Dermapen Nedir?

Dermapen tedavisi günümüzün en önemli cilt problemlerinden olan sivilce izleri,gözenekler,cilt yenileme,güneş lekeleri,cilt sıkılaştırma,ince çizgilerin giderilmesi ve çatlak tedavilerinde kullanılmaktadır.

Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Yüz,saç,el ve boyun bölgesinde,vücutta doku kaybı olan bölgelerde kollajen dokunun arttırılarak cildin yeniden yapılanması için kullanılır.

Dermapen uygulaması nasıldır?

Dermaterapi  uygulaması ile ciltte hasara uğramış dokular yeniden aktive olur ve hızla onarılır. İşlem öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyice temizlenmeli ve cilt dezenfekte edilmelidir. Daha sonra işlem yapılacak bölgeye saf hyaluronik asit uygulanır. Bu tedavide cilde birden fazla mikro kanal açılır. Otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği sayesinde ağrı hissi azaltılırken,ürünlerin emilim miktarı hızlanır ve tedavinin etkinliği arttırılır.

Dermapen uygulaması ne kadar sürer? İyileşme ne kadar sürede tamamlanır?

Tüm bu uygulama yaklaşık 1 saatte tamamlanır. Uygulanan bölgede doku kaybı onarılır ve yeni doku oluşumu sağlanarak cilt problemleri kısa sürede yok olur.İyileşme oldukça kısa sürede tamamlanır. Kollajen üretimi sayesinde hasara uğramış dokular yeniden yapılanır ve sıkılaşır.

Dermapen kaç seans uygulanır?

Genellikle kanamasız olan dermaterapi tedavisi,cilt yapısına ve problemlerine bağlı olarak 2-6 seans arası yapılmaktadır. 6 ayda bir tekrar edilen bu seanslarla kırışıklık tedavisinde de daha kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

DERMAPEN: DOĞAL KOLAJEN VE ELASTİN İNDÜKSİYONU

Sağlıklı ve genç görünümlü bir cilt için iki temel proteine gereksinim duyulmaktadır. Bunlardan biri daha çok ciltte, kemiklerde ve vücuttaki bağ dokusunda yer alan ve cildin sağlıklı görünmesini sağlayan kolajendir. Vücudumuzda bulunan toplam protein miktarının %30’luk kısmını kolajen oluşturmaktadır. Vücutta bulunan kolajen miktarının azalması cildimizdeki yapısal bütünlüğün bozulmasına yol açmaktadır. Diğer önemli protein ise cilt ve vücut dokusunda bulunan elastindir. Elastin, cildin esnek ama sıkı kalmasını sağlar. Cildimizin yapıtaşları olarak kabul edilen bu iki temel madde ile cildimiz sıkı, elastik, dolgun ve pürüzsüz görünmektedir. Ancak yaşlandıkça vücudumuzda bulunan kolajen ile elastin üretimi azalmaktadır. Bunun doğal sonucu olarak cildimizde sarkmalar, çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaktadır. İlerleyen yaş ile vücutta doğal olarak üretimi azalan bu proteinlerin üretimini arttırmak için kullanılan yöntemlerden biri de doğal kolajen ve elastin indüksiyonu sağlayan dermapen uygulamasıdır.

Son derece etkili ve güvenli bir yöntem olan dermapen, cilt yüzeyinde minimum dermal bir zararla herhangi bir iz bırakmadan yaklaşık 20 dakika içinde kapanan mikrokanallar açmaktadır. Ciltte oluşturulan bu hasar doğal kolajen ve elastin artışını sağlamaktadır. Genel olarak yüz, el, boyun ve saçlara uygulanan dermapen dokunun doğal onarma işlevini harekete geçirir. Dermapen uygulamasının en önemli avantajı invazif yani cerrahi işlem olmaksızın doku hasarı oluşturarak organizmanın tamirat mekanizmalarını kendiliğinden harekete geçirmesi ve yeni doku geliştirilmesini sağlamasıdır. Bununla birlikte dermapen uygulaması, cilt üzerinde fiziksel olarak bir yol yaratarak aktif içeriklerin emilim oranını arttırmaktadır. Bir başka deyişle dermapen işlemi sonrasında uygulanan büyüme faktörleri, peptitler ve kök hücre aktivatörleriyle zenginleştirilmiş Genosys kokteyl solüsyonlar serisi ile efektif bir şekilde kırışıklık ve ince çizgilerin açılması, derinin sıkılaştırılması ve gerilmesi, çatlaklar ile akne ve diğer lekelerin giderilmesi, cilt renginin açılması, kuru ciltler için nem artışının tetiklenmesi, cilde vitamin takviyesi yapılması mümkündür. Özetle dermapen uygulaması ile cilt sıkılaşır ve toparlanır; doğal olarak organizmanın kolajen ve elastin üretiminin tetiklenmesi ile birlikte cilt kendi kendini yenilemeye başlar. Bununla birlikte derin kırışıklıklar azalırken ince kırışıklıklar kaybolur ve açık gözenekler sıkılaşır. Ciltte bulunan lekeler azalarak cilt tonu dengelenir ve aktif madde emilimi artar.

Bu amaçla 7-10 gün ara ile yapılacak 4-5 seanslık dermapen kür uygulamaları ile kişilerin farklı ihtiyaçlarına uygun olarak yüz güldürücü sonuçlar elde etmek mümkündür. Dermapen işlemi sonrası kişinin cilt yapısına göre ve yaklaşık 6 saat içinde kaybolması beklenen pembeleşme, ufak kanama, hafif kaşıntılar, minik çürümeler veya yanma oluşmaktadır. Bu durum en geç 1-2 gün içerisinde tamamen kaybolur. Etkisi kalıcı uygulaması oldukça kolay olan dermapen işlemi yaz aylarında dahi güvenle yapılabilmektedir. Kişi günlük hayatına hemen dönebilir.

Cilt sorunlarınıza uygun olarak profesyonel kişiler tarafından uygulanan medikal tedavilerin yanı sıra bazı konulara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlardan biri cilt yüzeyinin düzenli olarak ölü hücrelerden temizlenmesi işlemidir. Bu işlem profesyonel kişiler tarafından ayda bir kere uygulanan cilt bakımı ile yapılmalı, kişinin evde günlük olarak bu amaca yönelik uygulayacağı bakım ürünleri ile desteklenmelidir. Sigara içmemek, kolajen ve elastin üretimini direkt olarak arttıran C vitamini ve protein içeren (peynir, süt, baklagiller, vb.) yiyecekler tüketmek, alkol, kahve, çay, asitli gıdalar tüketmemek, şekeri ve şekerli gıdaları azaltmak, direkt güneş ışınından kaçınmak ve güneş kremi kullanmak cildinizin doğal güzelliğini ve parlaklığını korumanıza yardımcı olacağı gibi dermapen uygulamasından daha efektif sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız.

Sağlıkla Kalın