G 5 Masajı Nedir?

Lenfatik bir masaja benzeyen G 5 masajı, vücuttaki selüliti ve yağ kalıplarını fazla sıvıyla lenfatik alanlara dağıtmak için yapılır

G 5 makinesi, yüksek yoğunluklu bir lenfatik masaja benzer. Vücuttaki yağ kalıplarını, selüliti ve bunu fazla sıvıyla lenfatik alanlara dağıtmak için kullanılmaktadır. Bu işlem anında hacim kaybı ve detoks etkilerinin yanı sıra cilt esnekliğinde, kollajen akışında ve kan dolaşımında fayda sağlar.

G 5 makinesi; cildin form kazanmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Selülit ve yağ dokularında azalma, vücut ölçümlerinde geçici ancak ölçülebilir bir azalmaya neden olur. Gözle görülür sonuçlar elde etmek için kişi, 3 ila 4 haftalık bir süre boyunca düzenli olarak G5 masajı yaptırmalıdır. Yapılan bu uygulama ile birlikte birey cildinde var olan doku yapısı ve selülit kısa vadede bir iyileşme gösterecektir.  

G 5 Masajı Etkileri

 • Kan damarlarını açarak daha geniş bir yapıya dönüşmesini sağlar.
 • Dolaşım sistemi tıkanıklıklarında problemleri giderir.
 • Vücuttaki kan ve lenf sıvısı akışını düzenler.
 • Atık ve toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasında aktif rol oynar.
 • Dinlenmeye ve gece uygularındaki verimin artmasına neden olur.
 • Vücut ağrılarını azaltır.
 • Yaralanmaların çabuk iyileşmesine olanak tanır.
 • Kaza ve yaralanma sonucunda meydana gelen ödem artışını engeller
 • Dolaşımı aktive eder.
 • Beden formunu sıkılaştırır.
 • Kronik yağlanma sorununa karşı önleyici bir uygulamadır.

Cilt Noktasındaki Avantajları

 • Cilt yapısının daha elastik olmasını sağlar
 • Dokusal cilt problemlerini tedavi eder.
 • Ciltteki atık maddelerin uzaklaştırılmasında faydalıdır.
 • Yumuşak ve esnek bir cilt oluşturur.
 • Yeni kırışıklıkları geciktirmeye yardımcı olur.
 • Cilt büyümelerini ve kırışıklıkları azaltır.
 • Cilt kusurlarının oluşumunu engeller.

G 5 Masajı Nasıl Uygulanır?

G 5 masajı işlemi gerçekleştikten sonra bireyde var olan fazla sıvı bulunan hacimli bölgeler periyodik aralıklarla gözden kaybolmaya başlayacaktır. G5 masajı sırasında sadece bu gibi noktalarda başarı aranmamakta aynı zamanda lenfatik sistemi aktive edici kimi uygulamalar da amaçlanmaktadır.

G5 masajı, yumrulu ve sıkışık cilt görünümünün düzelmesine yardımcı olur. Bu uygulama ile birlikte gene vücut uygulamaları için işlem öncesi ve sonrasında sıvı tüketimi ve bilhassa su alımı önem taşımaktadır.

G5 Masajı, herhangi bir uzmanın başarabileceğinden daha kapsamlı ve derin mekanik bir masajdır. Var olan masaj tekniklerini kusursuz uygulamak için farklı mekanizmaları vardır. Masaj başlığı, dönme hareketine uygun şekilde kullanılır. Yuvarlak, yukarı aşağı ve yatay hareket ederek derin bir masaj işlemi sağlar. Vücudun kas iskelet yapısının bulunduğu pek çok bölgesine fayda sağlar. G5 işlemi ile gerçekleşen masaj sayesinde kan akışı aktive edilir ve bu sayede manuel masajın çok sancılı olabileceği oldukça hassas bölgeleri rahatlatmak için kullanılabilir. Kalıcı yağlanma ve özellikle bacakta selüliti ortadan kaldırmaya yönelik planlamalara dâhil edilebilir.

G5 Masajı Faydaları

Selülit azaltma yöntemi olarak G5 masajı:  

Selülit günümüzde kadınların%85’inden fazlasının başlıca şikâyetlerinden biridir. Pek çok insan selülite sahip olmak ile aşırı kilolu olmayı bağdaştırır fakat bu durum doğru değildir. Birçok zayıf insan da buna sahiptir. Selülit, cildin altındaki yağdır. Yağ cepleri cilt yüzeyine yakındır ve bağ dokusunu aşağı çekerek cildin çukurlaşmasına neden olur. Pek çok kişi “portakal kabuğu” görünümü nedeniyle selüliti azaltmak ister. G 5 masajı uygulaması selüliti azaltmak için bire bir yöntemlerin başında gelir. G5, bacakta sıklıkla rastlanılan selülit problemine karşın etkili bir uygulamadır. G5 masajı öncesi ve sonrasında birey gözle görülür bir farkın yanında tonlanmış ve daha esnek bir cilt hissedecektir.

G 5 masajı yaptıranlar, tedavinin görünür faydalarını üçüncü veya dördüncü işlemden sonra görür. İstenilen sonuçlar elde edilene kadar yaklaşık 10 haftalık bir tedaviye (haftada iki kez) bağlı kalmak ve ardından aylık bakım tedavilerini uygulamak önemlidir. G5 kilo verme uygulamasında daha çok selüliti tedavi etmek; vücut dokularındaki sıvıları, atıkları ve toksinleri uzaklaştırmak amacıyla uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra egzersiz ve sağlıklı bir diyetle takviye edildiğinde detoksifikasyon için de kullanılmaktadır.

Etkinlik ya da spor öncesi G5 masajı: 

Etkinlik öncesi masaj, bir sporcunun bir yarışma veya etkinlik için hazırlığının önemli, yararlı faktörlerinden başlıcasıdır. Vücudun artan aktivitenin taleplerine cevap vermeye hazırlanmasına yardımcı olarak, kasları ısıtarak; kasların kasılabilirliğini, esnekliğini ve uzatılabilirliğini geliştirerek, maksimum hareket aralığını koruyarak, yaralanmayı önlemeye yardımcı olarak bir sporcunun performansına fayda sağlamaktadır ve bunun için spor öncesi G5 masajı sıklıkla tercih edilmektedir. G5 masajı, canlı ve canlandırıcı bir bakım sunar. Genellikle bir etkinlik veya yarışmadan önce seansı 20 dakika ile bir saat arasında süren bir masaj türüdür. Bu, bir sporcunun bir etkinlik için ısınmasının önemli bir parçasıdır ancak kesinlikle tek başına ısınma olarak görülmemelidir.

Zayıf dolaşımı iyileştirmek için G5 masajı:

G5 masajı hem dolaşım sistemini hem de lenfatik sistemini uyarır ve iyileştirir. Dolaşım sistemi, tedavi edilen bölgeye oksijen ve besin içeren taze kan getirir, vücut dokularının büyümesine, bakım ve onarımına yardımcı olur. Ekstra oksijen ve besinler cildin görünümünü ve dokusunu iyileştirir ve kasların etkinliğini artırır. Bu durumun daha sağlıklı ilerlemesi ve başarılı olması için G5 uygulaması kan akışını aktive eder.

Bireyin lenfatik sistemi hem yararlı hem de zararlı maddeler içeren sıvıyı vücudun etrafına taşır. Bu taşıma sırasında, bakteri ve virüsleri yok etmek için bol miktarda beyaz kan hücresi ve hastalığa karşı korunmak için antikorlar getirir. Akarken atık, toksin, bakteri ve virüs gibi zararlı maddeleri kandan uzak tutmak için temizler. Bu maddeler, filtrelenmek üzere lenf düğümlerine taşınır. Atık daha sonra ortadan kaldırılır ve içinden geçen sıvı daha temiz ve daha zengindir.

G5 Masajı Yan Etkileri

İspatlanmış bir yan etkisi yoktur. G5 masajı uygun şekilde uygulandığında ciddi yan etkiler çok nadirdir. Fakat bunlarla birlikte bireyin zayıf bir kalp, cilt veya varisli damarlar gibi bir venöz hastalığı varsa, masajlardan kaçınmak gerekmektedir. Aynısı ateş ve iltihaplanma, yaralanmalar, kırıklar ve ilerlemiş osteoporoz için de geçerlidir. Bazı zamanlarda bu masaj tekniği ağrı  ve morarma olabilir. G5 masajı morarma ile birlikte kendini gösteren işlemin uygulandığı alandaki hafif ağrıyla ortaya çıkmaktadır.