medikal ayak sağlığı

Medikal Ayak Sağlığı

Medikal ayak sağlığı ayağın fizyolojisini, anatomisini, mekaniğini ve patolojisini anlamayı amaçlar. Hastalıklarının teşhis ve tedavisini hedefler.

Medikal Ayak Sağlığı

Medikal ayak sağlığı

Medikal ayak sağlığı ayak problemlerinin önlenmesini amaçlar. Klinik ayak problemlerinin hafifletilmesini amaçlayan sağlık hizmeti alanıdır.

İŞLEMLER

Bir ömür boyu vücudun yükünü taşıyan ayaklarda zaman içinde farklı sağlık sorunları ortaya çıkabiliyor.

Başlıca

Kemik ve eklem deformasyonları

Batık tırnak

Nasır

Siğil

Tırnak ya da deri mantarı

Terlemeye bağlı sorunlar

en sık rastlanan ayak sorunları arasında yer alıyor.

El ve Ayak Merkezi’nde medikal ayak bakımı ayaklardaki bu tür sorunları giderir. Koruyucu özelliği ile yeni sorunlar yaşanmasının önüne geçer.

Estetik ve sağlığa yönelik yapılan medikal ayak bakımında hijyenik tırnak kesimi ve dizaynı, tırnak yüzeyinin temizlenmesi ve parlatılması, sertleşmiş derilerin giderilmesi uygulamaları yapılıyor. Tıbbi cihazlar ve özel freze uçlu cihazlarla yapılan bu bakım sayesinde güzel, estetik ve sağlıklı ayaklara sahip olmak mümkün.

Tırnak Batması

Yanlış tırnak kesimi, bilinçsiz pedikür, dar ayakkabılar hatta çoraplar. Gebelik dönemindeki ödem, fazla kilo, mantar enfeksiyonu, travmaya bağlı deformite gibi sorunlar batığa sebep olurlar.. Bu gibi durumlarda tırnağa cerrahi müdahaleye gerek kalmadan çözüm vardır. Üç parçalı tel sistemi veya bant sistemi (ortoniksi) uygulanarak batık problemi sonlandırılır. Cerrahi işlem kalıcı çözüm değildir. Tırnak tekrar uzarken aynı şekilde batarak uzayabilir. Burada tırnağın şeklini düzeltmek daha kalıcı bir çözümdür, batığın durumuna göre yöntem tercih edilir.

3TO adı verilen tel sistemi sayesinde batık tırnağın cerrahi olarak çekilmesine gerek kalmıyor. 3TO ile tırnağın tekrar batması da engelleniyor.

Mantar Tırnak

Mantar enfeksiyonu kişinin hem fiziksel hem de görsel olarak konforunu oldukça bozan bulaşıcı bir hastalıktır. Tedavi planında tırnak dokusunun mekanik temizliği yapılarak hastalık ajanları uzaklaştırılır . Kullanılan ilaçların da daha hızlı etki etmesi sağlanır. Aylık periyodlarda yapılan bu işlem problemden kurtulma süresini kısaltır.

Diyabetik Ayak Bakımı

Diyabetik hastaların en sık yaşadığı ikincil sorun ayaklarda ortaya çıkan dolaşım bozukluğu ve his kaybıdır. Tedavi ve bakımın ilk aşamasında hastamızda nöropati gelişip gelişmediğini saptamak için testler yapılır. Bunlar yüzeyel ve derin duyu testleridir. Hastalarımızın ayaklarında ortaya çıkan ufak bir problem önlem alınmazsa ciddi komlikasyonlara hatta ampütasyona kadar ilerler. Diyabetik hastaların ayak bakımlarının da özel olması gerekir. Hastalarımızın bu hassasiyetleri göz önüne alınarak ayak bakım ve tedavilerinde keskin olmayan özel uç ve frezelerle çalışılır. Hassas deri dokusunu güçlendiren ve destekleyen ayak bakım ürünleri uygulanır.

Deforme Tırnak

Deformasyona uğramış, darbe sonucu ya da farklı sebeplere bağlı bağlı şekli bozulmuş tırnaklarda aynı zamanda kalınlaşma da görülür. Kalınlaşmış tırnak dokusu özel cihaz ve aletlerle inceltilerek tekrar normal kalınlığına ve şekline getirilir. Uzama sürecinde tırnak yatağının şeklini vermek ya da korumak için jel tırnak (onikoplasti) uygulaması yapılabilir. Bu uygulama sağlıklı tırnak görüntüsü verdiği için hastanın görsel olarak da iyi hissetmesini sağlar.

Jel Sistemi (ONİKOPLASTİ)

Eksik tırnak tamamlama yöntemi olarak da kullanılan bu yöntem protez tırnağın medikal formudur. Deforme ve batık tırnaklarda tırnak yatağının oluşturulması ve ya şeklinin korunması için uygulanan bu uygulama tedavi sürecini destekler. Görsel olarak da tercih sebebidir.

Nasır Tedavisi

Ayak tabanı başta olmak üzere ayağın farklı bölgelerinde uygunsuz basınç dağılımı, baskı ve sürtünme nedeniyle oluşan sertleşme ve kalınlaşmalardır. Nasırlı doku uygun freze uçları ile giderilir ve tekrar oluşmasını engellemek için koruyucu destek malzemeler kullanılır.

Topuk Çatlakları

Topuklardaki çatlamalar; ciltte kuruluk, vücuttaki kilo artışı, sistemik rahatsızlıklar, kullanılan bazı ilaçlar, ponza taşı ile sürekli müdahale gibi sebeplerden meydana gelir. Bu çatlak ve yarıklar enfeksiyon kapısı olarak daha farklı komplikasyonlar gelişmesine sebep olabilirler.

Podolojik müdahale olarak primer neden saptanır ve problemli bölgeler özel elmas freze uçları ile temizlenerek nemlendirici ve onarıcı ürünlerle de desteklenir,tekrar oluşmaması yönünde önlemler alınır.

Medikal Ayak Sağlığı konusunda uzman podolog olarak hizmetinizdeyiz

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. Sağlıkla Kalın.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

hydrafacial lift

Hydrafacial lift cilt bakımı nasıl bir uygulamadır?

Hydrafacial lift Cilt Bakımı

Hydrafacial lift cilt bakımı daha aydınlık, güzel ve genç bir cilt için ilk defa cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği bir sistemdir.

Hydrafacial lift cilt ağrı ve acı hissetmeden kolayca uygulanan, hücre metabolizmasını ve yenilenmesini hızlandıran bir sistemdir.

Cildin derinlerine işleyen kir, yağ ve makyaj kalıntıları zamanla cildi matlaştırır, nefes almasını engeller. Bunun sonucunda da leke ve kırışıklık oluşumuna yol açar. Kozmetik amaçlı hazırlanmış yüz maskeleri cildin derinine nüfuz edemediği için, deri alt tabakasında kir ve yağ birikimi devam eder. Bu soruna çare arayan kozmetik ve dermatoloji uzmanları, yıllar boyunca deneme yanılma yöntemiyle pek çok spesifik teknoloji geliştirdiler; ta ki ödüllü HydraFaciallift cilt yenileme teknolojisine ulaşana kadar!

Bu cilt bakımı son yılların en gözde bakımıdır. Haftada 1 ya da hassa ciltlerde 15 günde 1 yapılması önerilir. Bu bakım sonrası ayrıca cilt bakımına ihtiyaç duyulmaz. 4 ya da 5 seanslık kür sonrası ayda 1 kez bakım yapılması ile cilt yenilenme devam eder.

Üstelik sadece 30 dakika , denemeye değer.

Siz de mutlu danışanlar arasına katılmak ister misiniz? 

Detaylı bilgi için : 

☎️0541 360 33 24 -0212 322 23 71

www.nudayspa.com

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. Sağlıkla Kalın.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

.

.

.

#hydrafacial #hydrafacialgöktürk #hydrafacialciltbakımı #ciltyenileme

solaryum

Solaryum D Vitamini İhtiyacını Karşılar

Solaryum un en önemli yararı hayati önem taşıyan D vitamini sentezi yapmasıdır: Ultraviyole ışınları deriyle temas ettiğinde, cilt yağı D vitamini üretmeye başlar. Günde 10- 15 dakika ultraviyole ışını almak, D vitamini sentezi için yeterlidir. Bu vitamin kas zayıflığına karşı vücudu korur, kalp atışının düzenlenmesine yardımcı olur, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, tiroit fonksiyonları ve normal kan pıhtılaşması için gereklidir. Sindirim sisteminden kalsiyum emilimini artırır ve kemiklerde kalsiyum birikimine yardım eder. Özellikle bağırsak dokularındaki epitel hücrelerde kalsiyum emilimine yardım eden, kalsiyum-bağlayıcı proteinlerin oluşumunu artırır. Bu vitamin sadece direnç mekanizmalarını güçlendirmekle kalmıyor aynı zamanda dahili tümörlerin büyümesini önleyici etki yapıyor ve bunların tehlikeli bir biçimde bölünmesini azaltıyor ve engelliyor.

📌Solaryum ışınları metabolizmayı güçlendirerek solunumu düzenliyor ve soğuk algınlığına yakalanma riskini üçte bir oranında azaltıyor.

📌Güneş banyolarında UV-B ışınları cildin su toplamasına ve soyulmasına neden olurken, solaryumda kullanılan optimize edilmiş ışınlar sayesinde böyle bir durum söz konusu olmuyor.

📌Vücut, virüslü hastalıklara karşı direncini artırıyor.

📌Kalp ve dolaşım sistemini güçlendiren, depresyonlara karşı etkili olan solaryum, kişinin özgüvenini arttırıyor ve kişinin kendini iyi hissetmesini sağlıyor.

D vitamini, çeşitli organ sistemlerinin bakımında önemli bir rol oynar.

Solaryum bronzlaşmasında da bazı faydalar ve riskler vardır. Her şeyden önce, UV ışığına maruz kalmak deride D vitamini üretimine yol açar. Bununla birlikte, bunun başlıca görevi, kalsiyum ve fosforun bağırsaklardaki gıdalardan emilimini ve böbreklerdeki kalsiyumun geri emilimini teşvik ederek kan dolaşımına kan akışını arttırmaktır; Kemiğin normal mineralleşmesini sağlar ve hipokalsemik tetaniyi önler. Osteoblastlar ve osteoklastlar tarafından kemik büyümesi ve kemik yeniden modellenmesi için de gereklidir. Yeterli D vitamini olmadan, kemikler ince, kırılgan veya şekilsiz hale gelebilir. Yetersiz güneş ışığına maruz kalmayla birlikte yetersiz alım nedeniyle eksiklik ortaya çıkabilir.

Bronzlaşma sırasında özel güneş koruyucu gözlük kullanılmalıdır

Solaryum bronzlaştıktan sonra cildiniz yanmaz. Solaryum belirli bir zaman periyodu boyunca belirli bir miktarda UV oluşturur ve cildin kahverengileşme sürecini hızlandırır. Solaryum bronzunun da riskleri vardır. Bronzlaşma cilt kanseri riskini artırabilir. Ayrıca erken yaşlanmaya da neden olabilir, çünkü UVA ışınları cilt katmanlarının altındaki kolajen ve bağ dokusunu tahrip eder.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. Sağlıkla Kalın.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

medikal masajın faydaları

Medikal Masajın Faydaları

Medikal masajın faydaları saymakla bitmez. Ağrıları gideriyor, kan dolaşımını düzenliyor, iç organları rahatlatabiliyor. Son yıllarda önemi giderek daha iyi anlaşılmaya başlayan ve doktorların reçetelerine girmeye başlayan medikal masaj pek çok rahatsızlığın giderilmesinde önemli bir rol oynuyor. Medikal masaj, hasar görmüş ya da yorgun düşmüş organın eski haline dönmesi için uygulanırken, hastanın yaşam kalitesini artırmak, kabiliyet kazandırmak ve psikolojik destek amacıyla da kullanılabilmektedir. Etkileri bilimsel olarak ispatlanmış olan medikal masajın oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Medikal masaj kan dolaşımını düzenliyor

Bunların yanı sıra medikal masajın faydaları kan dolaşımını düzenleyerek, kalbin hızını da yavaşlatmaktadır. Düzenli yapılan medikal masaj kandaki beyaz hücre olarak bilinen akyuvarları artırarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Toplar damalarda kan akımının durmasını ve vücutta oluşan ödemin atılmasını sağlamaktadır.

Medikal masaj ile kas yapısı toparlanıyor

Medikal masajın faydaları kastaki yorgunluk ve ağrıları azalttığı bilinen bir gerçektir. Kasların toparlanmasını sağlarken, biriken toksik maddelerin atılımına yardımcı olmaktadır. Kemiklerin güçlenmesine yardımcı bir etkisi vardır. Kireçlenmelerde etkili olan medikal masaj, spazm ve krampları da önlemektedir. Sinir sistemi üzerinde de olumlu etkileri görülmektedir.

İç organlara da faydası büyük

Cilde etkilerinin yanında medikal masajın, iç organlara da faydası bulunmaktadır. Akciğerlerde mukusun çözülmesini sağlar. Kalın bağırsağın hareketlerini arttırmasıyla, gaz problemlerinin çözümüne fayda sağlarken, karın bölgesindeki şişkinliklerin de azalmasına yardımcı olmaktadır. Sindirimi kolaylaştırdığı da bilinmektedir.

Cildi yumuşatıyor

Medikal masaj sayesinde, ter üretimi artırılarak üre ve diğer atık maddelerin atılımı sağlanır. Masaj kılcal damarlarda genişleme sağlayarak, dokulara daha fazla kan gitmesine yardımcı olmaktadır. Derideki kan dolaşımını hızlandırarak, hücrelerin daha iyi beslenmesine olanak sağlamaktadır. Bunların yanı sıra cildin elastikiyetini arttırır ve yağ bezlerinin salgısını yükselterek cildin yumuşamasına yardımcı olur.

Nudayspa’da bu konuda eğitimli terapistler medikal masaj uygulamaktadır. Tüm medikal sorunlarınız için merkezimize müracaat edebilirsiniz.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. Sağlıkla Kalın.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

eyecell göz çevresi bakımı

Eyecell Göz Çevresi Bakımı

Eyecell Göz Çevresi Bakımı uygulaması, göz çevresindeki ince çizgilerde, göz altı torbalanmalarında, morluklarda, elastikiyet kaybı olan üst ve alt göz kapağında göz çevresini korumak ve canlandırmak için uygulanan etkili bir yöntem.

Eyecell Nasıl Uygulanmaktadır?

Eyecel Göz Çevresi Bakımı nda göz çevresi için için uygun olan botanik kök hücre ekstreleri kullanılır. Üzerinde saç teli inceliğinde iğnelerin bulunduğu roller ile göz altları ve üst göz kapağına, çizgilenme problemi var ise göz çevresine yediriliyor. Ardından göz etrafına kolejen üretimini artıran göz çevresindeki ince deriyi yenileme özelliğine sahip zar şeklinde soğuk jel peptide pach uygulanıyor.

* Pachler ciltte 15 dakika bekletildikten sonra çıkarılıp uygulamanın devamı olan serum kullanılıyor. Ardından soğuk krem uygulanarak işlem sonlandırılıyor.

* Roller ile amaç hücre yenilenmesini ve kullanılacak ürünlerin cilt altına emilimini artırmak.

* Eyecell uygulaması yaklaşık 30-40 dk sürüyor.

* Kişinin göz çevresi sorununa bağlı olarak 4-8 seans uygulanabiliyor.

* 10-15 gün aralıklarla yapılması yeterli.

* En güzel yanı ise sosyal yaşantınızı etkilemeyen ve makyaj yapmanıza engel olmayan bir yöntem olması..

.Eyecell Göz Çevresi Bakımı uygulaması sonrası göz çevresindeki ince çizgilerde, göz altı torbalanmalarında, morluklarda, elastikiyet kaybı olan üst ve alt göz kapağında gözle görülür iyileşme saptanmaktadır. Göz çevresini korumak ve canlandırmak için ameliyatsız uygulanan etkili bir yöntemdir.

eyecell göz çevresi bakımı
Eyecell Göz Çevresi Bakımı uygulaması, göz çevresindeki ince çizgilerde, göz altı torbalanmalarında, morluklarda, elastikiyet kaybı olan üst ve alt göz kapağında göz çevresini korumak ve canlandırmak için uygulanan etkili bir yöntem.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. Sağlıkla Kalın.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

☎️0541 360 33 24 -0212 322 23 71 

www.nudayspa.com

#eyecell #genosys #gözçevresikırışıklıkları #gözaltıtorbaları  #göktürk

karbondioksitmaske

Karbondioksitmaske: Leke ve Akne Problemleri için

Karbondioksitmaske Ez Co2 Mask ~ Sihirli Bakım 

Karbondioksitmaske Ez Co2 Maske cilde uygulandığı anda deri altındaki oksijenin çıkmasını ve cildin oksijene doyması sağlanır..

🍃Tüm cilt tipleri ve tüm cilt problemleri için uygulanabilir

🍃Uygulama sonucunda cildin oksijen ve nem oranı yükselerek leke, akne gibi problemleri azaltır, Cilt daha parlak ve daha canlı görünüme kavuşur.

🍃Cildin ısısını düşürerek cildin rahatlamasını ve soğumasını sağlar.

🍃Uygulandığı bölgedeki yağ yakımını sağlayarak kısmi sıkılaşma etkisi yaratır.

🍃 Peptid, hiyalüronik asit, alovera,vitamin kompleskleri içeriği  ile tedavi edici  etkileri bulunur. 📍Ez Co2′ nin muhteşem bir diğer özelliğide sadece 30 dakika sürmesidir 👌🏼

Çalışanların en büyük sıkıntısı kendilerine vakit ayıramamalarıdır.  Karbondioksitmaske Ez Co2 sihirli bakım ile kısa sürede muhteşem sonuçlar elde edilmektedir.

Cilt oksijeni için Haftada 1, cilt problemleriniz için haftada 2  defa Karbondioksitmaske profesyonel uygulama yaptırılması önerilir.

Ez Co2 Enzim maskesi aynı zamanda lekelerin azalmasında da etkili bir yöntemdir

Oksijen cildimizin sağlığı açısından çok önemli bir maddedir. Oksijen eksikliği sebebiyle cildimizin rengi solgunlaşır, leke oluşumu hızlanır ve beraberinde de diğer cilt sorunları ortaya çıkar. Ez Co2 Enzim maskesi, cildimizin oksijen eksiğini giderir. İçeriği sayesinde ciltde onarıcı etki sağlar ve cildin daha parlak görünmesini sağlar. Oksijen takviyesi ile ciltteki nem oranı yükselir, cilt daha canlı ve parlak bir görüntü alır. Ez Co2 Enzim maskesi aynı zamanda lekelerin azalmasında da etkili bir yöntemdir. Leke oluşumunun esas sebeplerinden biri de oksijen eksikliği sebebi ile cildin daha kuru ve yıpranabilir hale gelmesidir. Ez Co2 Enzim maskesi bu sorunun ana nedeni ortadan kaldırarak, lekelerin etkili şekilde azalmasını sağlar. Cilde uygulanan bu maske sayesinde ilk aşamada cildiniz ferahlar ve yenilenir. Sonuç olarak da kan dolaşımı hızlanır, cildin kendini yenilemesi süreci gerçekleşir. 

Ez Co2 Enzim İçeriği Nedir?

Ez Co2 Enzim maske her cilt tipine uygulanabilir. Cilde karbondioksit takviyesi yapılarak uygulanan bu yöntem cilt sorunlarının giderilmesinde etkili bir uygulamadır. Maskenin uygulanması ile birlikte cilt rahatlar ve soğur. Ez Co2 maskesinin içeriği şöyledir:

 • peptid
 • hyaluronik asit
 • aloe vera
 • vitamin kompleksleri 
 • vitamin A ve türevleri

Etkileri Nelerdir?

Uygulama sonrasında cildin rahatlaması dışında, cilt sorunlarını giderici etkisi görünmektedir. Daha ilk uygulamada sonuçları gözlemleyebilirsiniz. Bu sonuçlardan bazıları şöyledir:

 • Kan dolaşımını hızlandırır
 • Cildin daha parlak ve ferah olmasını sağlar
 • Cilt dokusunu geliştirir
 • Leke tedavisinde etkili sonuç gösterir, leke oluşumunu engeller
 • Uygulandığı bölgede yağ yakımı oluşturduğu için yüzde bölgesel incelme etkisi sağlar
 • Anti-iltihaplanma etkisi sağlar

Ez Co2 maskesi düzenli uygulandığı durumda, sivilce ve siyah nokta sorununu kökünden çözer ve oluşumunu engeller. Uygulama yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Etkili sonuç göstermesi açısından, Ez Co2 Enzim maskesi haftada bir kere uygulanmalıdır. Düzenli uygulama durumunda, birkaç uygulamadan sonra sonuçlara inanamayacaksınız. 

Ez Co2 uygulaması her mevsimde uygulanabilir ve doğal içeriği sayesinde cilde herhangi bir yan etkisi olmamaktadır. Tüm cilt tiplerine uygulanabilir olması da tercih edilme sebeplerinden biridir. 

Ez Co2 Enzim maskesi cildinizdeki oksijen eksikliğini gidererek, cildinizin daha parlak ve yenilenmiş görünmesi için en etkili maskelerden biridir. 

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. 

Sağlıkla Kalın

————————————————————

Randevu için 📱0541 360 33 24

————————————————————

#nudayspa #gokturk #doğallıktanyana #maketimeforyourself #genosys #ciltbakimi #ezco2 #ezco2mask #maske #sivilce #gozenek #balkabagi #pumpkinpeel #snowcell #blackpeel #sindirellabakimi #sihirlibakim @nuredermkozmetik #phformulaistanbul #phformulagokturk #genosysistanbul #nuredermkozmetikgokturk #genosysgokturk #medikakciltbakımı

Karbonmaske
eyecell göz çevresi bakımı

Eyecell Göz Bakımı ile Göz Çevresi’nde Etkili Sonuç

Eyecell göz bakımı uygulaması, göz çevresindeki ince çizgilerde, göz altı torbalanmalarında, morluklarda, elastikiyet kaybı olan üst ve alt göz kapağında göz çevresini korumak ve canlandırmak için uygulanan etkili bir yöntem.

Eyecell Kit Nasıl Uygulanmaktadır?

Eyecell göz bakımı göx çevresi için uygun olan botanik kök hücre ekstreleri; üzerinde saç teli inceliğinde iğnelerin bulunduğu roller ile göz altları ve üst göz kapağına, çizgilenme problemi var ise göz çevresine yediriliyor. Ardından göz etrafına kolejen üretimini artıran göz çevresindeki ince deriyi yenileme özelliğine sahip zar şeklinde soğuk jel peptide pach uygulanıyor.

 • Pachler ciltte 15 dakika bekletildikten sonra çıkarılıp uygulamanın devamı olan serum kullanılıyor. Ardından soğuk krem uygulanarak işlem sonlandırılıyor.
 • Roller ile amaç hücre yenilenmesini ve kullanılacak ürünlerin cilt altına emilimini artırmak.
 • Eyecell uygulaması yaklaşık 30-40 dk sürüyor.
 • Kişinin göz çevresi sorununa bağlı olarak 4-8 seans uygulanabiliyor.
 • 10-15 gün aralıklarla yapılması yeterli.
 • En güzel yanı ise sosyal yaşantınızı etkilemeyen ve makyaj yapmanıza engel olmayan bir yöntem olması..

Eyecell Kit 

İçerisinde Eye Counter Cream, Eye Counter Serum ve Eye Patch bulunmaktadır.

Eye Counter Cream

Eyecell Eye Contour Krem, zengin içeriği ile göz çevresinde gelişen olumsuz durumları tedavi etmeye yardımcı olur. İnce kazayağı çizgilerini geriletmeyi, gözaltı morlukları ve gözaltı şişliklerini en aza indirmeyi destekler.

 • Hyaluronik Asit
 • Arbutin
 • Kolajen
 • Tokoferil Asetat
 • Bakır Tripeptit-1  
 • Asetil Heksapeptit-8
 • Palmitoil Oligopeptit
 • Palmitoil Tetrapeptit-7
 • Palmitoil Heksapeptit-12 
 • Rosa damascena (Şam Gülü) Kallus Kültür Ekstraktı
 • Vitis vinifera (Üzüm) Kallus Kültür Ekstraktı
 • Simmondsia chinensis (Jojoba) Çekirdeği Yağı


Eyecell Peptide Gel Patch

Eyecell Eye Peptide Gel Patch cildin görünümünü geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Yaşlanma karşıtı etkisi ile kırışıklıklarda, siyah halkalarda ve şişliklerde azalmaya yardımcı olur bununla beraber cildin nemlendirilmesini destekler.

 • Arbutin
 • Adenozin
 • Beta Glukan
 • Poliglutamik Asit
 • Tokoferil Asetat
 • Asetil Heksapeptit-8
 • Ricinus communis (Hintyağı) Tohumu Yağı
 • Morus alba (Beyaz Dut) Kabuğu Ekstraktı

Eyecell Eye Contour Serum 

 • Bakır Tripeptit-1  
 • Asetil Heksapeptit-8
 • Palmitoil Tetrapeptit-7
 • Palmitoil Heksapeptit-12
 • Palmitoil Oligopeptit
 • Arbutin
 • Adenozin
 • Hyaluronik Asit
 • Vitis vinifera (Üzüm) Kallus Kültür Ekstraktı
 • Rosa damascena (Şam Gülü) Kallus Kültür Ekstraktı

Genosys Akne ve Leke Bakımı

Genosys akne ve leke bakımı akne ve leke için şdeal bir bakımdır . Cilt lekelerinin en çok belirginleştiği dönemlerde yani yaz aylarında, güneşten gelen zararlı ışınlarından cildiniz korumadığınız takdirde cildiniz yıpranır veya koyu lekeler oluşur. 

genosys akne ve leke bakımı

Genosys bakımları bu konuda eğitim almış uzman estetisyenlerimiz tarafından uygulanır .Cilt lekeleri ve cilt koyulukları ilgili protokelleri uygulayarak istenmeyen görüntülerden kurtulmanızı sağlar.

Akne ve Leke Bakımı Etkileri

 • Hava ve ısının sebep olduğu oksitlenmeleri önler.
 • Cilt rengini açar.
 • Cilt kök hücresinin güçlü stimülatörü ve cildin yeniden biçimlenmesine katkı sağlar.
 • Yumuşak cilt teması verir
 • Cilt hücresinin ana bileşeni ile mükemmel cilt uyumu
 • Fibroblast ve kollajen sentezi, cildi sıkılaştırma etkisi verir

Genosys Leke ve Akne Protokolleri

Genosys tum dunyada sayisiz noktada uygulanan bir hucre yenileyici ve onarici tedavi edici protokoldur.

Hafif seviyede soydurma ile birlikte ciltteki skar doku, lekeli bolge, kirisik alanlari tedavi ederken cilt goruntusunde ciddi oranda iyilesme saglar. Sikilasan ciltte gozenek goruntusude azalir.

Kur seklinde belirlenen seanlar ile 15-21 gunluk periyotlarla cilt bakiminiz yapilarak istenen iyilesme saglanana kadar devam edilir.

Seans sayilari sorunlu bolgeye , problemin siddetine ve cilt tipine gore kisiden kisiye faklilik gosterir.

Konsultasyon sonrasinda belirlenecek protokol sonrasinda  1-3 gun icerisinde dahi gozle gorulur belirgin farkliliklar gozlemlenecektir.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. 

Sağlıkla Kalın

Dünyanın En Hızlı ve En Güvenilir Buz Lazer Epilasyon Magic Eis ile Tanıştınız Mı?

Dünyanın En Hızlı ve En Güvenilir Buz lazer Epilasyon Teknolojisi Magic Eis ile Tanıştınız Mı?

Deneme  seansı için ☎️ 05413603324 

www.nudayspa.com

Phanes Laser’ in geliştirmiş olduğu extra soğutma özelliğine sahip buz epilasyon magic eis özel kare atış teknolojisi ile daha etkili daha hızlı ve daha konforlu bir epilasyon imkanı sunuyor.

Geliştirilmiş en yeni EIS başlığı ve SPT (Square Pulse Technology) sistemine sahip olan Magic EIS saniyede 20 atış yapabilme özelliği ile  en hızlı ve en güvenli lazer epilasyon teknolojisidir.

SPT ile daha etkili ve verimli sonuçlar elde etmek için her bir atışı milisaniyeler içerisinde 20 eşit darbeye bölebilme özelliği ile kıl köküne gerektiği kadar ve doğru enerjiyi verebilmektedir.

Magic EİS ile dört mevsim uygulama yaptırılabilmektedir.Dilediğiniz her mevsim Magic EİS ‘teb faydalanabilirsiniz. Eski nesil lazer sistemlerinde ten rengi koyulaştıkça epilasyon etkisi de azalıyordu. Buz Lazer Magic EİS sistem ise koyu tenlerde bile etkili sonuçlar almanızı sağlayan bir teknolojiye sahiptir. Yani, bronz bir tene sahip olduğunuzda bile bu tedaviden faydalanabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Hakkında

Lazer kavramı, 1917’ de Albert Enstein tarafından kuantum teorisinin bir parçası olarak geliştirilmiştir. Enstein, fonksiyonel bir lazer sistemini kurmak için gerekli prensip ve kavramları ileri sürmüştür. Ancak fonksiyonel lazerlerin üretilmesi için uzun yıllar geçmiş ve ilk lazer cihazı 1960’ ta geliştirilen ruby laser olmuştur.

Lazer yöntemi ilk başlarda askeri ya da endüstriyel amaçlı kullanılmıştır. Tıbbi uygulama alanları için ise çok daha ileriki zamanlarda lazer sistemleri üretilebilmiştir. Yıllar içerisinde tek tek kısa atımlar yapabilen lazer cihazları geliştirilmiştir. Lazerlerin tıbbi gelişim süreci 1983’ten itibaren başlamıştır.

Kılcal damar tedavisi, leke, dövme çıkarma gibi alanlarda yeni lazerler üretilmiştir. Tıbbi ve klinik çalışmalar bu aşamada hız kazanmıştır. İlk ışık temelli epilasyon türü, 1994 yılında kullanılmaya başlamıştır. Lazer epilasyon uygulamaları aktif olarak 1990’lı yılların sonunda onaylanarak kliniğe girmiştir. Lazer epilasyon 1998’ de FDA tarafından onaylanan bir uygulama olmuştur.

Lazer epilasyonda amaç, kılı üreten kök hücrelerinin fonksiyonunu bozmaktır. Melanin olarak adlandırılan, kılın yapısında bulunan siyah boya maddesi tarafından lazer ışınının emilmesi ile oluşan ani yüksek ısı enerjisi, kılı üreten kök hücrelerini hasara uğratır. Siyah kıllar, yani melanin maddesini fazlaca içeren kıllar epilasyondan daha fazla etkilenirken, gri ve beyaz kıllarda etkinlik yok denecek kadar düşük olur.

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için estetik bir sorundur. Aşırı tüylenme ; kalıtımsal, hormonal veya kullanılan çeşitli ilaçlardan kaynaklanabilmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde kullanılan ağda, jilet, ip, cımbız ve kimyasal tüy dökücüler ile kalıcı çözüm elde edilememektedir.

Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. 

Sağlıkla Kalın

buz lazer epilasyon magic eis

#buzepilasyon #lazer #lazerepilasyon #epilasyongokturk #acısızepilasyon #soğutmalıepilasyon  #nudayspa #buzbaşlıkepilasyon #magiceis #hızlıepilasyon #ağrısızepilasyon #alex #göktürk #göktürklazerepilasyon #göktürkbuzlazer

Neden Alex Plus Tercih Edilmeli!?

MORMED’in en son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği ALEX PLUS 610-1200 nm. aralığındaki dalga boyu ile Dünya’nın en etkili epilasyon teknolojisidir.

 Eski nesil foto epilasyon teknolojilerinde koyu tende epilasyon yapmak neredeyse mümkün değil iken geliştirilmiş Alex Eis cihazı ile koyu tende ve hatta ince tüylerde dahi başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  ALEX PLUS sistemi diğer epilasyon teknolojilerinden farklı ve etkin kılan en büyük özelliği; 3 boyutlu teknolojisiyle kılı tamamen tahrip edebilmesidir. Değişebilen başlık aparatı sayesinde artık kişiye özel HİJYENİK epilasyon uygulaması yapabilmekteyiz. Jelsiz kullanım imkanı ile hem daha hijyenik uygulama yapıyor hemde daha etkili sonuçlar almaktayız.

  Cildi korumak ve epilasyon konforunu artırmak amacıyla geliştirilmiş entegre soğuk hava sistemi ile çok daha konforlu epilasyon yapmaktayız.

  ALEX PLUS’ın kişiye özel başlık aparatı sayesinde hijyeniktir.

Güvenlik modları artırılmış ALEX PLUS sistemi ile hızlı, konforlu ve etkili uygulama yapabilirsiniz.

NEDEN ALEX PLUS ?

 • Entegre soğuk hava sistemiyle konforlu epilasyon
 • Başlık büyüklüğü ile kısa süreli uygulama
 • Kişiye özel başlık aparatı ile HİJYENİK epilasyon
 • 610-1200 nm. dalga boyu aralığında etkili sonuç
 • Koyu tenlerde ve ince tüylerde etkin sonuç

LAZER HAKKINDA GENEL BİLGİ

Lazer kavramı, 1917’ de Albert Enstein tarafından kuantum teorisinin bir parçası olarak geliştirilmiştir. Enstein, fonksiyonel bir lazer sistemini kurmak için gerekli prensip ve kavramları ileri sürmüştür. Ancak fonksiyonel lazerlerin üretilmesi için uzun yıllar geçmiş ve ilk lazer cihazı 1960’ ta geliştirilen ruby laser olmuştur.

Lazer yöntemi ilk başlarda askeri ya da endüstriyel amaçlı kullanılmıştır. Tıbbi uygulama alanları için ise çok daha ileriki zamanlarda lazer sistemleri üretilebilmiştir. Yıllar içerisinde tek tek kısa atımlar yapabilen lazer cihazları geliştirilmiştir. Lazerlerin tıbbi gelişim süreci 1983’ten itibaren başlamıştır.

Kılcal damar tedavisi, leke, dövme çıkarma gibi alanlarda yeni lazerler üretilmiştir. Tıbbi ve klinik çalışmalar bu aşamada hız kazanmıştır. İlk ışık temelli epilasyon türü, 1994 yılında kullanılmaya başlamıştır. Lazer epilasyon uygulamaları aktif olarak 1990’lı yılların sonunda onaylanarak kliniğe girmiştir. Lazer epilasyon 1998’ de FDA tarafından onaylanan bir uygulama olmuştur.

Lazer epilasyonda amaç, kılı üreten kök hücrelerinin fonksiyonunu bozmaktır. Melanin olarak adlandırılan, kılın yapısında bulunan siyah boya maddesi tarafından lazer ışınının emilmesi ile oluşan ani yüksek ısı enerjisi, kılı üreten kök hücrelerini hasara uğratır. Siyah kıllar, yani melanin maddesini fazlaca içeren kıllar epilasyondan daha fazla etkilenirken, gri ve beyaz kıllarda etkinlik yok denecek kadar düşük olur.

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için estetik bir sorundur. Aşırı tüylenme ; kalıtımsal, hormonal veya kullanılan çeşitli ilaçlardan kaynaklanabilmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde kullanılan ağda, jilet, ip, cımbız ve kimyasal tüy dökücüler ile kalıcı çözüm elde edilememektedir.

Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. 

Sağlıkla Kalın

Bültene kayıt ol