KIRIŞIKLIK BAKIMI

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

Doğal yaşlanma süreci, mimik hareketleri, aşırı UV ışınlarına maruz kalma gibi. Ayrıca az su içme, yanlış beslenme, aşırı sigara tüketimi, havasız yerlerde bulunma gibi ikincil nedenlerden dolayı oluşan çizgiler ve kırışıklıklar özellikle ağız çevresi, göz çevresi ve alın -kas arası gibi yerlerde gözükmektedir. Aslında kırışıklıkların oluşması çok doğal bir olgudur ve hiçbir zaman bunların oluşumunu ve etkilerini azaltmak, yavaşlatmak ve böylelikle 50’li yaşlara geldiğimizde dahi son derece sağlıklı, canlı bir cilde sahip olmak mümkündür. Bunun için yaşam tarzımızda dikkat etmemiz gereken bazı kurallar haricinde, düzenli bakım yaptırmak ve doğru ürünler kullanmak çok önemlidir.

Biz salonumuzda bu konu ile ilgili olarak önce kişinin gerçek yaşı, cilt yaşı, cilt türü, problemin derecesi, yaşam tarzı gibi konular göz önünde bulundurarak işleme başlıyoruz.

Kırışıklıklarla ilgili bakımlarda özellikle A,C ve E vitamini içeren yenileyici, onarıcı özellikle yoğun ürünler (serum-ampul-krem-jel-maske gibi)kullanmaktayız.

Bu ürünlerin özelliği:

  • Hücre yenileyici
  • Kolojen ve elastin dokusu oluşumunu hızlandırıcı
  • Kan dolaşımını arttırıcı
  • Toksin atılımını sağlayıcı
  • Dış etkilere ve UV ışınlarına karşı cildi koruyucu
  • Nem depo edici ve canlandırıcı olmalarıdır.

Kırışıklık bakımları problemin derecesine göre haftada bir kez olmak üzere toplam 5-10 seans sürmektedir. Kişiye eğer 50 yaş üzeri ve aşırı derecede kuru bir cilde sahip ise ürünlerle yapılan program derinlemesine peeling(sayma) islemi yapan dermabrazyon sistemi ile de desteklenebilir. Çünkü dermabrazyon (micro abrazyon) çok yoğun ve derin kırışıklıklarda çok etkili sonuç vermektedir. Tabi bu süre içinde ve sonrasında da kişinin gündüz ve gece kremi gibi ürünler kullanarak ev bakımlarına devam etmesi gerekir.

Göktürk Cilt Bakımı uzman estetisyenlerce 2005 yılından beri Nudayspa’da hijyen ortamda yapılmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.