Göktürk Masaj Nudayspa’da 15 yıldır eğitimli uzman terapistlerce terapötik masaj (tıbbi masaj) yapılmaktadır. ( tıbbi) masaj Fiziksel kondisyonu korur, kas tonusunu arttırır, gevşeme sağlar, dolaşımı uyarır, kalp ve damar sistemi ile sinir sistemi üzerinde tedavi edici etkiler oluşturur ve tüm vücut sistemleri arasındaki etkileşimi dengeler.
Terapötik Masaj, yumuşak dokuları mekanik olarak uyararak vücutta fizyolojik ve psikolojik etkiler yaratan bir tedavi yöntemidir. Terapötik, diğer adıyla tıbbi  masaj, vücudun doğal olarak sahip olduğu, kendini yenileme ya da iyileştirme özelliğini harekete geçirir.

Ayrıca dolaşımda ağrı azaltıcı etkisi olan endorfin düzeylerinin artmasını sağlar ve otonomik sinir sistemi yanıtları üzerinde pozitif etkisi vardır. GGöktürk Masaj Nudayspa’da 15 yıldır eğitimli uzman terapistlerce terapötik masaj (tıbbi masaj) yapılmaktadır.

 Tıpta uygulama alanı oldukça geniştir.  Bunlardan bazıları ise şöyle: 

 •  Miyofasyal ağrılar, bölgesel (özellikle ofis ortamında çalışanlarda görülen boyun, sırt, bel ve baş ağrısı) kas ağrıları
 •  Kaslarda fonksiyonel yetmezlikler, aktif ve pasif zorlanmalar
 •  Artrozlar, eklem kireçlenmeleri
 •  Fibromiyalji, yumuşak doku romatizmaları
 •  Selülitler
 •  Bölgesel ödem tedavisi
 •  Baş ağrıları (ense ve yüz masajı)  
 •  Skolyoz ve diğer postür bozuklukları
 •  Uyku bozuklukları
 •  Stres ve kaygı bozuklukları ile depresyon gibi psikolojik sorunlar

Yapısal Değişiklikleri Sağlamak için Terapötik Masaj

Göktürk Masaj Nudayspa’da 15 yıldır eğitimli uzman terapistlerce terapötik masaj (tıbbi masaj) yapılmaktadır.

Terapötik bir masajın diğer anlamı, hem müşterinin hem de pratisyenin, sıklıkla bir dizi düzenli masaj yoluyla, vücut içinde yapısal değişikliklere ulaşma ortak bir hedefine sahip olmasıdır.

Örneğin, İsveç masajı kan ve lenf dolaşımını artıran ve sizi rahatlatan daha yüzeysel bir masajdır. Vücudunuz ve zihniniz için iyi olsa da, vücudun altta yatan yapılarını ağrıya ve kısıtlamaya neden olabilecek şekilde değiştirmeyi amaçlamamaktadır.

Ancak bir tatil yerinde bir masaj yaptırırsanız, muhtemelen terapisti tekrar görmeyeceksiniz, bu da devam eden terapötik faydayı kısıtlar.

Terapötik bir masaj terapiste belirli bir şikayette bulunduğunuz anlamına gelir, örneğin kalçalarınızdaki ağrı, sıkı omuzlar veya alt sırtınızdaki (veya hatta üçünüzde) bir spazm. Terapist daha sonra dört adımı izler:

 • Mevcut durumunuzu değerlendirin. Bu, bir tarih almak, ağrının ne kadar sürdüğünü sormak, başlangıç ​​aniden olup olmadığını, ağrıyı nasıl deneyimlediğinizi vb. Içerecektir. Terapist aynı zamanda hareket etme şeklinizi de gözlemleyecektir, hareket açıklığınızı test edecek ve dokuları hissedecektir. tutarlılık ve doku için tedavi sırasında.Tabii ki terapist anlattı
 • Bir plan öner. Terapistin durumunuz hakkında iyi bir fikri olduğunda, tedaviye yaklaşım önerebilir. Bu, bir seansta tam vücut masajı yapmak yerine, omuzlarınızı, sırtınızı ve sağ kalçanızı şikayet etme konusuna odaklanmak kadar basit olabilir. Terapist önerilen aralıklarla bir dizi seans önerebilir ve bu süre boyunca bekleyeceğiniz ilerlemeyi gösterebilir. Bölgeyi tedavi etmek için ısı, buz, hidroterapi veya esnetme gibi diğer yolları önerebilir. Eğer uygunsa, terapist daha fazla değerlendirme ve tedavi için sizi başka bir sağlık uzmanına yönlendirebilir.
 • Terapiyi gerçekleştirin. Bu, değerlendirmeye ve kabul ettiğiniz plana dayalı gerçek masaj veya tedavidir.
 • Sonucunu değerlendirin. Tedavinin sonunda, siz ve terapist sonuçları gözden geçirirsiniz. Acı daha mı az? Eklemde daha fazla hareketlilik var mı? Duruşunuz iyileşti mi? Sonuçlara dayanarak, terapist ek oturumlar ve sıklık önerebilir. Örneğin, her hafta gelirseniz, oturumlar arasında iki veya üç hafta beklemekten daha hızlı bir ilerleme göreceksiniz. Her seansın sonunda, tedavinin devam eden seyrini belirlemek için bir değerlendirme yapılacaktır.

Çok işe yarayabilir, ancak deneyimli bir terapist değerlendirme yapabilir ve bir tesisi kaplıcada bile hızlı bir şekilde bir plan önerebilir ve bir seansta bile bir miktar rahatlama yaşayabilirsiniz. Bir tatil beldesinin kısıtlanması, çoğu insanın tatildeyken bir masaj almasıdır. Bir dizi tedavi için geri gelmek genellikle pratik değildir. Ancak terapötik masaj ile devam etmek istiyorsanız, her zaman özel bir uygulayıcı veya önerilen bir masaj terapisti ile yerel bir günlük spada takip edebilirsiniz.

Göktürk Masaj Nudayspa’da 15 yıldır eğitimli uzman terapistlerce terapötik masaj (tıbbi masaj) yapılmaktadır.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. 

Sağlıkla Kalın