SİVİLCE ,AKNE BAKIMI

AKNE- SİVİLCE BAKIMI

Akne (sivilce) bakımında amaç, sivilce (akne) oluşumuna sebebiyet veren faktörlerin belirlenip uygun bakım ve kürlerle oluşmasını engellemektir. Akneye neden olan bakterilerin öldürülmesi, yağ sekresyonunun dengelenmesi, gözeneklerin temizlenerek derinliğine inmek ve orların küçültülmesini sağlamak akne (sivilce) bakımı için uygulanan yöntemlerden bazılarıdır.

Deride siyah noktalar, kızarık sivilceler, bazen derin kist ve nodüller, tedavi edilmediğinde de izlerle kendini gösterir. Çoğunlukla ergenlik çağında başlar. Bununla beraber ergenlik çağına has değildir ve yirmili otuzlu yaşlarda da başlayabilir. Kadın ve erkekte eşit sıklıkta görülür. Bazen ergenlik çağından erişkine kadar uzun yıllar devam edebilir.

Derinin yağlı bölgelerinde ortaya çıkar. Çoğunlukla yüz, boyun, sırt, göğüs, omuzlar ve bazen kalçalarda görülür. Tedavi ihmal edildiğinde iz kalır ve en çok yüz bölgesindeki izler estetik açıdan problem yaratır.

Tedavilerde akneli kişinin bilmesi gereken püf noktalar

Akne uzun sürelidir, dolayısıyla uzun süre tedavi gerektirir.
Akne tedavi edilmezse iz kalma riski artar.
Kişinin evde yüzüyle oynaması, sıkması, kaşıması, iz kalma riskini artırır.
Akne bir deri hastalığıdır. Tedavisi deri hastalıkları uzmanı hekimin alanına girer.
İlaç tedavisi kişiye göre değişir. Bu nedenle arkadaştan, komşudan ilaç tavsiyesi almak yanlıştır. Tedavide kullanılan ilaçlar çok çeşitlidir. İlaç seçimini hekim, hastanın yaşına, cinsiyetine, sivilcelerin şiddetine, yaygınlığına göre yapar. Her ilaç her hastada uygun olmayabilir. Belirli aralıklarla ilaçların değiştirilerek kullanılması, tüm ilaçlarda belli aralıklarda kontroller gereklidir.

Göktürk akne sivilce bakımı uzman estetisyenlerce 2005 yılından beri Nudayspa’da hijyen ortamda yapılmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişimeAkne (sivilce) bakımında amaç, sivilce (akne) oluşumuna sebebiyet veren faktörlerin belirlenip uygun bakım ve kürlerle oluşmasını engellemektir.  geçin.