ALTIN-İNCİ-KÖMÜR-PEMBE MASKE BAKIMLARI

ALTIN-İNCİ-KÖMÜR-PEMBE MASKE BAKIMLARI

Altın maske yüzyıllardan beri uygulanan ve ciltteki kırışıklık, akne, cilt lekesi, sivilce gibi bir çok cilt problemini gideren bir çeşit maskedir.

ALTIN MASKE NEDİR?

Altın maske yüzyıllardır kadınların cilt bakımları için yaptığı bir cilt bakım maskesidir. Kleopatra döneminden hatırlayacağınız altın maskeler en son Japonya’nın Osaka kentinde kendini gösterdi. Japonya’dan tüm dünyaya dağıldı.

Altın Maske Faydaları
Cildi yoğun bir şekilde sıkılaştırır. Eğer botoks yaptırmaktan korkuyorsanız altın maskesini mutlaka denemelisiniz.

 • Cilt üzerindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir.
 • Altın maskesi içerisinde bulunan altın tozları sayesinde cilt nem oranını korur.
 • Ciltteki ölü hücreleri tekrar dirilterek erken yaşlanmanın önüne geçer.
 • Cildin pırıl pırıl olmasını sağlar.
 • Altın maskesi her cilt tipine uygundur. Bu maskeyi hamile ve emziren anneler dahi kullanabilir. Hiç bir zararı yoktur.
 • Altın maskesi, el, ayak, boyun, yüz ve gerdan bölgesine uygulanabilir bir cilt bakım maskesidir.
 • Ciltteki sivilceleri ve akneleri azaltır.
 • Cilt rengini açarak porselen gibi bir cilt meydana getirir.
 • Bir kaç uygulamadan sonra cilt lekelerinden eser kalmaz.

İnci Tozu Maskesi

İnci tozları cilt yapısına en uygun bioaktif molekülleri içinde barındırır. İnci tozu maskesi doğal ve mineral tabanlı yapısı ile cilt sıkılaştırıcı, kırışıklık giderici, canlandırıcı ve hücre yenileyici özelliklere sahiptir. İnci tozu ile hazırlanan maskelerin cilt yapısını hızla onardığı, ciltteki sorunları azalttığı ve özellikle kırışıklıklara karşı cildi gerginleştirdiği bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Faydaları:

 1. Doğal aktif bileşenler içeren inci tozu maske olarak uygulandığında cilde derinlemesine etki eder, içeriğinde yer alan rafine inci tozu sayesinde cildin ihtiyacı olan mineral, ve vitaminleri karşılar.
 2. İnci tozu maskesi hazırlayıp aksatmadan düzenli uyguladığınızda cildinizin elastikiyeti artar, cilt canlanır, parlak ve yenilenerek kırışıklıkları azaltır.
 3. İnci tozları en kaliteli istiridyelerden elde edilir. Okyanus derinliklerinde bulunan incilerin rafine edilip öğütülmesi sonucu elde edilen inci tozu, gözeneklerin içerisine kolay nüfus ederek cilt tarafından hızla emilir.
 4. Cilt tarafından hızla emilmesi sayesinde etkisini kısa sürede gösterir.

 

 KÖMÜR YÜZ CİLT MASKESİ

 Kömür çok güzel emici özelliğe sahiptir. Kömür hasarlı maddeleri kendine çeker. Eskiden kömür sık sık gıda zehirlenmeleri sırasında kullanılıyordu.  Kömür maskesi yağlı, problemli, üzerinde çok sayıda siyah noktalar olan cilt için uygundur. Kömür maskeleri cildi çok iyi temizler, yüzdeki cildin fazla yağını alır ve yüzde fazla yağlı olmasından kaynaklanan yağ parıltısını götürerek cilt rengini iyileştirir.

 

Yüz için Thermo etkili Pembe Maske

Nü Medical Day Spa’da uygulanan özel içerikli “ Pembe Maske ‘’yöntemi , lekelenen ve yıpranan cildinizi yeniden sağlıklı duruma getiriyor. Beş haftalık kür halinde uygulanan yöntem yüz cildindeki su , vitamin ve kolejen eksikliğini tamamlayıp gerekli fonksiyonlarını yerine getirerek canlanıp tazeleniyor.
“ Bio Molekül “ içerikli pembe maske hamur biçiminde tüm yüz ve boyuna sürülüyor. Maskenin ısısı kendiliğinden 42 dereceye yükselip ‘’ O ‘’ dereceye düşüyor. Pembe maskenin ısınma ve soğuma işlemi sırasında önceden kişinin cilt tipi ve sorununa yönelik seçilen aktif maddeler ( vitamin – kolajen – Elastin . ) cilde iyice nüfuz ediyor. 30 dakikalık bu uygulamadan sonra cilt hücreleri canlanıyor ve cilt fonksiyonları düzenleniyor. Kişinin yüz kaslarını hareket ettirmesiyle maske kalıp şeklinde çıkartılıyor.

Zararlı güneş ışınları yanı sıra hava kirliliği stres ve hormonlu gıdaların cildin bozulmasına ve yaşlanmasına yol açarken cildin depolama kapasitesi ve kolejen hidrofili azalması ile cilt yumuşaklığını , esnekliğini yitirmesine sebep olur. Ayrıca metabolizmanın yavaşlaması da hücrelerin yenilenmesini güçleştiriyor. Bu durumda üst deri kalınlaşıp kuruyor ve zararlı serbest radikallerden olumsuz etkileniyor.

Pembe Maske yöntemi iç ve dış etkenlerinin ciltte yol açtığı yaşlanmayı önlüyor, beş haftalık kürden sonra cild yenileniyor, yağ ve nem dengesi düzene giriyor.

Pembe Maske içeriğinde A, C E ve F ,vitamin kompleksleri , yoğun nem deposu olan Q10 ve elastin hyolünorik asit etken maddeleri, çinko ,demir,selenyum ağırlıktadır. Bu vitaminler sayesinde yağ salgılaması dengelenir ve sivilce oluşumu azalır. Bu maddeler, kırışıklıkları azaltırken gevşemeleri de toplama özelliğine sahiptir.

Vücut ve Selülit için Thermo etkili Pembe Maske

 

Canlandırıcı ve gençleştirici özellikleri sayesinde, aktif maddesi yabanmersini olan pembe maske bağışıklık sistemini güçlendirir ve erken hücre yaşlanmasını engellerler. Bu nedenle tıpkı bir anti-aging tedavisinde olduğu gibi, erken deri yaşlanmasıyla savaşılır.

Antioksidan etkisi olan polifenoller, tocotrienoller ve doğal E Vitamini açısından zengin, doymamış yağ asitleriyle nemliliği korur. Deriyi pürüzsüzleştirir Temiz ve taze bir cilt yaratır. Peeling etkisi vardır. Gözenekleri açar. Toksinleri ve zararlı maddeleri emer. Dolaşımı canlandırır.

 

Pembe Maske Bakımı Sargısı ile metabolizmanın harekete geçirilmesi ve deri fonksiyonunun canlandırılması bir arada olur. Örneğin kuru bir bölgedeki ölü deri hücreleri uzaklaştırılır ve böylece derinin yenilenme süreci desteklenir. Cilt taze, pürüzsüz ve esnek görünümüne kavuşur.

Göktürk Cilt Bakımı Nudayspa’da 12 yıldır uzman estetisyenler tarafından cildin ihtiyacına göre belirlenen uygulamalar, destekleyici ürün ve cihazlarla  yapılmaktadır.

Faydalar/ürün özellikleri

v Metabolizmayı harekete geçirir

v Vücut hatlarını sıkılaştırır

v Nemlendirir

v Dokudaki fazla suyu uzaklaştırmaya yardımcı olur

v Selülit semptomlarını azaltır

v İncelmeye yardımcı olur..