BÖLGESEL İNCELME VE SELÜLİT

 • Radyofrekans

  Radyofrekans,İnfrared ,Ultrason,Vakum 4 sistem bir arada…Hem yüzde,hem de vücutta yeni sistem

  Dörtlü sistem ile yağ hücreleri içerisindeki su moleküllerinin, ultrason tarafından üretilen ultrasonik dalgalarla hava kabarcıklarına dönüştürülerek yağ hücrelerinin patlatılması esasına dayanır.

  1: UltraSonic Ped  

  Özellikle bacak içi sarkmaları ve selülit için  tasarlanmış özel petli teknoloji sistemi.

  2: Ultra Güçlü Yağ Parçalama Baslığı:(Yeni Sistem)

  Ultra Sonik shock güçlü ses dalgasıyla yağ patlaması yapan yeni teknoloji başlık.Ekstra güçlü yağ patlatıcı ve yağ parçalayıcı özelliği.

  3RF Vakum Özellikli Radyo Frekans Baslığı:

  Yağları parçalanarak çözülmesini sağlar, Lenfatik dolaşım sağlar, cildi gerginleştirir ve cildin elastikliğini artırır. Özellikle doğum sonrası sarkan karin bölgesinde mükemmel toparlanma sağlar.

  4Radyo Frekans RF Yüz Baslığı:

  Cilt gençleştirme, Lifting, Gerdirme  100%  etkili sonuç  garantilidir

 • Magic Prob ile Zayıflama

  Magic Prob yöntemi ile zayıflama nedir? Nasıl yapılır?

   Vücudun bölgesel olarak belirli düzeyde ULTRASON dalgaları ve özel bir teknikle uygulanarak incelmesi  Magic Prop olarak isimlendirilmektedir. Acı, ağrı, zaman sınırı olmadan seans da anında alınan sonuç çok ilgi gördü.

  Sarkık cilt, lokalize yağ, fibrotik alan, çatlaklar ile gevşek ve yumuşak selülit bölgelerinin normalleşmesi için geliştirilmiş ses dalgaları ile yağ yakma makinesidir. Ultrosonic dalga ile çalışan sistem  yağ çeperlerini küçülterek  incelme sağlamaktadır. Kilo vermek ve bölgesel olarak incelmek isteyen kişiler, bunun için yoğun diyetler ve düzenli spor gibi etmenleri hayatlarının bir parçası haline getiriyor. Ancak bu aşamada küçük müdahaleler ile birlikte bu sonuçların alınması da mümkün oluyor. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile vücut şekillendirilmesi için ultrason dalgaları kullanılabiliyor. Bu dalgalar ile birlikte yağlanma olan bölgelerde yağ çeperleri incelirken bu sayede 2-22 santimetre incelme mümkün hale geliyor. Herhangi bir acı duymadan ya da çok uzun süreler olmadan incelme gerçekleşiyor.

  Magic Prop yöntemi ile zayıflama nasıl yapılır?

  Öncelikle seans öncesi hem manuel hem de bilgisayar  ölçümü yapılır. Uygulama yapılacak kişiye bol su içirilir. Bu yöntemiile zayıflama  sorunlu bölgeye ultrason dalgaları gönderilirken bu dalgalar, yağ çeperlerinin incelmesine sebep oluyor. Seans sonunda yapılan ölçümde  2-12 santimetreye kadar incelme gerçekleşir. Hem kadın hem de erkeklere  incelme denildiğinde akla ilk olarak bel geliyor olsa da göğüs, sırt, basen, bacaklar ve kollar ve gıdı çevresinden de  bu  işlem ile incelmek mümkün.  Bu işlemin gerçekleşmesi az bir yağ kalınlığı varsa tek bir seans yeterli görülüyor. Yağ kalınlığına göre 4-8-12 seans uygulama yapılabiliyor.

   Kaç kilo verilir?

  Yağların çeperlerinde yaşanan incelme ile birlikte vücuttan belirli oranda yağ atımı olurken bunun yerine kas oluşumu da mümkün oluyor. Bu sebeple seanslardan sonra insanların kilolarında büyük değişimler yaşanmayabiliyor. Rahatlıkla insanlar ne kadar inceldiklerini kontrol ederek sonuçları kendi gözleri ile de görebilirler. Bilindiği üzere vücudun yağ miktarı yanlış beslenme ve hareketsizlik ile de artabildiğinden seanslar sonrasında da dikkat edilmesi gerekiyor. Özel bir teknikle uygulanan magigprob  ile  bölgesel olarak 2-12 santimetreye kadar incelme vaat edilirken birçok kullanıcı sonuçların çok olumlu olduğunu belirtiyor.

  HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR ?

  Cihaz üzerindeki dokunmatik ekrandan “boyun, göğüs, sırt, bel, basen ile kol ve bacaklar” seçilerek bunlara ait program uygulanır. Seçilen parametrelerin ekrana otomatik gelmesi kullanıcı hatasına izin vermez.

  ULTRASOUND DALGA VÜCUDA ZARARLI MIDIR?

  Ultrasound dalganın vücuda hiç bir zararı yoktur. Hiç bir dalga hamilelerde kullanılmadığı halde ultrasound dalga gebelerin de pek çok uygulamalarında kullanılmaktadır. Ultrasound dalga tıpta pek çok hastalığın tespitinde çok tercih edilmektedir. Çünkü röntgen gibi zararlı olmadığı gibi bilgisayarlı tomografiden çok daha işlevsel olarak üç boyutlu olarak kafatasından ayak bileğine kadar tüm vücutta hastalıkların tespitinde tercih edilmektedir. Ultrasound da ses dalgaları dokulara çarpıp geri döndüğünde yankının bilgisayara işleyişiyle doku görüntülenmektedir. Zayıflamada kullanılan ultrasound dalga Heykeltas ise önce deriyi geçer hemen altındaki yağ dokusuna ulaşır ve normal boyutunun üzerine çıkmış olan yağ kütlesini parçacıklara ayırır. Yalnızca bununla da kalmaz bu bölgede deformasyona uğramış sarkmış dokunun yeniden kendini onarması için collagen üretimini sağlar. Genel olarak kilo vermeyi ya da incelmeyi sağlayan işlemlerde insanlar kesinlikle bir noktada zararlı olmasını bekliyor. Bazı durumlarda belirli hastalık riskleri ya da ilk dönemlerde oluşan morarmalar, bayanlar tarafından kabul edilebilir oluyor.  Bu işlemde vücuda yalnızca ultrason dalgaları verildiğinden herhangi bir zararı bulunmuyor. Seansların uygulanma aşamasında kişiler acı çekmezken herhangi bir ekstra hisse de kapılmıyorlar. Bu sebeple de belirli bir yan etkisinin bulunduğunu söylemek oldukça zor. Ultrason dalgaları, hamile bayanlara dahi bebeğin kontrolünde verilebiliyor. Bu doğrultuda normal sağlığındaki bir insana da zarar vermesi çok mümkün olmuyor.

  ULTRASOUND DALGA İLE SELÜLİT UYGULAMASI YAPILABİLİR Mİ?

  Deri altında kütleselleşmiş yağ dokusunun deri yüzeyine doğru çıkmasıyla kedini gösteren selülitler ne yazık ki hiçbir bayanın kabullendiği bir durum değildir.Çoğu zaman kişi olabildiğince formda olmasına rağmen yalnızca selülit problemi olabilir. Buna sebep östrojen hormonu olabileceği gibi hareketsiz yaşam ve kötü beslenme ya da vücuttaki toksinlerin yağ hücrelerine olan etkisinden de kaynaklanabileceği söz konusudur.

  Magic prob burada da kendini gösterir selülit bölgedeki yağ hücresini küçülterek dejenerasyona uğramış dokuyu yeniden gerginleştirip sıkılaştırır.

  SEANS ESNASINDA ACI HİSSEDİLİRMİ?

  Uygulama esnasında ve sonrasında herhangi bir olumsuz etki hissedilemez.

  SEANSA GİRMEDEN VE SEANS SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  Seans öncesi aç olmak süratli netice almayı kolaylaştırır. Sonrasında ise az yağlı besinleri tüketmek “kırılmış” yağ hücrelerinin atımını hızlandırır. Yine, seans öncesi ve sonrası bol su içmek, bu sürece olumlu katkı sağlar.

  SONUÇ KALICIMIDIR?

  Lokal yağ (adiposit) hücrelerimiz ergenlikte mevcut miktarına ulaşarak sonraki yaşamımızda sayıca değişmez. Hacimce ise 4000 katına kadar çıkarak dev yumrular oluşturabilirler. Adiposit in barındırdığı yağ, uygulanan iç basınçla hücre çeperini kırar ve “ölmüş” yağ hücreleri venöz dolaşımla üriner sisteme nakledilir, idrarla atılır. Geri dönüş tıbben mümkün değildir.

  KİLO DA VERİLİYOR MU?

  Atılan yağ erozyonu sonucu kilo verilmesi mutlak ise de heykeltraş seansı uygulanan yerin incelmesini garanti eder.

  KİMLER SEANSA GİREMEZ?

  Hamileler, Lohusalar, kardiyovasküler sorunlular, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıklarında, diyabet, epilepsi, cerrahi nekahet dönemleri ile regl halleri dışında ve 16 yaşını aşmış herkes yararlabilir.

 • Bütünsel Zayıflama

  BÜTÜNSEL ZAYIFLAMA

  Bütünsel zayıflama programı ile, zayıflama konusunda bütünsel bir yaklaşım ile danışanlara programlar yapılır. Kişinin ihtiyacına göre sağlıklı beslenme, yağ kırma, vücut şekillendirme, spor, selülit programları ile bütünsel bir yaklaşımla bütünsel yaklaşımla program oluşturulur. İhtiyaç ister kilo, ister vücut şekillendirme, ister selülit, isterse spor olsun tüm programları bütünsel bir yaklaşımla danışanlarımıza sunuyor, bütünsel yaklaşımla zayıflama sağlıyoruz. 15 yıldır tecrübeli ekibimizle bütünsel zayıflama konusunda Göktürk’ün ilk ve bütünsel zayıflama programı ile zayıflatan merkezi Nudayspa’dır. Vücut şekillendirmede her ihtiyaç için kişiye özel programlar yapılmaktadır.

 • Lipomasaj

  Mekanik hücresel uyarım teknolojisi ile FDA onayı alan ilk medikal teknik:Lipomasage

  Lipomasaj tekniği, mekanotransdüksiyon ( bir hücrenin mekanik bir uyarıyı bio-kimyasal uyarıya çevirmesi ) yöntemiyle yağ dokusu hücre çekirdeklerinde lipolizi yani yağ yakımını tetikler. Çok sıkı diyet ve yoğun egzersizlere rağmen vücudun bazı inatçı kütleleri yağ yıkımına izin vermez. Lipomasaj uzun sürede kaybedilemeyen yağların yakılmasını sağlayan bilimsel olarak kanıtlanmış doğal bir yöntemdir. Bu ayrıcalıklı lpg teknolojisi endermolojideki büyük buluş sayesinde ortaya çıkarılmıştır. Bu yöntem Profesör Lafontan ( ınserm , toulouse ) tarafından yürütülen son bilimsel çalışmalar ile geliştirildi. Bu çalışmalar, son jenerasyon lpg makinelerinin içerdiği fonksiyonların ( roll’ın , roll’up , roll’out ), adipositlerdeki (yağ hücreleri) yağ yakılmasından sorumlu beta reseptörlerini uyardığını ortaya çıkardı. Bu buluş sayesinde lipomasaj tekniği kullanılarak son derece etkili ve hızlı sonuçlara ulaşılıyor.

  Keymodule 2 sahip olduğu bağımsız motorlara sahip birbirinden farklı üç özellikteki silindirleri sayesinde zayıflama ,şekillenme ,sıkılaşma ve selülit bakımında eşssiz çözümler sunuyor.
  Klinik Veri Araştırmaları
  Endermologie : Taking a Closer Look 
  A Logical Alternative 
  Endermologie and Endermologie – Assisted Lipoplasty Update 
  Noninvasive Mechanical Body Contouring 
  Endermologie (LPG) : Does It Work ? 
  Endermologie (the LPG Technique) and Cellulite: My Clinical Practice ? 
  Device Appears to Help Reduce Cellulite Tıbbi Makaleler
  INTERNATIONAL JOURNAL OF AESTHETIC COSMETIC BEAUTY SURGERY 2001, 
  SCIENTIFIC FORUM 1 
  SCIENTIFIC FORUM 2 
  SCIENTIFIC FORUM 3 
  SCIENTIFIC FORUM 4 
  THE EUROPEAN JOURNAL OF LYMPHOLOGY 
  THE EUROPEAN JOURNAL OF LYMPHOLOGY – 2 
  THE JOURNAL OF ESTHETIC MEDICINE AND SURGERY 
  LES NOUVELLES DERMATOLOGIGUES 2002 
  LES NOUVELLES DERMATOLOGIGUES 2003 Fibroz Üzerine Klinik Araştırmalar
  Effectiveness of LPG Treatment in Morphea 
  Epidemiologie 
  A Randomized, Prospective Study Using the LPG Technique in Treating Radiation-Induced Skin Fibrosis: Clinical and Profilometric Analysis Ödem Üzerine Klinik Araştırmalar
  Comparison of the Effectiveness of MLD and LPG Technique 
  Endermologie (with and without Compression Bandaging) – a New Treatment Option for Secondary Arm Lymphedema 
  Endermologie for LipoLymphedema 
  LPG Technique in the Treatment of Peripheral Lymphedema Yara İzleri Üzerine Klinik Araştırmalar
  The LPG technique : 22 Years Experience Ağrı Üzerine Klinik Araştırmalar
  Use of a Mechanical Massage Technique in the Treatment of Fibromyalgia: A Preliminary Study 
  Does Mechanical Massage of the Abdominal Wall After Colectomy Reduce Postoperative Pain and Shorten the Duration of Ileus ? Results of a Randomized Study Plastik Cerrahide LPG
  The Utilization LPG Technique During Liposuction 
  Endermologie After External Ultrasound-assisted Lipoplasty 
  Endermologie Versus Liposuction 
  Liposuction Surgery and the Use of Endermologie Sporcular Üzerine Klinik Araştırmalar
  Effects of LPG Systems Technique on Motor Performance in High Level Football Players 
  Effects of a New Massage Technique on Delayed Onset Muscle Soreness (DOMS) 
  Treatment of Delayed Onset of Muscle Soreness (DOMS) with the LPG technique Hayvanlar Üzerine Klinik Araştırmalar
  Analysis of the Effects of Deep Mechanical Massage in the Porcine Model 
  Analysis of the Cutaneous and Systemic Effects of Endermologie in the Porcine Model
 • Ultrason

  Ultrason

  Ultrason teknolojisi son yıllarda kozmetik ve estetik amaçlı olarak geniş uygulama alanına sahip tüm dünyada kendini kanıtlamış güvenli bir teknolojidir.Bu yöntemde kullanılan ultrason teknolojisi ile hücreler arası boşluklar doldurularak, fizyolojik yapısı iyileştirilmesine çalışılır, yağ hücreleri arasındaki bağların çözülmesine yardımcı olur ve yağ hücrelerinin çeperlerini zayıflatıp parçalayarak sonuca ulaşılmaya çalışılır.

  Düşük frekanslı ultrason dalgaları.Cihaz uygulaması bölgesel yağ birikimlerini azaltmak ve vücudu yeniden şekillendirmeyi içermektedir. Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.

   HANGİ AMAÇLA KULLANILIYOR?

   Bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan güçlü bir sistemdir.  Cilt sıkılaştırması için fayda sağlamaktadır.


  ETKİ NASIL OLUYOR?

  Yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür ve hasta tarafından harcanabilir hale gelir. Yani hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Sonuç gerçekten yüz güldürücü olabilir, mezuradaki rakamlar en az 2 maksimum 10 cm kadar azalma sağlayabilir.

   NASIL UYGULANIYOR?

  Uygulama başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır.  Haftada bir yada iki seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8-10 seansta tamamlanır. Bir seans ortalama 40 dakika sürüyor. İşlem tamamen ağrısızdır.Seans süresince kulağınıza ıslık gibi bir ses gelecek olup,tamamen zararsızdır. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir.Bu parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır. Uygulamadan önce az 2 lt su içmek gerekmektedir. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Sonraki seanslarda bu incelme tabiî ki azalarak devam eder. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Programı  desteklemek için,yağsız diyet,bol su içilmesi önerilir. Uygulama lenf drenajı hızlandırabilir ve parçalanan yağların atılımı hızlandırabilir, buda yaklaşık 1 hafta kadar sonra yağ ağırlığından kayıp olarak karşımıza çıkar.

  FARKI NEDİR?

  Diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmaması…

  · Güvenli, ağrısız, non-invaziv
  · Otomatik parametreler
  · Liposuction ile kıyaslanabilecek sonuçlar
  · Kalıcı sonuçlar
  · Kullanım rahatlığı
  · Selülit ve Yağ parçalamada son derece etkili

  Erkeklere de bu uygulamalar yapılabilir mi?

  Erkeklere uygulama rahatça yapılabilir. Bu sistemde erkek, kadın ayrımı yoktur.

 • Lenf Drenaj

  Lenf Drenaj Nedir?

  Lenf Drenaj sistemi vücutta bağışıklık, savunma ve lenf sıvısının tamamının işlevlerini yerine getiren sistemdir.

  Lenf Drenaj Uygulaması

  Lenf, akkan olarak da bilinir, canlılarda dokularda yer alan vücudun sıvı dengesinin korunmasını sağlayan, bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzaklaştıran, kanal ve kanalcıklardan oluşan özel bir toplar damar dolam ağıyla kan damarlarına dökülen renksiz sıvı.Lenf Drenaj damarlarındaki basınç kan damarlarındakinden daha düşüktür ve lenf sıvısı kandan daha yava akar. Lenf damarlarndaki hücre duvarlarının geçirgenliği kılıcal damarların duvarlarından daha fazladır.Lenf Drenaj damarlar tek yönlüdür sıvının kalbe ilerlemesi geri gelmemesi için kapakçıklar vardır. Lenf sıvı kalbe giden yol boyunca irili ufaklı 3mm. den 3cm.ye varan lenf bezlerinden geçer.Lenf Drenaj bezleri süngersi yapıdadır ve içinden geçen sıvıyı süzmek gibi görevleri vardr. Lenf bezleri yuvarlak yada oval, fasulye biçimindedir. Bunlar genellikle belirli yerlerde gruplar halinde bulunur. Her merkeze vücudun belirli bir bölgesinin lenf sıvı akar.

  Uygulanan sağlıklı diyetle yağ hücreleri boşaltılır. Boşaltılan bu yağ hücreleri pasif jimnastikle yapılan kas hareketleri ile sıkılaştırılır. Bu çalışmayla amaçlanan, enerji harcamak değil, kas gerginliğini arttırmaktır. Farklı kas grupları belli bir program doğrultusunda çalıştırılır.

  Lenfatik Drenaj Masaj

  Lenfatik drenaj masaj elle veya lenf drenaj makinası ile uygulanıyor.

  Elle Yapılan Masaj

  Derinin önce hafif harekete geçirilmesini sağlyor. Yapılan hareketler damarlardaki lenfatik akışı itiyor. Belirli noktalara parmaklarla bastrıldığında, kullanılan lenfler atılarak yenileri oluşuyor, bu da o bölgedeki kan dolaşımının, hiç bir güç kullanılmadan hızlanmasını sağlıyor.Lenf drenaj makinası ise, vücutta lenfatik sistem adı verilen, hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımını hızlandırıyor.
  Bu aletin ayrıca kas sistemi üzerinde de olumlu etkisi var. Makinanın yaptırdığı tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı itiyor ve lenfatik sistemin düz kaslara ait ksmna etki yapyor. İnsan organizmasını içi su dolu bir küvete benzetirsek, filtrasyonunu atar damar sistemi, boşalma ve emilip dağlmayı da toplar damar sistemi tekil eder. Lenfdrenaj, kanda dolaşan serbest yağ asitlerin, kolayca yakılabilecek hale getirilmesini sağlıyor.Aşırı kilo fazlası olan; adet öncesi dönemde vücudunda ödemler oluşan; selülitinden yakınan ve meme kanseri sonrası kollarında ödemler meydana gelen hanımlar lenfdrenaj sayesinde tüm bu sorunlarından kurtuluyorlar.
  Lenfdrenaj cihazı ile parmak uçlarından yukarı doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulanarak, lenfdrenaj sağlanıyor. Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma oluyor.

  Lenf Drenaj Yöntemi Nasıldır?

  Kişiye ince çorap giydirilerek ayaklar, bacaklar ve karın sarılır ve lenf drenajı cihazı çalıştırılır. Cihaz parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulayarak, lenf drenajını sağlar. Haftada 2 ya da 3 kez uygulanabilir.Mezoterapi ve karboksiterapi sonrasında uygulamanın etkinliğini arttırmak için uygulanır. Seanslar yaklaşık 30 dakika sürer.

  Lenf Drenaj Etkileri Nelerdir?

  Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma olur.Lenf Drenajı, selülit uygulaması dışında çeşitli sebeplerle vücutta biriken ödemin dışarıya atılmasını sağlayarak bağışıklık sisteminin ve diğer bazı organ sistemlerinin çalışmasını düzenler, özellikle varis giderilmesinde de kullanılır.

  Lenf Drenaj Kimlere Uygulanır ?

  Uygulanmamasını gerektiren herhangi bir durum yoktur.

  Uygulamaya Gelmeden Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Uygulamaya gelirken hastaya yanında ince çorap getirmesi söylenir. Uygulama çorapla yapılmaktadır.

  Lenf Drenajın Yan Etkileri Nelerdir?

  Lenf Drenaj’ın yan etkisi yoktur.
 • Quantum Caci

  1992 yılında kurulan “Caci international” güzellik uzmanlarına yönelik profesyonel amaçlı elektroterapi ekipmanlarının üretim ve temininde İngiltere’nin en büyük firmasıdır. Cihazın ana fonksiyonu, yaşlılık izlerini tedavi etmek, cilde canlı ve genç görünüm kazandırmak, kasların toparlanmasını sağlamaktır. Cilt ve kas dokularını aynı anda uyarmak, cilt dokusu altında bulunan kaslara canlılık ve zindelik kazandırarak, hareketsiz kalan ve kan dolaşımı zayıflığı sonucu gevşemiş, yapısını yitirmiş kasları tekrar yapılandırmaktır.Quantum teknolojinin son olanaklarından yararlanılarak geliştirilmiş ve bir estetik merkezinde uygulanan tüm tedavileri tek başına yapabilen bir cihazdır.

  Quantum’un 5 ayrı programı ve her programın kendi içinde ayrılan bölümleri bulunur. Bu bölümlerde; zayıflama ve selülit sorunları için uygulanabilecek çeşitli tedavilerin yanında, kırışıklık giderme, ameliyatsız yüz germe, lifting gibi spesifik yüz ve vücut sorunlarının iyileştirilmesine yönelik uygulamalar da yer almaktadır.Quantum cihazında aynı anda birkaç program birden kullanılabilir. Örneğin zayıflama programı uygulanan bir müşterinin aynı anda yüzündeki kırışlıklar giderilebilir ya da bir müşteriye selülit programı uygulanırken, diğerinin bacak içlerindeki sarkıklıklar toparlanabilir. Bu sayede tedavi süreleri kısalır ve müşteriler bekledikleri sonuca en hızlı şekilde ulaşır.

  CACI ile vücut şekillendirme ve toparlama, cilde elektro masaj yaparak etkisini gösterir. Şekil olarak pateni andıran CACI ile masaja başlamadan önce cilde özel jel sürülür. CACI ile elektro masaj yapılırken, kaslar çalışır ve yağlar parçalaır. Masaj uygulanan kişi bir akım hissedip, sadece masajın etkisini hissetmektedir. Eskiden felçli hastalar üzerinde uygulanan bu aletin hastaların kaslarına yaptığı fayda görülünce, patenti İngilizler tarafından alınmış ve güzellik dünyasında da kullanılmaya başlanmıştır,

  Hiç bir yan etkisi bulunmayan CACI ile acı çekmeden gençleşebilirsiniz. Aynı işlem liposuction ameliyatlarından sonra da geçerli olmaktadır. CACI, haftada üç kere olmak üzere toplam 15 seansta, beş hafta gibi kısa bir sürede bir ile üç beden arası incelme sağlamaktadır

  Slimtone Modu Zayıflama ve Beden İnceltme Programı

  Genel olarak vücudun belli bölgelerine yerleşmiş olan yağların yakılmasını sağlayan,kaslara güç ve elastikiyet kazandıran dejenere olmuş kasların toparlanmasını sağlayanbir programdır. .

  7 ayrı dalga türü ve 10-800 Hz arasında değiştirile bilen frekans ile uyarılan kaslar, dışarıdan gelen bu uyarı ile kasılabilmek için etrafındaki yağ hücrelerinden enerji almak zorunda kalırlar. Enerjilerini kaslara veren yağ hücreleri hacimsel olarak küçülürler, böylece uygulama yapılan bölgede 20 dakikalık bir seansta bile gözle görülebilen sonuçlar alınır.

  Müşterinin yaşı, kas yapısı, toleransı, ödem ve yağ oranı gibi kriterler göz önüne alınarak en uygun tedavinin seçilmesinden sonra kür tedavisi içinde takip edilmesi gereken program cihaz tarafından otomatik olarak ayarlanır.

  Square Dalga:Sarkmış ve gevşemiş olan kas dokularının toparlanmasında kullanılan, uzun ve derinlemesine kasılmalar sağlayan bir dalga türüdür

  Uygulama alanları

  Doğum ve Ameliyat sonucunda zayıflayan kasların toparlanmasındaAşırı kilo kaybı sonrası meydana gelen sarkıklıklarda

  Sarkmış veya sarkmaya başlamış vücutlarda

  Hareketsizlik sonucu sarkan vücutlarda

  Trapezoidal Dalga:Aşırı kilo, toparlama ve selülit sorunu olan kişilerde uygulanır. Belli bölgelere toplanmış yağların, kırılması ve kasların toparlanmasında kullanılır. Bu uygulama bir çeşit aktif jimnastik etkisi gösterir. Aktif spordan farkı; quantumda vücudun fazladan oksijene ihtiyacı yoktur bu da kasların gelişmesine yol açmaz

  Step Dalgası: Genel olarak karın, bacak ve kol bölgelerine uygulanan, ödemin çözülmesini ve kasların toparlanmasını sağlayan bir programdır

  Uygulama alanları

  Menopoz dönemi ve sonrası meydana gelen hormonal değişikliklere bağlı su toplanması ve kas gevşekliğinde

  Ödem ve su toplamaya meyilli kişilerde

  Vücuttaki şişliğin atılmasında

  ESM – Elektro Selülit Masajı

  Masajın selülit tedavisine olumlu etkisi yıllardır bilinmektedir. ESM’de masaj, mikroakımın tıbbi faydaları ve teknolojinin birleşmesi ile “estetikte devrim” denebilecek sonuçlar verir. ESM, selülit tedavisinde diğer yöntemler gibi sadece kas ve dokuyu uyararak selülite neden olan toksin birikimini atmakla kalmaz, aynı zamanda mikroakım ile yüklenmiş 24 rulonun masajı ile hücre içi ve dışını da uyarır ve söz konusu bölgelerde;

  Zayıflamış liflerin, bağlayıcı dokuların yenilenip onarılmasını sağlar.

  Konjonktiv doku aktivitesini arttırarak, kolajen ve elastin üretimini hızlandırır.

  Protein sentezini arttırıp, hücre metabolizmasını hızlandırarak cilt yapısını düzenlerer.

  Böylece iç hücrelerde sağlanan iyileşme, selülitin dış hücrelerde yarattığı etki olan portakal kabuğu görünümündeki bozulmayı düzenler ve selülitli bölgedeki dokuların

  Yeniden normal cilt dokusuna kavuşmasına yardımcı olur.

  Microlift Mode

  Quantum yüz ve vücuda yönelik klinik özellikli elektrikli bakım cihazıdır. Yaşlanma sürecinden en fazla etkilenen bölgelere nazik bir biçimde mikroakımlar uygulanarak bu bölgelerin yeniden şekil kazanmaları ve dirileşmeleri sağlanır. Quantum cihazının 5 ayrı programından biri olan “Microlift Programı” özellikle ameliyatsız yüz germe işlemlerinde kullanılmaktadır.

  Microlift Mode

  Ameliyatsız yüz germe

  Göz ve Dudak çevresi-Göğüs ve Dekolte doku lifting

  Karın ve yumuşak doku lifting

  El bakımıQuantum cihazının Slimtone, Lymphatic ve Conture programlarında kullanılan akımlar, kas üzerine etki yaparken, mikroakım bundan farklı olarak hücre üzerinde etki gösterir.

  Tıbbi araştırma sonuçlarına göre mikroakım tedavileri, cildin kolojen ve elastin üretimini artırmaktadır.

  Mikrolift Mode ile Quantum cihazı

  Elastin üretimini artırarak, elastin kaybı sonucu oluşmuş derin çizgileri azaltır.

  Kolajen üretimini artırarak, konjonktiv doku aktivitesini artırır ve cildi yapılandırır.

  Protein sentezini artırır. Hücre metabolizmasını artırarak cilt yapısını düzenler.

  Sodyum ve Potasyum dengesini düzenler. Suyun cildin üst katmanlarına yüklenmesini sağlayarak, cilt kuruluğunu engeller.Bütün bu işlemler, cildin konjonktiv dokusunun daha verimli çalışmasını sağlayarak ilk seanstan itibaren çizgi ve kırışıklıkların azalmasını, gevşemiş cildin toparlanmasında gözle görünür sonuçlar alınmasını sağlar.

  Conture Modu

  Conture programı, özellikle gevşemiş kaslara lifting uygulamak ve kaslara güç kazandırmak;

  göğüs,

  kalça,

  iç bacak,

  karın gibi bölgelerde oluşan sarkmaları toparlamak için hazırlanmıştır.

  Uygulanan “H” dalgası dinamik gerilim yaratarak izometrik egzersiz sağlar, bu da kasları kuvvetlendirir, kasılmalarını sağlar ve atrofiye uğramış, sarkmış, zayıflamış kasları toparlar.

  lymphatic mode -lenfatik drenaj-

  Lenfatik sistem, kan dolaşımına bağlı, vücuttaki atık maddelerin atılmasını sağlayan sistemdir. Kilo ve selülit problemlerinde önemli rolü vardır. Bir bölgede yağlanma ve selülit varsa o bölgedeki dolaşım ve lenf sistemi yavaşlar. Zayıflama tedavilerinde ilk yapılması gereken, sorunlu bölgedeki kan ve lenf dolaşımını düzene sokmaktır. Bu sayede söz konusu bölgede oluşan atık maddelerin atılması mümkün olacak ve tedaviden maksimum sonuç alınabilecektir.

  İçindeki Programlar

  1. Selülit:Konjonktiv dokudaki toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayarak selüliti engeller

  2. Zayıflama :Slimtone zayıflama programı sonrası yağların vücuttan atılımını hızlandırır.

  3. Canlandırma:Hücre yenilemesini uyarır, metabolizmayı canlandırır, stres ve yorgunluğu azaltır.

  4. Lenfatik Drenaj Toksin ve aşırı sıvıların atılmasını sağlar.

  5. Toparlama:Genel vücut gevşekliğini toparlayıcı bir programdır.

  6. Yüz ve Boyun:Hücre yenilemesini hızlandırır, akne-sivilce oluşumunu engeller.Quantum, uygulama yapılan kişinin kulak memesine bağlanan bir aparat ile kişinin kalp ritmini alarak, lenfatik drenajı aynı ritimde pompalar. Böylece lenfatik dolaşım çok kuvvetli ve sağlıklı bir şekilde harekete geçer.

  Caci Quantumun Avantajları ve Faydaları

  CACI Quantum, 40 ile 60 dakika arasında değişen seansları ile kalça, karın, kol, iç bacak ve sırttaki bölgesel yağların yakılmasını ve kasların sıkılaşmasını sağlıyor.

  Selülit tedavisinde de rakipsiz olan cihaz gevşemiş kaslarından şikayet eden ve selülit sorunu olan her yaştaki kadın ve erkek için cok ideal bir uygulama metodu.

  Yöntem haftada 3 gün olmak üzere 15 seans uygulanıyor.

  Ayrıca CACI ile yüz için uygulanan lifting programı ile aynı anda hem vücut hem yüz bakımı yaptırabilirsiniz

  SONUÇLAR

  1. Metabolizmada yaklaşık %14 oranında hızlanma sağlar.

  2. Kişinin özelliklerine bağlı olarak 5 haftalık bir süre sonunda 5 ile 10 kg arasında kilo kaybı ve 2 beden incelme sağlar.

  3. Bölgesel problemlerden ve fazla yağlardan kesin kurtuluş.

  4. Yüksek orandaki kilo kayıplarında bile sıkı ve esnek kaslar, diri ve şekilli bir vücut yaratır.

  5. Aktif spor sonucu elde edilen kas toparlanması ve incelemeden çok daha çabuk etki eder.

  6. Selülit tedavisinde etkili çözüm sunar

 • Soğuk Lipoliz

  HARVARD MEDIKAL SCHOOL DERMATOLOGLARININ GELİŞTİRDİĞİ BÖLGESEL İNCELMEDE EN ETKİLİ YÖNTEM TEK SEANSTA İNCELTEN SOĞUK LİPOLİZ

  Amerika ve Fransa’nın ardından Türkiye’de de kullanılmaya başlanan ‘soğuk lipoliz’ sistemi ağrısız inceltiyor. Soğuk lipoliz ile tek seansta 1 saat gibi kısa bir sürede 2-4 santimetre arasında incelme sağlanabiliyor.

  Soğuk lipoliz yöntemi Harvard Medikal School dermatologları tarafından geliştirildi. Soğuk lipoliz yöntemi ile vücut biçimlendirme konusunda kısa süre içinde etkili neticeler elde edilebiliyor.Soğuk Lipoliz yöntemi, bugün uygulanan diğer yöntemlerden daha gelişmiş ve farklı. Bölgesel incelmede ve şekillendirmede inanılmaz derecede iyi sonuç veriyor.Soğuk Lipoliz yönteminde ağrı, acı hissedilmiyor ve çok geniş bir uygulama alanı var. Karın, basen ve bacakların iç yüzlerinde başarı ile uygulanabiliyor.

 • Mezoterapi

  • Antiselülit masajları düzenli olarak uygulanırken, sıvı ve yeşilliklerle zenginleştirilmiş bir diyetle birleştirilirse selülit % 99 azalıyor. Masaj aynı zamanda vücuda bilimsel olarak kanıtlanmış başka faydalar sağlıyor: Bakteri ve virüsleri azaltıcı etkisi olan lenf sistemini artırarak bağışıklık sistemini güçlendirmek, sakinleştirici etkisi olan seratonin hormonunu artırmak, ağrılara karşı etkisi olan endorfin hormonunun salgılanmasını artırmak, gevşemeyi sağlayan dopamin hormonunu artırmak ve stres hormonu olan kortisolu azaltmak sayılabilir.
  • Selülit Masajıyla; Lokal dolaşımı ve lenf drenajını arttıran masaj manevralarıyla yağ hücrelerinin volümlerinin azalması sağlanır. Geliştirdiğim selilüt masaj tekniği ile cilt altı, derin yağ tabakaları ve kaslar etkilenir. Her biri 45 – 60 dakikalık olan seanslar haftada 2 veya 3 kez uygulanabilir. Böylece dolaşım hızlanır, yağların parçalanarak lenf drenajına mobilizasyonu/ aktarımı sağlanır, sellülitli deri görüntüsü değişirken, kaslar sıklaşır ve bölgesel incelme elde edilir.Kronik durumuna göre 10. seanstan sonra sellülitli deri görüntüsü düzelmeye başlar.

CİLT BAKIMLARI

 • Genosys Cilt Bakımı

  GENOSYS MEDİKAL CİLT BAKIMI

  İleri teknolojisi Genosys  ürünlerin kullanıldığı cilt bakım dünyasına hoşgeldiniz. Uluslararası hizmet veren binlerce uzman tarafından yürütülmekte olan bu bakım kalite, yenilik, bilimsel teknik çalışmalarla geliştirilmiş, klinik deneylerle formüle edilmiş çok geniş yelpazesi olan eşsiz ve etkili bir bakımdır.
  Klasik Cilt Bakımı
  Uzmanımız cildinizin derinlemesine analizini yapıp cildinizin yapısına ve ihtiyacına uygun cilt bakımları tespit eder.Derinlemesine temizleme,cildi arındırma,nemlendirme,rahatlatıcı cilt masajı ve maske işlemlerini kapsar.Bakım sonrası cildde canlılık ve ferahlık kazandırır.
  Kuru Cilt Serisi
  Ciltte yağ artığı bırakmadan cilde nem kazandırır.
  Hassas Cilt Serisi
  En iyi soothing ve healing içerikleri birleştirerek hassaslık için çözüm sağlar.
  Yağlı Cilt Serisi
  Doğal yağsız formülü ile sebum salgısını kontrol ederken cilde nem kazandırır.

 • Oxijenterapi

  Oksijenterapi:Doğal oksijenle kuruyan cilde canlı,yumuşak ve tazelik katın,cild gençleşsin

  Oksijen vücudun tüm hücrelerinin tüm foksiyonlarını icra edebilmek için temel ihtiyaç duyduğu vazgeçilmez bir maddedir. Oksijen terapi yönteminde özel formülü kozmetik ürünler ve saf oksijen epidermisin alt tabakasına enjekte edilir, aktif maddeler basınçlı oksijen cihaz sayesinde ciltte depolanır. Etkileri hemen görülür ve uzun süre kalıcıdır. Bu basınçlı oksijen uygulaması sayesinde yorgun hücrelerde yepyeni bir yaşam, ciltte canlılık, yumuşaklık ve tazelik meydana gelir İğne ve neşter kullanılmadan cilde tamamen doğal oksijen verilerek yapılan tedavi, kırışık bir ciltte 15 yaşa kadar gençleşme sağlıyor.

  Oksijen terapi hangi ciltlere uygulanır?
  Oksijen bütün ciltler için uygulanır özellikle hassas,kuru ve olgun ciltlerdeki kullanımlarda başarı göstermektedir.

  Oksijen terapi ürünleri cilde nasıl verilir?
  Oksijen terapi bakımları saf oksijeni ve konsantrasyonları cilde püskürterek problemli bölgelere nüfüz eder.

  Tedavi Sonuçları Nelerdir?
  Cildin derin tabakalarında hasar görmüş cilt tedavi edilir
  elastin lifleri kuvvetlenir,
  mikro-sirkülasyonu sağlar,
  kolajen yapısını kuvvetlendirir,
  ciltteki sebum üretimini dengeler,
  cilt yüzeyinde;
  kırışıkların giderilir,
  cilt pürüzleşir,
  cildin sıkılığı sağlanır,
  hiperpikmantasyonların tedavisi yapılır,
  neme doymuş doygun bir cilt meydana gelir..

 • Göz Çevresi Bakımı

  Yüksek Performanslı Göz Bakımı; kırışıklığa karşı yoğun göz çevresi bakımıdır. Göz kapağını sıkılaştırır, yumuşatır ve kuvvetlendirir. Bu bakım gözün etrafındaki kan dolaşımına yardım ederek koyu renk halkaları azaltır, yorgunluğu ve stresi hafifletir. Cerrahi müdahalelerden önce ve sonra etkilidir.

 • Microblading

  Mikroblading yöntemi ile doğal kaş kontürü

  Microblading   kaş yapımında doğal , manuel  bir yöntemdir.  Geleneksel kalıcı kakyaj kıl  teknikleriyle kıyaslandığında yarı kalıcı olarak kabul edilir.  Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi klasik kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince ve çoklu iğneler  kullanılarak yapılır. Rengi yüzeye yakın yerleştirdiğimiz için  net ve çok ince görünür.

  Bu yöntemde kullanılan pigmentler asıl kaş renginize uyması ve kaşlarının halen mevcut ise bunlarla mükemmel şekilde uyum sağlamak üzere formüle edilmiştir.  Sonuçlar doğal, kusursuz ve dolgun görünümlü bir kaştır.  Başlangıçta kaşlar daha koyu görünür ancak iki haftalık süre içinde önemli ölçüde solar.  Cildin pigmenti ne kadar iyi tutacağını öngörmek çok zor olduğu için bir yenilemenin yapılmasını sağlamak son derece önemlidir.

  Bu yöntem kaşlarının görünümünü güzelleştirmek yüz estetiğine önem veren herkes için idealdir.  Sonuçlar, mevcut kıl miktarına bakılmaksızın doğal görünümlü, tüy gibi vuruşlardır.   Saç dökülmesine yol açan alopesi, trikotilomani veya başka koşullardan müzdarip kişilerin yanı sıra basitçe kaşlarından hoşnut olmayan kişiler Microblading’ten oldukça yarar sağlar.

  Sonuçlar, işlemi etkileyen farklı faktörlere dayalı olarak cilt yapısı vs. 1 ila 3 yıl dayanabilir. Ancak, pigmentin biçim ve canlılığının muhafaza edilmesi için yılda bir kez yenilenmesi tavsiye edilir. Tercihe bağlıdır.

 • Genosoys Sivilce ,Akne Bakımı

  AKNE- SİVİLCE BAKIMI

  Akne (sivilce) bakımında amaç, sivilce (akne) oluşumuna sebebiyet veren faktörlerin belirlenip uygun bakım ve kürlerle oluşmasını engellemektir. Akneye neden olan bakterilerin öldürülmesi, yağ sekresyonunun dengelenmesi, gözeneklerin temizlenerek derinliğine inmek ve orların küçültülmesini sağlamak akne (sivilce) bakımı için uygulanan yöntemlerden bazılarıdır.

  Deride siyah noktalar, kızarık sivilceler, bazen derin kist ve nodüller, tedavi edilmediğinde de izlerle kendini gösterir. Çoğunlukla ergenlik çağında başlar. Bununla beraber ergenlik çağına has değildir ve yirmili otuzlu yaşlarda da başlayabilir. Kadın ve erkekte eşit sıklıkta görülür. Bazen ergenlik çağından erişkine kadar uzun yıllar devam edebilir.

  Derinin yağlı bölgelerinde ortaya çıkar. Çoğunlukla yüz, boyun, sırt, göğüs, omuzlar ve bazen kalçalarda görülür. Tedavi ihmal edildiğinde iz kalır ve en çok yüz bölgesindeki izler estetik açıdan problem yaratır.

  Tedavilerde akneli kişinin bilmesi gereken püf noktalar

  Akne uzun sürelidir, dolayısıyla uzun süre tedavi gerektirir.
  Akne tedavi edilmezse iz kalma riski artar.
  Kişinin evde yüzüyle oynaması, sıkması, kaşıması, iz kalma riskini artırır.
  Akne bir deri hastalığıdır. Tedavisi deri hastalıkları uzmanı hekimin alanına girer.
  İlaç tedavisi kişiye göre değişir. Bu nedenle arkadaştan, komşudan ilaç tavsiyesi almak yanlıştır. Tedavide kullanılan ilaçlar çok çeşitlidir. İlaç seçimini hekim, hastanın yaşına, cinsiyetine, sivilcelerin şiddetine, yaygınlığına göre yapar. Her ilaç her hastada uygun olmayabilir. Belirli aralıklarla ilaçların değiştirilerek kullanılması, tüm ilaçlarda belli aralıklarda kontroller gereklidir.

 • Genosys Leke Bakımı

  Leke tedavisi:Yatıştırıcı özelliği ile UV ışınlarına karşı tahrişe yol açmaksızın güvenli ve etkili bir koruma sağlar

  Leke açıcı bu cilt bakım  içeriğindeki Nano-Bitkisel Arbutin sayesinde güçlü leke giderici etkiye sahiptir. Adenozin kırışıklık tedavisi ve cilt yenilenmesi işlevlerinden sorumludur. Cilde nem kazandıran ve emilimini arttıran, yağlı ve kuru ciltleri nötralize eden Aloe barbadensis( aloe vera) yaprağı özü içeriği ile tüm cilt tiplerine uygundur.

  Yatıştırıcı özelliği olan bu bakım UV ışınlarına karşı tahrişe yol açmaksızın güvenli ve etkili bir koruma sağlar. Bu bakım yaş sınırı olmaksızın bütün yıl boyunca kullanılabilir yıpranmış cildinizi zararlı çevre koşullarına ve UVA – UVB ışınlarına karşı korur. Aloe Vera Yaprağı Ekstresi nemlendirme ve emilimi kolaylaştırma etkisinin yanı sıra toksik maddeleri temizleme ve anti-bakteriyel özelliğe sahiptir. Ayrıca mükemmel bir anti-inflamatuar, detoks ve antibakteriyel madde olan Semiz Otu (Portulaca Oleracea) Ekstresi ihtiva eder. “Eco-Certad” tarafından onaylı, cilde yumuşaklık kazandıran doğal etken maddeler içermektedir.

 • GENOSYS ANTİ-AGİNG BAKIMLAR

  Yüksek teknoloji ile gençliğiniz sonsuza kadar devam etsin…

  Doğanın sağlıklı ciltlere cevabı olan Genosys, gelişmiş yüksek performanslı bakımlardan, onarıcı lift-off maskelere, gözle görülür fayda sağlayan temel bakımlara kadar özel bakımların geniş seleksiyonunu sunar.

 • Altın-İnci-Kömür-Pembe Maske Bakımları

  Altın-İnci-Kömür bakımları

  Altın maske yüzyıllardan beri uygulanan ve ciltteki kırışıklık, akne, cilt lekesi, sivilce gibi bir çok cilt problemini gideren bir çeşit maskedir.

  Altın Maske Nedir?

  Altın maske yüzyıllardır kadınların cilt bakımları için yaptığı bir cilt bakım maskesidir. Kleopatra döneminden hatırlayacağınız altın maskeler en son Japonya’nın Osaka kentinde kendini gösterdi. Japonya’dan tüm dünyaya dağıldı.

  Altın Maske Faydaları
  Cildi yoğun bir şekilde sıkılaştırır. Eğer botoks yaptırmaktan korkuyorsanız altın maskesini mutlaka denemelisiniz.

  • Cilt üzerindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir.
  • Altın maskesi içerisinde bulunan altın tozları sayesinde cilt nem oranını korur.
  • Ciltteki ölü hücreleri tekrar dirilterek erken yaşlanmanın önüne geçer.
  • Cildin pırıl pırıl olmasını sağlar.
  • Altın maskesi her cilt tipine uygundur. Bu maskeyi hamile ve emziren anneler dahi kullanabilir. Hiç bir zararı yoktur.
  • Altın maskesi, el, ayak, boyun, yüz ve gerdan bölgesine uygulanabilir bir cilt bakım maskesidir.
  • Ciltteki sivilceleri ve akneleri azaltır.
  • Cilt rengini açarak porselen gibi bir cilt meydana getirir.
  • Bir kaç uygulamadan sonra cilt lekelerinden eser kalmaz.

  İnci Tozu Maskesi

  İnci tozları cilt yapısına en uygun bioaktif molekülleri içinde barındırır. İnci tozu maskesi doğal ve mineral tabanlı yapısı ile cilt sıkılaştırıcı, kırışıklık giderici, canlandırıcı ve hücre yenileyici özelliklere sahiptir. İnci tozu ile hazırlanan maskelerin cilt yapısını hızla onardığı, ciltteki sorunları azalttığı ve özellikle kırışıklıklara karşı cildi gerginleştirdiği bilimsel olarak ispatlanmıştır.

  Faydaları:

  1. Doğal aktif bileşenler içeren inci tozu maske olarak uygulandığında cilde derinlemesine etki eder, içeriğinde yer alan rafine inci tozu sayesinde cildin ihtiyacı olan mineral, ve vitaminleri karşılar.
  2. İnci tozu maskesi hazırlayıp aksatmadan düzenli uyguladığınızda cildinizin elastikiyeti artar, cilt canlanır, parlak ve yenilenerek kırışıklıkları azaltır.
  3. İnci tozları en kaliteli istiridyelerden elde edilir. Okyanus derinliklerinde bulunan incilerin rafine edilip öğütülmesi sonucu elde edilen inci tozu, gözeneklerin içerisine kolay nüfus ederek cilt tarafından hızla emilir.
  4. Cilt tarafından hızla emilmesi sayesinde etkisini kısa sürede gösterir.

   Kömür Yüz Cilt Maskesi

   Kömür çok güzel emici özelliğe sahiptir. Kömür hasarlı maddeleri kendine çeker. Eskiden kömür sık sık gıda zehirlenmeleri sırasında kullanılıyordu.  Kömür maskesi yağlı, problemli, üzerinde çok sayıda siyah noktalar olan cilt için uygundur. Kömür maskeleri cildi çok iyi temizler, yüzdeki cildin fazla yağını alır ve yüzde fazla yağlı olmasından kaynaklanan yağ parıltısını götürerek cilt rengini iyileştirir.

  Vücut ve Selülit için Thermo etkili Pembe Maske

  Canlandırıcı ve gençleştirici özellikleri sayesinde, aktif maddesi yabanmersini olan pembe maske bağışıklık sistemini güçlendirir ve erken hücre yaşlanmasını engellerler. Bu nedenle tıpkı bir anti-aging tedavisinde olduğu gibi, erken deri yaşlanmasıyla savaşılır.

  Antioksidan etkisi olan polifenoller, tocotrienoller ve doğal E Vitamini açısından zengin, doymamış yağ asitleriyle nemliliği korur. Deriyi pürüzsüzleştirir Temiz ve taze bir cilt yaratır. Peeling etkisi vardır. Gözenekleri açar. Toksinleri ve zararlı maddeleri emer. Dolaşımı canlandırır.

  Pembe Maske Bakımı Sargısı ile metabolizmanın harekete geçirilmesi ve deri fonksiyonunun canlandırılması bir arada olur. Örneğin kuru bir bölgedeki ölü deri hücreleri uzaklaştırılır ve böylece derinin yenilenme süreci desteklenir. Cilt taze, pürüzsüz ve esnek görünümüne kavuşur.

  Faydalar/ürün özellikleri

  v Metabolizmayı harekete geçirir

  v Vücut hatlarını sıkılaştırır

  v Nemlendirir

  v Dokudaki fazla suyu uzaklaştırmaya yardımcı olur

  v Selülit semptomlarını azaltır

  v İncelmeye yardımcı olur..

 • Havyar ve İnci Bakımı

  Havyar ve İnci Bakımı:Kusursuz Gençlik(Doğal Botoks)

  Kusursuz Gençlik – MYOXY-CAVİAR&PEARL Havyar Bakımı:

  Yaşlanmaya karşı geliştirilmiş korumadır. Havyar özü, inci özü ve bitkisel özlerin karışımıdır. Cildin beslenmesinde, güçlenmesine yardımcıdır. Bu maske Cildin oksijen alımınıa, sıkılığının artmasına ve mimik çizgilerinde ki çizgilerinin azalmasına yardımcı olur.Cildi derinden onarır ve yeniler. Ciltteki kırışıklıkları pürüzsüzleştirir ve elastikiyeti güçlendirir. Cilt yüzeyine hızlı bir aydınlık verir. Ciltte botoks etkisi yaratır.

 • C Vitamini Bakımı

  C vitamini Bakımı(Luminous C &Sea Maske):Sigara kullanana özel bakım

  LUMINOUS “C”& SEA Mask; alçı maske olan Luminous Sea içeriğindeki yüksek konsantrasyonlu C Vitamini, derin dondurulmuş deniz yosunu ve en saf bitkisel yağlar sayesinde ince kırışıkları azaltan ve cildin elastikiyetini güçlendiren, güneş ışınlarının neden olduğu yaşlanmaya karşı koyan bir etkiye sahiptir.

 • Oxi-vital Maske Bakımı

  OXY-VITAL MASK; içereğindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde cildin daha faydalı olarak oksijen kullanmasını sağlayarak hassasiyeti azaltır ve parlakalık kazandırır.Hassas ciltler için ideal bir bakımdır. Cildin daha faydalı olarak oksijeni kullanmasını sağlar. Rahatlatıcıdır ve ciltteki kırmızılıkları alır.

 • Nem Bakımı

  Yenileyici Parlaklık Anti –Free Radicalls Mask: Cildinize derinden nemlendirmeye yenilemeye ve onarmaya yardımcıdır. Bu maske vitaminlerin cildinizine nüfuz etmesini sağlamak için önce ısınır ve yenileyici etkilerinin daha hızlı iletilmesine yardımcı olur. Hasasiyeti Yatıştırmak- RS2 Calming Mask: Bu yatıştırıcı bakım cildin sakinleşmesine, kızarıklık ve irritasyon üzerinde etki sağlamaya olanak tanır. Cildinizin sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

 • Dermaterapi Bakımı

  Dermaterapi Bakımı

  Doğal yaşlanma süreci, mimik hareketleri, aşırı UV ışınlarına maruz kalma gibi. Ayrıca az su içme, yanlış beslenme, aşırı sigara tüketimi, havasız yerlerde bulunma gibi ikincil nedenlerden dolayı oluşan çizgiler ve kırışıklıklar özellikle ağız çevresi, göz çevresi ve alın -kas arası gibi yerlerde gözükmektedir. Aslında kırışıklıkların oluşması çok doğal bir olgudur ve hiçbir zaman bunların oluşumunu ve etkilerini azaltmak, yavaşlatmak ve böylelikle 50’li yaşlara geldiğimizde dahi son derece sağlıklı, canlı bir cilde sahip olmak mümkündür. Bunun için yaşam tarzımızda dikkat etmemiz gereken bazı kurallar haricinde, düzenli bakım yaptırmak ve doğru ürünler kullanmak çok önemlidir.

  Biz salonumuzda bu konu ile ilgili olarak önce kişinin gerçek yaşı, cilt yaşı, cilt türü, problemin derecesi, yaşam tarzı gibi konular göz önünde bulundurarak işleme başlıyoruz.

  Kırışıklıklarla ilgili bakımlarda özellikle A,C ve E vitamini içeren yenileyici, onarıcı özellikle yoğun ürünler (serum-ampul-krem-jel-maske gibi)kullanmaktayız.

  Bu ürünlerin özelliği:

  • Hücre yenileyici
  • Kolojen ve elastin dokusu oluşumunu hızlandırıcı
  • Kan dolaşımını arttırıcı
  • Toksin atılımını sağlayıcı
  • Dış etkilere ve UV ışınlarına karşı cildi koruyucu
  • Nem depo edici ve canlandırıcı olmalarıdır.

  Kırışıklık bakımları problemin derecesine göre haftada bir kez olmak üzere toplam 10-15 seans sürmektedir. Kişiye eğer 50 yaş üzeri ve aşırı derecede kuru bir cilde sahip ise ürünlerle yapılan program derinlemesine peeling(sayma) islemi yapan dermabrazyon sistemi ile de desteklenebilir. Çünkü dermabrazyon (micro abrazyon) çok yoğun ve derin kırışıklıklarda çok etkili sonuç vermektedir. Tabi bu süre içinde ve sonrasında da kişinin gündüz ve gece kremi gibi ürünler kullanarak ev bakımlarına devam etmesi gerekir.Bu yöntemle 2 ay gibi bir sürede son derece canlı,diri ve yenilenmiş bir cilde sahip olmak asla imkansız değildir.

 • Elastin Bakımı

  ELASTO-FIRM MASK; Cildin güçlenmesini sağlayarak canlı ve genç bir görünüm kazandırır.Yüz gerdirme ameliyatlarından sonra tavsiye edilir.Cildin sıkılığını geliştirir ve toparlar. Derinden nemlendirir.

 • Freeze Dried Bakımlar

  FREEZE DRIED BAKIMLARI
  Pevonia’ya özel dondurulup kurutulma teknolojisi ile hazırlanmış olan bu seri;
  D.N.A. Yüksek Performanslı Cilt Bakım Kürü; derinin parlaklık kazanmasını, gözneklerin sıkılaştırılarak deri dokusunun iyileştirilmesini sağlar. Oldukça nemlendirici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda yeni izler ve akne sonrası yumuşama hafif izleri iyileştirmek için önerilir.
  Collagen Yüksek Performanslı Cilt Bakım Kürü; cildi sitümüle ederek yaşlanmayı, derinin derinin gevşemesini ve kırışmasını engeller. Son derece yoğun bir üründür. Cildin dokusunu geliştirir, görünümünü değiştirir, çizgileri belirsizleştirir.
  ONARICI SERİ
  Marine Collagen Concentrate; derideki yıpranmayı ve çizgileri önleyen bir bileşimdir. Dış deriye büyüme elementleri sağlar ve yaşlanmayı geçiktirir. Ciltdeki çizgileri yumuşatarak cildin gevşemesini önler.
  Marine D.N.A Concentrate; açılmış gözenekleri kaparatak cildi parlatır, nemlendirir ve iyileştirir.
  MASKELİ BAKIMLAR
  LUMINOUS “C”& SEA Mask; alçı maske olan Luminous Sea içeriğindeki yüksek konsantrasyonlu C Vitamini, derin dondurulmuş deniz yosunu ve en saf bitkisel yağlar sayesinde ince kırışıkları azaltan ve cildin elastikiyetini güçlendiren, güneş ışınlarının neden olduğu yaşlanmaya karşı koyan bir etkiye sahiptir.
  OXY-VITAL MASK; içereğndeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde cildin daha faydalı olarak oksijen kullanmasını sağlayarak hassasiyeti azaltır ve parlakalık kazandırır.
  ELASTO-FIRM MASK; Cildin güçlenmesini sağlayarak canlı ve genç bir görünüm kazandırır.Yüz gerdirme ameliyatlarından sonra tavsiye edilir.
  ROSACEA MASK; Aktif içerikler açısından zengin olan Rosacea Serisi akne rosacea gibi mikrodolaşım problemi olan ciltlerde iyileştirici, sakinleştirici ve dekonjestan etki gösterir. Ciltteki kırmızılığı kontrol eder, kılcal damarların duvarlarını güçlendirir ve iyileştirir.
  Esthebuste Line-Göğüs Dekolte Bakımı
  Vücudun en narin bölümüdür ve yaşamın bütün stresini taşır. En son botanik keşif olan “Kigela Africana” yönünden zengindir. Bu bakım bütün kırışıklıkları önleyerek, cildi pürüzsüzleştirir ve elastikiyetini arttırarak gözle görülür bir etki yaratır.
 • Rosesea Bakımı

  ROSACEA MASK; Aktif içerikler açısından zengin olan Rosacea Serisi akne rosacea gibi mikrodolaşım problemi olan ciltlerde iyileştirici, sakinleştirici ve dekonjestan etki gösterir. Ciltteki kırmızılığı kontrol eder, kılcal damarların duvarlarını güçlendirir ve iyileştirir.

 • HydraFacial Power nedir

  HydraFacial Power nedir;

  Yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere cilde derinlemesine bakım yapan, onu kendini besleyip nemlendirerek yenilemesini ve ölü dokunun uzaklaştırılmasını sağlayan, kombine işlemlerden oluşan yeni nesil bir medikal bakım işlemidir.

  – Kaç aşamalıdır?

  Temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumayı içeren, cildin ihtiyacı olan dört bakımı içeren bir uygulamadır.

  – Cilde faydaları nelerdir?

  Zamanla yıpranıp sağlığını yitiren cildin kaybettiği formunu, nem, vitamin ve mineral desteğiyle geri kazandırmayı amaçlar.Öncelikli olarak cildi derinlemesine temizleyerek toksinlerden arındırır ve daha dayanıklı, esnek, ışıltılı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda ince çizgiler, güneş lekeleri ve aşırı yağlanma üzerinde de etkili olan HydraFaciallift , gözenekleri açarak siyah noktalardan arındırmanın yanı sıra akne tedavisi için de kullanılır.

  – Klasik cilt bakımından farkı nedir?

  Klasik cilt bakımından farklı olan Hydrafaciallift’da cildinize buhar verilip herhangi bir sıkma işlemi yapılmaz. Dolayısıyla herhangi bir kızarıklık ya da beklenmedik etki görülmez.

  HydraFaciallift sistemi (Vortex) isimli özel bir teknolojiye sahip başlıkla çalışır. Basınçla püskürtme yapan bu başlıkla cilt, derinlemesine temizlenir, ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve aşırı yağdan
  rahatlıkla arındırılır.

  Ciltte mikro düzeyde soyma işlemi yapılarak tıkalı gözenekler açılır. Açılmış gözeneklere antioksidan, hyaluronik asit ve peptid içeren solüsyonlar verilerek cildin nemlenmesi ve beslenmesi sağlanır.

  Ciltteki lekelenmeler ve ince kırışıklıklar içinse ayrıca özel serumlar ve Led Terapi sistemleri uygulanarak tedavi sağlanır.

  Led Terapi sisteminde mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizlerken; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyarır ve cildi sıkılaştırır.

  Bu yeni nesil cilt bakımını en özel ve güvenilir kılan da Hydrafaciallift ’in  ‘En iyi Cilt Tedavi Ödülü’ yanında, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) onayı alan tek cilt bakım cihazı olmasıdır.

  – Hangi sıklıkta yapılmalıdır? Bir kez yaptırmak yeterli midir?

  HydraFacial Power uygulama süresi yaklaşık yarım saattir ve cildin ihtiyacına göre 4-8 seans arası değişiklik gösterir. İstenilen cilde ulaşıldıktan sonra sonucun korunması için ayda bir yapılacak tekrarlar yararlı olacaktır.

  Ayda bir yaptırılamıyorsa senede dört kez olacak şekilde üç ayda bir yaptırılmasını tavsiye ederim. Çünkü cildimiz her gün çevresel faktörlere maruz kalır bu nedenle düzenli bakım, cilt güzelliği ve sağlığı için elzem önem taşır.

  Unutmayın; gerçek güzellik ayrıntılarda gizlidir ve bu küçücük gibi gözüken ayrıntı, en büyük farkı yaratacak cildinizdir.


EPİLASYON

 • Alex ve Magis Eis Buz Epilasyon

  Göktürk’te 15 yıldır uzman kadrosu  epilasyon yapan göktürk  epilasyon konusunda ilk markası Nudayspadır.

  DÜNYA’NIN EN ETKİLİ 3 BOYUTLU PULSE’LI EPİLASYON TEKNOLOJİSİ

   ALEX PLUS 610-1200 nm. aralığındaki dalga boyu ile Dünya’nın en etkili epilasyon teknolojisidir.

   Eski nesil foto epilasyon teknolojilerinde koyu tende epilasyon yapmak neredeyse mümkün değil iken geliştirilmiş Alex Eis cihazı ile koyu tende ve hatta ince tüylerde dahi başarılı sonuçlar elde edebiliyoruz.

  ALEX PLUS sistemi diğer epilasyon teknolojilerinden farklı ve etkin kılan en büyük özelliği; 3 boyutlu teknolojisiyle kılı tamamen tahrip edebilmesidir. Değişebilen başlık aparatı sayesinde artık kişiye özel HİJYENİK epilasyon uygulaması yapabiliyoruz. Jelsiz kullanım imkanı ile hem daha hijyenik uygulama yapabilecek hemde daha etkili sonuçlar alabiliyoruz.

  Cildi korumak ve epilasyon konforunu artırmak amacıyla geliştirilmiş entegre soğuk hava sistemi ile çok daha konforlu epilasyon imkanı sunmaktayız.

  ALEX PLUS’ın kişiye özel başlık aparatı sayesinde KİŞİYE ÖZEL UYGULAMA İLE maksium hijyen sağlamaktayız.

  NEDEN ALEX PLUS ?

  • Entegre soğuk hava sistemiyle konforlu epilasyon
  • Başlık büyüklüğü ile kısa süreli uygulama
  • Kişiye özel başlık aparatı ile HİJYENİK epilasyon
  • 610-1200 nm. dalga boyu aralığında etkili sonuç
  • Koyu tenlerde ve ince tüylerde etkin sonuç

  MAGİC EİS HIZLI, GÜVENLİ VE EKSTRA SOĞUTMALI FOTO EPİLASYON TEKNOLOJİSİ

  HIZLI, GÜVENLİ VE EKSTRA SOĞUTMALI FOTO EPİLASYON TEKNOLOJİSİ

   EIS başlığı ve özel kare atım teknolojisi ile daha etkili daha hızlı ve daha konforlu bir foto epilasyon imkanı sunuyoruz.

    Eis başlığı ile saniyede 10 atış yapabilen Magic EIS sayesinde artık 4 mevsim çok daha konforlu epilasyon imkanına sahipsiniz. İleri düzey seri atım teknolojisiyle kısa sürede, hızlı ve etkili uygulama imkanı elde edebiliyoruz.

  EIS başlık, acı hissini ve yan etki riskini minimum seviyeye çeker. Size etkili ve kolay epilasyon uygulama fırsatı tanır. +SHR özelliği ciltte oluşabilecek yanma hissini neredeyse sıfıra indirger.

  Square Pulse Technology ile her bir atışı milisaniyeler içerisinde cildin altına iletebilirken Magic Eis; kıl köküne gerektiği kadar ve doğru enerjiyi vermenizi sağlayan Dünya’nın en hızlı epilasyon teknolojisidir.

  KARE ATIM SİSTEMİ İLE 4 MEVSİM KONFORLU EPİLASYON

  NEDEN MAGIC EIS ?

  •  Özel atış tekniği sayesinde 4 mevsim epilasyon imkanı
  • Sqaure Pulse Technology özelliği sayesinde daha az acılı ve yanma riski minimum uygulama
  • 5 cm² uygulama alanı
  • 610-1200nm dalga boyu aralığı
  • Eis başlığı ile çok daha konforlu epilasyon imkanı

YÜZ UYGULAMALARI

 • Yüz Ütüsü(RF)

  Yüz ütüsü:Radyofrekansla Doğal Botox Etkisi

  Radyofrekans ile Yüz Gençleştirme

  Ultra Sonik shock güçlü ses dalgası ve Radyofrekans ile Botoks Alternatifi . RF ile cilt gençleştirme, lifting, gerdirme..

  Radyo Frekans belirli bir frekansta elektrotlar (kutup) vasıtasıyla elektrik akımını vücuttan geçirerek dokuların etkin ve güvenli ısınmalarını sağlar. Elektrik akımı kapalı bir devreden akarak cilt katmanlarından geçerken katmanların direncine bağlı olarak ısı üretir. Tripolar teknolojisi RadyoFrekans akımını 3 veya daha fazla elektrotlar arasında odaklaştırır ve enerjinin sadece uygulama alanında kalmasını sağlar. Sistem, her bir bölgede, epidermiste bir yaralanmaya sebep olmaksızın, eşanlı olarak alt ve üst cilt katmanlarında ısı oluşturur. Oluşan ısı kolajen ve elastin liflerinin kasılmasını ve üretiminin artmasını sağlar.

  RADYOFREKANS HANGİ AMAÇLA KULLANILIYOR?

  Yaşlanan ciltte, kolajen liflerindeki kayıplar ve fibroblast aktivitesinin yavaşlaması nedeniyle ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Cildin elastik fiberleri kolajen ve elastin, bir cilt hücresi olan fibroblast tarafından üretilir. Radyofrekans bakımlarının kolajen lifler üzerinde oluşturduğu ısıtım yeterli seviyeye ulaştığında bu lifler üzerinde hemen salınım başlamasına neden olur. Salınımlar sonrasında kolajen lifler birbirine dolanır ve yumrular oluşturur. Bu da cildin anında toparlanmasına neden olur. (Kısa dönemli sonuçlar) Takip eden seanslar sonrasında fibroblast hücrelerin kalitesindeki artış tüm uygulama bölgesinde kalıcı, gözle görünür sonuçlar elde edilmesini sağlar. (Uzun dönemli sonuçlar)

  RADYOFREKANS NASIL UYGULANIYOR?

  Radyofrekans uygulaması haftada iki olmak üzere 6 seans olarak uygulanır. Dekolte dahil uygulama süresi 40 dakikadır. Uygulama, ısının üst dokuda daha az hissedilmesini ancak sabit kalmasını sağlayan ultrason jeli ile yapılır.Radyofrekans işlemi tamamen ağrısızdır. İşlem sonrasında uygulanan bölgede ısıdan kaynaklanan hafif bir kızarıklık gözlemlenebilir ancak kısa zaman zaman içerisinde yokolacaktır.

  RADYOFREKANSIN ETKİLERİ

  Radyofrekans uygulaması ilk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlar. Hedeflenen sonuca ne kadar seansta ulaşılabileceği uygulanan bölgedeki problemin boyutuyla doğru orantılıdır.

  • İlk seanstan itibaren anında görünür sonuçlar
  • Uzun süreli kalıcı sonuçlar
  • Tüm cilt tiplerinde ve renklerinde etkin
  • Klinik kanıtlanmış sonuçlar

  KONTRAENDİKASYONLAR

  • 18 yaşından küçüklere
  • Kalp piline sahipse
  • Kanser geçmişi varsa
  • Bağışıklık sistemini azaltan bir rahatsızlığa sahipse (HIV, AIDS v.b.)
  • Hamile ya da emziriyorsa
  • Uygulama bölgesinde ısı ile tetiklenen bir cilt rahatsızlığına sahipse
  • Uygulama bölgesinde metal bir implanta sahipse

  Radyofrekans uygulaması yapılamaz.

 • Dermaterapi

  Dermaterapi; Dermaheal’ın büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstresi içeren topikal ürünlerinin Dermaroller adı verilen bir alet ile cilde uygulanması işlemdir.

  Dermaroller; üzerinde 192 adet 0,2mm veya 0,5 mm iğneler olan bir tibbi alettir (medical device-CE). Dermaroller cilde uygulandığında silindirik tamburun üzerinde yer alan mikro iğneler cilt üzerinde mikrokanallar açar. Bu kanallar deri altına açılan bir tür geçitler gibi düşünülebilir. Dermaroller ile her bölgede ortalama olarak yanda görüldüğü  gibi 6-10 kez yıldız şeklinde uygulama yapılır. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1cm2’de yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılır.

  Bu mikrokanalların açılması sırasında genellikle kanama söz konusu olmaz. Mikrokanallar yaklaşık 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın derinin kendi elastikiyeti ile kendiliğinden kapanır. Bir başka açıdan bakılır ise 20 dakika boyunca deri altına açık olan 1000’lerce kapı elde edilmiş olur.

  Dermaterapi işte bu mikrokanalların içlerinden derinin alt tabakalarına doğru Dermaheal’in büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstresi içeren ürünlerinin gönderilmesi işlemidir. Enjeksiyondan farklı olarak Dermaterapi, derinin üst bölgelerinde, kozmetik formüllerin en çok ihtiyaç duyulduğu bölgelere gerekli aktif içeriklerin yüksek yoğunlukta gönderilmesi mümkün olur.

  Dermaterapi’nin bir başka faydası da Dermaroller’ın kendi etkisinden kaynaklanmaktadır. Dermaroller’ın açmış olduğu mikrokanallar deri tarafından sanki yara gibi algılanır. Ancak ortamda aslında yara olarak görülebilecek bir durum olmasa dahi deri kendi içinde bir tamir mekanizmasını başlatır.

  Tüm cilt tiplerine uygun olan bu yöntemin uygulanmasından sonra ortaya çıkan kızarıklık genellikler 30 dakika ile 2 saat arasında sona erer. Yaz aylarında cilde yapılan her tür uygulamadan sonra mutlaka en az SPF 30+ düzeyinde koruma sağlayan Hamilton Güneş Koruyucu kullanılması önerilmektedir.

  Bu yöntemin uygulanmasından sonra ortaya çıkan kızarıklık genellikler 30 dakika ile 2 saat arasında sona erer. Yaz aylarında cilde yapılan her tür uygulamadan sonra mutlaka en az SPF 30+ düzeyinde koruma sağlayan Hamilton Güneş Koruyucu kullanılması önerilmektedir.

 • Kalıcı Makyaj

  KALICI MAKYAJ NEDİR?

  Yorgun bir günün sonunda kolay kolay silinmeyen, havuza, duşa, denize girdiğinizde bile sizi terk etmeyen, sizi her daim bakımlı kılan bir makyaj istiyorsanız en iyi seçeneğiniz uzman ellerde yapılmış kalıcı makyaj olabilir ancak…

  Bir hayal edin; Kendinize aynada bakacak zaman bile bulamazken hep bakımlı görüneceksiniz. Bu da, her daim bakımlı ve makyajlı olmak isteyen, gerek iş kadını gerek ev hanımları için en pratik ve fonksiyonel çözüm.

  Avantajları
  – Sabah saatlerinde ayna karşısında uzun bir süre harcadığınız ve o kadar özenle yaptığınız en mükemmel makyaj bile günün sonunda bozuluyor, akıp gidiyor. Bu görüntü ise yüzünüzü bazen daha bakımsız bile gösterebiliyor. Suya dayanıklı makyaj malzemelerini tercih edenler de onları temizlemek için uzun zaman harcamak zorunda kalıyor. Oysa, ortalama 2-4 sene giden kalıcı makyaj bu sorunlarınıza derman oluyor.

  – Özellikle işinin yoğunluğu ve statüsünden dolayı sürekli bakımlı görünmesi gereken iş kadınları, sanatçılar, makyözler, yakın ve uzak görme problemi yaşayanlar veya sürekli bakımlı olmaya seven kadınlar ve genç kızlar için kalıcı makyaj can kurtarıcı bir yöntem.

  – Özellikle aşırı hassas cilt tiplerinde ve makyaj malzemelerine karşı hassasiyet gösterebilen cilt tiplerinde kalıcı makyaj tercih edilebilir.

  – Kalıcı makyaj, kaş bölgesi için mükemmel bir seçim. Yaşla birlikte kaşlarında azalma meydana gelenler, geçirilen bir takım hastalıklar sonucu kaşlarında dökülme olanlar, yara izleri olanlar, kaşlarındaki şekil bozukluğu ve asimetrileri gidermek isteyenler için kalıcı makyaj oldukça uygun bir seçenek.

  – Özellikle alt ve üst göz kapağında sürekli kalem kullananlar da tercih edebilir. Son moda ise kaş ve kirpik boyası. Ortalama 2-3 ay etkisi devam eder.

  – Dudak çizgisini belirginleştirmek, dudakları daha dolgun veya ince göstermek, dudakların şekillerini değiştirmek isteyenler için de kalıcı makyaj harika bir uygulama olur. Elbette bu çok hassas bir konu olduğundan bu konuda oldukça uzman birisini bulmak gerek.

  – Kalıcı makyaj ile dudak şekil bozukluklarını gidermek veya en aza indirmek de mümkün.

  – Bazen yüzde gelişen çok ufak izler veya vitiligo lekelerini çok büyük olmadıkları takdirde cildin rengini tutturarak gidermek mümkün. Ayrıca özellikle meme küçültme ve ya büyütme ameliyatlardan sonra gelişen dikiş izleri de kalıcı makyajla giderilebilir.

  – En önemlisi, kalıcı makyaj net olmayan yüz hatlarını belirginleştirmede birebir bir yöntem. Kaşları düşük olan, seyrek olan, şeklinde asimetri olan veya renginden memnun olmayan bir çok kişi bu konuda sürekli kalem kullanmayı zahmet kabul ettiğinden kalıcı makyaj onlar için çok pratik bir hizmet sayılır.

  Akmadan, rengi solmadan, gün sonunda birbirine karışmadan yüzdeki ifadeyi netleştiren kalıcı makyajı uzman ellerde yaptırmanız şart.

  Dezavantajları
  – Çok sportif bir tipseniz veya bazen yüzünüzde hiçbir şekilde makyaj görmek istemiyorsanız, kalıcı makyaj sizin için çok uygun bir seçenek olmayabilir.

  – Kalıcı makyaj yapmadan önce uzman kişi cilt renginiz, göz renginiz, saç renginiz ve yüz şeklinizi iyice göz önüne alarak sizin için en uygun renk ve modeli seçmelidir. Örneğin açık sarışın renkte saçları olan bir kişide kaşlar için kesinlikle çok koyu renkler veya dudak için çok koyu ve belirgin bir renk seçmemek gerekir. Aradaki tezat gözünüze çarparak sizi çok rahatsiz edecektir. Bu konuda doğru renk ve model analizi yapan uzman birisi bulmanız şart.

  İyi düşünün
  – Sonuçlardan rahatsızlık duymamanız ve onları sildirmek peşinde olmamanız için ilk önce bu konuda doğru karar verin ve istediğiniz renk ve şekilleri iyice belirtin.

  – Enfeksiyon riski gelişmemesi için kesinlikle eğitimli, uzman kişi ve hijyenik şartlarda bu işlemi gerçekleştirin.

  – Sonuç tam istediğiniz gibi olmadığı takdirde hemen sildirmeye karar verip, yanlış üzerinde yanlış yapmayın. Kalıcı makyajın rengi zaman içerisinde açılacak ve belirginliğini kaybedecektir. Bu konuda biraz sabırlı olmanızda yarar var.

 • Yüz Liftingi

  YÜZ LİFTİNGİ NEDİR?

  Yüzünüzün yaşlanmasında doğal şartların ve alışkanlıkların etkisi oldukça fazla. Sivilceler, yaralanmalar, yaşın ilerlemesi ve güneş ışınları doğal etkiler arasında sayılabilirken, içki ve sigara ise alışkanlık sınıfı içerisine giriyor. Özellikle sigaranın damarları daraltma etkisi nedeniyle yüzde tahriş ve belirgin kurumalar ortaya çıkıyor; sonuç olarak daha yaşlılık etkileri artış gösteriyor. Peki, yüzün kolay bir şekilde gençleşebilmesi mümkün mü? Tabii ki evet! Bıçaksız ve sadece birkaç saatte gerçekleşen yüz liftingi uygulamasıyla siz de kırışıklık ve kuruluk etkisinden kurtulabilirsiniz. Yüz liftingi sarkma, gevşeme ve kırışıklık gibi sorunların üstesinden gelmek için ideal. Yüz kaslarına egzersiz yaparak gerginliğin artırılmasını temel alan uygulamada herhangi bir cerrahi müdahale olmadığından operasyon sonrasında hiçbir ağrı sızı da meydana gelmiyor. 30 yaş üzerindeki bayanlar için önerilen yüz liftingi ortalama 10-15 seansta tamamlanıyor ve kişinin durumuna göre seans sayısı değişebiliyor. Üstelik uygulamanın zamanla tekrarlanabilmesi de mümkün. Yüz liftingi sayesinde sizi görenler bir değişim geçirdiğinizi hissedecekler, ancak ne olduğunu bir türlü anlayamayacaklar.

 • Ultrasonla Yüz Germe

  ULTRASONLA AMELİYATSIZ  YÜZ GERME NEDİR?

  Bu hepimizin bildiği görüntüleme ultrasonuyla birlikte kullanılan, deriye zarar vermeden 5 mm aşağıda odaklanarak bağ dokusuna etki edebilen bir ultrason. Cilt altını görerek gönderdiği odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını küçülten ısı hasarları veriyor. Uygulama yüzeye bir miktar jel sürülerek yapılıyor. Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı erken safhada, ameliyatsız bir şekilde, dışarıdan küçültmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildin kalınlaşmasını sağlamaktır.
  Uygulama hangi bölgelere uygulanabiliyor?
  Göz kapağı sarkmalarına karşı kaş üstü ve tüm alında, yanak sarkmalarına karşı tüm yanakta, boyun sarkmaları içinse tüm boyunda kullanılabiliyor. Tüm yüzü toparlayıp lifting etkisini vermek için ise aynı seansta komple yüz ve boyun uygulaması yapabiliyoruz.
  Kimlere uygulanabilir?
  Öncelikle bağ dokusu gevşek, biyolojik yaşlanmanın etkisiyle sarkmaları başlamış kişilerdir.
  Uygulama sonrası günlük yaşantıya engel olabilecek bir durum yaşanıyor mu?
  Hayır, bu uygulamanın gündemdeki lazer teknolojilerinden farklı olarak sunduğu avantajlardan birisi de budur. Hastanın uygulanan bölgede bir yara, yanık, leke gibi bir yan etki görmesi beklenmez. Gün ortası uygulanabilir. Nadiren hafif bir ödem ya da kızarıklık oluşabilir ancak aynı gün içinde geçecektir.
  Şu anda klinik çalışmalar elde edilen gerçek sonuçların 1-1,5 sene sürebildiğini gösteriyor ancak uygulamanın doğru protokolle yapılması sonuçlar açısından çok önemlidir.

Size uygun bir hizmetimiz mi var?

Rezervasyon Yapın

VÜCUT BAKIMLARI

 • Masaj Terapileri


  Mumlarla aydınlatılmış, loş bir odada, gözleriniz kapalı uzanmış yatıyorsunuz… Yasemin, sandal ağacı ve lavanta kokuları başınızı döndürüyor. Rahatlatan dokunuşlarsa tüm yorgunluğunuzu alıyor. Önce size sunulan “hoşgeldiniz” içkisini yudumluyorsunuz. Bu arada, “tukang pijsat”yani masajı yapacak uzman, masaj sırasında sarınacağınız “sarong”u ( yumuşak ve uzun bir pareo ) üstüne örtüyor. Masaj yağları arasından, kokusunu en çok beğendiğinizi seçiyor ve “arong”nuza sarınıp masaj yatağına uzanıyorsunuz. Mango, aloe vera ve yasemin,portakal gibi dünyanın en güzel kokularına sahip yağlarla yapılan masaj başlıyor. Bali masajı, kan dolaşımını arttırarak ve kas gerginliğini azaltarak vücutta müthiş bir rahatlama sağlıyor. Tüm vücuda güçlü hareketlerle uygulanan masaj özellikle el ve ayak bölgesinde yoğunlaşıyor. Aromatik yağlar kullanılarak yapılan masajın en büyük özelliği vücudun kendi kendisini iyileştirme potansiyelini güçlendirmesi. Aromaterapi masajı sırasında buharda damıtma yöntemiyle çıkarılmış bitki özleri, bitki yağları kullanılıyor. Kişiye özel olarak seçilen kokuların rahatlatıcı, canlandırıcı etkileri fizyolojik olduğu kadar psikolojik etki de yapıyor…Yaşamınıza değer katın…

 • Nü özel masajları

  NÜ  ENERGIZING : Yorgunluğunuzu  alan, dinçlik ve  dinamizim kazandıran  bir  masaj türü  olup, tüm  vücuda özel bir teknikle  uygulanan masajdır.

                                                                                                

  NÜ RELAXING : Dinlendirici, rahatlatıcı, antistress özellikleri olan  yumuşak basılar ve özel  karışım masaj  yağları  ile  uygulanan bir  masajdır.

  NÜ SIGNATURE: İsteğe  bağlı  özel aromatik  karışımlar  ile  yapılan  rahatlatıcı, terapik  etkisi yüksek  bir  masaj  türüdür.

     

  NÜ BÖLGESEL  MASAJ: İsteğe  bağlı olarak sırt , kol ve bacaklara  uygulanan kasları gevşetip rahatlatma amaçlı klasik masajın bölgelere  uygulanmış şeklidir.

 • Bali Masajı

  BALİ   MASAJI:Dokuları derinden ovalayarak vücudu atıklardan temizleyen,lenf sisteminize kan akışı sağlayan,enerji merkezlerini dengelemeye ve iç sisteminizin entegrasyonunu iyileştirmeye yardımcı olan bir masaj türüdür.

 • Anti aging Yüz Masajı

  Anti – Aging yüz masajı zamanla yüzümüzde oluşacak kırışıklı, çizgilenme, sarkma , çöküntü ve lekelenme gibi yaşlanma belirtilerini en aza indirgemeyi ve oluşum süreçlerini olabildiğince yavaşlatmayı hedefleyen bir bakımdır.

  Hücre yenilenmesini,
  Dolaşımın hızlanmasını,
  Kolajen ve elastin dokusunun güçlenmesini,
  Cildin sıkılaşmasını ve yüz ovalinin ortaya çıkmasını
  Yoğun nem depo edici özelliği ile cilde canlı,
  parlak diri bir görünüm kazanmasını sağlayan anti – aging yüz masajı A- C – E vitamini, koenzim Q-10 , Alfa Hidroksi Asit, Hyoluronik Asit,Lipozom, bakır,çinko,magnezyum,retinol içeren özel ampul ,serum,krem ve yağlar kullanılarak yapılmaktadır.

  Anti – Aging ürünler içindeki bakır, magnezyum ve çinko ciltte nem tutma, C vitamini bağ dokusunu sıkılaştırma, E vitamini serbest radikalleri yakalama ve cildin erken yaşlanmasını önleme, koenzim Q 10 anti- oksidan etki sağlama işlevlerini göstermektedirler.

  Uygulanan özel masaj teknikleri ile cilde son derece sağlıklı ve diri bir görünüm sağlayan bu masaj aynı zamanda çok keyifli ve dinlendiricidir

  Daha önce hiç böylesine etkili bir uygulamayı tecrübe etmediyseniz, sizi belki de hayatınızın vazgeçilmezleri arasına katacağınız bir keyif ile tanışmaya davet ediyoruz.

 • Derin Bağ Doku Masajı

  DERİN BAĞ DOKU MASAJI: Problemli bölgeler için tasarlanmış düzeltici ve terapatik  ve sert masajdır ,zamanla oluşmuş gerginlik ve düğümlenmeler için etkilidir.

 • Medikal Masaj

  Gerginliği azaltır, var olan ağrı ve sızıları dindirir, rahatlama ve dinginlik sağlar. Çoğumuz ara sıra sırt ağrısı çeker, bilgisayar önünde veya masada kamburlaşır, kapasitemizi aşan ağır yükler taşır, biçimsiz pozisyonlarda oturur veya yatarız. Bunların hepsi de zamanla kasların gerilmesine ve düğümlenmesine yol açar. Medikal masaj türleri söz konusu bu kasları gevşeterek onların neden olduğu acı ve ağrıları hafifletir; omurgadan başlayarak tüm vücuda dağılan sinirleri doğrudan etkileyerek sinir sistemini rahatlatır.

 • Tetik Nokta Masajı

  TETİK NOKTA MASAJ TERAPİSİ ile ağrılardan kurtulun

  Ağrınız mı var?Baş ağrısı, boyun ve çene ağrısı, sırt ağrısı, kulak ağrısı, baş dönmesi, bulantı, yalancı göğüs ağrısı ve göğüste yanma, kalp ritim bozukluğu, tenisçi dirseği, genital ağrı, sinüslerde ağrı ve tıkanıklığı gibi pek çok soruna alternatif uygulama TETİK NOKTA MASAJ TERAPİSİ.

  Tetik noktalar, ağrıyı farklı yerlere yollamakta, yansıtmakta veya yanlış yönlendirebilmektedir. Baş, eklem ve kas ağrısı gibi pek çok ağrı, çoğunlukla kasların yanlış ve aşırı kullanımı sonucu ortaya çıkmakta veya travmaya karşı vücudun savunma mekanizması olarak ortaya çıkmaktadır.Tetik Nokta Terapi Masajı vücudu üç açıdan etkilemektedir; Kas kasılmalarını tetikleyen kimyasal ve nörolojik geri beslemeyi kırmakta, kasılmış dokunun bozduğu kan dolaşımını düzeltmekte ve tetik noktadaki düğümlenmiş kas liflerini doğal haline getirmektedir. Tetik nokta masajı dünya çapında devrim potansiyeline sahip bulunmaktadır.

  Ağrı ve sancılarımızın, fiziksel şikâyetlerimizin kaslarımızda bulunan tetik noktalar veya küçük kasılma düğümlerinden kaynaklandığı çeşitli kaynaklarda belirtilmektedi

  Tetik noktalar baş ağrısı, boyun ve çene ağrısı, sırt ağrısı, karpal tünel sendromu ve pek çok eklemde ağrıya neden olup artirit (eklem iltihabı) tendinit (Tendon iltihabı) bursit (yağ yastığı iltihabı) ve bağ hasarları ile karışabilmektedir. Bu noktalar kulak ağrısı, baş dönmesi, bulantı, yalancı göğüs ağrısı ve göğüste yanma, kalp ritim bozukluğu, tenisçi dirseği, genital ağrı, sinüslerde ağrı ve tıkanıklığı gibi pek çok soruna neden olabilmektedir.

  Kronik yorgunluk ve enfeksiyonlara karşı direncin düşmesinde bile rol alabilmektedir. Uzun süreli ve iyileşmeyen ağrı ve depresyona da neden olabilmektedir.

  Tetik noktalar basitçe kas dokusundaki ufak kasılma düğümcükleri olarak tanımlanmakta, parçası oldukları kas gruplarında güçlü kasılmalara neden olmaktadır. Kası hem gergin hem de güçsüz hale getirerek etkilemekte aylar hatta yıllarca sürmesine neden olmaktadır. Bu kendi haline bırakıldığında süregelen bir kısır döngü olmakta ve kırılması gerekmektedir.

 • Dört El Sultan Masajı

  DÖRT EL SULTAN MASAJI:Aynı anda iki terapistin senkronize hareketleriyle uygulanan bu masajda amaç iki farklı enerjiyi aynı anda tek bir vücuda vererek vücuttaki negatif  enerjiyi pozitif enerjiye çevirmektir.Bu masaj kişide aşırı dinlenme hissi uyandırır.

 • Hamile Masajı

  HAMİLELERE  ÖZEL: Hamilelerdeki  dolaşımın  bozulması ve  taşınınan  yüke  bağlı  olarak  kaslarda  meydana  gelen  zorlanma  belirtilerine yönelik sırt, bacak ve  kollara  uygulanan  bölgesel  bir masaj türüdür

 • Lenf Drenaj Masajı

  LENF  DRENAJ MASAJI:Lenf  sisteminin  içerdiği  lenf  sıvısının  akışını  düzenleyen ödem  çözücü , vücuttaki  toksik  maddeleri atıcı , metabolizmayı hızlandırıcı bir özel tedavi  masajı.

 • Refleksoloji

  REFLEKSOLOJİ:Geleneksel  Çin Tıbbına göre  ayak  altındaki  sinir  uçlarının  uyarılması ile  vücuttaki  düzenin  ve rahatlamanın  sağlanacağı ayak altına ve baldırlara  bası  tekniği  ile  uygulanan bir masaj türüdür.

  EL, AYAK,BAŞ REFLEKSOLOJİ: Ellerimiz, ayaklarımız ve kulaklarımız vücudumuzun bir çeşit haritasını taşır. Her organın el, ayak ve kulaklarda “reflect” ettiği yani yansıdığı bir yer vardır. Refleksoloji bu noktaları masajla harekete geçirerek, vücuttaki tıkalı enerji kanallarını açar, kişiye rahatlık verir ve hastalıklara karşı vücudun bağışıklık sistemininin korunmasında yardımcı olur.

 • Spor Masajı

  SPOR MASAJI: Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarkarının değişik olmasıdır. Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spor göre farklılıklar gösterir. Süre bölgeye göre değişmektedir

 • Taş Masajı

  SICAK TAŞ MASAJI: Volkanik  taşların ısı etkisi  ile  enerji  çakralarını  uyarması  prensibine dayanan  dengeleyici ve huzur verici  bir  masaj  türüdür.Pevoniaa özel üretine sabai stone ve sabai aromaterapi yağları kullanılmaktadır.

 • Thai-Shiatsu Masajı

  TAİ-SHİATSU- MASAJI:Vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsayan Thai ve Shiatsu masajı kıyafetli bedene ve yer minderi üzerinde yapılır.Shiatsu masajının Thai masajından farkı,enerji kanallarının dışında iç organlara da hitap etmesidir.Özellikle nörolojik ağrılarda çok etkilidir.Sizi,enerji dengenize ulaştırmaya yardım eder.

 • Selülit Masajı

   SELÜLİT  MASAJI: Derialtı kan dolaşımını iyileştirerek, damarların çapını daraltan masaj türüdür. Kanın damarlarda ilerlemesinde kas kasılmalarının önemi büyüktür. Selülit damarların çapını daraltarak kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesiyle, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlanır.

 • Vücut Bakımları

  Doğal ürünler ile size özel vücut bakımları.

  %100 doğal ürünler ile uygulanan, peeling, detox, vücut şekillendirici, yaşlanma karşıtı, güneş sonrası vücut bakımları ile yenilenin…

 • Vücut Peelingi

  Nazikçe Soyma

  Ölü hücre birikimini atmaya, dolaşımı geliştirmeye yardımcı olan, cildi yumuşak ve canlı kılan bir vücut soyma bakımıdır. Hassas ve narin ciltler için ve her hangi bir vücut bakımı öncesi için uygundur

  Günlük Spa Özel Bakım Paketiyle ya Nü Day Spa Hediye Çeki ile kendinizi ve sevdiklerinizi ŞIMARTIN

 • Şarap-Üzüm Bakımı

  Şarap (Üzüm )Bakımı

  Antioksidan

  Şarabın,üzüm çekirdeğinin cildimize ve vücudumuza sonsuz yararı vardır,mükemmel bir antioksıdandır ve cildi koruma özelliği vardır.

 • Yosun Detox Bakımı

  Nemlendirici ve Sıkılaştırıcı ,Selülit Giderici

  Cildi arındırır ,kan dolaşımını aktive eder.Toksin atar,mineral verir,nemlendirir Bu bakım sırasında yosunun ince katlarına sarılacaksınız ve bu da toksin atılımına ve selülit birikiminiz giderilmesine yardımcı olacak. Bu lüks yosun bakımı cildi bakıma hazırlama ve temizlemek için bir vücut peelingi içerir. Bakımı tamamlamak içinde besleyici bir vücut nemlendirici sürülür. Yüksek konsantrasyonda yosun, hücre için toksik olan tüm toksinleri suda çözünür hale getirerek ve vücudun boşaltım sürecini hızlandırarak ,şişkin görünümlü cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur. İnceltici ve sıkılaştırıcıdır.

 • Yaban Mersini Bakımı

  Canlandırıcı ve Gençleştirici

  Canlandırıcı ve gençleştirici özellikleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir ve erken hücre yaşlanmasını engeller.Deriyi pürüzsüzleştirir  ,temiz ve taze bir cilt yaratır,peeling etkisi vardır,gözenekleri açar,toksinleri ve zararlı maddeleri emer,dolaşımı canlandırır.Böylece cilt taze,pürüzsüz ve esnek görünümüne kavuşur.

 • Burç Bakımı

  Şımarıyoruz ; şımarıyorsunuz ; şımarıyorlar

   

  Hangimiz bizim burcumuza özel hazırlanmış bir masaja yada bakıma hayır diyebilir ki..

  Burcunuza özel bakım, sevdiğiniz aromalar eşliğinde masaj, burcunuza ait enerji taşları ile dekore edilmiş bir oda; bakım sonrasında burcunuza hitap eden içeceğiniz ve günlük burç yorumunuz. İşte bütün bu uygulamalar, günün yorgunluğunu atmanız; cildinizi ve ruhunuzu yenilemeniz için sizi bekliyor

  Günlük Spa Özel Bakım Paketiyle ya Nü Day Spa Hediye Çeki ile kendinizi ve sevdiklerinizi ŞIMARTIN


SOLARYUM-İNF. SAUNA

 • Dikey Solaryum

  Solaryumdaki ışınların filtre edilmiş olması, zararlı ışınların cildinizde oluşturabileceği tahribatları en aza indirgiyor

  Solaryumla bronzlaşma güneşle aynı etkilere sahip olsa da, güneş ışığının etkilerini kullanılabilir hale getiren solaryum, ultraviyole ışınları sayesinde tende yapay bronzlaşma sağlıyor. Ultraviyole ışınları, üç tabaka halindeki derinin öncelikle üst tabakasına geliyor; bronzlaşma ve yeni pigmentlerin oluşumunu sağlayan mekanizmaları harekete geçiriyor.

  Merkezimizde son model sunvision solarum dikey modeli bulunmaktadır.

  Solaryumun Faydaları:

  * Derinin alt tabakasına nüfuz ederek sedef hastalığının bazı türlerine iyi gelir.

  * Ciltteki akne ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılır.

  * Solaryum ışınları metabolizmayı güçlendirerek solunumu düzenler ve soğuk algınlığına yakalanma riskini üçte bir oranında azaltır.

  * Virüslü hastalıklara karşı vücut direncini artırır.

  * Kansere karşı güçlü koruma sağlar. (Göğüs, bağırsak, prostat vs.)

  * Kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan kramplara karşı etkilidir.

  * Güneş banyolarında UV-B ışınları cildin su toplamasına ve soyulmasına neden olurken, solaryum da kullanılan optimize edilmiş ışınlar sayesinde böyle bir durum söz konusu değildir.

  *Solaryum, endorfin (mutluluk hormonu) salgılanmasını sağlar. Cinsel gücü artırır.

  *Bronz ten kişinin öz güvenini artırır ve kendisini iyi hissetmesine neden olur.

  *UV-B ışınları D vitamini üretimini sağlayarak osteoporoz yani kemik erimesine karşı koruma sağlar.

  *Depresyonlara karşı etkilidir.

  *Kalp ve dolaşım sistemini güçlendirir. Vücudun verimini artırır.

  01. Solaryum zararlı mıdır?
  Kuralına uygun girilirse kesinlikle zararlı değildir.
  02. Zararlı olmadığının en önemli kanıtı nedir?
  Tüm solaryum üreticisi firmalar sağlık açısından TÜV, CE ve DIN gibi normlara uymak zorundadır. Aksi taktirde ürünlerini diğer ülkelere satamazlar.
  03. Ülkemizde bunları denetleyen bir kurum var mıdır?
  Elbette vardır. Aksi halde distribütör firmalar bu cihazları ithal edemez ve satamazlar.
  04. Solaryumun güneşten farkı nedir?
  En önemli fark solaryum cihazları filtreli olduğu için ,güneş gibi ozon tabakası delindiği için kansorejen etkisi olan ışınlar cilde temas etmez.
  05. Solaryum cildi kurutur mu?
  Gereksiz derecede fazla girilirse tabi ki kurutur.
  06. Solaryuma girerken nelere dikkat etmeli?
  Tüplerin yeni olmasına, filtreli ve havalandırma sistemli olmasına ve dezenfekte edilmesine …
  07. Kaç dakika girmeliyiz?
  Eğer kişi ilk defa giriyor yada uzun zamandan beri ilk defa giriyor ise cilt yapısına göre 5 yada 10 dk girmeli solaryuma girmeye alışmış ise maksimum 20 dk girmelidir.
  08. Toplam kaç seans girmeliyiz?
  Bu tamamen cilt yapısına bağlıdır. Fakat ilk etapta 6 ya da 7 seansı geçmemelidir. Daha sonra ara sıra girilerek renk korunabilir.
  09. Solaryuma girmeden önce ne yapmalıyız?
  Makyaj ve cilt üzerindeki deodorant, parfüm ve benzeri şeyler iyice temizlenmeli ve ayrıca gözlerde lens varsa çıkartılmalıdır.
  10. Solaryumda gözler açık kalabilir mi?
  Mutlaka özel gözlükleri kullanılmalıdır.
  11. Solaryumun faydaları nelerdir?
  Doğru girildiğinde yağ salgılamasını dengeler ve sivilcelerin kurumasına yardımcı olur, sırt, omuz ve boyun ağrılarını azaltır, vücutta D vitamini sentezi oluşturarak kemik erimesinin önlenmesine yardımcı olur.
  12. Solaryuma girmeden önce ne yapmalıyız?
  Makyaj ve cilt üzerindeki deodorant, parfüm ve benzeri şeyler iyice temizlenmeli ve ayrıca gözlerde lens varsa çıkartılmalıdır.
  13. Solaryumdan sonra nelere dikkat edilmeli?
  Bol bol su içilmeli, yüz ve vücut için nemlendirici kullanmalı. Hem böylece çok daha kalıcı bir bronzluk ortaya çıkar. Hemen ardından makyaj, parfüm ve benzeri kullanılmamalı.

 • Sprey Solaryum

  Bronzlaştırıcı sprey solaryum :tamamen doğal

  SPREY SOLARYUM  SADECE SAĞLIKLI DEĞİL;YARARLI DA…

  Bronz bir tenin güzelliğini ve ışıltısını hiçbirimiz inkar edemeyiz.Bu nedenledir ki; bugüne kadar bronz bir tene sahip olabilmek için solaryumdan medet umanların sayısı her geçen gün artmaktaydı.. Kışın ortasında bile daha güneşin sıcaklığını tenimizde taşıyormuş gibi dolaşmayı seven biz bronz ten severler; zararlı mı ; değil mi ; kanserojen mi gibi kafamızdaki soru işaretlerine rağmen solaryum kapılarını aşındıyorduk. Artık soru işaretlerine gerek kalmadan da bronz bronz dolaşmak mümkün…Asrın trendi ‘doğal – bitkisel’ olan her şey ya hani; solaryumun da doğalı, bitkiseli çıktı çünkü!!! Üstelik bu solaryumun prensibi  yalnızca ZARAR VERMEME ile sınırlı değil.Mucitleri, istediğimiz ten rengine sahip olmamızı yeterli görmemiş olacaklar ki ; bir de YARARLI OLALIM istemişler. Bronzlaştırıcı sprey solaryum tamamen doğal ; şeker kamışından üretilen DHA (dihydroxyacetone) içerir.FDA(Uluslararası Gıda ve İlaç İdaresi)onaylıdır.1930’lu yıllardan itibaren kozmetik sektöründe güvenle kullanılmaktadır.

  NEDEN SPREY SOLARYUM?

  *Zaman tasarrufu sağlar.UV ışınlı solaryum cihazlarının 3-4 seansta sağlayabileceği bronzluğa tek seansta kavuşmak mümkündür.Uygulama 5-15 dk.arasındadır. *Sağlık açısından zararsızdır.Işına maruz kalmazsınız. * DHA güneş ışınlarına karşı bir kalkan vazifesi gördüğünden güneşin zararlı ışınlarından korunmak için faydalıdır. *Cilt bakımı yapar.UV ışınları cildin erken kırışmasına neden olurken;DHA içindeki nemlendiriciler sayesinde cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm verir. *Doğal bir bronzluk sağladığından,bayanların fondöten,pudra kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.Dolayısıyla cilt nefes alır,yaşlanma sürecini geciktirir;olası pek çok cilt problemini engeller.Hatta mevcut aknelerin kurumasını sağlar. *Hiçbir alerjik reaksiyona neden olmaz. * Tek seansta arzu edilen bronzluğu sağladığı için ekonomiktir.   DHA’nın cilt tarafından emilmesi 8 saat sürer.Bu yüzden  uygulamadan  8 saat sonra yıkanmanız istenir.Asıl bronzluk uygulamadan 24 saat sonra ortaya çıkar. Sprey solaryum 8 güne kadar kalıcılığını korur.   Siz de cazibesine dayanamayıp bugüne kadar olası herşeyi göze alarak bronz bir tene sahip olmayı seçenlerdenseniz; ya da zararlı olduğunu düşünerek yaptırmayanlardansanız; artık kafanız rahat;teniniz ışıl ışıl ve bronz ve de sağlıklı olmanın mümkün olduğunu biliyorsunuz. Daha ne bekliyorsunuz? Haydi sprey solaryuma…

 • İnfrared Sauna

  Renk terapisi

  Işık Terapisi ( Light Therapy )

  Destekleyici tedaviler arasında kullanılan ışık terapisi (light therapy) tüm SunCare Sauna `larında standart olarak bulunmaktadır. Işık terapisi renklerin insan üzerindeki etkilerinden faydalanır. Aşağıdaki yazımız ışık terapisi konularından derlenerek hazırlanmıştır. Saunanızda hangi ışığı hangi amaçla kullanabileceğiniz hakkında bilgiler sunulmuştur

  Mavi :
  Sinir sistemini rahatlatır. Stresli bir ortamda çalışıyorsanız maviden vazgeçmeyin. Serinletici ve dinlendiricidir. Vücut enerjisini dengeler. Mavinin sakinleştirici ve dinlendirici etkisi nedeni ile yüksek nabız, hipertansiyon durumlarında etkilidir. Ayrıca miyop ve katarakt gibi göz hastalıklarında mavinin enerjisinden yararlanılır. Ve en farklı özelliği : iştah kapatır.
  Kırmızı :
  Güven , ifade gücünde kuvvet, hayata bağlılık, aktif hayatı sevme, ihtiras, teşvik , cinsel istek, motivasyon rengin en belirgin özellikleridir. Sıcaklık, fiziksel güç ve azim en temel özelliklerindendir. Kan basıncını ve solunumu hızlandırabilir. Agresiflik sağlar. Konsantrasyonu sağladığı için çabuk karar almaya yardımcı olur. Sinir sistemini harekete geçirdiği için özellikle felçli hastalarda kırmızı rengin kullanılması bu özelliklerinden dolayıdır. Depresyon rahatsızlıklarından melankoli halinin ve üzüntülü olma durumunun ortadan kaldırmasına neden olur. İştah açıcıdır. En farklı özelliği zamanı unutturan bir renk olmasıdır.
  Sarı :
  Moral bozukluğuna da sarı iyi geliyor. Sindirim, mide, bağırsak ve mesane rahatsızlıklarının tedavisinde, terapistler sarıyı devreye sokuyor. Gergin bir ortama giriyorsanız, sarı rengi tercih edin. Huzur ve barışa yol açar. Daha çok iletişim sektöründe çalışan için önemli (ve dönem dönem tercih edilmesi gereken) bir renk. Bu rengin zihinsel anlamda olumlu etkisi var. Örneğin; özel bir proje üzerinde çalışırken, sarıyı tercih edebilirsiniz. İyimserliğe ihtiyacınız olduğunda ve güven duygularınızın kötü olduğu bir günde de sarı iyi gelir. İnsanlara umut duygusunu aşılar. Parlak, neşeli ve sevecen bir havası vardır. Sarı renk açık görüşlülüğü ve ilhamı simgeler. Kişilerin moral çöküntüsünü ortadan kaldırabileceği gibi, yeni bir yaşama sevinci ve gücüde aşılayabilir. Sarının yardımı ile insandaki iyimserlik ve kendine güven duyguları artar. Dolaşım sistemini ayarlayarak kalbin daha iyi çalışmasına neden olur. Karaciğer ve safra kesesinin çalışması gibi bazı vücut fonksiyonlarının devamlılığına yardım eder. Mide sularının salgılanmasını yönlendirir ve düzenli bağırsak hareketleri yaratarak, kabızlığı ve hazımsızlığı önler. Ayrıca doku ve kemik iltihaplanmasına karşı kullanılır. Romatizmal ve gut hastalığına tavsiye edilir.Gözleri en fazla uyaran renklerden biridir. Gözleri yorabilir.
  Beyaz :
  Işığı yansıtır. İnsana temizlik, sağlık ve saflık hissi verir. Beyaz, istikrarı, devamlılığı simgeler.
  Lacivert :
  Lacivert insanı yatıştıran bir etki taşıyor. Bunun nedeni, mavinin tonu olması. Mavi rengin bütün koyu tonlarının yarattığı etki genellikle olumlu. Bedensel ve ruhsal yakınmaların iyileştirilmesinde lacivert çok etkili. Yatıştırıcı özelliğinin yanı sıra, insanın yorgunluğunu da aldığı söyleniyor.
  Yeşil :
  Yeşil renk sakinleştirici bir özellik taşıdığı için enerjiyi dengeleyerek şefkat duygularımızı arttırır. Paylaşmanın, uyumun , cömertliğin ve işbirliğinin sembolüdür. Sinirlerin yatışmasını sağlar. Aklın ve bilincin rengidir. İnsana güven ve huzur hissi verir. Doğru karar alınması için uygun bir ortam yaratır. Özgürlük uyum ve denge, yeşilin doğal enerjisine dayanır. Yeşil sinir sistemi ve hücre onarımı için çok yararlı bir renktir. Kalp ve diğer vücut fonksiyonlarıyla ilgilidir. Kanın akışkanlığını ve hücre yapısının güçlenmesini sağlar. Ayrıca kas, deri ve doku oluşumlarına katkıda bulunur. Toksit maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Kan basıncını düşürerek, yüksek tansiyonu önler. Hücre yapısı üzerinde de etkilidir ve kist oluşumlarının engellenmesinde katkıda bulunur.Ayrıca kronik bronşit ve astım gibi göğüs hastalıklarına iyi gelir. Nezle, baş ağrısı ve karaciğer iltihaplanması gibi hastalıklarda da yeşil rengin etkisi vardır. Bu renk dengeleyici bir özellik taşıdığı için, korku ve şok hallerinin kontrol altına alınmasını sağlar. Kapalı yerlerde kalmaktan korkanlara da korkularını yenmede yeşil renk kullanılır. Gözler için en rahat renktir. Görme gücü artırır. Sinir sistemi üzerinde sakinşleştirici etkisi vardır.
  Pembe :
  Saf koşulsuz sevgi ve aşkın rengidir. Hiçbir karşılık beklemeksizin insanlara iyilik ve sevgi duygusunu çağrıştırır. Yumuşaklık ve duygusallığın açığa çıkmasını sağlar. Rahatlık ve sakinlik duygusu verir. İçsel temizlenmeyi sağlar. Huzur ve güven duygusunu açığa çıkartır. Aşırı kullanımda kıskançlık ve benlik duygusunu artırır. Yaraların ve tümörlerin iyileşmesinde etkilidir. Başağrısı, tüm vücut ağrıları, sinir sistemi bozuklukları, üst solunum yolu enfeksiyonları, böbrek ağrılarında kullanılır.

MEDİKAL EL AYAK BAKIMI

 • MEDİKAL EL AYAK BAKIMI

  El ve ayaklar günlük hayatta karşılaşılan olumsuzluklardan medikal bakımlar ile korunabilir, oluşmuş problemler yine bu bakımlarla giderebilir. Medikal bakımlar, el ve ayakların hem estetiğini hem de sağlığını korur.

  Medikal El Bakımı
  Ellerin üzerinde, parmak uçlarında ve avuç içlerinde oluşabilecek nasırlaşmalar ve keratinleşmeler medikal el bakımında uygulanan özel yöntemlerle temizlenir. Ayrıca yine uzmanlar tarafından tedavi edilen bölgenin korunması için özel ürünler önerilir ve uygun aralıklarla kontroller sağlanarak takip gerçekleştirilir.

  Tırnaklar da ellerimizde özel bakım isteyen bölümler arasında yer alır. Tırnakların doğru şekilde kesilmesi, tırnak kenarındaki etlerin kesilmeden temizlenmesi, hem görüntü hem sağlık açısından önemlidir. Hatalı yapılan manikürlerde, tırnak kenarlarında doğal olarak bulunan ve tırnağın canlı bölümünü dış etkilerden, enfeksiyonlardan koruyan et daha derin olarak alınabiliyor. Bu durum, tırnak yatağının ve buna bağlı olarak bir süre sonra uçtan derinlere doğru parmağın her türlü dış etkiye açık hale gelmesine neden oluyor. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen medikal el bakımında, bu et bölümü kesilmeden geriye doğru itilir. Tırnak üzerinde kalan partiküller de özel uçlar yardımıyla temizlenir. Tırnak kenarındaki etlerin kesilmemesi ve her seferinde daha derinlere doğru işlem yapılmaması, uzun süre manikür yapılan tırnaklardaki pençeleşme görüntüsünü de önler.

  Genellikle ayak tırnaklarında görülen bazı problemler el tırnaklarında da oluşabilir. Tırnak batması, mantar oluşumu, deformasyonlar ve tırnak kalınlaşması el tırnaklarında da görülebilen problemler arsında yer alır. Elde oluşan bu problemlerin giderilmesi ve tekrarının önlenmesi için medikal el bakımı gerekir. Günlük bakımların yanı sıra, uygun aralıklarla medikal el ve ayak sağlığı bakım merkezlerinde, uzman kişiler tarafından, hijyenik ortamda, steril cihazlarla, uygun ürünlerle yaptırılan el bakımları sağlıklı sonuçlar verir.

  Medikal Ayak Bakımı

  26 kemik,114 bağ ve 20 kastan oluşan, vücudun tüm yükünü taşıyan ayakların bakımı insan sağlığı açısından büyük önem taşır. Gün boyu hareket halinde olan ayakların bakımı medikal olarak ayak sağlığı ile ilgilenen Podiatri uzmanlarınca yapılmalıdır. Özellikle diyabetli kişilerde ayaklarda his kaybı görülmesi ve his kaybından dolayı taşınan riskin büyük olması, diyabetik ayaklarda özel podiatri bakımlarının önemini artırmıştır. Günümüzde podiatri uzmanları diyabetli kişilerin ayak bakımının yanı sıra günlük yaşam temposunda herkesin ihtiyaç duyduğu ayak bakımı üzerine çalışmaktadır.

  Günlük hayatın ve sosyal çevrenin beraberinde getirdiği giyim tarzı, Belki de en yoğun olarak ayakları etkiliyor. Sert zemin, dar, sivri burunlu ve yüksek topuklu ayakkabılar, bilinçsiz uygulanan pedikür, yapısal olarak da eğer bir soruna yatkınlık varsa, büyük problemler olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan araştırmalar ortalama her yüz kişiden 85’inde bir ayak problemi olduğunu gösteriyor. Zaman içinde değişime uğrayan ayaklarda, kemik ve eklem deformasyonları, batık, nasır, siğil, tırnak-deri mantarı ve terlemeye bağlı oluşan çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. Ancak günümüzde ayaklar, tüm bu olumsuzluklardan medikal bakımlar ile korunabiliyor ve oluşmuş problemler yine bu bakımlarla giderilebiliyor.


KİRPİK LİFTİNGİ

 • KİRPİK LİFTİNGİ

  Kirpik Lifting Nedir?

  Tamamen kendi doğal kirpikleriniz ile yapılan bu işlemde özel solüsyonlar kullanılıyor ve bunlarla kirpiklerinizin birbirine yapıştırılması sağlanıyor. Yapışan kirpikler birbirinden destek alarak kaldırılıyor ve daha uzun ve kirpiklerinizin dik görünmesi sağlanıyor. Bu işlem herkese yapılabilir ve işlemden önce özel bir uygulama gerekmez. Yarım saat içinde yapılan bu işlemi yaptırmadan önce sadece kendi isteğinize bağlı olarak kirpik serumu kullanabilirsiniz. Serum ile beslenen kirpikleriniz daha sağlıklı ve uzun olduktan sonra sıra şekillendirme aşamasında. İşlemden önce estetisyenimiz sizin için tasarladığı kirpik şekillerini göstererek nasıl bir kirpik istediğinizi soracaktır. Kirpiklerinizin kaşlarınıza doğru uzamasını mı yoksa dışarıya doğru kıvrılmasını mı istersiniz? Bu sizin seçiminiz. Kirpik lifting den sonra rimel kullanmak isteyip istemediğinizi de estetisyeninize bildirirseniz sizin için en uygun olan modeli daha kolay seçebilirsiniz.


BİOREZONANS VE MEDİKAL DANIŞMANLIK

 • BİOREZONANS VE MEDİKAL DANIŞMANLIK

  Tüm medikal uygulamalar anlaşmalı doktorlarımızla anlaşmalı hastahanelerde yapılmaktadır.

  1) BİOREZONANS TERAPİ NEDİR?

  – Kısaca BİOREZONANS TERAPİ içtiğiniz sigaradan alınan elektromanyetik titreşimlerin biorezonans yöntemiyle vücuttan silinmesi işlemidir. Biorezonans birbirinin ayna görüntüsü – tersi olan iki itreşimin birbirini yok edeceği bilgisinden yola çıkarak geliştirilmiştir. Bu tedavi bağımlılıklarda kullanıldığında fiziksel bağımlılık üzerinde etkili olmakta ve bağımlılık yapan maddeye ihtiyaç belirgin olarak azalmaktadır.

  – Etkisi: Biorezonans Terapi seansının sonucu sigara içme istediğiniz terapinin hemen sonrasında hissedeceğiniz şekilde ve kalıcı olarak azaltılasıdır. Tedavi sonrası sigara eskisi gibi zevk vermez hale gelecektir. Yapılan işlem bir yandan da tütünün içinde bulunan ve vücudunuzda birikmiş olan zehirli maddelerin vücudunuzdan hızla atılasını sağlayacaktır.

  2) TEDAVİDEN ÖNCE:

  – Bol su içmeye başlayınız. Randevunuzun 24 saat öncesinden itibaren bol su içmeye başlayınız. Alkol almayınız. Tedavi gününün öncesi akşam alkol almayınız.

  – Son sigaralarınızı getiriniz. Tedavi için randevunuza gelirken yanınızda genellikle içtiğiniz marka sigaradan son iki tane kalmasına dikkat ediniz. Bu sigaraları tedaviden hemen önce içmenizi isteyeceğiz.

  3) TEDAVİDEN SONRA:

  – ÇOK ÖNEMLİ: Bol su içmelisiniz. Vücudunuzdaki temizlenmeyi kolaylaştırma açısından özellikle ilk 10 gün boyunca bolca su içmenizi öneriyoruz. Günde en az 3 litre su içmek tedavi etkinliği açısından da çok önemlidir. Unutmayın ki vücudunuzu ne kadar çabuk temizlerseniz o kadar çabuk rahatlayacaksınız.

  – ÇOK ÖNEMLİ: Havuz, Sauna, Küvet. Yine ilk günlerde, olacak detoks temizlenme için EN AZ BİR KEZ küvette sıcak su içinde zaman geçirmenizi veya saunaya ya da hamama gitmenizi en azından sıcak suyla keselenerek uzun bir banyo yapmanızı öneriyoruz.

  – Tedavi Günü: Tedavi sonrası üzerinizde hafif bir yorgunluk kalacak. Bir yandan da tedavi sonrasında birkaç saat süren bir sersemlik halinin olabileceğini de bilmelisiniz. O gün geç saatlere kadar aktif kalmamanızı ve bir an önce dinlenmeye çekilmenizi öneriyoruz. O Akşam iyi bir uyku geçireceksiniz.

  – İlk 2 gün: Toksinlerden temizlenmeyi kolaylaştırmak adına ilk iki gün alkol almayınız. Bu iki gün vücudunuzda temizlenmenin en yoğun olduğu dönemdir. Kendinizi bitkin hissedebilirsiniz. Lütfen ilk iki şıkta bahsedilen kurallara uyunuz ve dinlenmeye çalışınız. Bu iki gün çevrenizde sigara içilmesini engellemeye çalışmayınız, hatta istek olduğu anda içilen bir yere özellikle gitmenizi bile önerebiliriz. Ama sigara dumanına saatlerce maruz kalmamalısınız. 72 saat boyunca kahve, nescafe, cola ve alkolden uzak durunuz.

  -2 Günden Sonra: Aklınıza sigarayı getiren davranışlar ikiz davranışlardır. Bu davranışları özellikle yapmaya başlamanın zamanı geldi. İki gün sonra kahve içmek, çay içmek, alkol almak gibi sigara içilen ortamlarda bulunmak gibi eski alışkanlığınızı çağıran davranışları özellikle yapmalısınız. Yani (iki gün geçtikten sonra) isteğin üzerine gitmenizi öneriyoruz. Hayatınızdaki bütün değişiklik sadece sigara (sigara içmiyor olmak) olmalı. Kalıplaşmış davranışları ancak tersini yaparak ve bunu sık sık tekrarlayarak kırabilirsiniz. “Sigara kullanmayan siz” algınız ancak böyle gelişecektir.

  – Çipiniz: Çipiniz 1 ay boyunca yerinde kalacak ve sonrasında ise siz kendiniz çıkartıp atacaksınız. Bu süre boyunca kendiniz çıkarıp takabilirsiniz ancak özellikle ilk haftalarda uzun sürelerle çipinizden ayrılmanızı önermiyoruz. Şiddetli kaşıntınız olursa çipi çıkartıp çevresinde kızarıklık olup olmadığına bakınız. Metal alerjiniz olması durumunda çipi kullanmayacağınız aklınızda bulunmalıdır. Böyle bir durumda lütfen bizi arayınız.

  – Homeopatik Sıvı: Size küçük bir şişe içinde verilmiş olan sıvı serum fizyolojik (tuzlu su) ve çok çok az oranda etil alkolden oluşur. Nikotin veya başka bir aktif madde içermez. Elinizdeki bu sıvı (aynı çip gibi) elektro-homeopati kurallarına göre oluşturulmuş ve BIOREZONANS TERAPİ seansında yapılmış olan elektromanyetik işlemin vücudunuza tekrar tekrar hatırlatılmasını sağlayan bir frekans taşıyıcıdır.

  – Sıvıyı kullanmanız önemlidir: Bu sıvıyı özellikle sigara isteğinin geldiği zamanlarda olmak üzere ve gün boyu toplam 30 damlayı geçmeyecek şekilde kullanınız. Damlatmadan önce iyice çalkalayınız Dilinizin altına damlattıktan sonra bir süre yutmadan ağzınızda tutmaya çalışınız. Bu sıvıyı kullandıktan sonra üzerine 3-5 dakika bir şey içmeyiniz. Damlanızı kullanmaya tedaviden 12 sonra başlayabilirsiniz.

  – Homeopatik sıvı ile ilgili uyarılar: Damlanın içinde tuzlu su ve etil alkolden başka bir etken madde olmamasına rağmen yani herhangi bir ilaç ya da madde içermemesine rağmen kimi bünyelerde detoks temizlemeyi istediğimizden daha şiddetli olarak uyarması mümkündür. Damlayı kullandıkça artan bir şekilde detoks problemleri yaşıyorsanız, damlanızı azaltmalı ya da bırakmalısınız.

  – Detoks problemleri / Temizlemenin başarılamadığını gösteren durumlar: Biorezonans Terapinin etki mekanizması sigaranın içerdiği nikotin ve diğer zehirlerin vücuttan atılması üzerine kuruludur. Vücutta yıllar içinde birikmiş olan bu zehirli maddelerin hakkıyla atılabilmesi için detoks kurallarına kesin bir şekilde uymanız gerekmektedir. Temizleme işlemi herhangi bir sebepten dolayı sekteye uğruyor ise

  birtakım şikayetler yaşamanız çok olasıdır. Bu şikayetler vücudunuzu temizlenmesi için desteklenmesi gerektiği şeklinde algılamak en doğrusudur. Bu şikayetler genellikle; kendini iyi hissetmeme hali, mide bulantısı, kaslarda sertleşme ve kasılma hissi, aşırı yorgunluk hali ya da damla sonrası artan şiddetli yorgunluk durumu, genel bir huzursuzluk hissi, baş ağrısı, aşırı karın şişliği, vücutta aşırı şişkinlik olması, vücudun çeşitli yerlerinde sebepsiz ağrılar.

  Eğer bunları yaşıyorsanız:

  A) Yeterli su içip içmediğinizi kontrol ediniz. Detoks kurallarına uyuyor musunuz?

  B) Damlayı fazla kullanıyor olabilirsiniz. Damlayı günde birkaç kez alacağınız ve her seferide sadece bir damla alacağınız şekilde azaltınız ya da bırakıp daha sonra tekrar daha az miktarlarla başlayınız.

  C) Tüm bu sıkıntıları ortadan kaldırabilecek ve genel psikolojik halinize de destek olabilecek 10 dakikalık ücretsiz bir dengeleme seansı için hemen bizi arayınız.

  – Tedaviden 72 saat sonra: Tedavinin yapıldığı andan başlayarak sigara isteğinde belirgin bir azalma bekliyoruz. Ancak etkinin tam olarak ortaya çıkması vücudun tedaviye adaptasyon süresi 48-72 saat sonradır. Tedavinin etkinliği bu geçen süre içinde vücudun ne kadar temizlenebildiğiyle doğru orantılıdır. 72 saat sonrasında sigara bırakma sürecinde sıkıntı yaşıyor ve zorlanıyorsanız bizimle temasa geçerek ikinci destek seansımıza gelmelisiniz. Bu görüşme tedavi etkinliğinin yeterli olmadığı izlenimini alıyorsak sizi kısa bir destek seansı için merkezimize davet edeceğiz. İsteğin dayanılmaz olması durumda 72 saat geçmeden de destek verilebileceğini ama bunu tercih etmediğimizi ve sadece bir istisna olduğunu biliniz.

  – Uykularınız bozuluyorsa: Kronik uyku problemi olan birçok kişinin tedaviden sonra uykularının düzeldiğini görüyoruz. Ancak “sigarayı bırakmanızdan dolayı” ilk günler için normal karşılanabilecek bir uyku problemi yaşıyorsanız verilebilecek çeşitli destekler için arayabilirsiniz. Durumun düzelmesi için 7-10 gün bekleyebilirsiniz.

  – Bağırsak Problemi: Sigarayı bırakmış olduğunuz için ilk haftalarda kabızlık problemleri yaşamanız olasıdır. Bunun için lifli besinler, probiyotik yoğurtlar v.b. gibi genel önlemler almaya özen göstermelisiniz. Biorezonans Terapiden sonra birkaç gün içinde oluşabilecek kısa süreli bir ishalinde olası olduğunu bilmenizi isteriz. Bu durumun sebebi ise vücudunuzun temizleniyor olmasıdır.

  Bir Ay Boyunca:

  Sizinle zaman zaman telefon görüşmeleri yapacağız. Bu süre içinde sigara bırakma süreci ile ilgili bir sorun yaşadığınızda ya da zorlandığınızı hissettiğinizde hemen bizi aramanızı istiyoruz. (Her halükarda kullanabileceğiniz bir tedavi hakkınızın daha olduğunu unutmayınız.) Bir ayın sonunda çipinizi kendiniz çıkaracaksınız ve hayatınıza sigara olmadan devam edeceksiniz.

  – Şekerden uzak durunuz: Rafine şeker ve şekerli gıdalardan uzak durmalısınız. Eğer şekere karşı düşkünlük başladıysa şeker ve çikolata üzerinden yapılacak bir tedavi için bizi arayınız.

  – Aynı kiloda kalmak: Metabolizmadaki genel yavaşlamayı engellemek için yapabiliyorsanız spora başlamanızı tavsiye ediyoruz. Diyet yapmanızı önermesek de yedikleriniz düşük kalorili ve lifli gıdalardan seçmeye özen gösteriniz. Şekerli gıdaların hem yeme isteğinizi hem sigara isteğinizi arttıracağınızı unutmayınız. Sigarayı bıraktıktan sonra insanların kendiliğinden kilo verdiği de aklınızda bulunmalıdır. Zaman içinde sigara içme eğiliminin tekrar belirlenmesi, sigaraya dönme riskinin artması ya da azar azar da olsa sigara veya herhangi bir tütün ürünü içiyor olmanız durumunda hemen yeni bir tedavi için bizimle temasa geçmenizi istiyoruz.

  ST JOHN’S WORT TABLET: Sarı kantoran bitkisi tabletleri: Aksi söylenmediyse lütfen kullanınız. (Günde 2 tablet gece yatmadan önce ve kahvaltı sonrası) bu bitkisel ürün hafif bir anti-depresan olarak değerlendirilmelidir. Sigarayı bırakma sürecinde oluşabilecek keyifsizliğinizi engellemek içindir. Doğal detoks macunu isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.


SOFT GÖKTÜRK

 • SELÜLİT VE DİĞER UYGULAMALAR

  Susam, lavanta, keten, nane, rezene, jojoba gibi birden fazla yağ türünün karıştırılması ile oluşturulmuş özel masaj yağları aracılığıyla yapılan selülit masajı; cilt dokusunun düzelmesine yardımcı olur. Merkezimizde 30 dakikalık ve 45 dakikalık seanslar şeklinde olmak üzere iki farklı seçenek sunulmaktadır. 10 seans sonunda selülitli dokuda gözle görülebilir bir fark meydana gelir.

  Zayıflama masajı kilo verme programı uygulayan kişiler tarafından düzenli olarak yaptırıldığında sarkmalara engel olur, vücuttaki deformasyonu engeller, kasları rahatlatır.

  Detoks masajı, sorunun en köküne inerek hem nefes hem ses hem de dokunuşun kullanıldığı bir masaj methodudur. Tüm gaz sorunları, bağırsak tembelliği, astım, adet düzensizliği, kronik yorgunluk, depresyon ve daha birçok rahatsızlığın çözümünde pek çok fayda sağlar.

  Medikal masaj, geleneksel masajın aksine hasta veya yorgun bir organın rehabilitasyon süreci için uygulanır. Bu sebeple kronik bel, boyun ağrıları çeken bireylerde veya migren gibi hastalıklarda iyileşme sürecine destek olur. Böylece kişinin yaşam kalitesini arttırır.

  Terapötik masaj yüzeyde ve derinde bulunan bağ ve kas dokularının fonksiyonlarını arttıran, ağrı ve gerginliği azaltan çeşitli basınç uygulamalarıdır. Tedavi edici etkisi, düzenli uygulanıldığında çok daha belirgin hale gelir.

  Tamamlayıcı tedaviler arasında yer alan refleksoloji, vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir. Uygulama sonunda sinir sistemi rahatlar ve kan dolaşımı hızlanır. Uyku kalitesini arttırma, bağışıklık sistemini güçlendirme ve vücudu toksinlerden arındırma gibi pek çok faydası bulunmaktadır.

 • FAST FİT 30 VE 21

  4 hafta süren 6 ayrı değişim paketimiz bulunmaktadır. Tüm paketlerimize diyetisyen hizmetimiz de dahildir. İşlemler öncesinde manuel ölçüm ve tartı cihazı ile vücut kompozisyon analizi (yağ-kas ölçümü) olmak üzere iki ayrı ölçüm yapılır. Manuel ölçümler iki haftada bir tekrarlanır. Vücut analizi ise her hafta diyetisyen kontrolünde yapılır.

  Vellasound (ultrason + radyofrekans + infrared + vakum) içeren programımız haftada sadece 2 gün, 30 dakikanızı ayırarak incelmenize yardımcı olur. Wellasound, içerdiği 4 ayrı sistem ile yağ hücrelerinin hacmini azaltır ve cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olur. 1 aylık program 8 seans içerir.

  Heykeltraşla Zayıflama/ Magic Probe bölgesel yağlanma ve selülitle savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Haftada sadece 2 gün 30 dakika süren seanslarla şekillenmenizi sağlar. Her seans, 10 dakikalık lenf drenaj programını da kapsar. 1 aylık program 8 seans içerir.

  LPG/ Lipomasaj selülit tedavisinde FDA onayı almış tek cihazdır. Seans süresi haftada 3 gün 20 dakikadır. 1 aylık paket 12 seans içerir. LPG/ Lipomasaj içinde barındırdığı patentli 4 ayrı dönüş tekniği ile kişiye özel program oluşturma imkânı sağlar. Bu da selülit, aşırı yağlanma, ödem, sarkıklık gibi en temel vücut problemlerinin giderilmesinde kişiye özel çalışılmasını sağlar.

  Quantum CACI içerdiği 7 ayrı dalga türü ve 10-800 Hz arasında değiştirilebilen frekans ayarları ile kasları uyarır. Bu uyarıyı alan kaslar kasılabilmek için etraflarındaki yağ hücrelerinden enerji almak zorunda kalırlar. Enerjilerini kaslara veren yağ hücreleri hacimsel olarak küçülürler. Bu sayede vücut incelir, toparlanır ve daha sıkı bir görünüme kavuşur. Haftada 3 gün sadece 20 dakikalık seanslarla bile 4 haftada gözle görülür sonuçlar elde etmenizi sağlar.

  Lenfatik drenaj/ Pressoterapi programımız haftada 3 gün, 20 dakikalık seanslar şeklinde hazırlanmıştır. 4 haftada, toplamda 12 seansta vücudun hücreler arası sıvı dengesini sağlar, şişlikleri indirir, ödem problemini çözer. Kronik yorgunluk ve kırgınlıklara da iyi gelmektedir.

  Aynı zamanda vücudu şekillendirme ve biçimlendirmede de hızlı ve etkili sonuçlar verir.

  Pasif jimnastik cihazını içeren programımız haftada 3 gün, 20 dakika sürecek seanslar şeklinde planlanmıştır. Pasif jimnastik aleti, uyarıcı akım uygulaması ile kasları sıkılaştırır, metabolizmayı hızlandırır. Cihazın kendi içerisinde 4 farklı özel program seçeneği mevcuttur. Bu programlar akımlarını otomatik olarak ayarlar ve işlem yapılan bölgelerde birkaç seans sonra gözle görülebilir bir iyileşme sağlanır.

  Susam, lavanta, keten, nane, rezene, jojoba gibi birden fazla yağ türünün karıştırılması ile oluşturulmuş özel masaj yağları aracılığıyla yapılan selülit masajı; cilt dokusunun düzelmesine yardımcı olur. Merkezimizde 30 dakikalık ve 45 dakikalık seanslar şeklinde olmak üzere iki farklı seçenek sunulmaktadır. 10 seans sonunda selülitli dokuda gözle görülebilir bir fark meydana gelir.

  Zayıflama masajı kilo verme programı uygulayan kişiler tarafından düzenli olarak yaptırıldığında sarkmalara engel olur, vücuttaki deformasyonu engeller, kasları rahatlatır.

  Detoks masajı, sorunun en köküne inerek hem nefes hem ses hem de dokunuşun kullanıldığı bir masaj methodudur. Tüm gaz sorunları, bağırsak tembelliği, astım, adet düzensizliği, kronik yorgunluk, depresyon ve daha birçok rahatsızlığın çözümünde pek çok fayda sağlar.

  Medikal masaj, geleneksel masajın aksine hasta veya yorgun bir organın rehabilitasyon süreci için uygulanır. Bu sebeple kronik bel, boyun ağrıları çeken bireylerde veya migren gibi hastalıklarda iyileşme sürecine destek olur. Böylece kişinin yaşam kalitesini arttırır.

  Terapötik masaj yüzeyde ve derinde bulunan bağ ve kas dokularının fonksiyonlarını arttıran, ağrı ve gerginliği azaltan çeşitli basınç uygulamalarıdır. Tedavi edici etkisi, düzenli uygulanıldığında çok daha belirgin hale gelir.

  Tamamlayıcı tedaviler arasında yer alan refleksoloji, vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir. Uygulama sonunda sinir sistemi rahatlar ve kan dolaşımı hızlanır. Uyku kalitesini arttırma, bağışıklık sistemini güçlendirme ve vücudu toksinlerden arındırma gibi pek çok faydası bulunmaktadır.

  1 günlük ve 3 günlük olmak üzere iki farklı seçenek sunulan sıvı detoks programlarımız, vücutta toksinlerin atılmasına yardımcı olur. İçerdikleri vitamin ve mineraller ile bağışıklığı güçlendirir. Ödem, şişkinlik gibi problemlerin çözülmesine yardımcı olur.

  Adrese teslim diyet yemeklerimiz ile sağlıksız beslenme sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Vejetaryen, protein ağırlığı yüksek, ketojenik gibi kişiye özel diyet seçenekleri sunan programımız sayesinde hem sağlıklı hem de gereksinimlerinize uygun biçimde beslenebilirsiniz. Kişinin ihtiyaçlarına göre planlanmış günlük 1100 kaloriden 2200 kaloriye kadar çıkabilen sağlıklı menülerimiz ile kilo vermek çok daha kolay hale geliyor.

 • DİYETİSYEN ve DİYET YEMEK

  1 günlük ve 3 günlük olmak üzere iki farklı seçenek sunulan sıvı detoks programlarımız, vücutta toksinlerin atılmasına yardımcı olur. İçerdikleri vitamin ve mineraller ile bağışıklığı güçlendirir. Ödem, şişkinlik gibi problemlerin çözülmesine yardımcı olur.

  Adrese teslim diyet yemeklerimiz ile sağlıksız beslenme sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Vejetaryen, protein ağırlığı yüksek, ketojenik gibi kişiye özel diyet seçenekleri sunan programımız sayesinde hem sağlıklı hem de gereksinimlerinize uygun biçimde beslenebilirsiniz. Kişinin ihtiyaçlarına göre planlanmış günlük 1100 kaloriden 2200 kaloriye kadar çıkabilen sağlıklı menülerimiz ile kilo vermek çok daha kolay hale geliyor.

Tüm medikal uygulamalar anlaşmalı doktorlarımızla anlaşmalı hastahanelerde yapılmaktadır.

SİZE UYGUN BİR HİZMETİMİZ Mİ VAR?

REZERVASYON YAPIN

Bültene kayıt ol