Sigara Bırakma Yöntemi Biorezonans nedir? Kısaca BİOREZONANS TERAPİ içtiğiniz sigaradan alınan elektromanyetik titreşimlerin biorezonans yöntemiyle vücuttan silinmesi işlemidir. Biorezonans birbirinin ayna görüntüsü – tersi olan iki itreşimin birbirini yok edeceği bilgisinden yola çıkarak geliştirilmiştir. Bu tedavi bağımlılıklarda kullanıldığında fiziksel bağımlılık üzerinde etkili olmakta ve bağımlılık yapan maddeye ihtiyaç belirgin olarak azalmaktadır.

Etkisi Nasıl?

Sigara Bırakma Yöntemi Biorezonans Terapi seansının sonucu sigara içme istediğiniz terapinin hemen sonrasında hissedeceğiniz şekilde ve kalıcı olarak azaltılasıdır. Tedavi sonrası sigara eskisi gibi zevk vermez hale gelecektir. Yapılan işlem bir yandan da tütünün içinde bulunan ve vücudunuzda birikmiş olan zehirli maddelerin vücudunuzdan hızla atılasını sağlayacaktır.

TEDAVİDEN ÖNCE NE YAPILMALI?

Sigara Bırakma Yöntemi Biorezonans başlamadan önce neler yapılmalı?

– Bol su içmeye başlayınız. Randevunuzun 24 saat öncesinden itibaren bol su içmeye başlayınız. Alkol almayınız. Tedavi gününün öncesi akşam alkol almayınız.

– Son sigaralarınızı getiriniz. Tedavi için randevunuza gelirken yanınızda genellikle içtiğiniz marka sigaradan son iki tane kalmasına dikkat ediniz. Bu sigaraları tedaviden hemen önce içmenizi isteyeceğiz.

TEDAVİDEN SONRA YAPILACAKLAR

– ÇOK ÖNEMLİ: Bol su içmelisiniz. Vücudunuzdaki temizlenmeyi kolaylaştırma açısından özellikle ilk 10 gün boyunca bolca su içmenizi öneriyoruz. Günde en az 3 litre su içmek tedavi etkinliği açısından da çok önemlidir. Unutmayın ki vücudunuzu ne kadar çabuk temizlerseniz o kadar çabuk rahatlayacaksınız.

ÇOK ÖNEMLİ: Havuz, Sauna, Küvet. Yine ilk günlerde, olacak detoks temizlenme için EN AZ BİR KEZ küvette sıcak su içinde zaman geçirmenizi veya saunaya ya da hamama gitmenizi en azından sıcak suyla keselenerek uzun bir banyo yapmanızı öneriyoruz.

– Tedavi Günü: Tedavi sonrası üzerinizde hafif bir yorgunluk kalacak. Bir yandan da tedavi sonrasında birkaç saat süren bir sersemlik halinin olabileceğini de bilmelisiniz. O gün geç saatlere kadar aktif kalmamanızı ve bir an önce dinlenmeye çekilmenizi öneriyoruz. O Akşam iyi bir uyku geçireceksiniz.

– İlk 2 gün: Toksinlerden temizlenmeyi kolaylaştırmak adına ilk iki gün alkol almayınız. Bu iki gün vücudunuzda temizlenmenin en yoğun olduğu dönemdir. Kendinizi bitkin hissedebilirsiniz. Lütfen ilk iki şıkta bahsedilen kurallara uyunuz ve dinlenmeye çalışınız. Bu iki gün çevrenizde sigara içilmesini engellemeye çalışmayınız, hatta istek olduğu anda içilen bir yere özellikle gitmenizi bile önerebiliriz. Ama sigara dumanına saatlerce maruz kalmamalısınız. 72 saat boyunca kahve, nescafe, cola ve alkolden uzak durunuz.

-2 Günden Sonra: Aklınıza sigarayı getiren davranışlar ikiz davranışlardır. Bu davranışları özellikle yapmaya başlamanın zamanı geldi. İki gün sonra kahve içmek, çay içmek, alkol almak gibi sigara içilen ortamlarda bulunmak gibi eski alışkanlığınızı çağıran davranışları özellikle yapmalısınız. Yani (iki gün geçtikten sonra) isteğin üzerine gitmenizi öneriyoruz. Hayatınızdaki bütün değişiklik sadece sigara (sigara içmiyor olmak) olmalı. Kalıplaşmış davranışları ancak tersini yaparak ve bunu sık sık tekrarlayarak kırabilirsiniz. “Sigara kullanmayan siz” algınız ancak böyle gelişecektir.

– Çipiniz: Çipiniz 1 ay boyunca yerinde kalacak ve sonrasında ise siz kendiniz çıkartıp atacaksınız. Bu süre boyunca kendiniz çıkarıp takabilirsiniz ancak özellikle ilk haftalarda uzun sürelerle çipinizden ayrılmanızı önermiyoruz. Şiddetli kaşıntınız olursa çipi çıkartıp çevresinde kızarıklık olup olmadığına bakınız. Metal alerjiniz olması durumunda çipi kullanmayacağınız aklınızda bulunmalıdır. Böyle bir durumda lütfen bizi arayınız.

– Homeopatik Sıvı: Size küçük bir şişe içinde verilmiş olan sıvı serum fizyolojik (tuzlu su) ve çok çok az oranda etil alkolden oluşur. Nikotin veya başka bir aktif madde içermez. Elinizdeki bu sıvı (aynı çip gibi) elektro-homeopati kurallarına göre oluşturulmuş ve BIOREZONANS TERAPİ seansında yapılmış olan elektromanyetik işlemin vücudunuza tekrar tekrar hatırlatılmasını sağlayan bir frekans taşıyıcıdır.

– Sıvıyı kullanmanız önemlidir: Bu sıvıyı özellikle sigara isteğinin geldiği zamanlarda olmak üzere ve gün boyu toplam 30 damlayı geçmeyecek şekilde kullanınız. Damlatmadan önce iyice çalkalayınız Dilinizin altına damlattıktan sonra bir süre yutmadan ağzınızda tutmaya çalışınız. Bu sıvıyı kullandıktan sonra üzerine 3-5 dakika bir şey içmeyiniz. Damlanızı kullanmaya tedaviden 12 sonra başlayabilirsiniz.

– Homeopatik sıvı ile ilgili uyarılar: Damlanın içinde tuzlu su ve etil alkolden başka bir etken madde olmamasına rağmen yani herhangi bir ilaç ya da madde içermemesine rağmen kimi bünyelerde detoks temizlemeyi istediğimizden daha şiddetli olarak uyarması mümkündür. Damlayı kullandıkça artan bir şekilde detoks problemleri yaşıyorsanız, damlanızı azaltmalı ya da bırakmalısınız.

– Detoks problemleri / Temizlemenin başarılamadığını gösteren durumlar: Biorezonans Terapinin etki mekanizması sigaranın içerdiği nikotin ve diğer zehirlerin vücuttan atılması üzerine kuruludur. Vücutta yıllar içinde birikmiş olan bu zehirli maddelerin hakkıyla atılabilmesi için detoks kurallarına kesin bir şekilde uymanız gerekmektedir. Temizleme işlemi herhangi bir sebepten dolayı sekteye uğruyor ise birtakım şikayetler yaşamanız çok olasıdır. Bu şikayetler vücudunuzu temizlenmesi için desteklenmesi gerektiği şeklinde algılamak en doğrusudur. Bu şikayetler genellikle; kendini iyi hissetmeme hali, mide bulantısı, kaslarda sertleşme ve kasılma hissi, aşırı yorgunluk hali ya da damla sonrası artan şiddetli yorgunluk durumu, genel bir huzursuzluk hissi, baş ağrısı, aşırı karın şişliği, vücutta aşırı şişkinlik olması, vücudun çeşitli yerlerinde sebepsiz ağrılar.

Sigara Bırakma Yöntemi Biorezonans sonrası bunları yaşıyorsanız:

A) Yeterli su içip içmediğinizi kontrol ediniz. Detoks kurallarına uyuyor musunuz?

B) Damlayı fazla kullanıyor olabilirsiniz. Damlayı günde birkaç kez alacağınız ve her seferide sadece bir damla alacağınız şekilde azaltınız ya da bırakıp daha sonra tekrar daha az miktarlarla başlayınız.

C) Tüm bu sıkıntıları ortadan kaldırabilecek ve genel psikolojik halinize de destek olabilecek 10 dakikalık ücretsiz bir dengeleme seansı için hemen bizi arayınız.

– Tedaviden 72 saat sonra: Tedavinin yapıldığı andan başlayarak sigara isteğinde belirgin bir azalma bekliyoruz. Ancak etkinin tam olarak ortaya çıkması vücudun tedaviye adaptasyon süresi 48-72 saat sonradır. Tedavinin etkinliği bu geçen süre içinde vücudun ne kadar temizlenebildiğiyle doğru orantılıdır. 72 saat sonrasında sigara bırakma sürecinde sıkıntı yaşıyor ve zorlanıyorsanız bizimle temasa geçerek ikinci destek seansımıza gelmelisiniz. Bu görüşme tedavi etkinliğinin yeterli olmadığı izlenimini alıyorsak sizi kısa bir destek seansı için merkezimize davet edeceğiz. İsteğin dayanılmaz olması durumda 72 saat geçmeden de destek verilebileceğini ama bunu tercih etmediğimizi ve sadece bir istisna olduğunu biliniz.

– Uykularınız bozuluyorsa: Kronik uyku problemi olan birçok kişinin tedaviden sonra uykularının düzeldiğini görüyoruz. Ancak “sigarayı bırakmanızdan dolayı” ilk günler için normal karşılanabilecek bir uyku problemi yaşıyorsanız verilebilecek çeşitli destekler için arayabilirsiniz. Durumun düzelmesi için 7-10 gün bekleyebilirsiniz.

– Bağırsak Problemi: Sigarayı bırakmış olduğunuz için ilk haftalarda kabızlık problemleri yaşamanız olasıdır. Bunun için lifli besinler, probiyotik yoğurtlar v.b. gibi genel önlemler almaya özen göstermelisiniz. Biorezonans Terapiden sonra birkaç gün içinde oluşabilecek kısa süreli bir ishalinde olası olduğunu bilmenizi isteriz. Bu durumun sebebi ise vücudunuzun temizleniyor olmasıdır.

Bir Ay Boyunca:

Sigara Bırakma Yöntemi Biorezonans terapi sonrası sizinle zaman zaman telefon görüşmeleri yapacağız. Bu süre içinde sigara bırakma süreci ile ilgili bir sorun yaşadığınızda ya da zorlandığınızı hissettiğinizde hemen bizi aramanızı istiyoruz. (Her halükarda kullanabileceğiniz bir tedavi hakkınızın daha olduğunu unutmayınız.) Bir ayın sonunda çipinizi kendiniz çıkaracaksınız ve hayatınıza sigara olmadan devam edeceksiniz.

– Şekerden uzak durunuz: Rafine şeker ve şekerli gıdalardan uzak durmalısınız. Eğer şekere karşı düşkünlük başladıysa şeker ve çikolata üzerinden yapılacak bir tedavi için bizi arayınız.

– Aynı kiloda kalmak: Metabolizmadaki genel yavaşlamayı engellemek için yapabiliyorsanız spora başlamanızı tavsiye ediyoruz. Diyet yapmanızı önermesek de yedikleriniz düşük kalorili ve lifli gıdalardan seçmeye özen gösteriniz. Şekerli gıdaların hem yeme isteğinizi hem sigara isteğinizi arttıracağınızı unutmayınız. Sigarayı bıraktıktan sonra insanların kendiliğinden kilo verdiği de aklınızda bulunmalıdır. Zaman içinde sigara içme eğiliminin tekrar belirlenmesi, sigaraya dönme riskinin artması ya da azar azar da olsa sigara veya herhangi bir tütün ürünü içiyor olmanız durumunda hemen yeni bir tedavi için bizimle temasa geçmenizi istiyoruz.

ST JOHN’S WORT TABLET: Sarı kantoran bitkisi tabletleri: Aksi söylenmediyse lütfen kullanınız. (Günde 2 tablet gece yatmadan önce ve kahvaltı sonrası) bu bitkisel ürün hafif bir anti-depresan olarak değerlendirilmelidir. Sigarayı bırakma sürecinde oluşabilecek keyifsizliğinizi engellemek içindir. Doğal detoks macunu isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. 

Sağlıkla Kalın