EPİLASYON

EPİLASYON

Göktürk’ün ilk lazer epilasyon merkezi olan Nudayspa, 2005 yılından beri Lazer Epilasyon Göktürk olarak her seans sonrası kontrol imkanı ile çok başarılı sonuçlar almaktadır.

DÜNYA’NIN EN ETKİLİ 3 BOYUTLU PULSE’LI EPİLASYON TEKNOLOJİSİ

 ALEX PLUS 610-1200 nm. aralığındaki dalga boyu ile Dünya’nın en etkili epilasyon teknolojisidir.

 Eski nesil foto epilasyon teknolojilerinde koyu tende epilasyon yapmak neredeyse mümkün değil iken geliştirilmiş Alex Eis cihazı ile koyu tende ve hatta ince tüylerde dahi başarılı sonuçlar elde edebiliyoruz.

ALEX PLUS sistemi diğer epilasyon teknolojilerinden farklı ve etkin kılan en büyük özelliği; 3 boyutlu teknolojisiyle kılı tamamen tahrip edebilmesidir. Değişebilen başlık aparatı sayesinde artık kişiye özel HİJYENİK epilasyon uygulaması yapabiliyoruz. Jelsiz kullanım imkanı ile hem daha hijyenik uygulama yapabilecek hemde daha etkili sonuçlar alabiliyoruz.

Cildi korumak ve epilasyon konforunu artırmak amacıyla geliştirilmiş entegre soğuk hava sistemi ile çok daha konforlu epilasyon imkanı sunmaktayız.

ALEX PLUS’ın kişiye özel başlık aparatı sayesinde KİŞİYE ÖZEL UYGULAMA İLE maksium hijyen sağlamaktayız.

NEDEN ALEX PLUS ?

 • Entegre soğuk hava sistemiyle konforlu epilasyon
 • Başlık büyüklüğü ile kısa süreli uygulama
 • Kişiye özel başlık aparatı ile HİJYENİK epilasyon
 • 610-1200 nm. dalga boyu aralığında etkili sonuç
 • Koyu tenlerde ve ince tüylerde etkin sonuç

MAGİC EİS HIZLI, GÜVENLİ VE EKSTRA SOĞUTMALI FOTO EPİLASYON TEKNOLOJİSİ

 EIS başlığı ve özel kare atım teknolojisi ile daha etkili daha hızlı ve daha konforlu bir foto epilasyon imkanı sunuyoruz.

  Eis başlığı ile saniyede 10 atış yapabilen Magic EIS sayesinde artık 4 mevsim çok daha konforlu epilasyon imkanına sahipsiniz. İleri düzey seri atım teknolojisiyle kısa sürede, hızlı ve etkili uygulama imkanı elde edebiliyoruz.

EIS başlık, acı hissini ve yan etki riskini minimum seviyeye çeker. Size etkili ve kolay epilasyon uygulama fırsatı tanır. +SHR özelliği ciltte oluşabilecek yanma hissini neredeyse sıfıra indirger.

Square Pulse Technology ile her bir atışı milisaniyeler içerisinde cildin altına iletebilirken Magic Eis; kıl köküne gerektiği kadar ve doğru enerjiyi vermenizi sağlayan Dünya’nın en hızlı epilasyon teknolojisidir.

KARE ATIM SİSTEMİ İLE 4 MEVSİM KONFORLU EPİLASYON

NEDEN MAGIC EIS ?

 •  Özel atış tekniği sayesinde 4 mevsim epilasyon imkanı
 • Sqaure Pulse Technology özelliği sayesinde daha az acılı ve yanma riski minimum uygulama
 • 5 cm² uygulama alanı
 • 610-1200nm dalga boyu aralığı
 • Eis başlığı ile çok daha konforlu epilasyon imkanı

Epilasyon seansından önce

  • Epilasyon uygulanacak bölgelerin cilt rengi güneş veya solaryumdan bronzlaşmamış olup, seans sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır.
  • Epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız, epilatör) yapılmamış olmalıdır.
  • Uzayan kıllar seanstan en son 3 gün öncesine kadar vücutta jilet veya makas ile, yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir, kısaltma yapmadan gelmenizi tercih ediyoruz.
   • Epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır.
   • Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinoik asit, glikolik asit gibi) 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.
   • Epilasyon uygulaması yapılırken cilt üzerinde makyaj malzemesi bulunmamalıdır.
   • Hamileliğin ilk 3 ayında, son 6 ayda kullananlarda, sedef veya deri rengini koyulaştıran hastalığı olanlarda lazer epilasyon uygulanmaz.
  •  Epilasyon Seansından sonra
   • Epilasyon uygulamasından 2 gün sonraya kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz bölgesi için) yüksek koruma (SPF 30) faktörlü kremler kullanılmalıdır.
   • Seans aralarında güneşlenerek yada solaryum ile bronzlaşmış olmak bir sonraki seans zamanı geldiğinde ten renginiz normal tonuna yaklaşmamış ise uygulama yapılamamasına neden olacaktır. Seansınız ten renginiz normale yaklaşana denk ertelenecektir.
   •  Epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.
   •  Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir.
   • Bazı kişilerde işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşursa da tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçecektir.
   • Epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.
   • Seans aralıkları yüz bölgesi için 4 hafta, vücut bölgeleri için 8 haftadır.
   • Ortalama seans sayısı vücut bölgeleri için 4-6 seans, yüz bölgeleri için 6-1 2 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir. Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.
   • Kıl yoğunluğu her seansta ortalama %15-20 kalıcı olarak azalmaktadır, farkı ancak 3. seanstan itibaren belirgin olarak görebilirsiniz. Seanslarınıza düzenli devam ederseniz ilk seanstan sonra kıl sorunu yaşamayabilirsiniz.
   • Büyük bölgeler (kol-bacak-sırt-göğüs-genital) için her seanstan sonra 15-20. günler arasında ücretsiz kontrol seansı hakkınız mevcuttur.(20. günden daha geç yapılan kontroller tedavinin seyrini olumsuz etkiler). Küçük bölgelerde ise tedavinin seyrine katkısı olmadığından kontrol seansı uygulamaya gerek yoktur.
  • Neden birden fazla  Epilasyon seansı gerekmektedir?

   Vücudumuzdaki kılların oluşma, gelişme ve dökülme gibi farklı yaşam evreleri vardır. Aynı bölgede farklı evredeki kıllar bir arada bulunmaktadır. Kılın epilasyona  en duyarlı olduğu evreyi bulmak için epilasyon uygulaması belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Seans sayısı kişiden kişiye ve aynı kişide farklı bölgelerde değişmekle birlikte ortalama 4-6 seans sorunu çözümlemeye yeterlidir, ilk seansla birlikte kıl sorununuz ortadan kalkar.

  •  Epilasyon kontrol seansı nedir?

   Epilasyon sonrası (kol-bacak-sırt-göğüs-genital) için her seanstan sonra 15-20. günler arasında kontrol seansı hakkınız mevcuttur. Bu uygulama bir rötuş mahiyetinde olup randevu alınarak gelinebilir. Gerek görülmediği taktirde kontrole gelinmemesi tedaviyi olumsuz etkilemez. Kontrol seansı belirli bir süreden sonra tedavinin seyrini bozmamak için uygulanamaz. Zamanı geçtikten sonra yapılan kontrol seansı kılın oluşum evresini etkileyeceğinden bir sonraki seanstan netice alınmasını engeller ve tedavi sürecini bozar. Bu nedenle bilgisayar sistemimiz süresi dışında kontrol randevusu verilmesine izin vermemektedir.

  • Güvenli midir?

   Doğru vakada doğru doz seçilerek güvenli kullanım sağlanır. Epilasyon amaçlı kullanımında kanserojen etki yoktur, kimyasal bir madde veya radyasyon etkisi olmaz. Merkezimizde kullanılan FDA (Amerikan gıda ve ilaç dairesi) onaylı cihazlar ABD ‘den İngiltere’ye, Avustralya’ya kadar birçok gelişmiş ülkede kullanılmaktadır.

  •  Epilasyon kimlere uygulanabilir?

   Mükemmel sonuçlar beyaz tenli ve koyu renkte kıla sahip kişilerde alınmaktadır. Ancak cildin ve kılın rengine bağlı olarak gerekli doz ve süre ayarlamaları yapılarak aynı sonuçlar elde edilmektedir. Yine de renksiz kıla ve siyah tenli kişilere  epilasyon uygulanmamaktadır. Epilasyon 12 yaşından itibaren koyu renkte kıla sahip herkese uygulanabilir.

  •  Epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

   Kaş ve göz arası haricinde gözleri özel koruma gözlükleri ile koruma şartı ile tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilir. Seans araları yüz bölgesinde 4-6 hafta, vücudun diğer bölgeleri için 8-10 hafta arasında değişir.

  • Her seans kaç dakika sürmektedir?

   Kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber, çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazımız ile yüz 3-4 dakikada, bıyık 1-2 dakikada, bacaklar veya erkek sırtı gibi büyük bölgeler ise 30 dakika gibi kısa sürelerde tedavi edilir

  • Tedavi sırasında acı hissedilir mi?

   Olası acı hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte, genelde hastaların büyük çoğunluğu acı hissetmemektedir. Ancak hassas kişiler için, uygulamadan 1 – 2 saat önce acı duygusunu ortadan kaldırabilen kremler tatbik edilerek hiç acısız işlem yapmak mümkündür. Cihazımızdaki soğutma sistemi çoğu kişi için yeterli olmaktadır.

  • Kıl artışınızın hormonal bir soruna bağlı olduğu düşünülürse neler yapılacaktır?

   Nadiren de olsa (% 2- 3) bazı kişilerde kıl sorunu hormonsal nedenlere bağlı olabilmektedir. Bu durumda kalıcı netice alınabilmesi için lazer epilasyon mutlaka tıbbi tedavi ile eş zamanlı olarak yapılmalıdır.

  •  Epilasyon Tedavisi sonrasında iz kalır mı ?

   Epilasyon uygulaması sonucu ciltte kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Normalde uygulamayı takip eden bir kaç saat içerisinde tamamen sona ermesi gerekmektedir. Ancak aşırı hassas ciltlerde veya aşırı doz verilen ciltlerde Epilasyon sonrası hafif kızarıklık benzeri bir tablo görülebilir. Bu durum 1-2 günlük tedavi ile iz kalmadan düzelir. Ayrıca epilasyon sonrası kişinin güneşlenmesi veya solaryuma girmesi, kalıtımsal pigmentasyon problemi bulunması gibi özel durumlarda ciltte açık veya koyu renklenmeler görülebilir. Genel olarak bu vakalar geçicidir ve zaman içerisinde geride hiçbir iz bırakmadan kaybolur.

 • Bronzlaşmış, güneşten yanmış cilde  epilasyon yapabiliyor musunuz?

  2 ay kadar sonra cilt renginiz açıldıktan sonra bu uygulamayı yaptırmanız daha uygun olacaktır.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

  Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. 

  Sağlıkla Kalın