Pink Pell doğal östrojen ne işe yarar ?Cildin doğal östrojen eksiğini karşılıyor. Klinik çalışmalarıyla bilimsel olarak kanıtlamış Kudzu extratı (Fitoöstrojen) ile cildin eksilen östrojen eksiğini karşılayan bu güçlü bakım, cildin geçirgenliğini artırmak için içerisine eklenmiş laktik asit ve asetik asitle hem cilt altının nem tutma kapasitesini artırıyor, hem cilt yüzeyinin eksfoliasyonunu sağlıyor, hem de cilt altında uyarıcı etki oluşturur.

Pink Pell ne işe yarar?

Kudzu bitkisi soyanın 30 katı daha güçlü fitoöstrojen içeriğiyle menopoz döneminde östrojen kaybının ciltte oluşturduğu hasarı önleyip, eksilen hormonu cilt hücresine yeniden kazandırıyor. Yine içeriğindeki hidrolize kolajen ve elastin ve güçlü besleyici, antioksidan ve yoğun hyaluronik asit ile cildi nemlendiriyor, yapılanmasını ve güçlenmesini sağlıyor. Extra sellüler matrix’e benzeyen yapısı ile ciltle bütünleşen DD Smart Lifting Maske ile ciltte güçlü bir lifting oluşturularak ciltte gözle görülen değişiklikler elde ediliyor.

Pink Peel Ne İşe Yarar?

Pink Peel doğal östrojen eksiğini karşılıyor. Pink peel bir cilt peeling ürünüdür. Zamanla ciltte kolajen, elastin ve hyalüronik asitin azalması sonucunda cildimiz gevşer. Bu peeling ürünü içeriği sayesinde cildimizde eksik olan östrojeni karşılarayarak cildimizin eski sağlıklı haline dönmesini hızlandırır.

 Pink Peel’in içeriği laktik asit ve asetik asit ten oluşmaktadır. Bu asitler cildimizin nem oranını düzenler ve cildimizi uyarır. Bunun sonucunda da hormon kaybından doğan hasar giderilmiş olur ve denge yeniden sağlanır. Bunun dışında pink peel’in içeriğinde hidrolize kolajen, elastin, antioksidan ve yoğun hyaluronik asit de bulunmaktadır. Bu etken maddeler sayesinde cilt güçlenir ve nemlenir. Ürün tamamen doğal östrojen hormonuyla formüle edilmiştir. İçeriğindeki tüm etken maddeler tamamen doğaldır ve pink peel bir lift peeling uygulaması olarak bulunmaktadır.

Pink Peel bakımını kimler tercih etmelidir?

 • Kırışıklık ve sarkma şikayeti olanlar
 • Cildinde güçlü lifting etkisi isteyenler
 • Cildinde hacim kaybı olanlar
 • Yoğun nem ihtiyacı olan ciltler
 • Organik bakım yaptırmak isteyenler.

Pink Peel’in Faydaları Nelerdir?

Dış etkenlerden dolayı cildimiz kuruyabilir ve daha duyarlı olabilir. Bu etkenlere hava etkenleri, cilt sorunları, hormonal değişiklikler, hava kirliliği vs gibi etkenleri örnek gösterebiliriz. Hormonal değişiklikler bu etkenlerden en çok cilt kuruluğuna sebep olan etkendir diyebiliriz. Cilt yenileme için pink peel gibi peeling uygulamaları yapılabilmektedir. Bu peeling uygulamaları sayesinde cildiniz yenilenir ve eski haline kavuşur. 

Östrojen hormonu özellikle üreme döneminde, adet döngüsünde önemli rol oynayan bir hormondur. Hem erkeklerde, hem de kadınlarda bulunan östrojen hormonu bir grup steroid hormonudur. Yaş ilerledikçe, özellikle de 40 yaş üzeri kadınlarda menopoz etkisiyle östrojen azalmaktadır. Bu hormonun zamanla azalması ciltte belirli sorunlar oluşturmaktadır. Östrojenin azalması epidermisi kötü etkilemektedir. Östrojen azalmasıyla birlikte hücrelerimizin kendini yenilemesi süreci oldukça yavaşlamaktadır ve hücre bölünmesi hızı azalmaktadır. Bu yüzden de cildimiz daha ince bir hale gelir, hassaslaşır. Tüm bu etkenler ve cildin zayıflaması sonuç olarak cildimizin birçok cilt sorununa uygun hale gelmesine sebep olur. Cildimiz daha hızlı kırışır, zamanla sarkar, yaralanmalara ve alerjiye müsait olur.

Pink Peel Cillteki Etkisi Nasıldır?

Pink Peel doğal östrojen ne işe yarar? Cildin östrojen eksiğini karşılıyor. Pink peel uygulaması tamamen doğal bir içeriğe sahip olduğu için herhangi bir zararı yoktur. Bu peeling uygulaması cildimizdeki birçok sorun üzerinden kesin çözüm oluşturmaktadır. Doğal östrojen takviyesi olduğu için cilt sorunlarında etkili sonuçlar sağlamaktadır. Uygulama sonrasında cildimiz eski sağlığına kavuşmakta ve nem dengesi sağlanmaktadır. Ayrıca, peeling uygulaması sayesinde cildimiz daha parlak ve pürüzsüz bir hale gelmektedir. Pink peel doğal östrojen uygulamasının faydaları nelerdir sorusunu birkaç başlıkta toplayalım:

 • Ciltteki eksik östrojen giderilir
 • Cildin nem dengesi ve nem oranı sağlanır 
 • Ciltte anti aging etkisi yaratır ve daha genç bir cilde sahip olursunuz.
 • Ciltteki kuruluğu giderir bunun sonucunda kırışıklıklar ve çizgiler daha silik bir hale gelir.
 • İçeriğindeki etken maddeler sayesinde cilt daha esnek ve elastik olur.
 • Doğal etken maddeleri sayesinde cildimizde lifting etkisi oluşturur

Pink Peel Seans Sayısı Ne Kadardır?

Pink peel uygulaması gerçekleştikten sonra cildinizdeki farkı hemen göreceksiniz. Daha ilk uygulama sonrası gözle görülür değişiklikleri fark edeceksiniz. Ortalama olarak 5 seans sonrasında kalıcı sonuçlara kavuşacaksınız. Seans sayısı cilt tipine ve cilt yaşına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak 5-10 seans arası yeterli olmaktadır. İlk uygulamadan sonra cildinizde gözle görülür değişiklikleri gözlemleyeceksiniz. Kalıcı ve uzun vadeli çözüm için en az 5 seans uygulanması gerekmektedir. Cilt tipine ve cilt yaşına bağlı olarak 5-10 seans arası bakım uygulaması yapılabilir. Pink peel bakımı yaklaşık bir saat sürer. 15-20 gün arayla tekrar uygulanabilir.

  Nudayspa adresimize tıklayarak diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Soft Göktürk ekibi olarak bölgesel incelme programları ile her zaman yanınızdayız. 

Sağlıkla Kalın