Göktürk Lenf Drenaj ın Selülit Tedavisinde Etkisi… (Lenf Drenaj), göğüs bölgesinden ayaklara kadar kişinin tüm vücudu saran bir hava tulumu ile uygulanan ve özel programlara göre belirlenmiş basınç yoluyla vücuttaki lenf akımını ve kan dolaşımını arttıran bir masaj yöntemidir. Özellikle bölgesel incelme ve selülit tedavileri ile birlikte uygulandığında tedavilerin başarı oranını arttırmaktadır. Uygulama Lenf Drenaj adıyla da anılmaktadır.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Kişinin beklentileri ve uzman estetisyenler doğrultusunda Pressoterapi (Lenf Drenaj) uygulamasının planı belirlenir. Hastaya, göğüs bölgesinden ayaklarına kadar tüm vücudunu saran Pressoterapi (Lenf Drenaj) hava tulumu giydirilir. Farklı bölümlerden oluşan hava tulumunun belli bir sıra ile şişip inen kontrollü ve ritmik hareket mekanizması ile tedaviyi sağlayan basınç terapisi vücuda sağlanır.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Uygulamasından Hangi Alanlarda Fayda Sağlanır?

Pressoterapi (Lenf Drenaj);

  • Vücutta birikmiş olan ödemin giderilmesi,
  • Vücutta birikmiş olan toksinlerin atılması,
  • Bölgesel incelme,
  • Vücut sıkılaştırma,
  • Selülit tedavisi,
  • Kan dolaşımının artmasına bağlı olarak cilde canlılık kazandırılması,

gibi alanlarda fayda sağlayan bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Uygulaması Ne Kadar Sürer ve Kaç Kere Yapılır?

Selülit Tedavisinde Lenf Drenajın Önemi büyüktür. Tüm tedavi prokollerinden sonra uygulanması tavsiye edilir. Pressoterapi (Lenf Drenaj) uygulaması tedavinin amacına bağlı olarak, ortalama 20 – 30 dakika arasında sürer. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına geri dönebilir.İstenilen sonuçlara ulaşmak için haftada 1 veya 2 kez olmak üzere en az 10 seans uygulama yapılması önerilmektedir.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Acı Veren Bir Uygulama Mıdır?

Göktürk Lenf Drenaj acı veya ağrı veren bir uygulama değildir. Aksine, hastalara yorgunluk atıcı, sakinleştirici ve rahatlatıcı bir masaj hissi vermektedir.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Uygulamasının Yan Etkileri ve Riskleri Var Mıdır?

  • Pressoterapi (Lenf Drenaj) uygulamasının ileri düzeyde dolaşım sorunu rahatsızlığı yaşayan hastalarda kullanılmaması gerekmektedir.
  • Yüksek tansiyon, kemik erimesi gibi sorunları olan hastalarda da kullanımı sakıncalıdır.

Göktürk lenf drenaj  bölgesel incelme ve selülit tedavileri ile birlikte uygulandığında tedavilerin başarı oranını arttırmaktadır.

 Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız.

Sağlıkla Kalın