Lazer Epilasyon Uygulaması Kaç Seans Sürmeli?

Lazer epilasyon uygulaması kaç seans sürmeli ? Lazer epilasyon için uygun bir adaysanız ortalama olarak 6 ila 8 seansta tüylerinizin en az yarısından fazla bir kısmından kurtulmanız ve hatta girdiğiniz bu süreçte verimli bir sonuca ulaşmanız gerekir. Bazen ise kişisel veya bölgesel çeşitli faktörlere bağlı olarak 10 seans sonra lazer tedavinizde çok önemli aşama kaydetmeniz beklenir. Tüylerinizden kurtulmanız için kaç seans gerektiği başlıca aşağıdaki faktörlere göre değişir: • Kıllarınızın döngüsel değişkenliği • Yaş ve cinsiyet • Lazerin hangi bölgeye uygulandığı • Seanslara zamanında gelip gelmeme • Hormonal düzensizlik olup olmamasıCilt renginiz • Kıl renginiz • Kıl telinin kalınlığı • Kıl yoğunluğunuz Lazer epilasyon uygulaması yaptırmaya karar vermeden önce işlem için özelliklerinizin belirlenmesi ve buna göre cihaz ve doz ayarlamasının yapılması gerekir. Lazer tedavisinin tek seansta kılları etkileyememesinin nedeni, ışının yalnızca anajen faz denilen kılların büyüme döneminde kalıcı etki yapmasındandır. Bölgeye göre anajen dönemdeki kıllar %10 ile %20 arasında değişmektedir. Bundan dolayı ortalama 6-8 seans gerekmektedir. Ayrıca lazer epilasyon uygulanacak bölgede ışından olumsuz etkilenecek benlere dikkat edilmesi gerekir. Bazı benler lazer ışınında olumsuz, istenmeyen dönüşümler gösterebilir. Bu durumda dermatolog benin tipini saptamalıdır.

Lazer Epilasyon Seansları Neden Fazla Sürer?

1.  Uzman Olunmaması Lazer epilasyon kozmetik alanda dünyada en çok uygulanan 3 işlemden biridir. Dolayısıyla dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük sayılabilecek bir pazar yaratmaktadır. Bu pazardan ekonomik gelir elde etmek isteyen kişiler denetim boşluklarından faydalanarak kolay bir şekilde güzellik merkezi açmakta, işlerinde uzman olmayan kişileri çalıştırmakta, işlerinde uzman olmayan kişilerin yanlış uyguladıkları tedavi, seans sayısını arttırmaktadır. Bu yüzden işlem için mutlaka deneyimli merkezde , uzman kişilere yaptırmalısınız . 2. Ticari Kaygı ve Suistimal Lazer epilasyon işlemi yapan merkezler genel olarak seans başına ücretlendirme yapmaktadır. Bu yüzden ticari kaygıyla hareket eden bir merkezin ne yazık ki amiyane tabirle daha fazla para kazanmak için işlem sürecinizi uzatması ihtimal dahilindedir. Bu tip işletmelerde yapılan diğer bir uygulamada toplu ücret alınarak “Bitene Kadar” ifadesi ile cazip hale getirmeye çalışmaktır. Eğer 4-5 seansta kıllarınızda farkedilir bir azalma yoksa ve 6-8 seansta en az yarısından fazlasında azalma yoksa, daha fazla bu işletmeye gitmeniz herhangi bir değişikliğe yol açmayacaktır.

3. Hormonal Düzensizlikler

Bazı durumlarda oluşan rahatsızlıklar lazer epilasyon başarısını engelleyebilirler. Bunların başında hormon rahatsızlıkları gelir. Eğer aktif bir hormon hastalığı varsa, lazer epilasyon ile kıllar etkilense de yeni tüylerin çıkmasından dolayı herhangi bir azalma olmamış gibi görünebilir. Bu durumda gerekli testlerin yapılması önemlidir. Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. Sağlıkla Kalın. Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.