Göktürk Cilt Bakımı OksijenTerapi, cildin en alt tabakasına, oksijen basıncı ile saf oksijenin iğne kullanılmadan enjekte edilmesidir.
Hassas, etkili ve güvenli bir yöntemle, genç görünümlü, pürüzsüz, tazelenmiş yepyeni bir cilt elde edebilirsiniz.
Oksijen Terapi ile basınçlı enjeksiyon uygulaması yapıldığında, oksijen epidermisin en alt tabakasına ulaşır. Yorgun hücrelere yepyeni bir yaşam kazandırır. Ciltte gözle görülür bir canlılık, yumuşaklık ve tazelik hissedilir.
İğnesiz-basınçlı oksijen enjeksiyon işlemleri sırasında özellikle alın, göz çevresi ve dudak kenarlarında kas hareketlerine bağlı olarak meydana gelmiş çizgi ve kırışıklıklar onarılmaktadır. Aynı zamanda ürünlerin içeriklerinde yer alan ‘kollajen’ ve diğer aktif maddelerin etkisi ile cit sıkılaşmakta ve dolaşımı hızlandırılmaktadır. Böylece cilt şekillenir, sıkılaşır, kaz ayağı ve derin kırışıklıklar onarılır.

Oksijen Terapi

İnsan yaşamında oksijenin önemi büyüktür. Oksijen ciltte hücre bölünmesi ve cildin iyileşmesi için gereklidir. Cildimizdeki hücreler enerji üretmek ve yenilenmek için oksijene ihtiyaç duyar. Yaşlandıkça mikro damarlar ve dolaşım sistemi epidermisin ihtiyacı olan oksijeni sağlayamaz ve cildimizdeki oksijen miktarı düşer. Bu yüzden cilt taze ve sağlıklı görünümünü yitirir.

Oksijen terapi sistemi ile daha genç, pürüzsüz, tazelenmiş ve daha az kırışıklığı olan bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildin gereksinim duyduğu oksijen, basınç ile cildin alt tabakalarına kadar iletilir. %95 saflıkla elde edilen oksijen, özel tabanca yardımıyla basınçla deride difüze olarak dokunun oksijence zenginleşmesi sağlanır.

Kollajenin fibroblastlar tarafından üretilmesi vücuttaki oksijen miktarının yeterli olmasına bağlıdır. Oksijen terapi burada önemini ortaya koymaktadır. Yanık ve cilt yaralanmalarında oksijenin kan dolaşımını ve hücre metabolizmasını hızlandırdığı ve anti bakteriyel özellikte olduğunu uzun yıllardır bilinmekte ve oksijen tedavileri tıpta uygulanmaktadır.

Oksijen tedavi, leke, akne, hassas cilt, kırışıklık ve antiaging tedavilerinde ayrıca gözaltı morluk ve ödemlerinde, sigara içenlerde cilt rengi ve parlaklığı için uygulanmaktadır.

Oksijen Terapi Nasıl Yapılır?

Bu tedavi, özel bir cihaz yardımı ile cihazdan problemler üzerine bellir bir dozda oksijen verilmesi ile yapılır. Oksijenin ne dozda hangi bölgeye ne kadar verileceği uzman uygulayıcı tarafından belirlenir.

Oksijen püskürtülürken cilt üzerine cildin ihtiyacına göre bazı vitaminlerde kokteyl edilerek püskürtülebilir. Bu şekilde oksijeni gözenekleri ile emen cilt vitaminleri de doğal yollarla almış olur. Böylece tedavi daha etkili hale gelir.

Oksijen Terapi Fiyatları Nedir?

T.C Sağlık Bakanlığı onayıyla ve gözetimiyle işlem yapan yerler, web sitelerinde fiyat belirtememektedir. Detaylı bilgi ve oksijen terapi fiyatları için bizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Göktürk Cilt Bakımı OksijenTerapi merkezimizde bu konuda eğitim almış uzman estetisyen tarafından uygulanmaktadır.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. 

Sağlıkla Kalın