ALEX EPİLASYON

ALEX EPİLASYON

Göktürk’te 2005 yılından beri uzman kadrosu  epilasyon yapan ilk markası Nudayspadır.

DÜNYA’NIN EN ETKİLİ 3 BOYUTLU PULSE’LI EPİLASYON TEKNOLOJİSİ

ALEX PLUS 610-1200 nm. aralığındaki dalga boyu ile Dünya’nın en etkili epilasyon teknolojisidir.

Eski nesil foto epilasyon teknolojilerinde koyu tende epilasyon yapmak neredeyse mümkün değil iken geliştirilmiş Alex Eis cihazı ile koyu tende ve hatta ince tüylerde dahi başarılı sonuçlar elde edebiliyoruz.

ALEX PLUS sistemi diğer epilasyon teknolojilerinden farklı ve etkin kılan en büyük özelliği; 3 boyutlu teknolojisiyle kılı tamamen tahrip edebilmesidir. Değişebilen başlık aparatı sayesinde artık kişiye özel HİJYENİK epilasyon uygulaması yapabiliyoruz. Jelsiz kullanım imkanı ile hem daha hijyenik uygulama yapabilecek hemde daha etkili sonuçlar alabiliyoruz.

ALEX PLUS sistemi diğer epilasyon teknolojilerinden farklı ve etkin kılan en büyük özelliği; 3 boyutlu teknolojisiyle kılı tamamen tahrip edebilmesidir. Değişebilen başlık aparatı sayesinde artık kişiye özel HİJYENİK epilasyon uygulaması yapabiliyoruz. Jelsiz kullanım imkanı ile hem daha hijyenik uygulama yapabilecek hemde daha etkili sonuçlar alabiliyoruz.

Cildi korumak ve epilasyon konforunu artırmak amacıyla geliştirilmiş entegre soğuk hava sistemi ile çok daha konforlu epilasyon imkanı sunmaktayız.

ALEX PLUS’ın kişiye özel başlık aparatı sayesinde KİŞİYE ÖZEL UYGULAMA İLE maksium hijyen sağlamaktayız.

NEDEN ALEX PLUS ?

  1. Entegre soğuk hava sistemiyle konforlu epilasyon
  2. Başlık büyüklüğü ile kısa süreli uygulama
  3. Kişiye özel başlık aparatı ile HİJYENİK epilasyon
  4. 610-1200 nm. dalga boyu aralığında etkili sonuç
  5. Koyu tenlerde ve ince tüylerde etkin sonuç

Epilasyon seansından önce

Epilasyon uygulanacak bölgelerin cilt rengi güneş veya solaryumdan bronzlaşmamış olup, seans sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır.
Epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız, epilatör) yapılmamış olmalıdır.
Uzayan kıllar seanstan en son 3 gün öncesine kadar vücutta jilet veya makas ile, yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir, kısaltma yapmadan gelmenizi tercih ediyoruz.
Epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır.
Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinoik asit, glikolik asit gibi) 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.
Epilasyon uygulaması yapılırken cilt üzerinde makyaj malzemesi bulunmamalıdır.
Hamileliğin ilk 3 ayında, son 6  kullananlarda, sedef veya deri rengini koyulaştıran hastalığı olanlarda lazer epilasyon uygulanmaz.
Epilasyon Seansından sonra
Epilasyon uygulamasından 10 gün sonraya kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz bölgesi için) yüksek koruma (SPF 30) faktörlü kremler kullanılmalıdır.
Seans aralarında güneşlenerek yada solaryum ile bronzlaşmış olmak bir sonraki seans zamanı geldiğinde ten renginiz normal tonuna yaklaşmamış ise uygulama yapılamamasına neden olacaktır. Seansınız ten renginiz normale yaklaşana denk ertelenecektir.
Epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.
Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir.
Bazı kişilerde işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşursa da tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçecektir.
Epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.
Neden birden fazla Epilasyon seansı gerekmektedir?

Vücudumuzdaki kılların oluşma, gelişme ve dökülme gibi farklı yaşam evreleri vardır. Aynı bölgede farklı evredeki kıllar bir arada bulunmaktadır. Kılın epilasyona en duyarlı olduğu evreyi bulmak için epilasyon uygulaması belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Seans sayısı kişiden kişiye ve aynı kişide farklı bölgelerde değişmekle birlikte ortalama 4-8 seans sorunu çözümlemeye yeterlidir, ilk seansla birlikte kıl sorununuz ortadan kalkar.

Epilasyon kontrol seansı nedir?

Epilasyon sonrası (kol-bacak-sırt-göğüs-genital) için her seanstan sonra 1 kontrol seansı hakkınız mevcuttur. Bu uygulama bir rötuş mahiyetinde olup randevu alınarak gelinebilir. Gerek görülmediği taktirde kontrole gelinmemesi tedaviyi olumsuz etkilemez. Kontrol seansı belirli bir süreden sonra tedavinin seyrini bozmamak için uygulanamaz. Zamanı geçtikten sonra yapılan kontrol seansı kılın oluşum evresini etkileyeceğinden bir sonraki seanstan netice alınmasını engeller ve tedavi sürecini bozar. Bu nedenle bilgisayar sistemimiz süresi dışında kontrol randevusu verilmesine izin vermemektedir.

Güvenli midir?

Doğru vakada doğru doz seçilerek güvenli kullanım sağlanır. Epilasyon amaçlı kullanımında kanserojen etki yoktur, kimyasal bir madde veya radyasyon etkisi olmaz. Merkezimizde kullanılan FDA (Amerikan gıda ve ilaç dairesi) onaylı cihazlar ABD ‘den İngiltere’ye, Avustralya’ya kadar birçok gelişmiş ülkede kullanılmaktadır.

Epilasyon kimlere uygulanabilir?

Mükemmel sonuçlar beyaz tenli ve koyu renkte kıla sahip kişilerde alınmaktadır. Ancak cildin ve kılın rengine bağlı olarak gerekli doz ve süre ayarlamaları yapılarak aynı sonuçlar elde edilmektedir. Yine de renksiz kıla ve siyah tenli kişilere epilasyon uygulanmamaktadır. Epilasyon 12 yaşından itibaren koyu renkte kıla sahip herkese uygulanabilir.

Epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

Kaş ve göz arası haricinde gözleri özel koruma gözlükleri ile koruma şartı ile tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilir.

Tedavi sırasında acı hissedilir mi?

Olası acı hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte, genelde hastaların büyük çoğunluğu acı hissetmemektedir. Ancak hassas kişiler için, uygulamadan 1 – 2 saat önce acı duygusunu ortadan kaldırabilen kremler tatbik edilerek hiç acısız işlem yapmak mümkündür. Cihazımızdaki soğutma sistemi çoğu kişi için yeterli olmaktadır.

Kıl artışınızın hormonal bir soruna bağlı olduğu düşünülürse neler yapılacaktır?

Nadiren de olsa (% 2- 3) bazı kişilerde kıl sorunu hormonsal nedenlere bağlı olabilmektedir. Bu durumda kalıcı netice alınabilmesi için lazer epilasyon mutlaka tıbbi tedavi ile eş zamanlı olarak yapılmalıdır.

Epilasyon sonrasında iz kalır mı ?

Epilasyon uygulaması sonucu ciltte kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Normalde uygulamayı takip eden bir kaç saat içerisinde tamamen sona ermesi gerekmektedir. Ancak aşırı hassas ciltlerde veya aşırı doz verilen ciltlerde Epilasyon sonrası hafif kızarıklık benzeri bir tablo görülebilir. Bu durum 1-2 günlük tedavi ile iz kalmadan düzelir. Ayrıca epilasyon sonrası kişinin güneşlenmesi veya solaryuma girmesi, kalıtımsal pigmentasyon problemi bulunması gibi özel durumlarda ciltte açık veya koyu renklenmeler görülebilir. Genel olarak bu vakalar geçicidir ve zaman içerisinde geride hiçbir iz bırakmadan kaybolur.

Bronzlaşmış, güneşten yanmış cilde epilasyon yapabiliyor musunuz?

1 ay kadar sonra cilt renginiz açıldıktan sonra bu uygulamayı yaptırmanız daha uygun olacaktır.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.