1992 yılında kurulan “Caci international” güzellik uzmanlarına yönelik profesyonel amaçlı elektroterapi ekipmanlarının üretim ve temininde İngiltere’nin en büyük firmasıdır. Cihazın ana fonksiyonu, yaşlılık izlerini tedavi etmek, cilde canlı ve genç görünüm kazandırmak, kasların toparlanmasını sağlamaktır. Cilt ve kas dokularını aynı anda uyarmak, cilt dokusu altında bulunan kaslara canlılık ve zindelik kazandırarak, hareketsiz kalan ve kan dolaşımı zayıflığı sonucu gevşemiş, yapısını yitirmiş kasları tekrar yapılandırmaktır.Quantum teknolojinin son olanaklarından yararlanılarak geliştirilmiş ve bir estetik merkezinde uygulanan tüm tedavileri tek başına yapabilen bir cihazdır.

Quantum’un 5 ayrı programı ve her programın kendi içinde ayrılan bölümleri bulunur. Bu bölümlerde; zayıflama ve selülit sorunları için uygulanabilecek çeşitli tedavilerin yanında, kırışıklık giderme, ameliyatsız yüz germe, lifting gibi spesifik yüz ve vücut sorunlarının iyileştirilmesine yönelik uygulamalar da yer almaktadır.Quantum cihazında aynı anda birkaç program birden kullanılabilir. Örneğin zayıflama programı uygulanan bir müşterinin aynı anda yüzündeki kırışlıklar giderilebilir ya da bir müşteriye selülit programı uygulanırken, diğerinin bacak içlerindeki sarkıklıklar toparlanabilir. Bu sayede tedavi süreleri kısalır ve müşteriler bekledikleri sonuca en hızlı şekilde ulaşır.

CACI ile vücut şekillendirme ve toparlama, cilde elektro masaj yaparak etkisini gösterir. Şekil olarak pateni andıran CACI ile masaja başlamadan önce cilde özel jel sürülür. CACI ile elektro masaj yapılırken, kaslar çalışır ve yağlar parçalaır. Masaj uygulanan kişi bir akım hissedip, sadece masajın etkisini hissetmektedir. Eskiden felçli hastalar üzerinde uygulanan bu aletin hastaların kaslarına yaptığı fayda görülünce, patenti İngilizler tarafından alınmış ve güzellik dünyasında da kullanılmaya başlanmıştır,

Hiç bir yan etkisi bulunmayan CACI ile acı çekmeden gençleşebilirsiniz. Aynı işlem liposuction ameliyatlarından sonra da geçerli olmaktadır. CACI, haftada üç kere olmak üzere toplam 15 seansta, beş hafta gibi kısa bir sürede bir ile üç beden arası incelme sağlamaktadır

Slimtone Modu Zayıflama ve Beden İnceltme Programı

Genel olarak vücudun belli bölgelerine yerleşmiş olan yağların yakılmasını sağlayan,kaslara güç ve elastikiyet kazandıran dejenere olmuş kasların toparlanmasını sağlayanbir programdır. .

7 ayrı dalga türü ve 10-800 Hz arasında değiştirile bilen frekans ile uyarılan kaslar, dışarıdan gelen bu uyarı ile kasılabilmek için etrafındaki yağ hücrelerinden enerji almak zorunda kalırlar. Enerjilerini kaslara veren yağ hücreleri hacimsel olarak küçülürler, böylece uygulama yapılan bölgede 20 dakikalık bir seansta bile gözle görülebilen sonuçlar alınır.

Müşterinin yaşı, kas yapısı, toleransı, ödem ve yağ oranı gibi kriterler göz önüne alınarak en uygun tedavinin seçilmesinden sonra kür tedavisi içinde takip edilmesi gereken program cihaz tarafından otomatik olarak ayarlanır.

Square Dalga:Sarkmış ve gevşemiş olan kas dokularının toparlanmasında kullanılan, uzun ve derinlemesine kasılmalar sağlayan bir dalga türüdür

Uygulama alanları

Doğum ve Ameliyat sonucunda zayıflayan kasların toparlanmasındaAşırı kilo kaybı sonrası meydana gelen sarkıklıklarda

Sarkmış veya sarkmaya başlamış vücutlarda

Hareketsizlik sonucu sarkan vücutlarda

Trapezoidal Dalga:Aşırı kilo, toparlama ve selülit sorunu olan kişilerde uygulanır. Belli bölgelere toplanmış yağların, kırılması ve kasların toparlanmasında kullanılır. Bu uygulama bir çeşit aktif jimnastik etkisi gösterir. Aktif spordan farkı; quantumda vücudun fazladan oksijene ihtiyacı yoktur bu da kasların gelişmesine yol açmaz

Step Dalgası: Genel olarak karın, bacak ve kol bölgelerine uygulanan, ödemin çözülmesini ve kasların toparlanmasını sağlayan bir programdır

Uygulama alanları

Menopoz dönemi ve sonrası meydana gelen hormonal değişikliklere bağlı su toplanması ve kas gevşekliğinde

Ödem ve su toplamaya meyilli kişilerde

Vücuttaki şişliğin atılmasında

ESM – Elektro Selülit Masajı

Masajın selülit tedavisine olumlu etkisi yıllardır bilinmektedir. ESM’de masaj, mikroakımın tıbbi faydaları ve teknolojinin birleşmesi ile “estetikte devrim” denebilecek sonuçlar verir. ESM, selülit tedavisinde diğer yöntemler gibi sadece kas ve dokuyu uyararak selülite neden olan toksin birikimini atmakla kalmaz, aynı zamanda mikroakım ile yüklenmiş 24 rulonun masajı ile hücre içi ve dışını da uyarır ve söz konusu bölgelerde;

Zayıflamış liflerin, bağlayıcı dokuların yenilenip onarılmasını sağlar.

Konjonktiv doku aktivitesini arttırarak, kolajen ve elastin üretimini hızlandırır.

Protein sentezini arttırıp, hücre metabolizmasını hızlandırarak cilt yapısını düzenlerer.

Böylece iç hücrelerde sağlanan iyileşme, selülitin dış hücrelerde yarattığı etki olan portakal kabuğu görünümündeki bozulmayı düzenler ve selülitli bölgedeki dokuların

Yeniden normal cilt dokusuna kavuşmasına yardımcı olur.

Microlift Mode

Quantum yüz ve vücuda yönelik klinik özellikli elektrikli bakım cihazıdır. Yaşlanma sürecinden en fazla etkilenen bölgelere nazik bir biçimde mikroakımlar uygulanarak bu bölgelerin yeniden şekil kazanmaları ve dirileşmeleri sağlanır. Quantum cihazının 5 ayrı programından biri olan “Microlift Programı” özellikle ameliyatsız yüz germe işlemlerinde kullanılmaktadır.

Microlift Mode

Ameliyatsız yüz germe

Göz ve Dudak çevresi-Göğüs ve Dekolte doku lifting

Karın ve yumuşak doku lifting

El bakımıQuantum cihazının Slimtone, Lymphatic ve Conture programlarında kullanılan akımlar, kas üzerine etki yaparken, mikroakım bundan farklı olarak hücre üzerinde etki gösterir.

Tıbbi araştırma sonuçlarına göre mikroakım tedavileri, cildin kolojen ve elastin üretimini artırmaktadır.

Mikrolift Mode ile Quantum cihazı

Elastin üretimini artırarak, elastin kaybı sonucu oluşmuş derin çizgileri azaltır.

Kolajen üretimini artırarak, konjonktiv doku aktivitesini artırır ve cildi yapılandırır.

Protein sentezini artırır. Hücre metabolizmasını artırarak cilt yapısını düzenler.

Sodyum ve Potasyum dengesini düzenler. Suyun cildin üst katmanlarına yüklenmesini sağlayarak, cilt kuruluğunu engeller.Bütün bu işlemler, cildin konjonktiv dokusunun daha verimli çalışmasını sağlayarak ilk seanstan itibaren çizgi ve kırışıklıkların azalmasını, gevşemiş cildin toparlanmasında gözle görünür sonuçlar alınmasını sağlar.

Conture Modu

Conture programı, özellikle gevşemiş kaslara lifting uygulamak ve kaslara güç kazandırmak;

göğüs,

kalça,

iç bacak,

karın gibi bölgelerde oluşan sarkmaları toparlamak için hazırlanmıştır.

Uygulanan “H” dalgası dinamik gerilim yaratarak izometrik egzersiz sağlar, bu da kasları kuvvetlendirir, kasılmalarını sağlar ve atrofiye uğramış, sarkmış, zayıflamış kasları toparlar.

lymphatic mode -lenfatik drenaj-

Lenfatik sistem, kan dolaşımına bağlı, vücuttaki atık maddelerin atılmasını sağlayan sistemdir. Kilo ve selülit problemlerinde önemli rolü vardır. Bir bölgede yağlanma ve selülit varsa o bölgedeki dolaşım ve lenf sistemi yavaşlar. Zayıflama tedavilerinde ilk yapılması gereken, sorunlu bölgedeki kan ve lenf dolaşımını düzene sokmaktır. Bu sayede söz konusu bölgede oluşan atık maddelerin atılması mümkün olacak ve tedaviden maksimum sonuç alınabilecektir.

İçindeki Programlar

1. Selülit:Konjonktiv dokudaki toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayarak selüliti engeller

2. Zayıflama :Slimtone zayıflama programı sonrası yağların vücuttan atılımını hızlandırır.

3. Canlandırma:Hücre yenilemesini uyarır, metabolizmayı canlandırır, stres ve yorgunluğu azaltır.

4. Lenfatik Drenaj Toksin ve aşırı sıvıların atılmasını sağlar.

5. Toparlama:Genel vücut gevşekliğini toparlayıcı bir programdır.

6. Yüz ve Boyun:Hücre yenilemesini hızlandırır, akne-sivilce oluşumunu engeller.Quantum, uygulama yapılan kişinin kulak memesine bağlanan bir aparat ile kişinin kalp ritmini alarak, lenfatik drenajı aynı ritimde pompalar. Böylece lenfatik dolaşım çok kuvvetli ve sağlıklı bir şekilde harekete geçer.

Caci Quantumun Avantajları ve Faydaları

CACI Quantum, 40 ile 60 dakika arasında değişen seansları ile kalça, karın, kol, iç bacak ve sırttaki bölgesel yağların yakılmasını ve kasların sıkılaşmasını sağlıyor.

Selülit tedavisinde de rakipsiz olan cihaz gevşemiş kaslarından şikayet eden ve selülit sorunu olan her yaştaki kadın ve erkek için cok ideal bir uygulama metodu.

Yöntem haftada 3 gün olmak üzere 15 seans uygulanıyor.

Ayrıca CACI ile yüz için uygulanan lifting programı ile aynı anda hem vücut hem yüz bakımı yaptırabilirsiniz

SONUÇLAR

1. Metabolizmada yaklaşık %14 oranında hızlanma sağlar.

2. Kişinin özelliklerine bağlı olarak 5 haftalık bir süre sonunda 5 ile 10 kg arasında kilo kaybı ve 2 beden incelme sağlar.

3. Bölgesel problemlerden ve fazla yağlardan kesin kurtuluş.

4. Yüksek orandaki kilo kayıplarında bile sıkı ve esnek kaslar, diri ve şekilli bir vücut yaratır.

5. Aktif spor sonucu elde edilen kas toparlanması ve incelemeden çok daha çabuk etki eder.

6. Selülit tedavisinde etkili çözüm sunar

Göktürk Bölgesel İncelme Nudayspa’da  Quantum Caci ile çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.