TETİK NOKTA MASAJI

TETİK NOKTA MASAJ TERAPİSİ ile ağrılardan kurtulun

Tetik Nokta Masajı | Ağrınız mı var?Baş ağrısı, boyun ve çene ağrısı, sırt ağrısı, kulak ağrısı, baş dönmesi, bulantı, yalancı göğüs ağrısı ve göğüste yanma, kalp ritim bozukluğu, tenisçi dirseği, genital ağrı, sinüslerde ağrı ve tıkanıklığı gibi pek çok soruna alternatif uygulama TETİK NOKTA MASAJ TERAPİSİ.

Tetik noktalar, ağrıyı farklı yerlere yollamakta, yansıtmakta veya yanlış yönlendirebilmektedir. Baş, eklem ve kas ağrısı gibi pek çok ağrı, çoğunlukla kasların yanlış ve aşırı kullanımı sonucu ortaya çıkmakta veya travmaya karşı vücudun savunma mekanizması olarak ortaya çıkmaktadır.Tetik Nokta Terapi Masajı vücudu üç açıdan etkilemektedir; Kas kasılmalarını tetikleyen kimyasal ve nörolojik geri beslemeyi kırmakta, kasılmış dokunun bozduğu kan dolaşımını düzeltmekte ve tetik noktadaki düğümlenmiş kas liflerini doğal haline getirmektedir. Tetik nokta masajı dünya çapında devrim potansiyeline sahip bulunmaktadır.

Ağrı ve sancılarımızın, fiziksel şikâyetlerimizin kaslarımızda bulunan tetik noktalar veya küçük kasılma düğümlerinden kaynaklandığı çeşitli kaynaklarda belirtilmektedi

Tetik noktalar baş ağrısı, boyun ve çene ağrısı, sırt ağrısı, karpal tünel sendromu ve pek çok eklemde ağrıya neden olup artirit (eklem iltihabı) tendinit (Tendon iltihabı) bursit (yağ yastığı iltihabı) ve bağ hasarları ile karışabilmektedir. Bu noktalar kulak ağrısı, baş dönmesi, bulantı, yalancı göğüs ağrısı ve göğüste yanma, kalp ritim bozukluğu, tenisçi dirseği, genital ağrı, sinüslerde ağrı ve tıkanıklığı gibi pek çok soruna neden olabilmektedir.

Kronik yorgunluk ve enfeksiyonlara karşı direncin düşmesinde bile rol alabilmektedir. Uzun süreli ve iyileşmeyen ağrı ve depresyona da neden olabilmektedir.

Tetik noktalar basitçe kas dokusundaki ufak kasılma düğümcükleri olarak tanımlanmakta, parçası oldukları kas gruplarında güçlü kasılmalara neden olmaktadır. Kası hem gergin hem de güçsüz hale getirerek etkilemekte aylar hatta yıllarca sürmesine neden olmaktadır. Bu kendi haline bırakıldığında süregelen bir kısır döngü olmakta ve kırılması gerekmektedir.

Göktürk tetik nokta masajı  konusunda uzman terapistlerimiz  tarafından uygulanmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.