrısızdır. İşlem sonrasında uygulanan bölgede ısıdan kaynaklanan hafif bir kızarıklık gözlemlenebilir ancak kısa zaman zaman içerisinde yokolacaktır.

RADYOFREKANSIN ETKİLERİ

Radyofrekans uygulaması ilk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlar. Hedeflenen sonuca ne kadar seansta ulaşılabileceği uygulanan bölgedeki problemin boyutuyla doğru orantılıdır.

 • İlk seanstan itibaren anında görünür sonuçlar
 • Uzun süreli kalıcı sonuçlar
 • Tüm cilt tiplerinde ve renklerinde etkin
 • Klinik kanıtlanmış sonuçlar

KONTRAENDİKASYONLAR

 • 18 yaşından küçüklere
 • Kalp piline sahipse
 • Kanser geçmişi varsa
 • Bağışıklık sistemini azaltan bir rahatsızlığa sahipse (HIV, AIDS v.b.)
 • Hamile ya da emziriyorsa
 • Uygulama bölgesinde ısı ile tetiklenen bir cilt rahatsızlığına sahipse
 • Uygulama bölgesinde metal bir implanta sahipse

Radyofrekans uygulaması yapılamaz.

Göktürk radyofrekans yüz ütüsü işlemleri konusunda uzman estetisyenlerimiz tarafından tamamen steril ortamda uygulanmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.