Lazer epilasyon hakkında merak edilenler oldukça çoktur. Lazer epilasyon nedir, nasıl uygulanır? 

Lazer Epilasyon kıl foluküllerini tahrip etmeyi hedefleyen bir tedavidir.

Tedavi süreci kişinin cilt rengi, kıl rengi, kılın kalınlığı ve yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte vücut bölgeleri için ortalama 5-10 seans sürer. Seans süresi uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte beş dakika ile 1,5 saat arasındadır. Örneğin, göğüs uçları , dudak üstü 5-10 dk, bikini 15-20 dk , tüm vücut  ise yaklaşık 1,5 saat sürmektedir.Kullanılan ilaçlar, hormon bozukluğu vb özellikli durumlar bu süreci arttırır. 

Acı hissi var mıdır?
Göktürk’de 15 yıldır lazer epilasyon uygulayan Nudayspa’da kullanmakta olduğumuz lazer sistemlerinde özel soğutma sistemleri mevcuttur. Soğutma işleminin uygulamasındaki amaç, hem acı hissini azaltmak hem de riskleri minimuma indirmektir.Işın verildiğinde bazı hastalar, hafif bir batma ya da yanma hissi duyabilir. 

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılır?

Cilt hastalığı olmayan 18 yaş üstü her birey lazer epilasyon işleminden faydalanabilir. Hamilelik ve emzirme döneminde de bu işlemin yapılması tavsiye edilmez. Kimi zaman aşırı tüylenme sorunu nedeniyle psikolojik ve sosyal açıdan da sorun yaşayan 18 yaş altı bireylerde de bu işlem yapılabiliyor.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?

Genital bölge ve koltuk altı lazer epilasyon işleminin en sık yapıldığı vücut bölgesidir. Bunun dışında kol ve bacaklar, göbek, karın, sırt, bel ve yüz bölgesine de bu işlem yapılabiliyor.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Elbette lazer epilasyon kalıcı bir çözüm sunuyor. Zira dünya genelinde büyük bir ilgi görmesi de kalıcı bir çözüm sunuyor olmasından kaynaklanıyor.

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Profesyonel estetik uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi durumunda lazer epilasyon asla zararlı bir işlem değildir. Fakat bazı hususlara dikkat edilmesi gerektiğini de belirtmeliyiz. Egzama, yara, sivilce, lezyon gibi çeşitli cilt sorunlarının olmaması gerekir. Ayrıca lazer ışınları sadece kıl köküne kadar ilerlediğinden iç organların lazer ışınlarından etkilenmesi de söz konusu olmaz. Dolayısıyla istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmak isteyen bireyler rahatlıkla rotasını bu özel işleme çevirebilir.

Epilasyon Kullanım Alanları Nelerdir?

İlk lazer cihazı 1960 yılında geliştirildi. İlk etapta askeri ve endüstriyel amaçla kullanılan lazer teknolojisi 1983 yılından sonra tıbbi alanda da kullanılmaya başlandı. İlk kez ışık temelli epilasyon türünün ise 1994 yılında kullanılmaya başlandığını söyleyebiliriz. 1990’lı yılların sonlarında ise lazer epilasyonun aktif bir şekilde kullanılmaya başlandığı gözlemleniyor.

Kaç Seans Uygulamak Gerekir?

Bu sorunun yanıtı her bireyde aynı olmaz. Bazı bireylerde lazer epilasyon sadece 2 ya da 3 seansta başarılı bir sonuç veriyor ve yeni bir seansa gerek kalmadan istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak mümkün olabiliyor. Ancak kıl kökünün yapısına bağlı olarak bazı kişilerde 5 ila 6 seans uygulama yapılması da gerekebiliyor. Bu işlem ile ilgili tüm sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Göktürk Diyetisyen ve Soft Göktürk ekibi olarak her zaman yanınızdayız. 

Sağlıkla Kalın