BÖLGESEL İNCELME VE SELÜLİT

 • Radyofrekans

  Radyofrekans,İnfrared ,Kavitasyon,Vakum 4 sistem birarada…Hem yüzde,hem de vücutta yeni sistem

  Dörtlü sistem ile kavitasyonun özelliği derin katmanlardaki yağ hücrelerini , Radyofrekansa göre daha yüksek oranda etkiler. Çalışma prensibi,yağ hücreleri içersindeki su moleküllerinin, kavitasyon tarafından üretilen ultrasonik dalgalarla hava kabarcıklarına dönüştürülerek yağ hücrelerinin patlatılması esasına dayanır.

  1: UltraSonic Pedli Kavitasyon (4 Adet)

  Özellikle bacak içi sarkmaları ve selülit için  tasarlanmış özel petli teknoloji sistemi.

  2: Ultra Güçlü Yağ Parçalama Baslığı:(Yeni Sistem)

  Ultra Sonik shock güçlü ses dalgasıyla yağ patlaması yapan yeni teknoloji başlık.Ekstra güçlü yağ patlatıcı ve yağ parçalayıcı özelliği.

  3RF Vakum Özellikli Radyo Frekans Baslığı:

  Yağları parçalanarak çözülmesini sağlar, Lenfatik dolaşım sağlar, cildi gerginleştirir ve cildin elastikliğini artırır. Özellikle doğum sonrası sarkan karin bölgesinde mükemmel toparlanma sağlar.

  4Radyo Frekans RF Yüz Baslığı:

  Cilt gençleştirme, Lifting, Gerdirme  100%  etkili sonuç  garantilidir

 • Heykeltraş ile Zayıflama

  Heykeltraş yöntemi ile zayıflama nedir? Nasıl yapılır?

   Vücudun bölgesel olarak belirli düzeyde ULTRASON dalgaları ve özel bir teknikle uygulanarak incelmesi  HEYKELTRAŞ olarak isimlendirilmektedir. Acı, ağrı, zaman sınırı olmadan seans da anında alınan sonuç çok ilgi gördü. Günümüzde Medikal estetik uygulamaları dikkat çekerken net sonuç görmek isteyenlerin en çok ilgi odağı Heykeltraş yöntemi ile zayıflamak oldu.

  Heykeltraş yöntemi  nedir?

  Sarkık cilt, lokalize yağ, fibrotik alan, çatlaklar ile gevşek ve yumuşak selülit bölgelerinin normalleşmesi için geliştirilmiş ses dalgaları ile yağ yakma makinesidir. Ultrosonic dalga ile çalışan sistem  yağ çeperlerini küçülterek  incelme sağlamaktadır. Kilo vermek ve bölgesel olarak incelmek isteyen kişiler, bunun için yoğun diyetler ve düzenli spor gibi etmenleri hayatlarının bir parçası haline getiriyor. Ancak bu aşamada küçük müdahaleler ile birlikte bu sonuçların alınması da mümkün oluyor. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile vücut şekillendirilmesi için ultrason dalgaları kullanılabiliyor. Bu dalgalar ile birlikte yağlanma olan bölgelerde yağ çeperleri incelirken bu sayede 2-22 santimetre incelme mümkün hale geliyor. Herhangi bir acı duymadan ya da çok uzun süreler olmadan incelme gerçekleşiyor.

  Heykeltraş yöntemi ile zayıflama nasıl yapılır?

  Öncelikle seans öncesi hem manuel hem de bilgisayar  ölçümü yapılır. Uygulama yapılacak kişiye bol su içirilir. Heykeltraş yöntemi ile zayıflama  sorunlu bölgeye ultrason dalgaları gönderilirken bu dalgalar, yağ çeperlerinin incelmesine sebep oluyor. Seans sonunda yapılan ölçümde  2-12 santimetreye kadar incelme gerçekleşir. Hem kadın hem de erkeklere uygulanabilen heykeltraşta incelme denildiğinde akla ilk olarak bel geliyor olsa da göğüs, sırt, basen, bacaklar ve kollar ve gıdı çevresinde de  da  işlem ile incelmek mümkün oluyor. Bu işlemin gerçekleşmesi az bir yağ kalınlığı varsa tek bir seans yeterli görülüyor. Yağ kalınlığına göre 4-8-12 seans uygulama yapılabiliyor.

  Heykeltraş yöntemi ile kaç kilo verilir?

  Yağların çeperlerinde yaşanan incelme ile birlikte vücuttan belirli oranda yağ atımı olurken bunun yerine kas oluşumu da mümkün oluyor. Bu sebeple seanslardan sonra insanların kilolarında büyük değişimler yaşanmayabiliyor. Rahatlıkla insanlar ne kadar inceldiklerini kontrol ederek sonuçları kendi gözleri ile de görebilirler. Bilindiği üzere vücudun yağ miktarı yanlış beslenme ve hareketsizlik ile de artabildiğinden seanslar sonrasında da dikkat edilmesi gerekiyor. Özel bir teknikle uygulanan heykeltraş ile ile  bölgesel olarak 2-12 santimetreye kadar incelme vaat edilirken birçok kullanıcı sonuçların çok olumlu olduğunu belirtiyor.

  HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR ?

  Cihaz üzerindeki dokunmatik ekrandan “boyun, göğüs, sırt, bel, basen ile kol ve bacaklar” seçilerek bunlara ait program uygulanır. Seçilen parametrelerin ekrana otomatik gelmesi kullanıcı hatasına izin vermez.

  HEYKELTRAŞ ULTRASOUND DALGA VÜCUDA ZARARLI MIDIR?

  Ultrasound dalganın vücuda hiç bir zararı yoktur. Hiç bir dalga hamilelerde kullanılmadığı halde ultrasound dalga gebelerin de pek çok uygulamalarında kullanılmaktadır. Ultrasound dalga tıpta pek çok hastalığın tespitinde çok tercih edilmektedir. Çünkü röntgen gibi zararlı olmadığı gibi bilgisayarlı tomografiden çok daha işlevsel olarak üç boyutlu olarak kafatasından ayak bileğine kadar tüm vücutta hastalıkların tespitinde tercih edilmektedir. Ultrasound da ses dalgaları dokulara çarpıp geri döndüğünde yankının bilgisayara işleyişiyle doku görüntülenmektedir. Zayıflamada kullanılan ultrasound dalga Heykeltas ise önce deriyi geçer hemen altındaki yağ dokusuna ulaşır ve normal boyutunun üzerine çıkmış olan yağ kütlesini parçacıklara ayırır. Yalnızca bununla da kalmaz bu bölgede deformasyona uğramış sarkmış dokunun yeniden kendini onarması için collagen üretimini sağlar. Genel olarak kilo vermeyi ya da incelmeyi sağlayan işlemlerde insanlar kesinlikle bir noktada zararlı olmasını bekliyor. Bazı durumlarda belirli hastalık riskleri ya da ilk dönemlerde oluşan morarmalar, bayanlar tarafından kabul edilebilir oluyor.  Heykeltraş işleminde vücuda yalnızca ultrason dalgaları verildiğinden herhangi bir zararı bulunmuyor. Seansların uygulanma aşamasında kişiler acı çekmezken herhangi bir ekstra hisse de kapılmıyorlar. Bu sebeple de belirli bir yan etkisinin bulunduğunu söylemek oldukça zor. Ultrason dalgaları, hamile bayanlara dahi bebeğin kontrolünde verilebiliyor. Bu doğrultuda normal sağlığındaki bir insana da zarar vermesi çok mümkün olmuyor.

  ULTRASOUND DALGA İLE SELÜLİT UYGULAMASI YAPILABİLİR Mİ?

  Deri altında kütleselleşmiş yağ dokusunun deri yüzeyine doğru çıkmasıyla kedini gösteren selülitler ne yazık ki hiçbir bayanın kabullendiği bir durum değildir.Çoğu zaman kişi olabildiğince formda olmasına rağmen yalnızca selülit problemi olabilir. Buna sebep östrojen hormonu olabileceği gibi hareketsiz yaşam ve kötü beslenme ya da vücuttaki toksinlerin yağ hücrelerine olan etkisinden de kaynaklanabileceği söz konusudur.

  Heykeltaş burada da kendini gösterir selülit bölgedeki yağ hücresini küçülterek dejenerasyona uğramış dokuyu yeniden gerginleştirip sıkılaştırır.

  SEANS ESNASINDA ACI HİSSEDİLİRMİ?

  Uygulama esnasında ve sonrasında herhangi bir olumsuz etki hissedilemez.

  SEANSA GİRMEDEN VE SEANS SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  Seans öncesi aç olmak süratli netice almayı kolaylaştırır. Sonrasında ise az yağlı besinleri tüketmek “kırılmış” yağ hücrelerinin atımını hızlandırır. Yine, seans öncesi ve sonrası bol su içmek, bu sürece olumlu katkı sağlar.

  SONUÇ KALICIMIDIR?

  Lokal yağ (adiposit) hücrelerimiz ergenlikte mevcut miktarına ulaşarak sonraki yaşamımızda sayıca değişmez. Hacimce ise 4000 katına kadar çıkarak dev yumrular oluşturabilirler. Adiposit in barındırdığı yağ, uygulanan iç basınçla hücre çeperini kırar ve “ölmüş” yağ hücreleri venöz dolaşımla üriner sisteme nakledilir, idrarla atılır. Geri dönüş tıbben mümkün değildir.

  KİLO DA VERİLİYOR MU?

  Atılan yağ erozyonu sonucu kilo verilmesi mutlak ise de heykeltraş seansı uygulanan yerin incelmesini garanti eder.

  KİMLER SEANSA GİREMEZ?

  Hamileler, Lohusalar, kardiyovasküler sorunlular, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıklarında, diyabet, epilepsi, cerrahi nekahet dönemleri ile regl halleri dışında ve 16 yaşını aşmış herkes Heykeltraş dan yararlanır.

 • Bütünsel Zayıflama

  Bütünsel zayıflama programı ile, zayıflama konusunda bütünsel bir yaklaşım ile danışanlara programlar yapılır. Kişinin ihtiyacına göre sağlıklı beslenme, yağ kırma, vücut şekillendirme, spor, selülit programları ile bütünsel bir yaklaşımla bütünsel yaklaşımla program oluşturulur. İhtiyaç ister kilo, ister vücut şekillendirme, ister selülit, isterse spor olsun tüm programları bütünsel bir yaklaşımla danışanlarımıza sunuyor, bütünsel yaklaşımla zayıflama sağlıyoruz. 12 yıldır tecrübeli ekibimizle bütünsel zayıflama konusunda Göktürk’ün ilk ve bütünsel zayıflama programı ile zayıflatan merkezi Nudayspa’dır. Vücut şekillendirmede her ihtiyaç için kişiye özel programlar yapılmaktadır.

 • Lipomasaj

  Mekanik hücresel uyarım teknolojisi ile FDA onayı alan ilk medikal teknik:Lipomasage

  Lipomasaj tekniği, mekanotransdüksiyon ( bir hücrenin mekanik bir uyarıyı bio-kimyasal uyarıya çevirmesi ) yöntemiyle yağ dokusu hücre çekirdeklerinde lipolizi yani yağ yakımını tetikler. Çok sıkı diyet ve yoğun egzersizlere rağmen vücudun bazı inatçı kütleleri yağ yıkımına izin vermez. Lipomasaj uzun sürede kaybedilemeyen yağların yakılmasını sağlayan bilimsel olarak kanıtlanmış doğal bir yöntemdir. Bu ayrıcalıklı lpg teknolojisi endermolojideki büyük buluş sayesinde ortaya çıkarılmıştır. Bu yöntem Profesör Lafontan ( ınserm , toulouse ) tarafından yürütülen son bilimsel çalışmalar ile geliştirildi. Bu çalışmalar, son jenerasyon lpg makinelerinin içerdiği fonksiyonların ( roll’ın , roll’up , roll’out ), adipositlerdeki (yağ hücreleri) yağ yakılmasından sorumlu beta reseptörlerini uyardığını ortaya çıkardı. Bu buluş sayesinde lipomasaj tekniği kullanılarak son derece etkili ve hızlı sonuçlara ulaşılıyor.

  Keymodule 2 sahip olduğu bağımsız motorlara sahip birbirinden farklı üç özellikteki silindirleri sayesinde zayıflama ,şekillenme ,sıkılaşma ve selülit bakımında eşssiz çözümler sunuyor.
  Klinik Veri Araştırmaları
  Endermologie : Taking a Closer Look 
  A Logical Alternative 
  Endermologie and Endermologie – Assisted Lipoplasty Update 
  Noninvasive Mechanical Body Contouring 
  Endermologie (LPG) : Does It Work ? 
  Endermologie (the LPG Technique) and Cellulite: My Clinical Practice ? 
  Device Appears to Help Reduce Cellulite Tıbbi Makaleler
  INTERNATIONAL JOURNAL OF AESTHETIC COSMETIC BEAUTY SURGERY 2001, 
  SCIENTIFIC FORUM 1 
  SCIENTIFIC FORUM 2 
  SCIENTIFIC FORUM 3 
  SCIENTIFIC FORUM 4 
  THE EUROPEAN JOURNAL OF LYMPHOLOGY 
  THE EUROPEAN JOURNAL OF LYMPHOLOGY – 2 
  THE JOURNAL OF ESTHETIC MEDICINE AND SURGERY 
  LES NOUVELLES DERMATOLOGIGUES 2002 
  LES NOUVELLES DERMATOLOGIGUES 2003 Fibroz Üzerine Klinik Araştırmalar
  Effectiveness of LPG Treatment in Morphea 
  Epidemiologie 
  A Randomized, Prospective Study Using the LPG Technique in Treating Radiation-Induced Skin Fibrosis: Clinical and Profilometric Analysis Ödem Üzerine Klinik Araştırmalar
  Comparison of the Effectiveness of MLD and LPG Technique 
  Endermologie (with and without Compression Bandaging) – a New Treatment Option for Secondary Arm Lymphedema 
  Endermologie for LipoLymphedema 
  LPG Technique in the Treatment of Peripheral Lymphedema Yara İzleri Üzerine Klinik Araştırmalar
  The LPG technique : 22 Years Experience Ağrı Üzerine Klinik Araştırmalar
  Use of a Mechanical Massage Technique in the Treatment of Fibromyalgia: A Preliminary Study 
  Does Mechanical Massage of the Abdominal Wall After Colectomy Reduce Postoperative Pain and Shorten the Duration of Ileus ? Results of a Randomized Study Plastik Cerrahide LPG
  The Utilization LPG Technique During Liposuction 
  Endermologie After External Ultrasound-assisted Lipoplasty 
  Endermologie Versus Liposuction 
  Liposuction Surgery and the Use of Endermologie Sporcular Üzerine Klinik Araştırmalar
  Effects of LPG Systems Technique on Motor Performance in High Level Football Players 
  Effects of a New Massage Technique on Delayed Onset Muscle Soreness (DOMS) 
  Treatment of Delayed Onset of Muscle Soreness (DOMS) with the LPG technique Hayvanlar Üzerine Klinik Araştırmalar
  Analysis of the Effects of Deep Mechanical Massage in the Porcine Model 
  Analysis of the Cutaneous and Systemic Effects of Endermologie in the Porcine Model
 • Kavitasyon

  Kavitasyon

  Ultrason teknolojisi son yıllarda kozmetik ve estetik amaçlı olarak geniş uygulama alanına sahip olmuş olan kavitasyon ve tüm dünyada kendini kanıtlamış güvenli bir teknolojidir.Kavitasyon yöntemide kullanılan ultra kavitasyon teknolojisi ile hücreler arası boşluklar doldurularak, fizyolojik yapısı iyileştirilmesine çalışılır, yağ hücreleri arasındaki bağların çözülmesine yardımcı olur ve yağ hücrelerinin çeperlerini zayıflatıp parçalayarak sonuca ulaşılmaya çalışılır.

  Düşük frekanslı ultrason dalgaları.Cihaz uygulaması bölgesel yağ birikimlerini azaltmak ve vücudu yeniden şekillendirmeyi içermektedir. Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.

  Kavitasyon ile gözle görülebilen iyi sonuçlar elde etmek için 6-10 seans uygulama yapılmaktadır.her seans 40 dk sürmektedir.Kavitasyon seansları haftada 1 uygulanmaktadır.

  KAVİTASYON HANGİ AMAÇLA KULLANILIYOR?

  Kavitasyon kurtulmak istenilen, bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan güçlü bir sistemdir. Kavitasyon makinensinin bir diğer özelliği de ayarı değiştirilerek güçlü ultrason dalgaları aynı zamanda Kavitasyon cilt sıkılaştırması için fayda sağlamaktadır.

   


  KAVİTASYON İLE ETKİ NASIL OLUYOR?

  Kavitasyon tedavisi ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür ve hasta tarafından harcanabilir hale gelir. Yani hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Sonuç gerçekten yüz güldürücü olabilir. Kavitasyon ile mezuradaki rakamlar en az 2 maksimum 10 cm kadar azalma sağlayabilir.

  KAVİTASYON NASIL UYGULANIYOR?

  Kavitasyon uygulaması başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır. Kavitasyon Uygulaması, haftada bir yada iki seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8-10 seansta tamamlanır. Bir seans ortalama 40 dakika sürüyor. Kavitayon uygulaması yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir.Kavitasyon işlemi tamamen ağrısızdır.Seans süresince kulağınıza ıslık gibi bir ses gelecek olup,tamamen zararsızdır. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir.Bu parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır. Kavitasyon ıygulamasından En az 2 lt su içmek gerekmektedir. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Sonraki seanslarda bu incelme tabiî ki azalarak devam eder. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Kavitasyon tedavisini desteklemek için,yağsız diyet,bol su içilmesi önerilir. Kavitasyon lenf drenajı hızlandırabilir ve parçalanan yağların atılımı hızlandırabilir, buda yaklaşık 1 hafta kadar sonra yağ ağırlığından kayıp olarak karşımıza çıkar.

  Her ne kadar dikkatli ve özenli bir operasyon yapılsa da ondülasyon dediğimiz dalgalanmalar liposuction un görülen en sık komplikasyonudur. Liposuction lokal bir kilo verdirme yöntemi gibi uygulandığında, o bölgelerden fazla yağ alınabilmesiyle kişilerin gerçek sorunun ancak bir kısmını çözebilmektedir. Daha sonra, ilerleyen yaşlarda kilo alındığında düzensiz şişlikler oluşabilmekte, bu sefer daha başka estetik ve ruhsal sorunlar ortaya çıkabilme ihtimali hep mevcut olacaktır.

  KAVİTASYON’un FARKI NEDİR?

  Kavitasyonun diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmaması…

  · Güvenli, ağrısız, non-invaziv
  · Otomatik parametreler
  · Liposuction ile kıyaslanabilecek sonuçlar
  · Kalıcı sonuçlar
  · Kullanım rahatlığı
  · Selülit ve Yağ parçalamada son derece etkili

  Erkeklere de bu uygulamalar yapılabilir mi?

  Erkeklere uygulama rahatça yapılabilir. Bu sistemde erkek, kadın ayrımı yoktur.

 • Lenf Drenaj

  Lenf Drenaj Nedir?

  Lenf Drenaj sistemi vücutta bağışıklık, savunma ve lenf sıvısının tamamının işlevlerini yerine getiren sistemdir.

  Lenf Drenaj Uygulaması

  Lenf, akkan olarak da bilinir, canlılarda dokularda yer alan vücudun sıvı dengesinin korunmasını sağlayan, bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzaklaştıran, kanal ve kanalcıklardan oluşan özel bir toplar damar dolam ağıyla kan damarlarına dökülen renksiz sıvı.Lenf Drenaj damarlarındaki basınç kan damarlarındakinden daha düşüktür ve lenf sıvısı kandan daha yava akar. Lenf damarlarndaki hücre duvarlarının geçirgenliği kılıcal damarların duvarlarından daha fazladır.Lenf Drenaj damarlar tek yönlüdür sıvının kalbe ilerlemesi geri gelmemesi için kapakçıklar vardır. Lenf sıvı kalbe giden yol boyunca irili ufaklı 3mm. den 3cm.ye varan lenf bezlerinden geçer.Lenf Drenaj bezleri süngersi yapıdadır ve içinden geçen sıvıyı süzmek gibi görevleri vardr. Lenf bezleri yuvarlak yada oval, fasulye biçimindedir. Bunlar genellikle belirli yerlerde gruplar halinde bulunur. Her merkeze vücudun belirli bir bölgesinin lenf sıvı akar.

  Uygulanan sağlıklı diyetle yağ hücreleri boşaltılır. Boşaltılan bu yağ hücreleri pasif jimnastikle yapılan kas hareketleri ile sıkılaştırılır. Bu çalışmayla amaçlanan, enerji harcamak değil, kas gerginliğini arttırmaktır. Farklı kas grupları belli bir program doğrultusunda çalıştırılır.

  Lenfatik Drenaj Masaj

  Lenfatik drenaj masaj elle veya lenf drenaj makinası ile uygulanıyor.

  Elle Yapılan Masaj

  Derinin önce hafif harekete geçirilmesini sağlyor. Yapılan hareketler damarlardaki lenfatik akışı itiyor. Belirli noktalara parmaklarla bastrıldığında, kullanılan lenfler atılarak yenileri oluşuyor, bu da o bölgedeki kan dolaşımının, hiç bir güç kullanılmadan hızlanmasını sağlıyor.Lenf drenaj makinası ise, vücutta lenfatik sistem adı verilen, hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımını hızlandırıyor.
  Bu aletin ayrıca kas sistemi üzerinde de olumlu etkisi var. Makinanın yaptırdığı tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı itiyor ve lenfatik sistemin düz kaslara ait ksmna etki yapyor. İnsan organizmasını içi su dolu bir küvete benzetirsek, filtrasyonunu atar damar sistemi, boşalma ve emilip dağlmayı da toplar damar sistemi tekil eder. Lenfdrenaj, kanda dolaşan serbest yağ asitlerin, kolayca yakılabilecek hale getirilmesini sağlıyor.Aşırı kilo fazlası olan; adet öncesi dönemde vücudunda ödemler oluşan; selülitinden yakınan ve meme kanseri sonrası kollarında ödemler meydana gelen hanımlar lenfdrenaj sayesinde tüm bu sorunlarından kurtuluyorlar.
  Lenfdrenaj cihazı ile parmak uçlarından yukarı doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulanarak, lenfdrenaj sağlanıyor. Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma oluyor.

  Lenf Drenaj Yöntemi Nasıldır?

  Kişiye ince çorap giydirilerek ayaklar, bacaklar ve karın sarılır ve lenf drenajı cihazı çalıştırılır. Cihaz parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulayarak, lenf drenajını sağlar. Haftada 2 ya da 3 kez uygulanabilir.Mezoterapi ve karboksiterapi sonrasında uygulamanın etkinliğini arttırmak için uygulanır. Seanslar yaklaşık 30 dakika sürer.

  Lenf Drenaj Etkileri Nelerdir?

  Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma olur.Lenf Drenajı, selülit uygulaması dışında çeşitli sebeplerle vücutta biriken ödemin dışarıya atılmasını sağlayarak bağışıklık sisteminin ve diğer bazı organ sistemlerinin çalışmasını düzenler, özellikle varis giderilmesinde de kullanılır.

  Lenf Drenaj Kimlere Uygulanır ?

  Uygulanmamasını gerektiren herhangi bir durum yoktur.

  Uygulamaya Gelmeden Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Uygulamaya gelirken hastaya yanında ince çorap getirmesi söylenir. Uygulama çorapla yapılmaktadır.

  Lenf Drenajın Yan Etkileri Nelerdir?

  Lenf Drenaj’ın yan etkisi yoktur.
 • Quantum Caci

  1992 yılında kurulan “Caci international” güzellik uzmanlarına yönelik profesyonel amaçlı elektroterapi ekipmanlarının üretim ve temininde İngiltere’nin en büyük firmasıdır. Cihazın ana fonksiyonu, yaşlılık izlerini tedavi etmek, cilde canlı ve genç görünüm kazandırmak, kasların toparlanmasını sağlamaktır. Cilt ve kas dokularını aynı anda uyarmak, cilt dokusu altında bulunan kaslara canlılık ve zindelik kazandırarak, hareketsiz kalan ve kan dolaşımı zayıflığı sonucu gevşemiş, yapısını yitirmiş kasları tekrar yapılandırmaktır.Quantum teknolojinin son olanaklarından yararlanılarak geliştirilmiş ve bir estetik merkezinde uygulanan tüm tedavileri tek başına yapabilen bir cihazdır.

  Quantum’un 5 ayrı programı ve her programın kendi içinde ayrılan bölümleri bulunur. Bu bölümlerde; zayıflama ve selülit sorunları için uygulanabilecek çeşitli tedavilerin yanında, kırışıklık giderme, ameliyatsız yüz germe, lifting gibi spesifik yüz ve vücut sorunlarının iyileştirilmesine yönelik uygulamalar da yer almaktadır.Quantum cihazında aynı anda birkaç program birden kullanılabilir. Örneğin zayıflama programı uygulanan bir müşterinin aynı anda yüzündeki kırışlıklar giderilebilir ya da bir müşteriye selülit programı uygulanırken, diğerinin bacak içlerindeki sarkıklıklar toparlanabilir. Bu sayede tedavi süreleri kısalır ve müşteriler bekledikleri sonuca en hızlı şekilde ulaşır.

  CACI ile vücut şekillendirme ve toparlama, cilde elektro masaj yaparak etkisini gösterir. Şekil olarak pateni andıran CACI ile masaja başlamadan önce cilde özel jel sürülür. CACI ile elektro masaj yapılırken, kaslar çalışır ve yağlar parçalaır. Masaj uygulanan kişi bir akım hissedip, sadece masajın etkisini hissetmektedir. Eskiden felçli hastalar üzerinde uygulanan bu aletin hastaların kaslarına yaptığı fayda görülünce, patenti İngilizler tarafından alınmış ve güzellik dünyasında da kullanılmaya başlanmıştır,

  Hiç bir yan etkisi bulunmayan CACI ile acı çekmeden gençleşebilirsiniz. Aynı işlem liposuction ameliyatlarından sonra da geçerli olmaktadır. CACI, haftada üç kere olmak üzere toplam 15 seansta, beş hafta gibi kısa bir sürede bir ile üç beden arası incelme sağlamaktadır

  Slimtone Modu Zayıflama ve Beden İnceltme Programı

  Genel olarak vücudun belli bölgelerine yerleşmiş olan yağların yakılmasını sağlayan,kaslara güç ve elastikiyet kazandıran dejenere olmuş kasların toparlanmasını sağlayanbir programdır. .

  7 ayrı dalga türü ve 10-800 Hz arasında değiştirile bilen frekans ile uyarılan kaslar, dışarıdan gelen bu uyarı ile kasılabilmek için etrafındaki yağ hücrelerinden enerji almak zorunda kalırlar. Enerjilerini kaslara veren yağ hücreleri hacimsel olarak küçülürler, böylece uygulama yapılan bölgede 20 dakikalık bir seansta bile gözle görülebilen sonuçlar alınır.

  Müşterinin yaşı, kas yapısı, toleransı, ödem ve yağ oranı gibi kriterler göz önüne alınarak en uygun tedavinin seçilmesinden sonra kür tedavisi içinde takip edilmesi gereken program cihaz tarafından otomatik olarak ayarlanır.

  Square Dalga:Sarkmış ve gevşemiş olan kas dokularının toparlanmasında kullanılan, uzun ve derinlemesine kasılmalar sağlayan bir dalga türüdür

  Uygulama alanları

  Doğum ve Ameliyat sonucunda zayıflayan kasların toparlanmasındaAşırı kilo kaybı sonrası meydana gelen sarkıklıklarda

  Sarkmış veya sarkmaya başlamış vücutlarda

  Hareketsizlik sonucu sarkan vücutlarda

  Trapezoidal Dalga:Aşırı kilo, toparlama ve selülit sorunu olan kişilerde uygulanır. Belli bölgelere toplanmış yağların, kırılması ve kasların toparlanmasında kullanılır. Bu uygulama bir çeşit aktif jimnastik etkisi gösterir. Aktif spordan farkı; quantumda vücudun fazladan oksijene ihtiyacı yoktur bu da kasların gelişmesine yol açmaz

  Step Dalgası: Genel olarak karın, bacak ve kol bölgelerine uygulanan, ödemin çözülmesini ve kasların toparlanmasını sağlayan bir programdır

  Uygulama alanları

  Menopoz dönemi ve sonrası meydana gelen hormonal değişikliklere bağlı su toplanması ve kas gevşekliğinde

  Ödem ve su toplamaya meyilli kişilerde

  Vücuttaki şişliğin atılmasında

  ESM – Elektro Selülit Masajı

  Masajın selülit tedavisine olumlu etkisi yıllardır bilinmektedir. ESM’de masaj, mikroakımın tıbbi faydaları ve teknolojinin birleşmesi ile “estetikte devrim” denebilecek sonuçlar verir. ESM, selülit tedavisinde diğer yöntemler gibi sadece kas ve dokuyu uyararak selülite neden olan toksin birikimini atmakla kalmaz, aynı zamanda mikroakım ile yüklenmiş 24 rulonun masajı ile hücre içi ve dışını da uyarır ve söz konusu bölgelerde;

  Zayıflamış liflerin, bağlayıcı dokuların yenilenip onarılmasını sağlar.

  Konjonktiv doku aktivitesini arttırarak, kolajen ve elastin üretimini hızlandırır.

  Protein sentezini arttırıp, hücre metabolizmasını hızlandırarak cilt yapısını düzenlerer.

  Böylece iç hücrelerde sağlanan iyileşme, selülitin dış hücrelerde yarattığı etki olan portakal kabuğu görünümündeki bozulmayı düzenler ve selülitli bölgedeki dokuların

  Yeniden normal cilt dokusuna kavuşmasına yardımcı olur.

  Microlift Mode

  Quantum yüz ve vücuda yönelik klinik özellikli elektrikli bakım cihazıdır. Yaşlanma sürecinden en fazla etkilenen bölgelere nazik bir biçimde mikroakımlar uygulanarak bu bölgelerin yeniden şekil kazanmaları ve dirileşmeleri sağlanır. Quantum cihazının 5 ayrı programından biri olan “Microlift Programı” özellikle ameliyatsız yüz germe işlemlerinde kullanılmaktadır.

  Microlift Mode

  Ameliyatsız yüz germe

  Göz ve Dudak çevresi-Göğüs ve Dekolte doku lifting

  Karın ve yumuşak doku lifting

  El bakımıQuantum cihazının Slimtone, Lymphatic ve Conture programlarında kullanılan akımlar, kas üzerine etki yaparken, mikroakım bundan farklı olarak hücre üzerinde etki gösterir.

  Tıbbi araştırma sonuçlarına göre mikroakım tedavileri, cildin kolojen ve elastin üretimini artırmaktadır.

  Mikrolift Mode ile Quantum cihazı

  Elastin üretimini artırarak, elastin kaybı sonucu oluşmuş derin çizgileri azaltır.

  Kolajen üretimini artırarak, konjonktiv doku aktivitesini artırır ve cildi yapılandırır.

  Protein sentezini artırır. Hücre metabolizmasını artırarak cilt yapısını düzenler.

  Sodyum ve Potasyum dengesini düzenler. Suyun cildin üst katmanlarına yüklenmesini sağlayarak, cilt kuruluğunu engeller.Bütün bu işlemler, cildin konjonktiv dokusunun daha verimli çalışmasını sağlayarak ilk seanstan itibaren çizgi ve kırışıklıkların azalmasını, gevşemiş cildin toparlanmasında gözle görünür sonuçlar alınmasını sağlar.

  Conture Modu

  Conture programı, özellikle gevşemiş kaslara lifting uygulamak ve kaslara güç kazandırmak;

  göğüs,

  kalça,

  iç bacak,

  karın gibi bölgelerde oluşan sarkmaları toparlamak için hazırlanmıştır.

  Uygulanan “H” dalgası dinamik gerilim yaratarak izometrik egzersiz sağlar, bu da kasları kuvvetlendirir, kasılmalarını sağlar ve atrofiye uğramış, sarkmış, zayıflamış kasları toparlar.

  lymphatic mode -lenfatik drenaj-

  Lenfatik sistem, kan dolaşımına bağlı, vücuttaki atık maddelerin atılmasını sağlayan sistemdir. Kilo ve selülit problemlerinde önemli rolü vardır. Bir bölgede yağlanma ve selülit varsa o bölgedeki dolaşım ve lenf sistemi yavaşlar. Zayıflama tedavilerinde ilk yapılması gereken, sorunlu bölgedeki kan ve lenf dolaşımını düzene sokmaktır. Bu sayede söz konusu bölgede oluşan atık maddelerin atılması mümkün olacak ve tedaviden maksimum sonuç alınabilecektir.

  İçindeki Programlar

  1. Selülit:Konjonktiv dokudaki toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayarak selüliti engeller

  2. Zayıflama :Slimtone zayıflama programı sonrası yağların vücuttan atılımını hızlandırır.

  3. Canlandırma:Hücre yenilemesini uyarır, metabolizmayı canlandırır, stres ve yorgunluğu azaltır.

  4. Lenfatik Drenaj Toksin ve aşırı sıvıların atılmasını sağlar.

  5. Toparlama:Genel vücut gevşekliğini toparlayıcı bir programdır.

  6. Yüz ve Boyun:Hücre yenilemesini hızlandırır, akne-sivilce oluşumunu engeller.Quantum, uygulama yapılan kişinin kulak memesine bağlanan bir aparat ile kişinin kalp ritmini alarak, lenfatik drenajı aynı ritimde pompalar. Böylece lenfatik dolaşım çok kuvvetli ve sağlıklı bir şekilde harekete geçer.

  Caci Quantumun Avantajları ve Faydaları

  CACI Quantum, 40 ile 60 dakika arasında değişen seansları ile kalça, karın, kol, iç bacak ve sırttaki bölgesel yağların yakılmasını ve kasların sıkılaşmasını sağlıyor.

  Selülit tedavisinde de rakipsiz olan cihaz gevşemiş kaslarından şikayet eden ve selülit sorunu olan her yaştaki kadın ve erkek için cok ideal bir uygulama metodu.

  Yöntem haftada 3 gün olmak üzere 15 seans uygulanıyor.

  Ayrıca CACI ile yüz için uygulanan lifting programı ile aynı anda hem vücut hem yüz bakımı yaptırabilirsiniz

  SONUÇLAR

  1. Metabolizmada yaklaşık %14 oranında hızlanma sağlar.

  2. Kişinin özelliklerine bağlı olarak 5 haftalık bir süre sonunda 5 ile 10 kg arasında kilo kaybı ve 2 beden incelme sağlar.

  3. Bölgesel problemlerden ve fazla yağlardan kesin kurtuluş.

  4. Yüksek orandaki kilo kayıplarında bile sıkı ve esnek kaslar, diri ve şekilli bir vücut yaratır.

  5. Aktif spor sonucu elde edilen kas toparlanması ve incelemeden çok daha çabuk etki eder.

  6. Selülit tedavisinde etkili çözüm sunar

 • Soğuk Lipoliz

  HARVARD MEDIKAL SCHOOL DERMATOLOGLARININ GELİŞTİRDİĞİ BÖLGESEL İNCELMEDE EN ETKİLİ YÖNTEM TEK SEANSTA İNCELTEN SOĞUK LİPOLİZ

  Amerika ve Fransa’nın ardından Türkiye’de de kullanılmaya başlanan ‘soğuk lipoliz’ sistemi ağrısız inceltiyor. Soğuk lipoliz ile tek seansta 1 saat gibi kısa bir sürede 2-4 santimetre arasında incelme sağlanabiliyor.

  Soğuk lipoliz yöntemi Harvard Medikal School dermatologları tarafından geliştirildi. Soğuk lipoliz yöntemi ile vücut biçimlendirme konusunda kısa süre içinde etkili neticeler elde edilebiliyor.Soğuk Lipoliz yöntemi, bugün uygulanan diğer yöntemlerden daha gelişmiş ve farklı. Bölgesel incelmede ve şekillendirmede inanılmaz derecede iyi sonuç veriyor.Soğuk Lipoliz yönteminde ağrı, acı hissedilmiyor ve çok geniş bir uygulama alanı var. Karın, basen ve bacakların iç yüzlerinde başarı ile uygulanabiliyor.

 • Mezoterapi

  Mezoterapi:Bölgesel incelme ve selülit

  Mezoterapi İle Zayıflama ve Bölgesel İncelme

  Fazla kilolar veya bölgesel yağlanmalarından şikayetçi olanlar için kurtarıcı bir çözümdür. Sebebi ise ağrısız, kısa süren ve normal yaşantısına hemen dönülebilen çok başarılı bir uygulama olmasındandır.Bacaklar, kollar, ve karın bölgesinde uygulanabilen mezoterapi zor kilolardan kısa ve pratik yoldan kurtulmayı sağlar.Alan tedavisi olarak ta bilinen bu yöntemde küçük dozlarda bölgesel olarak uygulanır. İnce uçlu enjeksiyonlar sayesinde derinin orta tabakasındaki kılcal damar uçlarına ulaşılır, orada ki dolaşımın hızlanması sağlanmış olur.Belirli bir bölgede toplanmış yağ hücreleri özelliğini kaybetmiş, içinde su toplayan ve sertleşen dokular halini alırlar. Mezoterapi ile bölgesel incelme uygulamasında yağ eritici, dolaşım düzenleyici karışımlar enjekte edildiği için yapısı bozulmuş yağ hücreleri kan dolaşımını düzenlediği ve lenfatik sistem canlandığı için parçalanır ve bölgeyi rahatlatırlar. Bu şekilde yağ hücreleri sıkıştığı yerden kurtulur ve giderek incelme sağlanır.Genellikle 8-12 seans arasında süren bu uygulama ortalama 30 dakika sürer ve 1 aylık süre içinde 1 veya 2 beden incelme hedeflenir.Mezoterapi ile bölgesel incelme uygulaması yapıldıktan sonraki 12 saat duş alınmamalı, deniz veya havuza girilmemelidir.

  Mezoterapi İle Selülit Tedavisi

  Selülit hormonal ve dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir sorundur, bir hastalık değildir. Kadınların vücudunun değişik yerlerinde oluşur ve estetik açıdan görüntüyü etkiler. Basen bölgesi, bacaklar ve kalça en çok görülen yerlerdendir. Yağ doku hücrelerinde olan bazı değişikliklerden dolayı yuvarlak yağ birikintilerinin oluşmasıdır.

  Kadınlarda selülit ciltte erkeklerden daha fazla su tutmasından, cilt yapısının daha narin ve ince olmasından kaynaklanan bir problemdir. Zayıf kişilerde de görülebilmektedir. Selülit oluşumunda genetik faktörler de önemli bir etkendir.

  Selülitin de bir gelişim süreci vardır. Erkenden duruma müdahale edilmesi halinde kontrol altına alınabilir ve cilt kolayca eskisi gibi pürüzsüzleştirilebilir.

  Selülit konusunda en etkin tedavilerden biri mezoterapidir.

  Selülit mezoterapisi ile derinin orta katmanına ilaçlar enjekte edilir. Çok ince uçlu iğneler sayesinde yan etkisi olmayan ilaçlar hedef bölgeye gönderilir. Kılcal damarlar sayesinde bu ilaçlar selülitli bölgede direkt etki yaratır. Bu sayede dokularda oluşmuş ödemi çözer, kan toplanmalarını önler, bozulmuş lenf ve kan dolaşımını düzenler. Hücreler uyarılarak yağların yakılması ve parçalanması sağlanır. Kan dolaşımındaki artış sayesinde de yağ artıkları kolayca atılır.

  Selülit mezoterapisinin hijyenik ortamlarda yapılması gerekmektedir. Gerekli hijyenin sağlanamadığı durumda Aids, Hepatit B ve C gibi hastalıklarla karşılaşılabilir. Mutlaka doktor tarafından uygulanması gereken bir yöntemdir.

  Selülit mezoterapisi ortalama 20-30 dakika sürer ve beklenen etki 10-15 seans aralığında alınır. Sonrasında 1 yıl içinde 1 veya 2 kez uygulanması tedavin koruma aşaması için yeterlidir. Kişinin günlük hayatını etkileyen herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

  Selülit mezoterapisi uygulanan hasta eski yeme alışkanlıklarına devam edip, egzersiz yapmayı ihmal ederse selülitin tekrardan oluşma riski bulunmaktadır.

 • Metabolic balance

  Metabolic balance nedir?

  Metabolic balance doktorlar ve beslenme uzmanları tarafından geliştirilmiş, kilo düzenleyici bir metabolizma programıdır. Bu program yardımıyla, daha önceden edindiğiniz beslenme alışkanlıklarınız, sağlıklı, tamamen dengeli ve sadece size özgü bir beslenme şekline dönüşecektir. Programın temeli, sadece size özel bir beslenme planı hazırlanmasıdır. Kişisel plan, güncel laboratuar tahlilleriniz ve sağlık durumunuz göz önüne alınarak hazırlanmaktadır. Bu program 4 aşamada sizi başarıya götürecektir.{reedmore}. Kilo probleminiz daimi olarak ortadan kalkacak,
  2. Sağlığınız korunacak ve bir bütün olarak desteklenecektir.

  Metabolic balance nasıl etki ediyor?

  Kişisel beslenme planınız sayesinde ‘’beden kimyanız“ ve size uygun ‘’gıda maddeleri” ile yeni bir metabolik denge oluşacaktır. Sizin için sağlıklı ve gerekli olan besinleri, mineralleri içeren gıdaları tüketmenizin yanı sıra, metabolizmanızın dengede kalabilmesi için ihtiyaç duyduğu besinleri almanız da sağlanacaktır. Bu nedenle, size özel hazırlanan bu plan, sadece sizin metabolizmanıza uygundur ve tamamen sizin kişisel özelliklerinizle ilgili bilgiler içermektedir.

  Metabolic balance neden başarılı oluyor?

  Beslenme planınız, metabolizmanızın sağlıklı biçimde çalışmasını sağlar ve kilonuzu dengeleyerek sizi ideal kilonuza kavuşturur. Metabolic balance programıyla, belirlenen süre içersinde istediğiniz kiloya sorunsuz bir biçimde kavuşabilmeniz için, bu konuda eğitim görmüş sertifikalı doktorlar size eşlik edecektir.

  Metabolic balance kilo kaybını nasıl sağlıyor?

  Size özel hazırlanan beslenme planı sayesinde vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm sağlıklı besinleri alıyorsunuz. Programda besinler içerdikleri kaloriye, yağ, protein ya da karbonhidrat miktarlarına göre seçilmiyor. Sadece ve sadece sizin hormon düzeyiniz dikkate alınıyor ve bu sayede metabolizmanızın sağlıklı çalışması sağlanıyor. Beslenmenizi bu yeni ve kolay uygulanabilen kurallara göre düzenlediğiniz için, kilonuz kontrol altına alınıyor, aynı zamanda metabolizmanızın hormon dengeleri de düzenleniyor.

  Metabolic balance ile sağlığım nasıl düzeliyor?

  Düzenli ve dengeli beslenme sayesinde (özellikle size uygun egzersizleri de uygulayarak) kalıcı bir sağlığa kavuşabilir; kendinizi çağın önemli hastalıklarından koruyabilirsiniz. Doğal ve dengeli beslenme sayesinde vücudumuz olması gereken doğal kilosuna kavuşur. Bu beslenme planı sayesinde, günlük verimimizde ve konsantrasyonumuzda da gözle görülür bir düzelme oluşur. Böylece enerji düzeyimizde de artış görülür. Daha iyi uyuyabilir, fiziksel anlamda kendimizi daha güçlü hissedebiliriz. Sonuç olarak; daha sağlıklı, daha aktif, daha zinde olup, bu özellikleri çevremize de yansıtırız. Programı uygularken vücuttaki yağlar azalır, bu arada kas ve bağ dokusu metabolic balance sayesinde dengelenir. Böylece cildimiz de daha gergin ve pürüzsüz bir hale gelir.

  Metabolic balance programına ne zaman katılmam gerekir?

  Programa katılmanız ancak aşağıdaki durumlarda mantıklı ve yararlı olacaktır:

  • Kilo vermek veya almak için kesin bir çözüme ihtiyaç
   duyuyor ve özellikle de sağlıklı bir şekilde ilerlemek istiyorsanız,
  • Fazla kilo ya da beslenme bozukluğu nedeniyle bazı sağlık
   sorunlarınız varsa (Örneğin şeker hastalığı, romatizma, kronik migren,
   metabolizma bozukluğu, yüksek tansiyon v.s.)
  • Hangi yaşta olursanız olun, enerji dolu, canlı ve formda
   bir insan olmak istiyorsanız

  müMetabolic balance programına nasıl katılabilirim?

  Sizi başarıya götürecek 4 adım için burayı tıklayın … Nü Medical Day Spa’dan doktorumuzla öngörüşme için randevu alın.
  Önemli Not:
  metabolic balance metabolizma programı bir tedavi yöntemi değildir ve sadece doktor takibi altında uygulanabilir

 • Karboxiterapi

  Selülit ve lokal yağlanmada tedavi amacıyla bölgesel olarak karbondioksit verilerek yapılan bir tedavi yöntemidir.Uzun yıllardır tıp alanında uygulanan Karbondioksit gazı 8 yıldır da cilt ve vücut deformasyonlarında başarılı bir tedavi amacıyla uygulanıyor.Sorunun türüne ve büyüklüğüne göre değişik miktarlarda verilen karbondioksit gazı dokularda yağların tüketimini hızlandırır, ciltte elastikiyeti artırır, şişlikleri indirir.Dokuları sıkıştırarak cilt yırtıklarının (çatlakların) görünümünde anlamlı azalma sağlar,göğüs,çene altı ve yanak sarkmalarının toparlanmasında yardımcı olur.Karboxiterapi  yönteminde çok küçük bir iğne yardımıyla cilt içerisine veya altına karbondioksit gazı enjekte edilir.Verilecek karbondioksit gazının miktarı ise sorunun çeşidine ve büyüklüğüne göre değişir. Uygulama esnasında hafif bir acı duyulabilir.

  Haftada bir veya iki defa uygulanır sonuç almak için genellikle soruna göre 10 – 20 seans yeterli olmaktadır gerekiyorsa seans sayısı artırılabilir.

  Tedaviyi desteklemek ve geliştirmek için karboxiterapi yapılan alanlara mezoterapi ve vakumterapi uygulanması tedavi süresini kısalttığı gibi başarıyı da artırdığından genellikle beraber uygulanır.

  Karboxiterapi ayrıca saç dökülmesi,kılcal damar tedavisi,damar tıkanıklığına şeker hastalığına ve varise bağlı iyileşmeyen yaraların tedavisinde de kullanılmaktadır. Karbondioksitle tedavinin bu güne kadar yan etkisi gözlenmemiştir

 • Selülit & Zayıflama Masajı

  Selülitli bir vücuttan kurtulmanın en etkili ve kolay yolu deneyimli ellere masaj yaptırmaktan geçiyor. Bir de bol sıvı içeren bir diyetle, selülitleriniz gerçekten tarih olur!

  İstenmeyen portakal kabuğu görüntüsü aslında sadece yaza hazırlanırken değil, kış mevsimine girerken de üzerinde hassas bir şekilde durmamız gereken konulardandır. En önemli ve etkili uygulama ise özel masaj manipülasyonları ile masajdır. Çünkü selülit masajı, kan ve lenf dolaşımını harekete geçiriyor, vücutta lokal fazlalık ve selülite neden olan toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırıyor ve dokuların taze oksijenle dolmasını sağlıyor. Deri altı kan dolaşımı aktive edildiğinden, dokunun canlanması da sağlanıyor.

  • Antiselülit masajları düzenli olarak uygulanırken, sıvı ve yeşilliklerle zenginleştirilmiş bir diyetle birleştirilirse selülit % 99 azalıyor. Masaj aynı zamanda vücuda bilimsel olarak kanıtlanmış başka faydalar sağlıyor: Bakteri ve virüsleri azaltıcı etkisi olan lenf sistemini artırarak bağışıklık sistemini güçlendirmek, sakinleştirici etkisi olan seratonin hormonunu artırmak, ağrılara karşı etkisi olan endorfin hormonunun salgılanmasını artırmak, gevşemeyi sağlayan dopamin hormonunu artırmak ve stres hormonu olan kortisolu azaltmak sayılabilir.
  • Selülit Masajıyla; Lokal dolaşımı ve lenf drenajını arttıran masaj manevralarıyla yağ hücrelerinin volümlerinin azalması sağlanır. Geliştirdiğim selilüt masaj tekniği ile cilt altı, derin yağ tabakaları ve kaslar etkilenir. Her biri 45 – 60 dakikalık olan seanslar haftada 2 veya 3 kez uygulanabilir. Böylece dolaşım hızlanır, yağların parçalanarak lenf drenajına mobilizasyonu/ aktarımı sağlanır, sellülitli deri görüntüsü değişirken, kaslar sıklaşır ve bölgesel incelme elde edilir.Kronik durumuna göre 10. seanstan sonra sellülitli deri görüntüsü düzelmeye başlar.

CİLT BAKIMLARI

 • Klasik Cilt Bakımı

  PEVONIA CİLT BAKIMI

  Pevonia ileri Amerikan teknolojisi olan özgün ürünlerin kullanıldığı cilt bakım dünyasına hoşgeldiniz. Uluslararası hizmet veren binlerce uzman taraafından yürütülmekte olan bu bakım kalite, yenilik, bilimsel teknik çalışmalarla geliştirilmiş, klinik deneylerle formüle edilmiş çok geniş yelpazesi olan eşsiz ve etkili bir bakımdır.
  Klasik Cilt Bakımı
  Uzmanımız cildinizin derinlemesine analizini yapıp cildinizin yapısına ve ihtiyacına uygun cilt bakımları tespit eder.Derinlemesine temizleme,cildi arındırma,nemlendirme,rahatlatıcı cilt masajı ve maske işlemlerini kapsar.Bakım sonrası cildde canlılık ve ferahlık kazandırır.
  Kuru Cilt Serisi
  Ciltte yağ artığı bırakmadan cilde nem kazandırır.
  Hassas Cilt Serisi
  En iyi soothing ve healing içerikleri birleştirerek hassaslık için çözüm sağlar.
  Yağlı Cilt Serisi
  Doğal yağsız formülü ile sebum salgısını kontrol ederken cilde nem kazandırır.
 • Hydrafacial MD Power Amerikan Cilt Bakımı

  – HydraFacial Power nedir?

  Yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere cilde derinlemesine bakım yapan, onu kendini besleyip nemlendirerek yenilemesini ve ölü dokunun uzaklaştırılmasını sağlayan, kombine işlemlerden oluşan yeni nesil bir medikal bakım işlemidir.

  – Kaç aşamalıdır?

  Temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumayı içeren, cildin ihtiyacı olan dört bakımı içeren bir uygulamadır.

  – Cilde faydaları nelerdir?

  Zamanla yıpranıp sağlığını yitiren cildin kaybettiği formunu, nem, vitamin ve mineral desteğiyle geri kazandırmayı amaçlar.Öncelikli olarak cildi derinlemesine temizleyerek toksinlerden arındırır ve daha dayanıklı, esnek, ışıltılı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda ince çizgiler, güneş lekeleri ve aşırı yağlanma üzerinde de etkili olan HydraFacial Power , gözenekleri açarak siyah noktalardan arındırmanın yanı sıra akne tedavisi için de kullanılır.

  – Klasik cilt bakımından farkı nedir?

  Klasik cilt bakımından farklı olan Hydrafacial Power’da cildinize buhar verilip herhangi bir sıkma işlemi yapılmaz. Dolayısıyla herhangi bir kızarıklık ya da beklenmedik etki görülmez.

  HydraFacial Power sistemi (Vortex) isimli özel bir teknolojiye sahip başlıkla çalışır. Basınçla püskürtme yapan bu başlıkla cilt, derinlemesine temizlenir, ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve aşırı yağdan
  rahatlıkla arındırılır.

  Ciltte mikro düzeyde soyma işlemi yapılarak tıkalı gözenekler açılır. Açılmış gözeneklere antioksidan, hyaluronik asit ve peptid içeren solüsyonlar verilerek cildin nemlenmesi ve beslenmesi sağlanır.

  Ciltteki lekelenmeler ve ince kırışıklıklar içinse ayrıca özel serumlar ve Led Terapi sistemleri uygulanarak tedavi sağlanır.

  Led Terapi sisteminde mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizlerken; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyarır ve cildi sıkılaştırır.

  Bu yeni nesil cilt bakımını en özel ve güvenilir kılan da Hydrafacial Power ’in  ‘En iyi Cilt Tedavi Ödülü’ yanında, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) onayı alan tek cilt bakım cihazı olmasıdır.

  – Hangi sıklıkta yapılmalıdır? Bir kez yaptırmak yeterli midir?

  HydraFacial Power uygulama süresi yaklaşık yarım saattir ve cildin ihtiyacına göre 4-8 seans arası değişiklik gösterir. İstenilen cilde ulaşıldıktan sonra sonucun korunması için ayda bir yapılacak tekrarlar yararlı olacaktır.

  Ayda bir yaptırılamıyorsa senede dört kez olacak şekilde üç ayda bir yaptırılmasını tavsiye ederim. Çünkü cildimiz her gün çevresel faktörlere maruz kalır bu nedenle düzenli bakım, cilt güzelliği ve sağlığı için elzem önem taşır.

  Unutmayın; gerçek güzellik ayrıntılarda gizlidir ve bu küçücük gibi gözüken ayrıntı, en büyük farkı yaratacak cildinizdir.

 • Oxijenterapi

  Oksijenterapi:Doğal oksijenle kuruyan cilde canlı,yumuşak ve tazelik katın,cild gençleşsin

  Oksijen vücudun tüm hücrelerinin tüm foksiyonlarını icra edebilmek için temel ihtiyaç duyduğu vazgeçilmez bir maddedir. Oksijen terapi yönteminde özel formülü kozmetik ürünler ve saf oksijen epidermisin alt tabakasına enjekte edilir, aktif maddeler basınçlı oksijen cihaz sayesinde ciltte depolanır. Etkileri hemen görülür ve uzun süre kalıcıdır. Bu basınçlı oksijen uygulaması sayesinde yorgun hücrelerde yepyeni bir yaşam, ciltte canlılık, yumuşaklık ve tazelik meydana gelir İğne ve neşter kullanılmadan cilde tamamen doğal oksijen verilerek yapılan tedavi, kırışık bir ciltte 15 yaşa kadar gençleşme sağlıyor.

  Oksijen terapi hangi ciltlere uygulanır?
  Oksijen bütün ciltler için uygulanır özellikle hassas,kuru ve olgun ciltlerdeki kullanımlarda başarı göstermektedir.

  Oksijen terapi ürünleri cilde nasıl verilir?
  Oksijen terapi bakımları saf oksijeni ve konsantrasyonları cilde püskürterek problemli bölgelere nüfüz eder.

   

  Tedavi Sonuçları Nelerdir?
  Cildin derin tabakalarında hasar görmüş cilt tedavi edilir
  elastin lifleri kuvvetlenir,
  mikro-sirkülasyonu sağlar,
  kolajen yapısını kuvvetlendirir,
  ciltteki sebum üretimini dengeler,
  cilt yüzeyinde;
  kırışıkların giderilir,
  cilt pürüzleşir,
  cildin sıkılığı sağlanır,
  hiperpikmantasyonların tedavisi yapılır,
  neme doymuş doygun bir cilt meydana gelir..

 • Göz Çevresi Bakımı

  Yüksek Performanslı Göz Bakımı; kırışıklığa karşı yoğun göz çevresi bakımıdır. Göz kapağını sıkılaştırır, yumuşatır ve kuvvetlendirir. Bu bakım gözün etrafındaki kan dolaşımına yardım ederek koyu renk halkaları azaltır, yorgunluğu ve stresi hafifletir. Cerrahi müdahalelerden önce ve sonra etkilidir.

 • Microblading

  Mikroblading yöntemi ile doğal kaş kontürü

  Microblading   kaş yapımında doğal , manuel  bir yöntemdir.  Geleneksel kalıcı kakyaj kıl  teknikleriyle kıyaslandığında yarı kalıcı olarak kabul edilir.  Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi klasik kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince ve çoklu iğneler  kullanılarak yapılır. Rengi yüzeye yakın yerleştirdiğimiz için  net ve çok ince görünür.

  Bu yöntemde kullanılan pigmentler asıl kaş renginize uyması ve kaşlarının halen mevcut ise bunlarla mükemmel şekilde uyum sağlamak üzere formüle edilmiştir.  Sonuçlar doğal, kusursuz ve dolgun görünümlü bir kaştır.  Başlangıçta kaşlar daha koyu görünür ancak iki haftalık süre içinde önemli ölçüde solar.  Cildin pigmenti ne kadar iyi tutacağını öngörmek çok zor olduğu için bir yenilemenin yapılmasını sağlamak son derece önemlidir.

  Bu yöntem kaşlarının görünümünü güzelleştirmek yüz estetiğine önem veren herkes için idealdir.  Sonuçlar, mevcut kıl miktarına bakılmaksızın doğal görünümlü, tüy gibi vuruşlardır.   Saç dökülmesine yol açan alopesi, trikotilomani veya başka koşullardan müzdarip kişilerin yanı sıra basitçe kaşlarından hoşnut olmayan kişiler Microblading’ten oldukça yarar sağlar.

  Sonuçlar, işlemi etkileyen farklı faktörlere dayalı olarak cilt yapısı vs. 1 ila 3 yıl dayanabilir. Ancak, pigmentin biçim ve canlılığının muhafaza edilmesi için yılda bir kez yenilenmesi tavsiye edilir. Tercihe bağlıdır.

 • Sivilce ,Akne Bakımı

  AKNE- SİVİLCE BAKIMI

  Akne (sivilce) bakımında amaç, sivilce (akne) oluşumuna sebebiyet veren faktörlerin belirlenip uygun bakım ve kürlerle oluşmasını engellemektir. Akneye neden olan bakterilerin öldürülmesi, yağ sekresyonunun dengelenmesi, gözeneklerin temizlenerek derinliğine inmek ve orların küçültülmesini sağlamak akne (sivilce) bakımı için uygulanan yöntemlerden bazılarıdır.

  Deride siyah noktalar, kızarık sivilceler, bazen derin kist ve nodüller, tedavi edilmediğinde de izlerle kendini gösterir. Çoğunlukla ergenlik çağında başlar. Bununla beraber ergenlik çağına has değildir ve yirmili otuzlu yaşlarda da başlayabilir. Kadın ve erkekte eşit sıklıkta görülür. Bazen ergenlik çağından erişkine kadar uzun yıllar devam edebilir.

  Derinin yağlı bölgelerinde ortaya çıkar. Çoğunlukla yüz, boyun, sırt, göğüs, omuzlar ve bazen kalçalarda görülür. Tedavi ihmal edildiğinde iz kalır ve en çok yüz bölgesindeki izler estetik açıdan problem yaratır.

  Tedavilerde akneli kişinin bilmesi gereken püf noktalar

  Akne uzun sürelidir, dolayısıyla uzun süre tedavi gerektirir.
  Akne tedavi edilmezse iz kalma riski artar.
  Kişinin evde yüzüyle oynaması, sıkması, kaşıması, iz kalma riskini artırır.
  Akne bir deri hastalığıdır. Tedavisi deri hastalıkları uzmanı hekimin alanına girer.
  İlaç tedavisi kişiye göre değişir. Bu nedenle arkadaştan, komşudan ilaç tavsiyesi almak yanlıştır. Tedavide kullanılan ilaçlar çok çeşitlidir. İlaç seçimini hekim, hastanın yaşına, cinsiyetine, sivilcelerin şiddetine, yaygınlığına göre yapar. Her ilaç her hastada uygun olmayabilir. Belirli aralıklarla ilaçların değiştirilerek kullanılması, tüm ilaçlarda belli aralıklarda kontroller gereklidir.

 • Leke Bakımı

  Leke tedavisi:Yatıştırıcı özelliği ile UV ışınlarına karşı tahrişe yol açmaksızın güvenli ve etkili bir koruma sağlar

  Leke açıcı bu cilt bakım  içeriğindeki Nano-Bitkisel Arbutin sayesinde güçlü leke giderici etkiye sahiptir. Adenozin kırışıklık tedavisi ve cilt yenilenmesi işlevlerinden sorumludur. Cilde nem kazandıran ve emilimini arttıran, yağlı ve kuru ciltleri nötralize eden Aloe barbadensis( aloe vera) yaprağı özü içeriği ile tüm cilt tiplerine uygundur.

  Yatıştırıcı özelliği olan bu bakım UV ışınlarına karşı tahrişe yol açmaksızın güvenli ve etkili bir koruma sağlar. Bu bakım yaş sınırı olmaksızın bütün yıl boyunca kullanılabilir yıpranmış cildinizi zararlı çevre koşullarına ve UVA – UVB ışınlarına karşı korur. Aloe Vera Yaprağı Ekstresi nemlendirme ve emilimi kolaylaştırma etkisinin yanı sıra toksik maddeleri temizleme ve anti-bakteriyel özelliğe sahiptir. Ayrıca mükemmel bir anti-inflamatuar, detoks ve antibakteriyel madde olan Semiz Otu (Portulaca Oleracea) Ekstresi ihtiva eder. “Eco-Certad” tarafından onaylı, cilde yumuşaklık kazandıran doğal etken maddeler içermektedir.

 • ANTİ-AGİNG BAKIMLAR

  Yüksek teknoloji ile gençliğiniz sonsuza kadar devam etsin…

  Pevonia Botanica’da, okyanusların, toprağın,doğanın en iyi kaynakları çarpıcı, görünür sonuçlar bırakmak ve emsalsiz bir spa deneyimi yaşatmak için yüksek teknolojili üretim sistemleri ile sinerji oluştururlar.

  Doğanın sağlıklı ciltlere cevabı olan Pevonia Botanica, gelişmiş yüksek performanslı bakımlardan, onarıcı lift-off maskelere, gözle görülür fayda sağlayan temel bakımlara kadar özel bakımların geniş seleksiyonunu sunar.

  Pevonia Botanica tamamen doğaya dönüşümlü, tamamıyla biyolojik olarak parçalanabilen ambalajlar sunarak ve hayvanlar üzerindeki her türlü testten kaçınarak doğanın değerli kaynaklarını saygıyla korur.

 • Altın-İnci-Kömür-Pembe Maske Bakımları

  Altın-inci-kömür-pembe maske bakımları

  Altın maske yüzyıllardan beri uygulanan ve ciltteki kırışıklık, akne, cilt lekesi, sivilce gibi bir çok cilt problemini gideren bir çeşit maskedir.

  Altın Maske Nedir?

  Altın maske yüzyıllardır kadınların cilt bakımları için yaptığı bir cilt bakım maskesidir. Kleopatra döneminden hatırlayacağınız altın maskeler en son Japonya’nın Osaka kentinde kendini gösterdi. Japonya’dan tüm dünyaya dağıldı.

  Altın Maske Faydaları
  Cildi yoğun bir şekilde sıkılaştırır. Eğer botoks yaptırmaktan korkuyorsanız altın maskesini mutlaka denemelisiniz.

  • Cilt üzerindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir.
  • Altın maskesi içerisinde bulunan altın tozları sayesinde cilt nem oranını korur.
  • Ciltteki ölü hücreleri tekrar dirilterek erken yaşlanmanın önüne geçer.
  • Cildin pırıl pırıl olmasını sağlar.
  • Altın maskesi her cilt tipine uygundur. Bu maskeyi hamile ve emziren anneler dahi kullanabilir. Hiç bir zararı yoktur.
  • Altın maskesi, el, ayak, boyun, yüz ve gerdan bölgesine uygulanabilir bir cilt bakım maskesidir.
  • Ciltteki sivilceleri ve akneleri azaltır.
  • Cilt rengini açarak porselen gibi bir cilt meydana getirir.
  • Bir kaç uygulamadan sonra cilt lekelerinden eser kalmaz.

  İnci Tozu Maskesi

  İnci tozları cilt yapısına en uygun bioaktif molekülleri içinde barındırır. İnci tozu maskesi doğal ve mineral tabanlı yapısı ile cilt sıkılaştırıcı, kırışıklık giderici, canlandırıcı ve hücre yenileyici özelliklere sahiptir. İnci tozu ile hazırlanan maskelerin cilt yapısını hızla onardığı, ciltteki sorunları azalttığı ve özellikle kırışıklıklara karşı cildi gerginleştirdiği bilimsel olarak ispatlanmıştır.

  Faydaları:

  1. Doğal aktif bileşenler içeren inci tozu maske olarak uygulandığında cilde derinlemesine etki eder, içeriğinde yer alan rafine inci tozu sayesinde cildin ihtiyacı olan mineral, ve vitaminleri karşılar.
  2. İnci tozu maskesi hazırlayıp aksatmadan düzenli uyguladığınızda cildinizin elastikiyeti artar, cilt canlanır, parlak ve yenilenerek kırışıklıkları azaltır.
  3. İnci tozları en kaliteli istiridyelerden elde edilir. Okyanus derinliklerinde bulunan incilerin rafine edilip öğütülmesi sonucu elde edilen inci tozu, gözeneklerin içerisine kolay nüfus ederek cilt tarafından hızla emilir.
  4. Cilt tarafından hızla emilmesi sayesinde etkisini kısa sürede gösterir.

   

   Kömür Yüz Cilt Maskesi

   Kömür çok güzel emici özelliğe sahiptir. Kömür hasarlı maddeleri kendine çeker. Eskiden kömür sık sık gıda zehirlenmeleri sırasında kullanılıyordu.  Kömür maskesi yağlı, problemli, üzerinde çok sayıda siyah noktalar olan cilt için uygundur. Kömür maskeleri cildi çok iyi temizler, yüzdeki cildin fazla yağını alır ve yüzde fazla yağlı olmasından kaynaklanan yağ parıltısını götürerek cilt rengini iyileştirir.

   

  Yüz için Thermo etkili Pembe Maske

  Nü Medical Day Spa’da uygulanan özel içerikli “ Pembe Maske ‘’yöntemi , lekelenen ve yıpranan cildinizi yeniden sağlıklı duruma getiriyor. Beş haftalık kür halinde uygulanan yöntem yüz cildindeki su , vitamin ve kolejen eksikliğini tamamlayıp gerekli fonksiyonlarını yerine getirerek canlanıp tazeleniyor.
  “ Bio Molekül “ içerikli pembe maske hamur biçiminde tüm yüz ve boyuna sürülüyor. Maskenin ısısı kendiliğinden 42 dereceye yükselip ‘’ O ‘’ dereceye düşüyor. Pembe maskenin ısınma ve soğuma işlemi sırasında önceden kişinin cilt tipi ve sorununa yönelik seçilen aktif maddeler ( vitamin – kolajen – Elastin . ) cilde iyice nüfuz ediyor. 30 dakikalık bu uygulamadan sonra cilt hücreleri canlanıyor ve cilt fonksiyonları düzenleniyor. Kişinin yüz kaslarını hareket ettirmesiyle maske kalıp şeklinde çıkartılıyor.

  Zararlı güneş ışınları yanı sıra hava kirliliği stres ve hormonlu gıdaların cildin bozulmasına ve yaşlanmasına yol açarken cildin depolama kapasitesi ve kolejen hidrofili azalması ile cilt yumuşaklığını , esnekliğini yitirmesine sebep olur. Ayrıca metabolizmanın yavaşlaması da hücrelerin yenilenmesini güçleştiriyor. Bu durumda üst deri kalınlaşıp kuruyor ve zararlı serbest radikallerden olumsuz etkileniyor.

  Pembe Maske yöntemi iç ve dış etkenlerinin ciltte yol açtığı yaşlanmayı önlüyor, beş haftalık kürden sonra cild yenileniyor, yağ ve nem dengesi düzene giriyor.

  Pembe Maske içeriğinde A, C E ve F ,vitamin kompleksleri , yoğun nem deposu olan Q10 ve elastin hyolünorik asit etken maddeleri, çinko ,demir,selenyum ağırlıktadır. Bu vitaminler sayesinde yağ salgılaması dengelenir ve sivilce oluşumu azalır. Bu maddeler, kırışıklıkları azaltırken gevşemeleri de toplama özelliğine sahiptir.

  Vücut ve Selülit için Thermo etkili Pembe Maske

   

  Canlandırıcı ve gençleştirici özellikleri sayesinde, aktif maddesi yabanmersini olan pembe maske bağışıklık sistemini güçlendirir ve erken hücre yaşlanmasını engellerler. Bu nedenle tıpkı bir anti-aging tedavisinde olduğu gibi, erken deri yaşlanmasıyla savaşılır.

  Antioksidan etkisi olan polifenoller, tocotrienoller ve doğal E Vitamini açısından zengin, doymamış yağ asitleriyle nemliliği korur. Deriyi pürüzsüzleştirir Temiz ve taze bir cilt yaratır. Peeling etkisi vardır. Gözenekleri açar. Toksinleri ve zararlı maddeleri emer. Dolaşımı canlandırır.

   

  Pembe Maske Bakımı Sargısı ile metabolizmanın harekete geçirilmesi ve deri fonksiyonunun canlandırılması bir arada olur. Örneğin kuru bir bölgedeki ölü deri hücreleri uzaklaştırılır ve böylece derinin yenilenme süreci desteklenir. Cilt taze, pürüzsüz ve esnek görünümüne kavuşur.

   

  Faydalar/ürün özellikleri

  v Metabolizmayı harekete geçirir

  v Vücut hatlarını sıkılaştırır

  v Nemlendirir

  v Dokudaki fazla suyu uzaklaştırmaya yardımcı olur

  v Selülit semptomlarını azaltır

  v İncelmeye yardımcı olur..

 • Havyar ve İnci Bakımı

  Havyar ve İnci Bakımı:Kusursuz Gençlik(Doğal Botoks)

  Kusursuz Gençlik – MYOXY-CAVİAR&PEARL Havyar Bakımı:

  Yaşlanmaya karşı geliştirilmiş korumadır. Havyar özü, inci özü ve bitkisel özlerin karışımıdır. Cildin beslenmesinde, güçlenmesine yardımcıdır. Bu maske Cildin oksijen alımınıa, sıkılığının artmasına ve mimik çizgilerinde ki çizgilerinin azalmasına yardımcı olur.Cildi derinden onarır ve yeniler. Ciltteki kırışıklıkları pürüzsüzleştirir ve elastikiyeti güçlendirir. Cilt yüzeyine hızlı bir aydınlık verir. Ciltte botoks etkisi yaratır.

 • C Vitamini Bakımı

  C vitamini Bakımı(Luminous C &Sea Maske):Sigara kullanana özel bakım

  LUMINOUS “C”& SEA Mask; alçı maske olan Luminous Sea içeriğindeki yüksek konsantrasyonlu C Vitamini, derin dondurulmuş deniz yosunu ve en saf bitkisel yağlar sayesinde ince kırışıkları azaltan ve cildin elastikiyetini güçlendiren, güneş ışınlarının neden olduğu yaşlanmaya karşı koyan bir etkiye sahiptir.

 • Oxi-vital Maske Bakımı

  OXY-VITAL MASK; içereğindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde cildin daha faydalı olarak oksijen kullanmasını sağlayarak hassasiyeti azaltır ve parlakalık kazandırır.Hassas ciltler için ideal bir bakımdır. Cildin daha faydalı olarak oksijeni kullanmasını sağlar. Rahatlatıcıdır ve ciltteki kırmızılıkları alır.

 • Nem Bakımı

  Yenileyici Parlaklık Anti –Free Radicalls Mask: Cildinize derinden nemlendirmeye yenilemeye ve onarmaya yardımcıdır. Bu maske vitaminlerin cildinizine nüfuz etmesini sağlamak için önce ısınır ve yenileyici etkilerinin daha hızlı iletilmesine yardımcı olur. Hasasiyeti Yatıştırmak- RS2 Calming Mask: Bu yatıştırıcı bakım cildin sakinleşmesine, kızarıklık ve irritasyon üzerinde etki sağlamaya olanak tanır. Cildinizin sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

 • Kırışıklık Bakımı

  Kırışıklık Tedavisi

  Doğal yaşlanma süreci, mimik hareketleri, aşırı UV ışınlarına maruz kalma gibi. Ayrıca az su içme, yanlış beslenme, aşırı sigara tüketimi, havasız yerlerde bulunma gibi ikincil nedenlerden dolayı oluşan çizgiler ve kırışıklıklar özellikle ağız çevresi, göz çevresi ve alın -kas arası gibi yerlerde gözükmektedir. Aslında kırışıklıkların oluşması çok doğal bir olgudur ve hiçbir zaman bunların oluşumunu ve etkilerini azaltmak, yavaşlatmak ve böylelikle 50’li yaşlara geldiğimizde dahi son derece sağlıklı, canlı bir cilde sahip olmak mümkündür. Bunun için yaşam tarzımızda dikkat etmemiz gereken bazı kurallar haricinde, düzenli bakım yaptırmak ve doğru ürünler kullanmak çok önemlidir.

  Biz salonumuzda bu konu ile ilgili olarak önce kişinin gerçek yaşı, cilt yaşı, cilt türü, problemin derecesi, yaşam tarzı gibi konular göz önünde bulundurarak işleme başlıyoruz.

  Kırışıklıklarla ilgili bakımlarda özellikle A,C ve E vitamini içeren yenileyici, onarıcı özellikle yoğun ürünler (serum-ampul-krem-jel-maske gibi)kullanmaktayız.

  Bu ürünlerin özelliği:

  • Hücre yenileyici
  • Kolojen ve elastin dokusu oluşumunu hızlandırıcı
  • Kan dolaşımını arttırıcı
  • Toksin atılımını sağlayıcı
  • Dış etkilere ve UV ışınlarına karşı cildi koruyucu
  • Nem depo edici ve canlandırıcı olmalarıdır.

  Kırışıklık bakımları problemin derecesine göre haftada bir kez olmak üzere toplam 10-15 seans sürmektedir. Kişiye eğer 50 yaş üzeri ve aşırı derecede kuru bir cilde sahip ise ürünlerle yapılan program derinlemesine peeling(sayma) islemi yapan dermabrazyon sistemi ile de desteklenebilir. Çünkü dermabrazyon (micro abrazyon) çok yoğun ve derin kırışıklıklarda çok etkili sonuç vermektedir. Tabi bu süre içinde ve sonrasında da kişinin gündüz ve gece kremi gibi ürünler kullanarak ev bakımlarına devam etmesi gerekir.Bu yöntemle 2 ay gibi bir sürede son derece canlı,diri ve yenilenmiş bir cilde sahip olmak asla imkansız değildir.

 • Elastin Bakımı

  ELASTO-FIRM MASK; Cildin güçlenmesini sağlayarak canlı ve genç bir görünüm kazandırır.Yüz gerdirme ameliyatlarından sonra tavsiye edilir.Cildin sıkılığını geliştirir ve toparlar. Derinden nemlendirir.

 • Freeze Dried Bakımlar

  FREEZE DRIED BAKIMLARI
  Pevonia’ya özel dondurulup kurutulma teknolojisi ile hazırlanmış olan bu seri;
  D.N.A. Yüksek Performanslı Cilt Bakım Kürü; derinin parlaklık kazanmasını, gözneklerin sıkılaştırılarak deri dokusunun iyileştirilmesini sağlar. Oldukça nemlendirici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda yeni izler ve akne sonrası yumuşama hafif izleri iyileştirmek için önerilir.
  Collagen Yüksek Performanslı Cilt Bakım Kürü; cildi sitümüle ederek yaşlanmayı, derinin derinin gevşemesini ve kırışmasını engeller. Son derece yoğun bir üründür. Cildin dokusunu geliştirir, görünümünü değiştirir, çizgileri belirsizleştirir.
  ONARICI SERİ
  Marine Collagen Concentrate; derideki yıpranmayı ve çizgileri önleyen bir bileşimdir. Dış deriye büyüme elementleri sağlar ve yaşlanmayı geçiktirir. Ciltdeki çizgileri yumuşatarak cildin gevşemesini önler.
  Marine D.N.A Concentrate; açılmış gözenekleri kaparatak cildi parlatır, nemlendirir ve iyileştirir.
  MASKELİ BAKIMLAR
  LUMINOUS “C”& SEA Mask; alçı maske olan Luminous Sea içeriğindeki yüksek konsantrasyonlu C Vitamini, derin dondurulmuş deniz yosunu ve en saf bitkisel yağlar sayesinde ince kırışıkları azaltan ve cildin elastikiyetini güçlendiren, güneş ışınlarının neden olduğu yaşlanmaya karşı koyan bir etkiye sahiptir.
  OXY-VITAL MASK; içereğndeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde cildin daha faydalı olarak oksijen kullanmasını sağlayarak hassasiyeti azaltır ve parlakalık kazandırır.
  ELASTO-FIRM MASK; Cildin güçlenmesini sağlayarak canlı ve genç bir görünüm kazandırır.Yüz gerdirme ameliyatlarından sonra tavsiye edilir.
  ROSACEA MASK; Aktif içerikler açısından zengin olan Rosacea Serisi akne rosacea gibi mikrodolaşım problemi olan ciltlerde iyileştirici, sakinleştirici ve dekonjestan etki gösterir. Ciltteki kırmızılığı kontrol eder, kılcal damarların duvarlarını güçlendirir ve iyileştirir.
  Esthebuste Line-Göğüs Dekolte Bakımı
  Vücudun en narin bölümüdür ve yaşamın bütün stresini taşır. En son botanik keşif olan “Kigela Africana” yönünden zengindir. Bu bakım bütün kırışıklıkları önleyerek, cildi pürüzsüzleştirir ve elastikiyetini arttırarak gözle görülür bir etki yaratır.
 • Rosesea Bakımı

  ROSACEA MASK; Aktif içerikler açısından zengin olan Rosacea Serisi akne rosacea gibi mikrodolaşım problemi olan ciltlerde iyileştirici, sakinleştirici ve dekonjestan etki gösterir. Ciltteki kırmızılığı kontrol eder, kılcal damarların duvarlarını güçlendirir ve iyileştirir.


EPİLASYON

 • Alex ve Magis Eis Buz Epilasyon

  Epilasyon seansından önce

  • Epilasyon uygulanacak bölgelerin cilt rengi güneş veya solaryumdan bronzlaşmamış olup, seans sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır.
  • Epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız, epilatör) yapılmamış olmalıdır.
  • Uzayan kıllar seanstan en son 3 gün öncesine kadar vücutta jilet veya makas ile, yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir, kısaltma yapmadan gelmenizi tercih ediyoruz.
   • Epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır.
   • Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinoik asit, glikolik asit gibi) 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.
   • Epilasyon uygulaması yapılırken cilt üzerinde makyaj malzemesi bulunmamalıdır.
   • Hamileliğin ilk 3 ayında, son 6 ayda Roaccutane kullananlarda, sedef veya deri rengini koyulaştıran hastalığı olanlarda lazer epilasyon uygulanmaz.
  •  Epilasyon Seansından sonra
   • Epilasyon uygulamasından 2 gün sonraya kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz bölgesi için) yüksek koruma (SPF 30) faktörlü kremler kullanılmalıdır.
   • Seans aralarında güneşlenerek yada solaryum ile bronzlaşmış olmak bir sonraki seans zamanı geldiğinde ten renginiz normal tonuna yaklaşmamış ise uygulama yapılamamasına neden olacaktır. Seansınız ten renginiz normale yaklaşana denk ertelenecektir.
   •  Epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.
   •  Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir.
   • Bazı kişilerde işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşursa da tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçecektir.
   • Epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.
   • Seans aralıkları yüz bölgesi için 4 hafta, vücut bölgeleri için 8 haftadır.
   • Ortalama seans sayısı vücut bölgeleri için 4-6 seans, yüz bölgeleri için 6-1 2 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir. Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.
   • Kıl yoğunluğu her seansta ortalama %15-20 kalıcı olarak azalmaktadır, farkı ancak 3. seanstan itibaren belirgin olarak görebilirsiniz. Seanslarınıza düzenli devam ederseniz ilk seanstan sonra kıl sorunu yaşamayabilirsiniz.
   • Büyük bölgeler (kol-bacak-sırt-göğüs-genital) için her seanstan sonra 15-20. günler arasında ücretsiz kontrol seansı hakkınız mevcuttur.(20. günden daha geç yapılan kontroller tedavinin seyrini olumsuz etkiler). Küçük bölgelerde ise tedavinin seyrine katkısı olmadığından kontrol seansı uygulamaya gerek yoktur.
  • Neden birden fazla  Epilasyon seansı gerekmektedir?

   Vücudumuzdaki kılların oluşma, gelişme ve dökülme gibi farklı yaşam evreleri vardır. Aynı bölgede farklı evredeki kıllar bir arada bulunmaktadır. Kılın epilasyona  en duyarlı olduğu evreyi bulmak için epilasyon uygulaması belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Seans sayısı kişiden kişiye ve aynı kişide farklı bölgelerde değişmekle birlikte ortalama 4-6 seans sorunu çözümlemeye yeterlidir, ilk seansla birlikte kıl sorununuz ortadan kalkar.

  •  Epilasyon kontrol seansı nedir?

   Epilasyon sonrası (kol-bacak-sırt-göğüs-genital) için her seanstan sonra 15-20. günler arasında kontrol seansı hakkınız mevcuttur. Bu uygulama bir rötuş mahiyetinde olup randevu alınarak gelinebilir. Gerek görülmediği taktirde kontrole gelinmemesi tedaviyi olumsuz etkilemez. Kontrol seansı belirli bir süreden sonra tedavinin seyrini bozmamak için uygulanamaz. Zamanı geçtikten sonra yapılan kontrol seansı kılın oluşum evresini etkileyeceğinden bir sonraki seanstan netice alınmasını engeller ve tedavi sürecini bozar. Bu nedenle bilgisayar sistemimiz süresi dışında kontrol randevusu verilmesine izin vermemektedir.

  • Güvenli midir?

   Doğru vakada doğru doz seçilerek güvenli kullanım sağlanır. Epilasyon amaçlı kullanımında kanserojen etki yoktur, kimyasal bir madde veya radyasyon etkisi olmaz. Merkezimizde kullanılan FDA (Amerikan gıda ve ilaç dairesi) onaylı cihazlar ABD ‘den İngiltere’ye, Avustralya’ya kadar birçok gelişmiş ülkede kullanılmaktadır.

  •  Epilasyon kimlere uygulanabilir?

   Mükemmel sonuçlar beyaz tenli ve koyu renkte kıla sahip kişilerde alınmaktadır. Ancak cildin ve kılın rengine bağlı olarak gerekli doz ve süre ayarlamaları yapılarak aynı sonuçlar elde edilmektedir. Yine de renksiz kıla ve siyah tenli kişilere  epilasyon uygulanmamaktadır. Epilasyon 12 yaşından itibaren koyu renkte kıla sahip herkese uygulanabilir.

  •  Epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

   Kaş ve göz arası haricinde gözleri özel koruma gözlükleri ile koruma şartı ile tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilir. Seans araları yüz bölgesinde 4-6 hafta, vücudun diğer bölgeleri için 8-10 hafta arasında değişir.

  • Her seans kaç dakika sürmektedir?

   Kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber, çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazımız ile yüz 3-4 dakikada, bıyık 1-2 dakikada, bacaklar veya erkek sırtı gibi büyük bölgeler ise 30 dakika gibi kısa sürelerde tedavi edilir

  • Tedavi sırasında acı hissedilir mi?

   Olası acı hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte, genelde hastaların büyük çoğunluğu acı hissetmemektedir. Ancak hassas kişiler için, uygulamadan 1 – 2 saat önce acı duygusunu ortadan kaldırabilen kremler tatbik edilerek hiç acısız işlem yapmak mümkündür. Cihazımızdaki soğutma sistemi çoğu kişi için yeterli olmaktadır.

  • Kıl artışınızın hormonal bir soruna bağlı olduğu düşünülürse neler yapılacaktır?

   Nadiren de olsa (% 2- 3) bazı kişilerde kıl sorunu hormonsal nedenlere bağlı olabilmektedir. Bu durumda kalıcı netice alınabilmesi için lazer epilasyon mutlaka tıbbi tedavi ile eş zamanlı olarak yapılmalıdır.

  •  Epilasyon Tedavisi sonrasında iz kalır mı ?

   Epilasyon uygulaması sonucu ciltte kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Normalde uygulamayı takip eden bir kaç saat içerisinde tamamen sona ermesi gerekmektedir. Ancak aşırı hassas ciltlerde veya aşırı doz verilen ciltlerde Epilasyon sonrası hafif kızarıklık benzeri bir tablo görülebilir. Bu durum 1-2 günlük tedavi ile iz kalmadan düzelir. Ayrıca epilasyon sonrası kişinin güneşlenmesi veya solaryuma girmesi, kalıtımsal pigmentasyon problemi bulunması gibi özel durumlarda ciltte açık veya koyu renklenmeler görülebilir. Genel olarak bu vakalar geçicidir ve zaman içerisinde geride hiçbir iz bırakmadan kaybolur.

  • Bronzlaşmış, güneşten yanmış cilde  epilasyon yapabiliyor musunuz?

   2 ay kadar sonra cilt renginiz açıldıktan sonra bu uygulamayı yaptırmanız daha uygun olacaktır.


YÜZ UYGULAMALARI

 • Yüz Ütüsü(RF)

  Yüz ütüsü:Radyofrekansla Doğal Botox Etkisi

  Radyofrekans ile Yüz Gençleştirme

  Ultra Sonik shock güçlü ses dalgası ve Radyofrekans ile Botoks Alternatifi . RF ile cilt gençleştirme, lifting, gerdirme..

  Radyo Frekans belirli bir frekansta elektrotlar (kutup) vasıtasıyla elektrik akımını vücuttan geçirerek dokuların etkin ve güvenli ısınmalarını sağlar. Elektrik akımı kapalı bir devreden akarak cilt katmanlarından geçerken katmanların direncine bağlı olarak ısı üretir. Tripolar teknolojisi RadyoFrekans akımını 3 veya daha fazla elektrotlar arasında odaklaştırır ve enerjinin sadece uygulama alanında kalmasını sağlar. Sistem, her bir bölgede, epidermiste bir yaralanmaya sebep olmaksızın, eşanlı olarak alt ve üst cilt katmanlarında ısı oluşturur. Oluşan ısı kolajen ve elastin liflerinin kasılmasını ve üretiminin artmasını sağlar.

  RADYOFREKANS HANGİ AMAÇLA KULLANILIYOR?

  Yaşlanan ciltte, kolajen liflerindeki kayıplar ve fibroblast aktivitesinin yavaşlaması nedeniyle ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Cildin elastik fiberleri kolajen ve elastin, bir cilt hücresi olan fibroblast tarafından üretilir. Radyofrekans bakımlarının kolajen lifler üzerinde oluşturduğu ısıtım yeterli seviyeye ulaştığında bu lifler üzerinde hemen salınım başlamasına neden olur. Salınımlar sonrasında kolajen lifler birbirine dolanır ve yumrular oluşturur. Bu da cildin anında toparlanmasına neden olur. (Kısa dönemli sonuçlar) Takip eden seanslar sonrasında fibroblast hücrelerin kalitesindeki artış tüm uygulama bölgesinde kalıcı, gözle görünür sonuçlar elde edilmesini sağlar. (Uzun dönemli sonuçlar)

  RADYOFREKANS NASIL UYGULANIYOR?

  Radyofrekans uygulaması haftada iki olmak üzere 6 seans olarak uygulanır. Dekolte dahil uygulama süresi 40 dakikadır. Uygulama, ısının üst dokuda daha az hissedilmesini ancak sabit kalmasını sağlayan ultrason jeli ile yapılır.Radyofrekans işlemi tamamen ağrısızdır. İşlem sonrasında uygulanan bölgede ısıdan kaynaklanan hafif bir kızarıklık gözlemlenebilir ancak kısa zaman zaman içerisinde yokolacaktır.

  RADYOFREKANSIN ETKİLERİ

  Radyofrekans uygulaması ilk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlar. Hedeflenen sonuca ne kadar seansta ulaşılabileceği uygulanan bölgedeki problemin boyutuyla doğru orantılıdır.

  • İlk seanstan itibaren anında görünür sonuçlar
  • Uzun süreli kalıcı sonuçlar
  • Tüm cilt tiplerinde ve renklerinde etkin
  • Klinik kanıtlanmış sonuçlar

  KONTRAENDİKASYONLAR

  • 18 yaşından küçüklere
  • Kalp piline sahipse
  • Kanser geçmişi varsa
  • Bağışıklık sistemini azaltan bir rahatsızlığa sahipse (HIV, AIDS v.b.)
  • Hamile ya da emziriyorsa
  • Uygulama bölgesinde ısı ile tetiklenen bir cilt rahatsızlığına sahipse
  • Uygulama bölgesinde metal bir implanta sahipse

  Radyofrekans uygulaması yapılamaz.

 • Dermaterapi

  Dermaterapi; Dermaheal’ın büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstresi içeren topikal ürünlerinin Dermaroller adı verilen bir alet ile cilde uygulanması işlemdir.

  Dermaroller; üzerinde 192 adet 0,2mm veya 0,5 mm iğneler olan bir tibbi alettir (medical device-CE). Dermaroller cilde uygulandığında silindirik tamburun üzerinde yer alan mikro iğneler cilt üzerinde mikrokanallar açar. Bu kanallar deri altına açılan bir tür geçitler gibi düşünülebilir. Dermaroller ile her bölgede ortalama olarak yanda görüldüğü  gibi 6-10 kez yıldız şeklinde uygulama yapılır. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1cm2’de yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılır.

  Bu mikrokanalların açılması sırasında genellikle kanama söz konusu olmaz. Mikrokanallar yaklaşık 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın derinin kendi elastikiyeti ile kendiliğinden kapanır. Bir başka açıdan bakılır ise 20 dakika boyunca deri altına açık olan 1000’lerce kapı elde edilmiş olur.

  Dermaterapi işte bu mikrokanalların içlerinden derinin alt tabakalarına doğru Dermaheal’in büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstresi içeren ürünlerinin gönderilmesi işlemidir. Enjeksiyondan farklı olarak Dermaterapi, derinin üst bölgelerinde, kozmetik formüllerin en çok ihtiyaç duyulduğu bölgelere gerekli aktif içeriklerin yüksek yoğunlukta gönderilmesi mümkün olur.

  Dermaterapi’nin bir başka faydası da Dermaroller’ın kendi etkisinden kaynaklanmaktadır. Dermaroller’ın açmış olduğu mikrokanallar deri tarafından sanki yara gibi algılanır. Ancak ortamda aslında yara olarak görülebilecek bir durum olmasa dahi deri kendi içinde bir tamir mekanizmasını başlatır.

  Tüm cilt tiplerine uygun olan bu yöntemin uygulanmasından sonra ortaya çıkan kızarıklık genellikler 30 dakika ile 2 saat arasında sona erer. Yaz aylarında cilde yapılan her tür uygulamadan sonra mutlaka en az SPF 30+ düzeyinde koruma sağlayan Hamilton Güneş Koruyucu kullanılması önerilmektedir.

  Bu yöntemin uygulanmasından sonra ortaya çıkan kızarıklık genellikler 30 dakika ile 2 saat arasında sona erer. Yaz aylarında cilde yapılan her tür uygulamadan sonra mutlaka en az SPF 30+ düzeyinde koruma sağlayan Hamilton Güneş Koruyucu kullanılması önerilmektedir.

 • Kalıcı Makyaj

  KALICI MAKYAJ NEDİR?

  Yorgun bir günün sonunda kolay kolay silinmeyen, havuza, duşa, denize girdiğinizde bile sizi terk etmeyen, sizi her daim bakımlı kılan bir makyaj istiyorsanız en iyi seçeneğiniz uzman ellerde yapılmış kalıcı makyaj olabilir ancak…

  Bir hayal edin; Kendinize aynada bakacak zaman bile bulamazken hep bakımlı görüneceksiniz. Bu da, her daim bakımlı ve makyajlı olmak isteyen, gerek iş kadını gerek ev hanımları için en pratik ve fonksiyonel çözüm.

  Avantajları
  – Sabah saatlerinde ayna karşısında uzun bir süre harcadığınız ve o kadar özenle yaptığınız en mükemmel makyaj bile günün sonunda bozuluyor, akıp gidiyor. Bu görüntü ise yüzünüzü bazen daha bakımsız bile gösterebiliyor. Suya dayanıklı makyaj malzemelerini tercih edenler de onları temizlemek için uzun zaman harcamak zorunda kalıyor. Oysa, ortalama 2-4 sene giden kalıcı makyaj bu sorunlarınıza derman oluyor.

  – Özellikle işinin yoğunluğu ve statüsünden dolayı sürekli bakımlı görünmesi gereken iş kadınları, sanatçılar, makyözler, yakın ve uzak görme problemi yaşayanlar veya sürekli bakımlı olmaya seven kadınlar ve genç kızlar için kalıcı makyaj can kurtarıcı bir yöntem.

  – Özellikle aşırı hassas cilt tiplerinde ve makyaj malzemelerine karşı hassasiyet gösterebilen cilt tiplerinde kalıcı makyaj tercih edilebilir.

  – Kalıcı makyaj, kaş bölgesi için mükemmel bir seçim. Yaşla birlikte kaşlarında azalma meydana gelenler, geçirilen bir takım hastalıklar sonucu kaşlarında dökülme olanlar, yara izleri olanlar, kaşlarındaki şekil bozukluğu ve asimetrileri gidermek isteyenler için kalıcı makyaj oldukça uygun bir seçenek.

  – Özellikle alt ve üst göz kapağında sürekli kalem kullananlar da tercih edebilir. Son moda ise kaş ve kirpik boyası. Ortalama 2-3 ay etkisi devam eder.

  – Dudak çizgisini belirginleştirmek, dudakları daha dolgun veya ince göstermek, dudakların şekillerini değiştirmek isteyenler için de kalıcı makyaj harika bir uygulama olur. Elbette bu çok hassas bir konu olduğundan bu konuda oldukça uzman birisini bulmak gerek.

  – Kalıcı makyaj ile dudak şekil bozukluklarını gidermek veya en aza indirmek de mümkün.

  – Bazen yüzde gelişen çok ufak izler veya vitiligo lekelerini çok büyük olmadıkları takdirde cildin rengini tutturarak gidermek mümkün. Ayrıca özellikle meme küçültme ve ya büyütme ameliyatlardan sonra gelişen dikiş izleri de kalıcı makyajla giderilebilir.

  – En önemlisi, kalıcı makyaj net olmayan yüz hatlarını belirginleştirmede birebir bir yöntem. Kaşları düşük olan, seyrek olan, şeklinde asimetri olan veya renginden memnun olmayan bir çok kişi bu konuda sürekli kalem kullanmayı zahmet kabul ettiğinden kalıcı makyaj onlar için çok pratik bir hizmet sayılır.

  Akmadan, rengi solmadan, gün sonunda birbirine karışmadan yüzdeki ifadeyi netleştiren kalıcı makyajı uzman ellerde yaptırmanız şart.

  Dezavantajları
  – Çok sportif bir tipseniz veya bazen yüzünüzde hiçbir şekilde makyaj görmek istemiyorsanız, kalıcı makyaj sizin için çok uygun bir seçenek olmayabilir.

  – Kalıcı makyaj yapmadan önce uzman kişi cilt renginiz, göz renginiz, saç renginiz ve yüz şeklinizi iyice göz önüne alarak sizin için en uygun renk ve modeli seçmelidir. Örneğin açık sarışın renkte saçları olan bir kişide kaşlar için kesinlikle çok koyu renkler veya dudak için çok koyu ve belirgin bir renk seçmemek gerekir. Aradaki tezat gözünüze çarparak sizi çok rahatsiz edecektir. Bu konuda doğru renk ve model analizi yapan uzman birisi bulmanız şart.

  İyi düşünün
  – Sonuçlardan rahatsızlık duymamanız ve onları sildirmek peşinde olmamanız için ilk önce bu konuda doğru karar verin ve istediğiniz renk ve şekilleri iyice belirtin.

  – Enfeksiyon riski gelişmemesi için kesinlikle eğitimli, uzman kişi ve hijyenik şartlarda bu işlemi gerçekleştirin.

  – Sonuç tam istediğiniz gibi olmadığı takdirde hemen sildirmeye karar verip, yanlış üzerinde yanlış yapmayın. Kalıcı makyajın rengi zaman içerisinde açılacak ve belirginliğini kaybedecektir. Bu konuda biraz sabırlı olmanızda yarar var.

 • Yüz Liftingi

  YÜZ LİFTİNGİ NEDİR?

  Yüzünüzün yaşlanmasında doğal şartların ve alışkanlıkların etkisi oldukça fazla. Sivilceler, yaralanmalar, yaşın ilerlemesi ve güneş ışınları doğal etkiler arasında sayılabilirken, içki ve sigara ise alışkanlık sınıfı içerisine giriyor. Özellikle sigaranın damarları daraltma etkisi nedeniyle yüzde tahriş ve belirgin kurumalar ortaya çıkıyor; sonuç olarak daha yaşlılık etkileri artış gösteriyor. Peki, yüzün kolay bir şekilde gençleşebilmesi mümkün mü? Tabii ki evet! Bıçaksız ve sadece birkaç saatte gerçekleşen yüz liftingi uygulamasıyla siz de kırışıklık ve kuruluk etkisinden kurtulabilirsiniz. Yüz liftingi sarkma, gevşeme ve kırışıklık gibi sorunların üstesinden gelmek için ideal. Yüz kaslarına egzersiz yaparak gerginliğin artırılmasını temel alan uygulamada herhangi bir cerrahi müdahale olmadığından operasyon sonrasında hiçbir ağrı sızı da meydana gelmiyor. 30 yaş üzerindeki bayanlar için önerilen yüz liftingi ortalama 10-15 seansta tamamlanıyor ve kişinin durumuna göre seans sayısı değişebiliyor. Üstelik uygulamanın zamanla tekrarlanabilmesi de mümkün. Yüz liftingi sayesinde sizi görenler bir değişim geçirdiğinizi hissedecekler, ancak ne olduğunu bir türlü anlayamayacaklar.

 • Ultrasonla Yüz Germe

  ULTRASONLA AMELİYATSIZ  YÜZ GERME NEDİR?

  Bu hepimizin bildiği görüntüleme ultrasonuyla birlikte kullanılan, deriye zarar vermeden 5 mm aşağıda odaklanarak bağ dokusuna etki edebilen bir ultrason. Cilt altını görerek gönderdiği odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını küçülten ısı hasarları veriyor. Uygulama yüzeye bir miktar jel sürülerek yapılıyor. Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı erken safhada, ameliyatsız bir şekilde, dışarıdan küçültmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildin kalınlaşmasını sağlamaktır.
  Uygulama hangi bölgelere uygulanabiliyor?
  Göz kapağı sarkmalarına karşı kaş üstü ve tüm alında, yanak sarkmalarına karşı tüm yanakta, boyun sarkmaları içinse tüm boyunda kullanılabiliyor. Tüm yüzü toparlayıp lifting etkisini vermek için ise aynı seansta komple yüz ve boyun uygulaması yapabiliyoruz.
  Kimlere uygulanabilir?
  Öncelikle bağ dokusu gevşek, biyolojik yaşlanmanın etkisiyle sarkmaları başlamış kişilerdir.
  Uygulama sonrası günlük yaşantıya engel olabilecek bir durum yaşanıyor mu?
  Hayır, bu uygulamanın gündemdeki lazer teknolojilerinden farklı olarak sunduğu avantajlardan birisi de budur. Hastanın uygulanan bölgede bir yara, yanık, leke gibi bir yan etki görmesi beklenmez. Gün ortası uygulanabilir. Nadiren hafif bir ödem ya da kızarıklık oluşabilir ancak aynı gün içinde geçecektir.
  Şu anda klinik çalışmalar elde edilen gerçek sonuçların 1-1,5 sene sürebildiğini gösteriyor ancak uygulamanın doğru protokolle yapılması sonuçlar açısından çok önemlidir.

Size uygun bir hizmetimiz mi var?

Rezervasyon Yapın

VÜCUT BAKIMLARI

 • Masaj Terapileri


  Mumlarla aydınlatılmış, loş bir odada, gözleriniz kapalı uzanmış yatıyorsunuz… Yasemin, sandal ağacı ve lavanta kokuları başınızı döndürüyor. Rahatlatan dokunuşlarsa tüm yorgunluğunuzu alıyor. Önce size sunulan “hoşgeldiniz” içkisini yudumluyorsunuz. Bu arada, “tukang pijsat”yani masajı yapacak uzman, masaj sırasında sarınacağınız “sarong”u ( yumuşak ve uzun bir pareo ) üstüne örtüyor. Masaj yağları arasından, kokusunu en çok beğendiğinizi seçiyor ve “arong”nuza sarınıp masaj yatağına uzanıyorsunuz. Mango, aloe vera ve yasemin,portakal gibi dünyanın en güzel kokularına sahip yağlarla yapılan masaj başlıyor. Bali masajı, kan dolaşımını arttırarak ve kas gerginliğini azaltarak vücutta müthiş bir rahatlama sağlıyor. Tüm vücuda güçlü hareketlerle uygulanan masaj özellikle el ve ayak bölgesinde yoğunlaşıyor. Aromatik yağlar kullanılarak yapılan masajın en büyük özelliği vücudun kendi kendisini iyileştirme potansiyelini güçlendirmesi. Aromaterapi masajı sırasında buharda damıtma yöntemiyle çıkarılmış bitki özleri, bitki yağları kullanılıyor. Kişiye özel olarak seçilen kokuların rahatlatıcı, canlandırıcı etkileri fizyolojik olduğu kadar psikolojik etki de yapıyor…Yaşamınıza değer katın…

 • Nü özel masajları

  NÜ  ENERGIZING : Yorgunluğunuzu  alan, dinçlik ve  dinamizim kazandıran  bir  masaj türü  olup, tüm  vücuda özel bir teknikle  uygulanan masajdır.

                                                                                                

  NÜ RELAXING : Dinlendirici, rahatlatıcı, antistress özellikleri olan  yumuşak basılar ve özel  karışım masaj  yağları  ile  uygulanan bir  masajdır.

   

  NÜ SIGNATURE: İsteğe  bağlı  özel aromatik  karışımlar  ile  yapılan  rahatlatıcı, terapik  etkisi yüksek  bir  masaj  türüdür.

     

  NÜ BÖLGESEL  MASAJ: İsteğe  bağlı olarak sırt , kol ve bacaklara  uygulanan kasları gevşetip rahatlatma amaçlı klasik masajın bölgelere  uygulanmış şeklidir.

 • Bali Masajı

  BALİ   MASAJI:Dokuları derinden ovalayarak vücudu atıklardan temizleyen,lenf sisteminize kan akışı sağlayan,enerji merkezlerini dengelemeye ve iç sisteminizin entegrasyonunu iyileştirmeye yardımcı olan bir masaj türüdür.

 • Anti aging Yüz Masajı

  Anti – Aging yüz masajı zamanla yüzümüzde oluşacak kırışıklı, çizgilenme, sarkma , çöküntü ve lekelenme gibi yaşlanma belirtilerini en aza indirgemeyi ve oluşum süreçlerini olabildiğince yavaşlatmayı hedefleyen bir bakımdır.

  Hücre yenilenmesini,
  Dolaşımın hızlanmasını,
  Kolajen ve elastin dokusunun güçlenmesini,
  Cildin sıkılaşmasını ve yüz ovalinin ortaya çıkmasını
  Yoğun nem depo edici özelliği ile cilde canlı,
  parlak diri bir görünüm kazanmasını sağlayan anti – aging yüz masajı A- C – E vitamini, koenzim Q-10 , Alfa Hidroksi Asit, Hyoluronik Asit,Lipozom, bakır,çinko,magnezyum,retinol içeren özel ampul ,serum,krem ve yağlar kullanılarak yapılmaktadır.

  Anti – Aging ürünler içindeki bakır, magnezyum ve çinko ciltte nem tutma, C vitamini bağ dokusunu sıkılaştırma, E vitamini serbest radikalleri yakalama ve cildin erken yaşlanmasını önleme, koenzim Q 10 anti- oksidan etki sağlama işlevlerini göstermektedirler.

  Uygulanan özel masaj teknikleri ile cilde son derece sağlıklı ve diri bir görünüm sağlayan bu masaj aynı zamanda çok keyifli ve dinlendiricidir

  Daha önce hiç böylesine etkili bir uygulamayı tecrübe etmediyseniz, sizi belki de hayatınızın vazgeçilmezleri arasına katacağınız bir keyif ile tanışmaya davet ediyoruz.

 • Derin Bağ Doku Masajı

  DERİN BAĞ DOKU MASAJI: Problemli bölgeler için tasarlanmış düzeltici ve terapatik  ve sert masajdır ,zamanla oluşmuş gerginlik ve düğümlenmeler için etkilidir.

 • Medikal Masaj

  Gerginliği azaltır, var olan ağrı ve sızıları dindirir, rahatlama ve dinginlik sağlar. Çoğumuz ara sıra sırt ağrısı çeker, bilgisayar önünde veya masada kamburlaşır, kapasitemizi aşan ağır yükler taşır, biçimsiz pozisyonlarda oturur veya yatarız. Bunların hepsi de zamanla kasların gerilmesine ve düğümlenmesine yol açar. Medikal masaj türleri söz konusu bu kasları gevşeterek onların neden olduğu acı ve ağrıları hafifletir; omurgadan başlayarak tüm vücuda dağılan sinirleri doğrudan etkileyerek sinir sistemini rahatlatır.

 • Tetik Nokta Masajı

  TETİK NOKTA MASAJ TERAPİSİ ile ağrılardan kurtulun

  Ağrınız mı var?Baş ağrısı, boyun ve çene ağrısı, sırt ağrısı, kulak ağrısı, baş dönmesi, bulantı, yalancı göğüs ağrısı ve göğüste yanma, kalp ritim bozukluğu, tenisçi dirseği, genital ağrı, sinüslerde ağrı ve tıkanıklığı gibi pek çok soruna alternatif uygulama TETİK NOKTA MASAJ TERAPİSİ.

  Tetik noktalar, ağrıyı farklı yerlere yollamakta, yansıtmakta veya yanlış yönlendirebilmektedir. Baş, eklem ve kas ağrısı gibi pek çok ağrı, çoğunlukla kasların yanlış ve aşırı kullanımı sonucu ortaya çıkmakta veya travmaya karşı vücudun savunma mekanizması olarak ortaya çıkmaktadır.Tetik Nokta Terapi Masajı vücudu üç açıdan etkilemektedir; Kas kasılmalarını tetikleyen kimyasal ve nörolojik geri beslemeyi kırmakta, kasılmış dokunun bozduğu kan dolaşımını düzeltmekte ve tetik noktadaki düğümlenmiş kas liflerini doğal haline getirmektedir. Tetik nokta masajı dünya çapında devrim potansiyeline sahip bulunmaktadır.

  Ağrı ve sancılarımızın, fiziksel şikâyetlerimizin kaslarımızda bulunan tetik noktalar veya küçük kasılma düğümlerinden kaynaklandığı çeşitli kaynaklarda belirtilmektedi

  Tetik noktalar baş ağrısı, boyun ve çene ağrısı, sırt ağrısı, karpal tünel sendromu ve pek çok eklemde ağrıya neden olup artirit (eklem iltihabı) tendinit (Tendon iltihabı) bursit (yağ yastığı iltihabı) ve bağ hasarları ile karışabilmektedir. Bu noktalar kulak ağrısı, baş dönmesi, bulantı, yalancı göğüs ağrısı ve göğüste yanma, kalp ritim bozukluğu, tenisçi dirseği, genital ağrı, sinüslerde ağrı ve tıkanıklığı gibi pek çok soruna neden olabilmektedir.

  Kronik yorgunluk ve enfeksiyonlara karşı direncin düşmesinde bile rol alabilmektedir. Uzun süreli ve iyileşmeyen ağrı ve depresyona da neden olabilmektedir.

  Tetik noktalar basitçe kas dokusundaki ufak kasılma düğümcükleri olarak tanımlanmakta, parçası oldukları kas gruplarında güçlü kasılmalara neden olmaktadır. Kası hem gergin hem de güçsüz hale getirerek etkilemekte aylar hatta yıllarca sürmesine neden olmaktadır. Bu kendi haline bırakıldığında süregelen bir kısır döngü olmakta ve kırılması gerekmektedir.

 • Dört El Sultan Masajı

  DÖRT EL SULTAN MASAJI:Aynı anda iki terapistin senkronize hareketleriyle uygulanan bu masajda amaç iki farklı enerjiyi aynı anda tek bir vücuda vererek vücuttaki negatif  enerjiyi pozitif enerjiye çevirmektir.Bu masaj kişide aşırı dinlenme hissi uyandırır.

 • Hamile Masajı

  HAMİLELERE  ÖZEL: Hamilelerdeki  dolaşımın  bozulması ve  taşınınan  yüke  bağlı  olarak  kaslarda  meydana  gelen  zorlanma  belirtilerine yönelik sırt, bacak ve  kollara  uygulanan  bölgesel  bir masaj türüdür

 • Lenf Drenaj Masajı

  LENF  DRENAJ MASAJI:Lenf  sisteminin  içerdiği  lenf  sıvısının  akışını  düzenleyen ödem  çözücü , vücuttaki  toksik  maddeleri atıcı , metabolizmayı hızlandırıcı bir özel tedavi  masajı.

 • Refleksoloji

  REFLEKSOLOJİ:Geleneksel  Çin Tıbbına göre  ayak  altındaki  sinir  uçlarının  uyarılması ile  vücuttaki  düzenin  ve rahatlamanın  sağlanacağı ayak altına ve baldırlara  bası  tekniği  ile  uygulanan bir masaj türüdür.

  EL, AYAK,BAŞ REFLEKSOLOJİ: Ellerimiz, ayaklarımız ve kulaklarımız vücudumuzun bir çeşit haritasını taşır. Her organın el, ayak ve kulaklarda “reflect” ettiği yani yansıdığı bir yer vardır. Refleksoloji bu noktaları masajla harekete geçirerek, vücuttaki tıkalı enerji kanallarını açar, kişiye rahatlık verir ve hastalıklara karşı vücudun bağışıklık sistemininin korunmasında yardımcı olur.

 • Spor Masajı

  SPOR MASAJI: Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarkarının değişik olmasıdır. Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spor göre farklılıklar gösterir. Süre bölgeye göre değişmektedir

 • Taş Masajı

  SICAK TAŞ MASAJI: Volkanik  taşların ısı etkisi  ile  enerji  çakralarını  uyarması  prensibine dayanan  dengeleyici ve huzur verici  bir  masaj  türüdür.Pevoniaa özel üretine sabai stone ve sabai aromaterapi yağları kullanılmaktadır.

 • Thai-Shiatsu Masajı

  TAİ-SHİATSU- MASAJI:Vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsayan Thai ve Shiatsu masajı kıyafetli bedene ve yer minderi üzerinde yapılır.Shiatsu masajının Thai masajından farkı,enerji kanallarının dışında iç organlara da hitap etmesidir.Özellikle nörolojik ağrılarda çok etkilidir.Sizi,enerji dengenize ulaştırmaya yardım eder.

 • Selülit Masajı

   SELÜLİT  MASAJI: Derialtı kan dolaşımını iyileştirerek, damarların çapını daraltan masaj türüdür. Kanın damarlarda ilerlemesinde kas kasılmalarının önemi büyüktür. Selülit damarların çapını daraltarak kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesiyle, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlanır.

 • Vücut Bakımları

  Doğal ürünler ile size özel vücut bakımları.

  %100 doğal ürünler ile uygulanan, peeling, detox, vücut şekillendirici, yaşlanma karşıtı, güneş sonrası vücut bakımları ile yenilenin…

 • Vücut Peelingi

  Nazikçe Soyma

  Ölü hücre birikimini atmaya, dolaşımı geliştirmeye yardımcı olan, cildi yumuşak ve canlı kılan bir vücut soyma bakımıdır. Hassas ve narin ciltler için ve her hangi bir vücut bakımı öncesi için uygundur

   

  Günlük Spa Özel Bakım Paketiyle ya Nü Day Spa Hediye Çeki ile kendinizi ve sevdiklerinizi ŞIMARTIN

 • Şarap-Üzüm Bakımı

  Şarap (Üzüm )Bakımı

  Antioksidan

  Şarabın,üzüm çekirdeğinin cildimize ve vücudumuza sonsuz yararı vardır,mükemmel bir antioksıdandır ve cildi koruma özelliği vardır.

 • Yosun Detox Bakımı

  Nemlendirici ve Sıkılaştırıcı ,Selülit Giderici

  Cildi arındırır ,kan dolaşımını aktive eder.Toksin atar,mineral verir,nemlendirir Bu bakım sırasında yosunun ince katlarına sarılacaksınız ve bu da toksin atılımına ve selülit birikiminiz giderilmesine yardımcı olacak. Bu lüks yosun bakımı cildi bakıma hazırlama ve temizlemek için bir vücut peelingi içerir. Bakımı tamamlamak içinde besleyici bir vücut nemlendirici sürülür. Yüksek konsantrasyonda yosun, hücre için toksik olan tüm toksinleri suda çözünür hale getirerek ve vücudun boşaltım sürecini hızlandırarak ,şişkin görünümlü cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur. İnceltici ve sıkılaştırıcıdır.

 • Yaban Mersini Bakımı

  Canlandırıcı ve Gençleştirici

  Canlandırıcı ve gençleştirici özellikleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir ve erken hücre yaşlanmasını engeller.Deriyi pürüzsüzleştirir  ,temiz ve taze bir cilt yaratır,peeling etkisi vardır,gözenekleri açar,toksinleri ve zararlı maddeleri emer,dolaşımı canlandırır.Böylece cilt taze,pürüzsüz ve esnek görünümüne kavuşur.

 • Burç Bakımı

  Şımarıyoruz ; şımarıyorsunuz ; şımarıyorlar

   

  Hangimiz bizim burcumuza özel hazırlanmış bir masaja yada bakıma hayır diyebilir ki..

  Burcunuza özel bakım, sevdiğiniz aromalar eşliğinde masaj, burcunuza ait enerji taşları ile dekore edilmiş bir oda; bakım sonrasında burcunuza hitap eden içeceğiniz ve günlük burç yorumunuz. İşte bütün bu uygulamalar, günün yorgunluğunu atmanız; cildinizi ve ruhunuzu yenilemeniz için sizi bekliyor

  Günlük Spa Özel Bakım Paketiyle ya Nü Day Spa Hediye Çeki ile kendinizi ve sevdiklerinizi ŞIMARTIN


SOLARYUM-İNF. SAUNA

 • Dikey Solaryum

  Solaryumdaki ışınların filtre edilmiş olması, zararlı ışınların cildinizde oluşturabileceği tahribatları en aza indirgiyor

  Solaryumla bronzlaşma güneşle aynı etkilere sahip olsa da, güneş ışığının etkilerini kullanılabilir hale getiren solaryum, ultraviyole ışınları sayesinde tende yapay bronzlaşma sağlıyor. Ultraviyole ışınları, üç tabaka halindeki derinin öncelikle üst tabakasına geliyor; bronzlaşma ve yeni pigmentlerin oluşumunu sağlayan mekanizmaları harekete geçiriyor.

  Merkezimizde son model sunvision solarum dikey modeli bulunmaktadır.

  Solaryumun Faydaları:

  * Derinin alt tabakasına nüfuz ederek sedef hastalığının bazı türlerine iyi gelir.

  * Ciltteki akne ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılır.

  * Solaryum ışınları metabolizmayı güçlendirerek solunumu düzenler ve soğuk algınlığına yakalanma riskini üçte bir oranında azaltır.

  * Virüslü hastalıklara karşı vücut direncini artırır.

  * Kansere karşı güçlü koruma sağlar. (Göğüs, bağırsak, prostat vs.)

  * Kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan kramplara karşı etkilidir.

  * Güneş banyolarında UV-B ışınları cildin su toplamasına ve soyulmasına neden olurken, solaryum da kullanılan optimize edilmiş ışınlar sayesinde böyle bir durum söz konusu değildir.

  *Solaryum, endorfin (mutluluk hormonu) salgılanmasını sağlar. Cinsel gücü artırır.

  *Bronz ten kişinin öz güvenini artırır ve kendisini iyi hissetmesine neden olur.

  *UV-B ışınları D vitamini üretimini sağlayarak osteoporoz yani kemik erimesine karşı koruma sağlar.

  *Depresyonlara karşı etkilidir.

  *Kalp ve dolaşım sistemini güçlendirir. Vücudun verimini artırır.

  01. Solaryum zararlı mıdır?
  Kuralına uygun girilirse kesinlikle zararlı değildir.
  02. Zararlı olmadığının en önemli kanıtı nedir?
  Tüm solaryum üreticisi firmalar sağlık açısından TÜV, CE ve DIN gibi normlara uymak zorundadır. Aksi taktirde ürünlerini diğer ülkelere satamazlar.
  03. Ülkemizde bunları denetleyen bir kurum var mıdır?
  Elbette vardır. Aksi halde distribütör firmalar bu cihazları ithal edemez ve satamazlar.
  04. Solaryumun güneşten farkı nedir?
  En önemli fark solaryum cihazları filtreli olduğu için ,güneş gibi ozon tabakası delindiği için kansorejen etkisi olan ışınlar cilde temas etmez.
  05. Solaryum cildi kurutur mu?
  Gereksiz derecede fazla girilirse tabi ki kurutur.
  06. Solaryuma girerken nelere dikkat etmeli?
  Tüplerin yeni olmasına, filtreli ve havalandırma sistemli olmasına ve dezenfekte edilmesine …
  07. Kaç dakika girmeliyiz?
  Eğer kişi ilk defa giriyor yada uzun zamandan beri ilk defa giriyor ise cilt yapısına göre 5 yada 10 dk girmeli solaryuma girmeye alışmış ise maksimum 20 dk girmelidir.
  08. Toplam kaç seans girmeliyiz?
  Bu tamamen cilt yapısına bağlıdır. Fakat ilk etapta 6 ya da 7 seansı geçmemelidir. Daha sonra ara sıra girilerek renk korunabilir.
  09. Solaryuma girmeden önce ne yapmalıyız?
  Makyaj ve cilt üzerindeki deodorant, parfüm ve benzeri şeyler iyice temizlenmeli ve ayrıca gözlerde lens varsa çıkartılmalıdır.
  10. Solaryumda gözler açık kalabilir mi?
  Mutlaka özel gözlükleri kullanılmalıdır.
  11. Solaryumun faydaları nelerdir?
  Doğru girildiğinde yağ salgılamasını dengeler ve sivilcelerin kurumasına yardımcı olur, sırt, omuz ve boyun ağrılarını azaltır, vücutta D vitamini sentezi oluşturarak kemik erimesinin önlenmesine yardımcı olur.
  12. Solaryuma girmeden önce ne yapmalıyız?
  Makyaj ve cilt üzerindeki deodorant, parfüm ve benzeri şeyler iyice temizlenmeli ve ayrıca gözlerde lens varsa çıkartılmalıdır.
  13. Solaryumdan sonra nelere dikkat edilmeli?
  Bol bol su içilmeli, yüz ve vücut için nemlendirici kullanmalı. Hem böylece çok daha kalıcı bir bronzluk ortaya çıkar. Hemen ardından makyaj, parfüm ve benzeri kullanılmamalı.

   

 • Sprey Solaryum

  Bronzlaştırıcı sprey solaryum :tamamen doğal

  SPREY SOLARYUM  SADECE SAĞLIKLI DEĞİL;YARARLI DA…

  Bronz bir tenin güzelliğini ve ışıltısını hiçbirimiz inkar edemeyiz.Bu nedenledir ki; bugüne kadar bronz bir tene sahip olabilmek için solaryumdan medet umanların sayısı her geçen gün artmaktaydı.. Kışın ortasında bile daha güneşin sıcaklığını tenimizde taşıyormuş gibi dolaşmayı seven biz bronz ten severler; zararlı mı ; değil mi ; kanserojen mi gibi kafamızdaki soru işaretlerine rağmen solaryum kapılarını aşındıyorduk. Artık soru işaretlerine gerek kalmadan da bronz bronz dolaşmak mümkün…Asrın trendi ‘doğal – bitkisel’ olan her şey ya hani; solaryumun da doğalı, bitkiseli çıktı çünkü!!! Üstelik bu solaryumun prensibi  yalnızca ZARAR VERMEME ile sınırlı değil.Mucitleri, istediğimiz ten rengine sahip olmamızı yeterli görmemiş olacaklar ki ; bir de YARARLI OLALIM istemişler. Bronzlaştırıcı sprey solaryum tamamen doğal ; şeker kamışından üretilen DHA (dihydroxyacetone) içerir.FDA(Uluslararası Gıda ve İlaç İdaresi)onaylıdır.1930’lu yıllardan itibaren kozmetik sektöründe güvenle kullanılmaktadır. NEDEN SPREY SOLARYUM? *Zaman tasarrufu sağlar.UV ışınlı solaryum cihazlarının 3-4 seansta sağlayabileceği bronzluğa tek seansta kavuşmak mümkündür.Uygulama 5-15 dk.arasındadır. *Sağlık açısından zararsızdır.Işına maruz kalmazsınız. * DHA güneş ışınlarına karşı bir kalkan vazifesi gördüğünden güneşin zararlı ışınlarından korunmak için faydalıdır. *Cilt bakımı yapar.UV ışınları cildin erken kırışmasına neden olurken;DHA içindeki nemlendiriciler sayesinde cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm verir. *Doğal bir bronzluk sağladığından,bayanların fondöten,pudra kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.Dolayısıyla cilt nefes alır,yaşlanma sürecini geciktirir;olası pek çok cilt problemini engeller.Hatta mevcut aknelerin kurumasını sağlar. *Hiçbir alerjik reaksiyona neden olmaz. * Tek seansta arzu edilen bronzluğu sağladığı için ekonomiktir.   DHA’nın cilt tarafından emilmesi 8 saat sürer.Bu yüzden  uygulamadan  8 saat sonra yıkanmanız istenir.Asıl bronzluk uygulamadan 24 saat sonra ortaya çıkar. Sprey solaryum 8 güne kadar kalıcılığını korur.   Siz de cazibesine dayanamayıp bugüne kadar olası herşeyi göze alarak bronz bir tene sahip olmayı seçenlerdenseniz; ya da zararlı olduğunu düşünerek yaptırmayanlardansanız; artık kafanız rahat;teniniz ışıl ışıl ve bronz ve de sağlıklı olmanın mümkün olduğunu biliyorsunuz. Daha ne bekliyorsunuz? Haydi sprey solaryuma…

 • İnfrared Sauna

  Renk terapisi

  Işık Terapisi ( Light Therapy )

  Destekleyici tedaviler arasında kullanılan ışık terapisi (light therapy) tüm SunCare Sauna `larında standart olarak bulunmaktadır. Işık terapisi renklerin insan üzerindeki etkilerinden faydalanır. Aşağıdaki yazımız ışık terapisi konularından derlenerek hazırlanmıştır. Saunanızda hangi ışığı hangi amaçla kullanabileceğiniz hakkında bilgiler sunulmuştur

  Mavi :
  Sinir sistemini rahatlatır. Stresli bir ortamda çalışıyorsanız maviden vazgeçmeyin. Serinletici ve dinlendiricidir. Vücut enerjisini dengeler. Mavinin sakinleştirici ve dinlendirici etkisi nedeni ile yüksek nabız, hipertansiyon durumlarında etkilidir. Ayrıca miyop ve katarakt gibi göz hastalıklarında mavinin enerjisinden yararlanılır. Ve en farklı özelliği : iştah kapatır.
  Kırmızı :
  Güven , ifade gücünde kuvvet, hayata bağlılık, aktif hayatı sevme, ihtiras, teşvik , cinsel istek, motivasyon rengin en belirgin özellikleridir. Sıcaklık, fiziksel güç ve azim en temel özelliklerindendir. Kan basıncını ve solunumu hızlandırabilir. Agresiflik sağlar. Konsantrasyonu sağladığı için çabuk karar almaya yardımcı olur. Sinir sistemini harekete geçirdiği için özellikle felçli hastalarda kırmızı rengin kullanılması bu özelliklerinden dolayıdır. Depresyon rahatsızlıklarından melankoli halinin ve üzüntülü olma durumunun ortadan kaldırmasına neden olur. İştah açıcıdır. En farklı özelliği zamanı unutturan bir renk olmasıdır.
  Sarı :
  Moral bozukluğuna da sarı iyi geliyor. Sindirim, mide, bağırsak ve mesane rahatsızlıklarının tedavisinde, terapistler sarıyı devreye sokuyor. Gergin bir ortama giriyorsanız, sarı rengi tercih edin. Huzur ve barışa yol açar. Daha çok iletişim sektöründe çalışan için önemli (ve dönem dönem tercih edilmesi gereken) bir renk. Bu rengin zihinsel anlamda olumlu etkisi var. Örneğin; özel bir proje üzerinde çalışırken, sarıyı tercih edebilirsiniz. İyimserliğe ihtiyacınız olduğunda ve güven duygularınızın kötü olduğu bir günde de sarı iyi gelir. İnsanlara umut duygusunu aşılar. Parlak, neşeli ve sevecen bir havası vardır. Sarı renk açık görüşlülüğü ve ilhamı simgeler. Kişilerin moral çöküntüsünü ortadan kaldırabileceği gibi, yeni bir yaşama sevinci ve gücüde aşılayabilir. Sarının yardımı ile insandaki iyimserlik ve kendine güven duyguları artar. Dolaşım sistemini ayarlayarak kalbin daha iyi çalışmasına neden olur. Karaciğer ve safra kesesinin çalışması gibi bazı vücut fonksiyonlarının devamlılığına yardım eder. Mide sularının salgılanmasını yönlendirir ve düzenli bağırsak hareketleri yaratarak, kabızlığı ve hazımsızlığı önler. Ayrıca doku ve kemik iltihaplanmasına karşı kullanılır. Romatizmal ve gut hastalığına tavsiye edilir.Gözleri en fazla uyaran renklerden biridir. Gözleri yorabilir.
  Beyaz :
  Işığı yansıtır. İnsana temizlik, sağlık ve saflık hissi verir. Beyaz, istikrarı, devamlılığı simgeler.
  Lacivert :
  Lacivert insanı yatıştıran bir etki taşıyor. Bunun nedeni, mavinin tonu olması. Mavi rengin bütün koyu tonlarının yarattığı etki genellikle olumlu. Bedensel ve ruhsal yakınmaların iyileştirilmesinde lacivert çok etkili. Yatıştırıcı özelliğinin yanı sıra, insanın yorgunluğunu da aldığı söyleniyor.
  Yeşil :
  Yeşil renk sakinleştirici bir özellik taşıdığı için enerjiyi dengeleyerek şefkat duygularımızı arttırır. Paylaşmanın, uyumun , cömertliğin ve işbirliğinin sembolüdür. Sinirlerin yatışmasını sağlar. Aklın ve bilincin rengidir. İnsana güven ve huzur hissi verir. Doğru karar alınması için uygun bir ortam yaratır. Özgürlük uyum ve denge, yeşilin doğal enerjisine dayanır. Yeşil sinir sistemi ve hücre onarımı için çok yararlı bir renktir. Kalp ve diğer vücut fonksiyonlarıyla ilgilidir. Kanın akışkanlığını ve hücre yapısının güçlenmesini sağlar. Ayrıca kas, deri ve doku oluşumlarına katkıda bulunur. Toksit maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Kan basıncını düşürerek, yüksek tansiyonu önler. Hücre yapısı üzerinde de etkilidir ve kist oluşumlarının engellenmesinde katkıda bulunur.Ayrıca kronik bronşit ve astım gibi göğüs hastalıklarına iyi gelir. Nezle, baş ağrısı ve karaciğer iltihaplanması gibi hastalıklarda da yeşil rengin etkisi vardır. Bu renk dengeleyici bir özellik taşıdığı için, korku ve şok hallerinin kontrol altına alınmasını sağlar. Kapalı yerlerde kalmaktan korkanlara da korkularını yenmede yeşil renk kullanılır. Gözler için en rahat renktir. Görme gücü artırır. Sinir sistemi üzerinde sakinşleştirici etkisi vardır.
  Pembe :
  Saf koşulsuz sevgi ve aşkın rengidir. Hiçbir karşılık beklemeksizin insanlara iyilik ve sevgi duygusunu çağrıştırır. Yumuşaklık ve duygusallığın açığa çıkmasını sağlar. Rahatlık ve sakinlik duygusu verir. İçsel temizlenmeyi sağlar. Huzur ve güven duygusunu açığa çıkartır. Aşırı kullanımda kıskançlık ve benlik duygusunu artırır. Yaraların ve tümörlerin iyileşmesinde etkilidir. Başağrısı, tüm vücut ağrıları, sinir sistemi bozuklukları, üst solunum yolu enfeksiyonları, böbrek ağrılarında kullanılır.

MEDİKAL EL AYAK BAKIMI

 • MEDİKAL EL AYAK BAKIMI

  El ve ayaklar günlük hayatta karşılaşılan olumsuzluklardan medikal bakımlar ile korunabilir, oluşmuş problemler yine bu bakımlarla giderebilir. Medikal bakımlar, el ve ayakların hem estetiğini hem de sağlığını korur.

  Medikal El Bakımı
  Ellerin üzerinde, parmak uçlarında ve avuç içlerinde oluşabilecek nasırlaşmalar ve keratinleşmeler medikal el bakımında uygulanan özel yöntemlerle temizlenir. Ayrıca yine uzmanlar tarafından tedavi edilen bölgenin korunması için özel ürünler önerilir ve uygun aralıklarla kontroller sağlanarak takip gerçekleştirilir.

  Tırnaklar da ellerimizde özel bakım isteyen bölümler arasında yer alır. Tırnakların doğru şekilde kesilmesi, tırnak kenarındaki etlerin kesilmeden temizlenmesi, hem görüntü hem sağlık açısından önemlidir. Hatalı yapılan manikürlerde, tırnak kenarlarında doğal olarak bulunan ve tırnağın canlı bölümünü dış etkilerden, enfeksiyonlardan koruyan et daha derin olarak alınabiliyor. Bu durum, tırnak yatağının ve buna bağlı olarak bir süre sonra uçtan derinlere doğru parmağın her türlü dış etkiye açık hale gelmesine neden oluyor. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen medikal el bakımında, bu et bölümü kesilmeden geriye doğru itilir. Tırnak üzerinde kalan partiküller de özel uçlar yardımıyla temizlenir. Tırnak kenarındaki etlerin kesilmemesi ve her seferinde daha derinlere doğru işlem yapılmaması, uzun süre manikür yapılan tırnaklardaki pençeleşme görüntüsünü de önler.

  Genellikle ayak tırnaklarında görülen bazı problemler el tırnaklarında da oluşabilir. Tırnak batması, mantar oluşumu, deformasyonlar ve tırnak kalınlaşması el tırnaklarında da görülebilen problemler arsında yer alır. Elde oluşan bu problemlerin giderilmesi ve tekrarının önlenmesi için medikal el bakımı gerekir. Günlük bakımların yanı sıra, uygun aralıklarla medikal el ve ayak sağlığı bakım merkezlerinde, uzman kişiler tarafından, hijyenik ortamda, steril cihazlarla, uygun ürünlerle yaptırılan el bakımları sağlıklı sonuçlar verir.

  Medikal Ayak Bakımı

  26 kemik,114 bağ ve 20 kastan oluşan, vücudun tüm yükünü taşıyan ayakların bakımı insan sağlığı açısından büyük önem taşır. Gün boyu hareket halinde olan ayakların bakımı medikal olarak ayak sağlığı ile ilgilenen Podiatri uzmanlarınca yapılmalıdır. Özellikle diyabetli kişilerde ayaklarda his kaybı görülmesi ve his kaybından dolayı taşınan riskin büyük olması, diyabetik ayaklarda özel podiatri bakımlarının önemini artırmıştır. Günümüzde podiatri uzmanları diyabetli kişilerin ayak bakımının yanı sıra günlük yaşam temposunda herkesin ihtiyaç duyduğu ayak bakımı üzerine çalışmaktadır.

  Günlük hayatın ve sosyal çevrenin beraberinde getirdiği giyim tarzı, Belki de en yoğun olarak ayakları etkiliyor. Sert zemin, dar, sivri burunlu ve yüksek topuklu ayakkabılar, bilinçsiz uygulanan pedikür, yapısal olarak da eğer bir soruna yatkınlık varsa, büyük problemler olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan araştırmalar ortalama her yüz kişiden 85’inde bir ayak problemi olduğunu gösteriyor. Zaman içinde değişime uğrayan ayaklarda, kemik ve eklem deformasyonları, batık, nasır, siğil, tırnak-deri mantarı ve terlemeye bağlı oluşan çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. Ancak günümüzde ayaklar, tüm bu olumsuzluklardan medikal bakımlar ile korunabiliyor ve oluşmuş problemler yine bu bakımlarla giderilebiliyor.


SAÇ SİMÜLASYONU

 • SAÇ SİMÜLASYONU

  SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR

  Saç dökülmesi, ilerleyen yaşlarda olabileceği gibi, gençlerde de ortaya çıkabilen, genetik veya yaşlanmaya bağlı bir durumdur. Saçların bazı bölgelerinin seyrekleşmesi, genellikle sosyal açıdan istenmeyen bir durum yaratır. Saç simülasyonu, saç dökülmesi sonucu seyrekleşen bölgelerin pigmentasyon ile kapatılması işlemidir. Bu işlem, saç pigmentasyonu, saç dövmesi, micro hair, saç gölgelendirme gibi isimlerle de uygulanmaktadır.
  Saç simülasyonu nasıl uygulanır?
  Saç pigmentasyonu işlemi, kişinin saçlarındaki seyrek bölgelerin tespit edilmesi ve ona uygun pigmentasyon haritalarının hazırlanması ile uygulanır. Tamamen kişiye özel saç haritaları ile çalışılır. Hiç saçı olmayan bir kişi, saç pigmentasyonu ile oldukça kısa kesilmiş saç görüntüsüne tek seansta kavuşabilir. İşlem yapılırken, kişinin yüz şekli mutlaka dikkate alınır ve saç simülasyonu işlemi, yüz şekline göre uygulanır. Pigmentasyon işleminde, micron düzeyinde noktalar, kafa derisine işlenir. Bu noktalar, saçlı kafa derisi şeklinde bir görüntü sağlar ve açık yerlerde saç efektinin oluşumuna yardımcı olur.
  Saç simülasyonu cerrahi bir işlem midir?
  Saç pigmentasyonu kesinlikle cerrahi bir işlem değildir. Uygulama, çoğu zaman 1 gün içerisinde tamamlanır ve kişi günlük hayatına kolayca devam edebilir. Saç pigmentasyonu, kişinin günlük hayatını etkilemez.
  Saç simülasyonu işleminde kullanılan boyalar dövme boyası mıdır?
  Saç pigmentasyonu işleminde uygulanan boyalar, simülasyon için üretilen özel boyalardır. Dövme boyaları zaman içerisinde renk değişimine uğrayabilirler. Bu nedenle merkezimizde kesinlikle dövme boyası kullanılmamaktadır.
  Saç simülasyonu nasıl uygulanır?
  Bu uygulama, kişinin tespit edilen saç haritasına gören değişen sürelerde uygulanır. Ortalama 2-3 saat sürebilir. Dökülme bölgesi az ise, işlem daha kısa sürecektir. Saç pigmentasyonu işlemi sırasında mikronluk iğneler, saç diplerine enjekte edilir. Dövme yaptırılıyormuş gibi bir his oluşabilir. Bu hissi en aza indirmek için işlem öncesi özel kremler kullanılmaktadır.


SADE GÖKTÜRK

 • Kickboks

  Kickbox Bireysel, Yetişkin ve Çocuk Grup Dersleri Sade Göktürk Stüdyoda

  Kickbox  Milli Takım Antrenörü ve Milli Takım Teknik Kurul üyesi Serdal Eser yönetiminde yürütülmektedir.

  Serdal Eser kimdir?

  • 1988 de spora başladı. 1990 da  kendi kulübünü kurdu.
  • 1995 de ilk uluslararası şampiyonasında birinci oldu.
  • Kickboks İstanbul şampiyonasında birçok kez şampiyon oldu.
  • Kickboks Türkiye şampiyonu
  • Özel bir galada birinci oldu.
  • Kung-fu Türkiye şampiyonu
  • Taekwondo Türkiye şampiyonu
  • İstanbul Kickboks İl Tertip Komite üyesi

  EĞİTMENLİK HAYATI:

  • (2011-2015 ) Florya Polis Okulu Kickboks antrenörü
  • Eser spor kulüp başkanı
  • Eser spor kulüp antrenörü

  BELGELERİ:

  • Kickboks 2. kademe antrenörü

  • Kickboks 4. dan

  • Sanda (Kung-fu)  2.dan

  • Muay thai 9. kaan

  •Wushu kung fu 2. kademe antrenörü

  Kickboks federasyonu faaliyet gösterdiği günden bu güne bütün programlara bizzat tüm şampiyonalara da öğrencilerle katıldı ve her sene 1 yada 2 öğrencisisi milli takıma katılıyor.  Öğrencilerinin arasında Avrupa ve Türkiye Şampiyonu olan öğrencleri vardır.

  Göktürk Kickboks  5-75 yaş arası sağlıklı tüm kişilere ders vermektedir.

 • Yoga

  Yoga nedir?

  Yoga, Hindistan’da ortaya çıkan fiziksel, zihinsel ve ruhsal bir uygulamadır. Yoga, pozlar ve meditasyon aracılığıyla zihin ve ruhta sükunete ulaşmayı sağlamaya çalışır. Fiziksel olarak uygulansa da sağladığı faydalar zihinsel ve ruhsal etki gösterir. Yani yoga, zihin ve bedeninizle çıkacağınız bir yolculuktur. Yoga için “yolculuk” benzetmesi yapılır çünkü yoga öğretisinde öğrenciler şu 8 aşamadan geçer:

  • Yama: Sekiz adımdan oluşan yoga yolculuğunun ilk adımı olan ve geri çekilme olarak da bilinen yama, zarar vermemek, doğruluk, çalmamak, nefsi kontrol etmek gibi evrensel ahlaki disiplinlerden oluşur.
  • Niyama: İkinci basamak olan Niyama kişisel disiplini işaret eder. Gözlem olarak da bilinen Niyama saf olmak, şükretmek, okuma ve hatırlama gibi disiplinleri barındırır.
  • Asana: Yoga duruşu veya yoga pozu anlamına gelen Asana, üçüncü basamağı oluşturur.
  • Pranayama: Dördüncü basamak ise nefesle ilgili. Nefes, yogada yaşam enerjisi olarak kabul edilir. Pranayama basamağı nefesin, yani yaşam enerjisinin farkındalığını içerir.
  • Pratyahara: Tecrit olarak da bilinen beşinci yoga basamağı Pratyahara, duyguları veya duyu organlarını geri çekmek anlamına gelir.
  • Dharana: Bu basamak konsantrasyon ve odaklanma ile ilişkilendirilir.
  • Dhyana: Yoga yolculuğunun yedinci basamağı olan Dhyana meditasyon olarak da adlandırılan bir aşama.
  • Samadhi: Son basamak, yani aydınlanma adımına Samadhi adı veriliyor. Özgürleşme olarak da bilinen bu basamakta meditasyon nesnesi ile bilincin birleşmesi hedeflenir.
 • Antigravity Yoga

  Christopher Harrison tarafından 1991 yılında kurulan bir akrobatik performans topluluğu olan Antigravity ile Türkiye 2013 yılında tanıştı. Oldukça kapsamlı bir teknik olan AntiGravity Yoga , geleneksel yoga ile havada yapılan egzersizleri birleştiren bir yoga çeşidi. Doğasında ağırlıklı olarak Yogayı barındırıyor, ama içeriği oldukça renkli. Pilates, kinesis, gyrotonic, akrobasi, dans ve cimnastik gibi bir çok spor çeşidini AntiGravity Yoga ‘nın içerisinde bulabiliyorsunuz. Bu çok yönlülüğü de AntiGravity Yoga ‘yı eğlenceli kılan unsurlardan sadece birisi.

  İpek bir hamak ile yer çekimsiz ortam hissi yaratılarak yapılan hareketler, klasik yogaya göre zorlayıcı hareketlerin daha kolay yapılmasını sağlıyor. Kontrolünüzü tamamen hamağınıza bırakarak teslimiyet ve güven duygusunu bir arada yaşayarak spor yapmak oldukça  ilginç bir tecrübe olsa gerek.

  Antigravity Yoganın faydaları ise şu şekilde.

  *Antigravity Yoga esnasında bolca baş aşağı duruyor ya da ters dönüyorsunuz. Bu da vücut sisteminin kendini yenilemesini, serotonin, endorfin, depomin gibi  mutluluk hormonlarının salgılanmasını sağlıyor. Beyninize temiz kan gittikçe hem kırmızı yanaklar, hem de mutlu bir birey olarak yoga salonunu terk ediyorsunuz.

  *Antigravity Yoga yaptığınız esnada ve sonrasında salgılanan mutluluk hormonu ağrı kesici bir etki yaratıyor, yerçekimsiz ortamda yoga yaparken üzerinizdeki baskı sıfıra iniyor ve özellikle omurga bölgenizde baskı tamamen ortadan kalkıyor. Bu da esnekliğinizin ve hareket kabiliyetinizin artmasına sebep oluyor. Bu baskısız yoga ortamı sayesinde sırt ve boyun ağrılarınızda azalma gözleniyor.

  *Cesaret aşılıyor. Antigravity Yoganın Faydalarından bir diğeri ise zihinsel boyutta. Kontrolü bırakmak, her şeyi akışına bırakmak..  Tamamen cesaret ve güven gerektiren bu yoga türü sayesinde, yaşadığınız deneyim sizi özgürleştirerek güven ve cesaret aşılıyor ve öz güveninize de oldukça önemli bir fayda sağlıyor.

  *Antigravity Yoga vücudun esnekliğini oldukça artıran bir spor türü. Bu esneklik ve artan hareket kabiliyeti vücudunuzu dinç ve canlı tutarak üzerinizde anti-aging etkisi yaratıyor. Ayrıca yarattığı esneklik sayesinde vücuttan kolayca atılan laktik asit vücut metabolizmasını hızlandırıyor ve kilo vermede kolaylık sağlıyor.

   

  Antigravity Yoga şu durumlarda yapılmamalıdır

  1 . Kalp Hastalığı

  2 . Gebelik

  3 . Göz tansiyonu hastaları

  4 . Yakın zamanda cerrahi bir operasyon geçirenler

  5 . Vertigo hastaları

  Eğer sporda yaratıcılık arayışındaysanız ve kendinizi baş aşağı uçuşlara, havada taklalara hazır hissediyorsanız AntiGravity Yoga ‘yı mutlaka denemelisiniz:)

 • Zumba

  Zumbanın tarihi gelişimi

  1986′da, Perez, eğitmenliğini yaptığı aerobik sınıfında kullandığı aerobik müzikleri kasetini unuttuğu için arabasındaki, geleneksel salsa ve merenge müziklerinden oluşan kasetleri alır ve aerobik için geleneksel olmayan bu müziklerle doğaçlama bir ders yapar.

  Öncelikle Kolombiya’da başarı yakalayan bu tarzı, daha sonra Amerika’ya taşır (1999). Burada, Alberto Perlman ve çocukluk arkadaşı COO Alberto Aghion ile bir araya gelir ve bu üçlü, demo reel demosunu ortaya çıkarır.

  Bu demo sonrasında bu konsept, Fitness Quest adlı şirket tarafından lisanslanır ve doğrudan pazar kampanyalarına ve bir dizi ev videosu üretimine geçilir.

  Zumbanın faydaları nelerdir?

  Stresinizi atmanızı sağlar

  Zumba’nın canlı hareketleri hem moralinizi yükselten endorfinleri salgılamanızı sağlayacak, hem de dans ettikçe endişelerinizden kurtulacaksınız.

  Koordinasyonunuzu geliştirir

  Kişinin, yaşlandıkça iyi bir koordinasyona sahip olmasının önemi artar. Şimdi koordinasyonunuz sizin ilk derdiniz olmasa da bu derslerin faydalarını ileriki yaşlarınızda bile görmeye devam edeceksiniz.

  Kilo vermenizi sağlar

  Zumba’nın en önemli faydalarından biri tabii ki, kilo vermenizi sağlamasıdır. Bir Zumba dersi toplam 600 ila 1000 kalori arasında kalori yakmanızı sağlar.

  Vücudunuz sıkılaşır

  Zumba’nın bir diğer mükemmel faydası vücudunuzu sıkılaştırmasıdır. Çünkü siz farkında bile olmadan bütün vücudunuz çalışır.

  Yeni arkadaşlar edinmenizi sağlar

  Zumba derslerine düzenli olarak katılarak yeni kişilerle tanışabilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

  Her yaşa uygundur

  Zumba, her yaştan insanın katılabileceği bir egzersiz sınıfıdır. Hatta sadece çocuklar ya da yaşlılar için özel Zumba dersleri bile vardır.

  Kendinize olan güveninizi artırır

  Zumba dersi boyunca yaptığınız dans hareketleri duruşunuzu düzeltir, koordinasyonunuzu geliştirir, kendi kendinize oluşturduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Bütün bu değişimler hemen moralinize ve görünüşünüze yansır. Unutmayın, kendini iyi hisseden biri aynı zamanda kendine olan güvenini de geliştirir.

  Ruh halinizi iyileştirir

  Pek çok araştırma, egzersiz yapmanın endorfin salgılatarak, insanın kendini daha iyi hissettiğini kanıtlamıştır. Zumba’nın depresyonu yenmede en etkili egzersizlerden biri olduğu da göz önüne alınırsa ne kadar çok endorfin salgılamanızı sağladığını anlayabilirsiniz.

 • Nefes ve Ses Terapisi

  Nefes Terapisi

  Nefes Terapisi sırasında diyaframdan alınan derin nefes iç organlarımıza masaj yaparak onları güçlendirir. Oksijeni, nefesle içimize çekmek bağışıklık sistemini kuvvetlendirirken nefes vermek toksinleri dışarı atar.

  Bedenimizdeki toksinlerin yüzde seksenine yakını nefes sayesinde atılır.Zihin keskinliği, bilgiyi öğrenme ve özümseme yeteneği, odaklanma, yoğunlaşma ve hatırlama hepsi nefesin kalitesinden büyük ölçüde etkilenir. Çünkü beyin işlev yapmak için çok miktarda oksijene gereksinim duyar. Bilinçli veya bilinçsiz olarak bastırılmış duygular nefes alışımızı, bedenlerimizi ve yaşamlarımızı kuvvetli bir şekilde etkiler. Kişinin kendini sınırlayıcı yargılamaları ve duygusal yükleri temizlendikçe gerçek doğamızı yansıtan sevgi, huzur ve neşe hayatımıza girer.

  Transformal Nefes’in yüksek frekanslı enerjisi ile farkındalığımız artar ve özümüzle olan bağımız kuvvetlenir.

  Transformal Nefes, mükemmel bir kendi kendini iyileştirme sistemidir. Araç olarak ise sadece “bilinçli nefes” almayı kullanır. Dolayısıyla son derece doğaldır. Kişinin sağlığını, iç huzurunu ve yaşam sevincini artırır. Her tür travmayı doğal bir şekilde şifalayarak, kişinin fiziksel, zihinsel ve ruhsal durumunu iyileştirir ve optimal sağlığa kavuşmasını sağlar.

  Grup Nefes Terapisi Seansları

  Birden fazla kişinin katılımıyla yapılan nefes terapisi seanları, yaratılan yüksek grup enerjisinin de etkisiyle, fiziksel, zihinsel ve ruhsal seviyede oldukça güçlü bir dönüşüm ortamı sunar.

  Grup nefes terapisi seanslarında katılımcı sayısına uygun oranda nefes koçu hizmet verir. Nefes terapisi seansı öncesinde yapılan farkındalık sohbetleri ile kendi içimizde derinleşerek özümüzden gelen niyetlerimizi belirleriz. Ve bu niyetlere nefes alarak, onları hayata geçirmek için ihtiyaç duyduğumuz gücü yaşamımıza çekeriz.

  Tibet çanakları ses terapisi

  Ses terapisi nedir?
  Ses terapisi rahatlatıcı bir uygulamadır. Tibet ses çanakları giyinik vücudun farklı bölgelerine yerleştirilir ve keçeli tokmaklarla sağlanan ritmik vuruşlarla hoş sesler çıkarması sağlanır. Çanaklar ses çıkarırken titreşir ve bu titreşimler tüm vücuda yayılarak hücreleri harmonize eder. Çok hoş sesler çıkaran Tibet çanakları aynı zamanda hipnotik ve rahatlatıcı bir etkiyle beyin dalgalarını yavaşlatarak derin bir meditatif terapiye yol açar.
  Ses masajı vücudumuzdaki bedensel, zihinsel ve duygusal blokajları etkin bir biçimde çözerek günlük stres, endişe ve depresyonları yenmenize yardımcı olur. Düzgün bir terapi programı ile danışanlar hayattan daha çok keyif alır, yaratıcılık tarafları artar bir duruma geldiklerini fark ederler. 

   

  Ses terapisinin kullanıldığı alanlar nelerdir?

  Stres azaltma
  Kas gevşetme
  Uyku bozukluğu, uyku düzensizliği
  Baş ağrısı
  Solunum problemleri
  Dolaşım sistemi hastalıkları ( varis, damar daralması )
  Konsantrasyon artırılması
  Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi
  Ameliyat sonrası hızlı yenilenme
  Eklem ağrılarının hafifletilmesi, iyileştirilmesi
  Karın ağrıları, kramplar
  Detoks ; vücudu artıklardan ve toksinlerden arındırma
  Hiperaktiviteyi azaltma
  Davranış bozukluğu gösteren okul öğrencilerine
  Çakra dengeleme
  Engelliler için
  Anaokulunda, okullarda

  Kontrendikasyonlar

  • kalp pili
  • son 6 ay içinde ameliyat
  • gebeliğin ilk 3 ayı

   

  İyileşme için kaç seans gereklidir?

  Bu sorunun cevabı, rahatsızlığın boyutuna ve doğasına bağlı olarak değişir. Bireysel terapinin süresi kişiden kişiye değişiyor, çünkü her insan diğerinden farklı.
  Sadece bir iki kez gelerek kendinize takviye edici ve canlandırıcı bir fayda sağlayabilir, veya daha uzun süreli bir terapi ile uyku problemlerinizi veya depresyon sorunlarınızı çözme yolları arayabilirsiniz.
  Aynı sorunla gelen iki kişiden birine beş seans yeterken diğerine on seans gerekebiliyor örneğin. Bu süreci oluşturan çok sayıda faktör var. Bu problemi ne kadar süredir yaşadığı, ne kadar etkilendiği ve yeniliklere ne kadar açık olduğu çok önemli.

 • Pilates, Fitness, Yürüyüş Grupları

 • Detoks ve Sağlıklı Yaşam Workshopları


MEDİKAL DANIŞMANLIK

Tüm medikal uygulamalar anlaşmalı doktorlarımızla anlaşmalı hastahanelerde yapılmaktadır.


SİZE UYGUN BİR HİZMETİMİZ Mİ VAR?

REZERVASYON YAPIN

Bültene kayıt ol