İnfrared Sauna Zayıflatır mı? dr. Mehmet Öz’ün de ömrünüzü uzatacak teknoloji diyerek tanıttığı, faydaları dünyaca ünlü tıp dergilerinde yer alan,Far-İnfrared saunaların sağlık faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz :
• Ciddi miktarda toksin attığı için cildinize kaybettiği esnekliği ve güzelliği geri kazandırır.
• Ağrı gidericidir. Kas-eklem ağrılarında ciddi etkilidir.
• Romatizmal ağrıları yok eder.
•30 dk. bir seans kullanım ile 600 kalori yakar, zayıflamaya ve formda kalmaya ciddi yardımcı olur.
• Klasik sobalı saunalara göre 7 kat fazla toksin atar.
• Vücutta biriken ağır metalleri atmak için kullanılan en yaygın yöntemdir.
İnfrared Sauna Zayıflatır mı?

İnfrared Sauna Zayıflatır mı?
1. Düzenli far-infrared sauna kullanımı kronik kalp yetmezliği hastalarında ritim bozukluğuna (ventriküler aritmi) faydalı bir uygulamadır.
2. Peri ferik damar hastalığı bulunan hastalarda düzenli far-infrared sauna kullanımı klinik semptomları, var olan durumu ve kan akışını düzenler. Bu sistem peri ferik damar hastalarında alışılmışın dışında yepyeni bir yöntem olarak kullanılabilir.
3. Infrared sauna tekniği “Rheumatoid arthritis” ve “Ankylosing spondylitis” hastalarında – aktivite kısıtlaması gerektirmeden- iyi tolere edilebilen ve erken dönemde klinik olarak ağrı, eklem sertliği ve yorgunlukta azalmayı sağlayan etkin bir yöntemdir.
4. Fibromyalgia hastalarında ilk seanstan itibaren ağrıda düşme gözlendi. 10 seans sonunda ağrıda x’lere varan anlamlı ölçüde düşme saptandı. Infrared sauna terapisi fibromyalgia sendromunda etkili bir yöntemdir.Genç obezlerde IR sauna kilo kontrolü ve kardiyovasküler kondisyonun sağlanmasında yol göstericidir.
5. Düzenli far-infrared sauna terapisi atherosclerosis hastalarında endotel fonksiyonunu düzeltmede etkin bir yöntemdir.
6. Tekrarlanan far-infrared sauna kullanımı vücudu oksidatif strese karşı koruyarak atherosclerosis’nin engellenmesini sağlayabilen bir yöntem olarak tavsiye edilebilir.
7. Far-infrared sauna kullanımı vasküler endotel fonksiyonlarını düzelterek kardiyak fonksiyonların ve klinik semptomların iyiye gitmesini sağlar.
8. Araştırmalarımızdan elde ettiğimiz sonuçlara göre düzenli far-infrared sauna kullanımı kronik yorgunluk sendromu için ümit verici bir yöntem olabilir.
9. Far-infrared sauna terapisi iştah kaybı ve sübjektif şikayetleri olan minör depresyon hastaları için faydalı bir yöntem olabilir.
10. Far-infrared ısı, lohusa durumdaki kadınlarda laktasyonu (süt salgılama) artırmak için kullanılabilecek etkin bir yöntem olabilir.

İnfrared Sauna Zayıflatır mı?

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. Sağlıkla Kalın.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.